بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

مستانه شاهپری کیست + علت فوت {حواشی زنبور گزیدگی دانش آموز ایذه ای}

خبر فوت یک دانش‌آموز دختر به دلیل زنبورگزیدگی در شهرستان ایذه که به سرعت در فضای مجازی و حقیقی منتشر شد، بسیار تلخ و دردناک بود و با واکنش‌های متنوعی همراه بود. در ادامه این مطلب به پاسخ این سوال پرداخته‌ایم که مستانه شاهپری کیست ؟ همچنین علت فوت او و حواشی پیرامون آن را بررسی کرده ایم. در ادامه این مقاله همراه تایم سیتی باشید.

بیوگرافی مستانه شاهپری

مستانه شاهپری در خوزستان متولد شد و دانش‌آموز پایه پنجم دبستان شهید بداغی عشایر ایذه بود. محل سکونت آن در روستای شیمن در بخش سوسن شرقی شهرستان ایذه بود.

علت فوت مستانه مشاهیری

بعد از دریافت خبر درگذشت ناگهانی مستانه شاهپری، دانش‌آموز پایه پنجم دبستان شهید بداغی عشایر ایذه، علت این تلخ واقعه اعلام شد. رضا فرامرزی، رئیس آموزش و پرورش عشایری خوزستان در پیام تسلیت خود به خانواده مستانه شاهپری، خبر داد که علت فوت او زنبورگزیدگی بوده است. در ادامه او آرزوی آرامش و صبر برای خانواده مشاهیری داشت.

بنابر گفته‌های اقوام او، مستانه در حین جمع آوری هیزم در کوه‌های اطراف روستا توسط زنبورهای وحشی مورد حمله قرار گرفت و در تاریخ 5 مهر 1402 در گذشت.

حواشی پیرامون علت فوت مستانه مشاهیری

در فاصله دو روز پس از انتشار خبر توسط رضا فرامرزی، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیانیه‌ای صادر کرد و مطابق آن اعلام کرد که “مستانه شاهپری” در خارج از زمان فعالیت مدرسه و در محل سکونت خود فوت کرده است.

در ادامه این بررسی‌ها، حسین مرادی، بخشدار سوسن، افزود که دختری در روستای شیمن به دلیل زنبورگزیدگی و سهل‌انگاری خانواده و عدم مراجعه به موقع به پزشک، جان خود را از دست داده است.

ماجرای فوت مستانه مشاهیری از زبان عمویش

پس از زنبورگزیدگی همراهان او تلاش کردند تا او را به نزدیکترین جاده منتقل کنند. آمبولانس درمانگاه بخش سوسن هنوز در دسترس نبود. همراهان مستانه او را تا جاده به دوش بردند و به دلیل تاخیر آمبولانس او را با موتور سیکلت بیش از ۱۵ کیلومتر تا خود “کِفت گله” انتقال دادند.

بعد از ورود به درمانگاه و وارد کردن شوک بعد از گذشت مدتی اظهار کردند که نمی‌توانند کار بیشتری انجام دهند و متاسفانه مستانه فوت کرد.

درخواست انتقال جسد به ایذه که توسط خوانواده مطرح شده بود، رد شد و خانواده مجبور شد با یک ماشین شخصی جسد را به ایذه منتقل کنند.

فوت مستانه باعث برهم خوردن و سیاه شدن زندگی پدر و مادر مستانه شد و هنوز هم مشکلات روستای شیمن در منطقه‌ای محروم تاکنون بدون راه‌حل مانده است.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا