بیوگرافی و تاریخچهورزشکاران

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی و همسر】

در این مقاله به بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست می‌پردازیم، همراه تایم سیتی باشید. مریم بربط عضو تیم ملی جودو است و در سال ۲۰۱۸ مدال برنز آسیا را در وزن ۷۰ کیلو کسب کرده است. او تنها جودوکاری است که مدال نقره مسابقات جهانی نوجوانان را در سال ۲۰۱۷ به خانه برده است.

بیوگرافی مریم بربط

مریم بربط جودوکار برجسته ایرانی اهل همدان است. او در سال ۱۳۸۷ در همدان به دنیا آمده است. مریم بربط فارغ‌التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه بوعلی سینا است و در حال حاضر در تیم ملی زنان ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم به مسابقه می‌پردازد.

او از سال ۹۰ در سن ۱۲ سالگی به ورزش‌های رزمی علاقه‌مند شد. مریم بربط جودو را از سال 92 به صورت جدی دنبال کرد و در همان سال به عضویت تیم ملی نوجوانان جودو ایران پیوست. او در تیم ملی جودو بانوان ایران فعالیت می‌کند.

وی در سال ۲۰۱۸ دو مدال در مسابقات لبنان و ازبکستان را به خانه برده است. همچنین در سال ۲۰۱۷، او توانسته است اولین مدال نقره را در رده نوجوانان برای ایران به ارمغان بیاورد که تا به امروز هیچ کس دیگری نتوانسته است آن را کسب کند.

مریم بربط اهل کجاست ؟

مریم بربط متولد همدان است.

روابط عاطفی مریم بربط

او در حال حاضر مجرد است.

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی】

شروع فعالیت مریم بربط

مریم بربط جودوکار همدانی است که از کودکی زیر نظر استادهای همدان، ورزش جودو را فرا گرفته است. خانم بربط درباره علاقه خود به جودو و هنرهای رزمی می‌گوید:

“من از ابتدای کودکی به ورزش علاقه داشتم و از سال ۹۰، زمانی که ۱۲ ساله بودم به طور حرفه‌ای با جودو آشنا شدم. من عاشق جودو هستم و این علاقه باعث شد که به سمت ورزش‌های دیگر روی نیایم.

در ادامه این مصاحبه افزود:

جودو به من آرامش می‌دهد. از آن زمان که وارد این رشته شدم، تمریناتم را به صورت روزانه انجام می‌دهم. در ابتدا هدفم قهرمانی نبود، همیشه خواستم بهترین باشم، اما با ورود به دنیای قهرمانی، اهدافم تغییر کرد و اکنون برای کسب بهترین مدال در آسیا مبارزه می‌کنم. می‌خواهم اولین بانویی باشم که موفق به کسب مدال طلای جودو شده است و می‌دانم که رسیدن به آن روز بسیار نزدیک است.”

مریم بربط از سال ۹۲ به عنوان عضو تیم ملی نوجوانان جودو ایران به عنوان وزن ۷۰ کیلوگرم در مسابقات ورزشی حضور یافت. او در سال ۹۳ در قهرمانی کشور به مقام دوم رسید و به تیم ملی و فیکس تیم جودو پیوست. در سال ۹۴ به عنوان تکنیکی‌ترین بازیکن در مسابقات آسیایی در تایلند شرکت کرد و موفق شد مقام پنجم آسیا را کسب کند.

مریم بربط در سال ۹۵، همچنان در مسیر موفقیت‌های ورزشی قدم برداشت و قهرمانی کشور را به دست آورد. او به مسابقات آسیایی در هند سفر کرد و مدال نقره آسیا را به خانه برد. در سال ۹۶ در مسابقات برگزار شده در قرقیزستان، مدال برنز آسیا را به دست آورد. همچنین در سال ۹۷ در مسابقات کاپ آزاد در ازبکستان، مدال برنز را به خانه برد و در مسابقات آسیایی در لبنان مقام سوم را کسب کرد. در این زمان، مریم بربط در رتبه ۸ جوانان جهان قرار داشت.

در سال ۹۸، مریم بربط در مسابقات چین تایپه، توانست به عنوان نائب قهرمان مجازی شود و برای نخستین بار در تاریخ جودو ایران این مقام را به خود اختصاص دهد.

مریم بربط هانگژو

مریم بربط در رقابت‌های جودو بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو در وزن ۷۰ کیلوگرم بانوان شرکت کرد. او در مبارزه نخست خود مقابل مایاکوا، حریف قزاقستانی خود با ایپون پیروز شد؛ اما در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف گلنازا ماتنیازوا، نماینده ازبکستان، رفت و به عنوان بازنده از این دیدار خارج شد تا در گروه بازنده‌ها شانس خود را امتحان کند.

در نخستین دیدار خود در جدول شانس مجدد، مریم بربط به مصاف نیام باتسوری از مغولستان رفت. در این دیدار، وی با امتیاز وازاری از حریف جلو بود، اما به دلیل ضربه فنی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی】

حجاب مریم بربط

وی درباره مسئله حجاب در مسابقات بیان می‌کند که جودو یک رشته المپیکی است و هیچ بانویی از کشورهای مسلمان نمی‌تواند در این رشته شرکت کند؛ زیرا قوانین جودو داشتن کلاه را برای مبارزه قبول نمی‌کنند. به تازگی، یک بانو از ایران به دلیل حجاب نتوانست در مسابقات شرکت کند و به همین دلیل در ایران به طور کامل به بانوان جودوکار توجه نمی‌شود.

افتخارات مریم بربط

  •  نائب قهرمان کشور سال 93
  • عنوان تکنیکی ترین بازیکن اول کشور
  • مقام پنجم آسیا در تایلند
  • قهرمان کشور سال 95
  • مقام نقره آسیا
  • برنزآسیا در قرقیزستان
  • کسب مدال برنز ازبکستان
  • نفر سوم مسابقات آسیایی لبنان

مریم بربط اینستاگرام دارد ؟

مریم بربط اینستا دارد و به نظر می رسد و به تازگی صفحه خود را فعال کرده است. با آیدی brbt70 می‌توانید به پیج مریم بربط در اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

پیج اینستاگرام مریم بربط

آلبوم تصاویر مریم بربطبیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی】

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی】بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی】

بیوگرافی مریم بربط جودوکار کیست 【افتخارات + جزییات زندگی شخصی】

بیشتر بدانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا