بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

مهدی اسلام پناه رئیس سازمان استاندارد ایران کیست؟ + تمام حواشی اخیر

حواشی واردات خودرو، رجیستری آیفون 14 تا شهربازی های غیرمجاز

در مقاله مهدی اسلام پناه رئیس سازمان استاندارد ایران کیست؟ همراه تایم سیتی باشید. در این مطلب به آغاز فعالیت سیاسی اسلام پناه، جزئیات زندگی شخصی اشاره کرده‌ایم.

مهدی اسلام پناه، متصدی و معاون رئیس‌جمهور ایران در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ با حکم سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد ایران آغاز به کار کرد. به دلیل ارتباط خانوادگی محمد محمدیان و اسلام پناه، انتصاب او به عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد ایران همراه با برخی انتقادها در فضای مجازی صورت گرفته است. در ادامه این مقاله به رابطه خویشاوندی محمدیان و اسلام پناه اشاره کرده‌ایم.

بیوگرافی مهدی اسلام پناه ؛ رئیس جدید سازمان ملی استاندارد ایران

مهدی اسلام پناه در سال ۱۳۶۳ متولد شده است و تابعیت ایرانی دارد.  او در دولت سیزدهم، هیئت دولت فعلی، فعالیت دارد.مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در سال ۱۳۶۳ متولد شد. وی استاد دانشگاه و دارای مدرک دکترای خط و مشی و همچنین پست دکترای کسب و کارهای نوین است.

مهدی اسلام‌پناه در زمینه اقتصاد تولید تخصص دارد و علاوه بر راه‌اندازی و مدیریت چندین شرکت دانش‌بنیان، مسئولیت‌هایی مانند قائم مقام و معاونت تولید در شرکت دخانیات ایران و همچنین مدیر کل صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت را تاکنون بر عهده داشته است. او همچنین مؤلف چندین کتاب تخصصی در حوزه صنعت، معدن و مدیریت است.

روابط عاطفی مهدی اسلام پناه ؛ رئیس سازمان استاندارد تهران

خویشاوندان او شامل محمد محمدیان (معاون ارتباطات حوزوی دفتر رهبر جمهوری اسلامی ایران) است که پدر همسر او است.

کتاب های مهدی اسلام پناه

کتاب های مهدی اسلام پناه

 • آموزش و توسعه منابع انسانی، به اتفاق سید مهدی الوانی
 • مدیریت استراتژیک منابع انسانی، به اتفاق سید مهدی الوانی
 • بازدارندگی از فساد اداری، به اتفاق سید مهدی الوانی
 • روش شناسی علمی در علوم اسلامی، به اتفاق سید مهدی الوانی
 • کتاب حکومت کارآمد و ارتقاء کیفیت زندگی مطلوب، به اتفاق سید مهدی الوانی
 • کتاب بازکاوی غده سرطانی فساد از منظر سلامت اداری، به اتفاق سید مهدی الوانی
 • كتاب فراسوي مديريت استراتژيك منابع انساني
 • الزامات مهارت‌های کارآفرینی جامعه نخبگان در ایجاد کسب و کارهای دانش‌بنیان
 • مدیریت کارآمد خداوند
 • ارتقاء سلامت نظام اداری از منظر آموزه های اسلامی
 • مدیریت خداوند در تکامل جامعه ایمانی: سیر نزول آیات یا ایهاالذین آمنوا
 • اقتصاد مقاومتی (کالاهای ایرانی و برند ملی)

رئیس سابق استاندارد که بود ؟ ؛ شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد

رئیس سابق استاندارد که بود ؟ ؛ شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد

غلامرضا شریعتی، سیاستمدار و مدیر اجرایی و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه جندی‌شاپور است. او در سال ۱۳۵۱ در بهبهان به دنیا آمد. از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰، وی به عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد ایران خدمت می‌کرد.

واکنش اسلام پناه در رابطه با حذف خودروهای بی کیفیت

در زمان مدیریت مهدی اسلام‌پناه در سازمان ملی استاندارد، مجوز استاندارد برای خودروهای سمند، تیبا 1 و تیبا 2 تمدید نشد. به عبارت دیگر، این خودروها از چرخه تولید خارج شدند و شماره‌گذاری آن‌ها متوقف شد.

در یک مصاحبه با صدا و سیما، مهدی اسلام‌پناه ادعا کرد که روند حذف خودروهای نامناسب از چرخه تولید ادامه خواهد داشت. این تصریحات مهدی اسلام‌پناه باعث واکنش‌های مختلف و منفی و مثبت در رسانه‌ها شد. بسیاری از شهروندان ادعای وی را به عنوان واکنشی به انتقادات پلیس راهور تلقی کردند.

پس از این اقدام، سخنگوی وزارت صنعت در یک مصاحبه اعلام کرد که با رفع ایرادات موجود، این خودروها به چرخه تولید بازگردانده خواهند شد. این خبر باعث واکنش‌های فراوانی در فضای مجازی شد.

مصاحبه اسلام پناه در مورد واردات خودرو

در یک نشست خبری، او درباره واردات خودروها بیان کرد که برخی مباحث مبنی بر مانع تراشی سازمان ملی استاندارد در مسیر واردات خودروها مطرح شده است که به طور کاملاً ساختگی و دروغ است و باید بررسی شوند. این ادعای دروغ باعث می‌شود مردم به حاکمیت بی‌اعتماد شوند، در حالیکه ما در عمل حضور داریم و این اتهامی است که به ما می‌زنند.

همچنین او افزود: در بعضی موارد، عدم ترخیص کالاها به دلیل عدم ارائه اظهارنامه توسط صاحبان کالا رخ می‌دهد که هدف آن‌ها افزایش قیمت است.

و اظهار داشت: ما آماده‌ایم تا میلیون‌ها خودرو را برای بررسی و تاییدیه استاندارد بررسی کنیم؛ اما لازم به ذکر است که واردات خودرو وظیفه ما نیست.

حواشی مهدی اسلام پناه درباره رجیستری آیفون 14

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار کرد که درباره ثبت آیفون ۱۴ با کاهش محدودیت‌های ارزی، تغییراتی رخ خواهد داد. وی افزود: از نظر تکنولوژی، این گوشی هیچ مشکلی ندارد. با این حال، باید توجه داشت که ثبت موبایل مشمول استاندارد اجباری نیست و زیرمجموعه وزارت ارتباطات است .

واکنش اسلام پناه در ارتباط با شهربازی های غیرمجاز

وی در نشست خبری به این نکته اشاره کرد که استاندارد شهربازی‌ها مورد بازنگری قرار گرفته است. او بیان کرد: برخی افراد تنها یک دستگاه خریداری کرده و آن را با نام شهربازی در مکانی نصب کرده‌اند؛ اما این شرایط نشانگر این نیست که همه شهربازی‌ها دارای تاییدیه استاندارد هستند. در واقع، برخی از دستگاه‌ها در محیط‌های بسته نصب شده‌اند و هنوز استاندارد مورد نظر به آن‌ها اعمال نشده است.

پیج اینستاگرام مهدی اسلام پناه

پیج اینستاگرام مهدی اسلام پناه

آیدی اینستاگرام مهدی اسلام پناه eslampanah.official است.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا