بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی نادر ترکمن ؛ نقاش معاصر ایران + علت فوت + آثار

در این مقاله از تایم سیتی به بیوگرافی نادر ترکمن، نقاش معاصر و معروف ایرانی، زندگی شخصی، همسر، فرزندان و نقاشی‌ها و نمایشگاه‌های او پرداخته‌ایم. در ادامه این مطلب همراه تایم سیتی باشید تا اطلاعات بیشتری از زندگی شخصی نقاش بزرگ، نادر ترکمن به دست آورید.

بیوگرافی نادر ترکمن

نادر ترکمن، نقاش و تصویرگر ایرانی در سال ۱۳۴۰ در تهران به دنیا آمد. او بیشترین فعالیت خود را در زمینه نقاشی داشت و آثار بسیاری از هنر وی برجای مانده است. برخی کارشناسان معتقدند که نقاشی‌های فقید ترکمن، بازتابی از سفرهای طولانی و دورانگردان در الگوهای باستانی هستند.

نادر ترکمن در دوران دانش‌آموختگی خود، ابتدا در هنرستان هنرهای زیبای تهران (از سال ۱۳۵۴ تا ۱۳۵۷) تحصیل کرد و سپس تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه ایالتی نبراسکا (از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴) به پایان رساند.

همسر و فرزندان نادر ترکمن

اطلاعات دقیقی در دست نیست.

علت فوت نادر ترکمن

متأسفانه جناب ترکمن، در روز یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲، به دلیل بیماری سرطان معده، درگذشت و قطعه ۹۶ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

آثار و نمایشگاه های نادر ترکمن

نخستین نمایشگاه فردی این هنرمند در سال ۱۳۷۴ در گالری گلستان برگزار شد و پس از آن، در سال ۱۳۷۶ نمایشگاه فردی دوم خود را در گالری منصوره حسینی برگزار نمود.

آخرین نمایشگاه نادر ترکمن نیز در سال ۱۳۹۶ در گالری سهراب برگزار شد. وی همچنین آثار خود را در نمایشگاه‌های فردی و گروهی بسیاری در واشنگتن و تهران به نمایش گذاشت.

ترکمن اظهار داشت که سعی دارد از “پایان‌های متقارن” فاصله بگیرد، اما این باور را نیز داشت که در هندسه، یک نیروی متقارن وجود دارد که مقاومت در برابر آن دشوار است.

آثار و نمایشگاه های نادر ترکمن آثار و نمایشگاه های نادر ترکمن

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا