بیوگرافی و تاریخچهمتفرقه

بیوگرافی ندا تولایی استاد دانشگاه الزهرا کیست ؟ (حواشی و دلایل اخراج + جزئیات زندگی شخصی)

ندا تولایی کیست؟

ندا تولایی، استاد دانشگاه الزهرا تهران بود که دروس مرتبط با نقاشی و تاریخ را تدریس می‌کرد. در ادامه این مقاله از تایم سیتی جزئیات بیشتری از حواشی مربوط به خانم ندا تولایی اشاره خواهیم کرد.

بیوگرافی ندا تولایی استاد دانشگاه الزهرا

ندا تولایی سال ۹۱ تدریس را به عنوان استادیار شروع کرد و مدت ۸ سال در دانشگاه الزهرا در مقام استاد دروس مرتبط با نقاشی و تاریخ را تدریس می‌کرد.

روابط عاطفی ندا تولایی

اطلاعات دقیقی در دست نیست.

بیوگرافی ندا تولایی استاد دانشگاه الزهرا کیست ؟ (حواشی و دلایل اخراج + جزئیات زندگی شخصی)

اخراج ندا تولایی استاد دانشگاه الزهرا

در یک پست اینستاگرامی، ندا تولایی، درباره «نوسانات در تایید صلاحیت از سوی حراست» یا به عبارتی دیگر “اخراج” خود از دانشگاه خبر داد.

متن پست به شرح زیر است:

“همکار محترم من سلام:
هفته پیش از دانشگاه با من تماس گرفتند و گفتند: «به دلیل نوساناتی که در تایید صلاحیت شما از سوی حراست پیش آمده این ترم را نمی توانیم در خدمتتان باشیم» ساده‌ترش می‌شود «تو اخراجی»
این در حالی است که سه ماه پیش، تمام اساتید مجددا صلاحیتشان مورد بازبینی قرار گرفت. من تایید شدم و این ترم هم دو جلسه از کلاس هایم برگزار شد. سرتان را درد نیاورم.

خلاصه چنین شد که احتمالا باقی ترم کلاس من به شما واگذار می‌شود. زحمت شد برایتان. میدانم که از نصفه کلاس، جای یک مدرس دیگر را گرفتن سخت است. هر چند من تجربه‌اش را نداشته ام. بگذریم.

من تا آخر قرون وسطی را گفته ام. از اینکه مسیح، پیامی جز محبت برای مردمش نداشت؛ اما کلیسا هزار سال، روزگارِ اروپا را به نام او سیاه کرد و هر کس حرف جدیدی زد سوزانده شد.

برایشان از سازمان‌های اَنکیزیسیون گفتم که چنان به تفتیش عقاید و کندوکاو در خصوصی‌ترین اعمال شهروندانش پرداخت که هر بذری برای خلق هنر در خاک خفته ماند و چنین بود که تاریخ هنر  اینچنین ناچیز ماند. من تا اینجا را درس دادم. تا اخر قرون وسطی…تو برایشان از «رنسانس» بگو. از زایش دوباره. مبادا فکر کنند تاریکی پایانی ندارد.

تو برایشان از قصه‌های پشت هر اثر بگو، مثلا بگو که داوید، ناپلئون را به دروغ روی اسب با آن شکوه نقاشی کرد. که جبروتش حفظ شود. وگرنه ناپلئون سوار الاغ بود در آلپ.

برایشان از قصه‌های پشت هر هنرمند بگو. مثلا بگو «کته کُلویتس» پسرش در جنگ کشته شد و هنرش توسط حزب حاکم به عنوان هنر فاسد ممنوع شد و مجبور به استعفا از جایگاهش در هیات علمی دانشگاه شد و همه اینها باعث نشد امروز ما در خاور میانه نام او را ندانیم؛ اما هرگز نام کسی که او را سرکوب کرد باقی نماند. دست کم نه به نیکی…

برایشان از تک تک زنانی بگو که جنگیدند که بالاخره در قرن بیستم نامشان هم پای مردان در تاریخ هنر مطرح شود. مبادا فکر کنند زنان همیشه در محاق باقی خواهند ماند.

همکار محترمم. من شما را نمی‌شناسم، نمیدانم سر کلاس خودت هستی یا مانند خیلی از ما مجبور به پنهان کردن بخشی از خودت. در نظر بگیر که خیلی از بچه‌ها حتی در خانه هم مجبورند بخشی از خودشان را پنهان کنند، پس اگر صلاح دیدی آزادشان بگذار که دست کم سر کلاس خودشان باشند. بدون ترس از عواقبش.

ناراحت من نباش. من ۸ سال در این دانشگاه درس دادم و میانگین ارزشیابی ام با ۶۰ کلاس و دو هزار دانشجو‌ با استناد به سایت خود دانشگاه ۱۹/۶۸ است. همین برای من کافی ست.

کلاسم را به تو می‌سپارم. من تا اخر قرون وسطی را درس دادم، تو اما برایشان از رنسانس بگو.

بیشتر بدانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا