بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی کیوان عباسی و مرجان عباسی مدیران شبکه من و تو {ماجرای تاسیس تا منحل شدن شبکه من و تو}

درباره بیوگرافی کیوان عباسی و مرجان عباسی مدیران شبکه من و تو، سرگذشت کیوان عباسی و مرجان , پدر و مادر کیوان عباسی در این مقاله مطالعه خواهید کرد. تا انتهای این مطلب همراه با تایم سیتی باشید.

کیوان عباسی، فرزند دوم فریبرز عباسی است که در حوزه مالکیت و مدیریت تلویزیون پارس در امریکا و تلویزیون Hostlertv در کانادا فعالیت داشت. قبل از این، او به مدت ۶ سال در تلوزیون‌های لس آنجلسی در آمریکا به عنوان حسابدار و مشاور تبلیغاتی فعالیت می‌کرد.

در دوران نوجوانی، کیوان عباسی همراه خانواده به انگلستان مهاجرت کرد و پس از اتمام تحصیلات و فعالیت در این کشور، شهروندی بریتانیا را به دست آورد.

کیوان و مرجان عباسی از موسسان من‌وتو محسوب می‌شوند؛ اما این شبکه خبری اولین تجربه این دو نبود. در ادامه بیشتر به فعالیت‌ها و پیشه این دو شخص خواهیم پرداخت.

بیوگرافی کیوان عباسی ؛ از مدیران شبکه من و تو

بیوگرافی کیوان عباسی ؛ از مدیران شبکه من و تو

کیوان عباسی در سال ۱۹۷۱ در شهر سیدنی استرالیا به دنیا آمد. فریبرز عباسی، پدر کیوان عباسی، یک خبرنگار و تهیه‌کننده تلویزیونی بود که در استرالیا زندگی می‌کرد.

عباسی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه بهائی ایرانیان مقیم استرالیا در شهر سیدنی به پایان رساند. پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان به آمریکا رفت و در دانشگاه نیویورک در رشته ارتباطات تحصیل کرد. کیوان عباسی در سال ۱۹۹۶ به اسرائیل رفت و در آنجا تحصیل خود را ادامه داد.

پدر کیوان عباسی

فریبرز عباسی، پدر کیوان در سپتامبر سال 1970 به مناسبت نهمین جشن گشایش مشرق الاذکار سیدنی، همراه با سایر بهائیان از سراسر جهان به استرالیا سفر کرد. در این سفر، او با جیمز برایان، مسئول وقت رادیو استرالیا، آشنا شد و در رادیو استرالیا به عنوان تهیه کننده شروع به کار کرد.

مادر کیوان عباسی

تهمینه برزگر، مادر کیوان به عنوان کارمند در سفارت ایران در کانبرا فعالیت می‌کرد.

فعالیت های کیوان عباسی

کیوان عباسی پس از مدتی برای تامین زندگی خود به آمریکا بازگشت و در تلویزیون آزادی که توسط پدرش اداره می‌شد و به عنوان مدیر فنی مشغول به کار شد. پس از مدتی فعالیت در تلویزیون آزاد، به دعوت کارگردان شبکه تلویزیونی “طپش” برای مدتی به این شبکه ملحق شد.

در سال ۲۰۰۳، پدر کیوان با Michael H. Klein آشنا شد. آشنایی او با کیوان و فریبرز عباسی منجر به خرید Ten Broadcasting و ایجاد تلویزیون Hustler TV در کانادا شد. مدیریت این شبکه توسط کیوان انجام می‌شد.

پس از مدتی، کیوان عباسی با سرمایه‌گذاران شبکه هاستلر تی وی پیشنهاد راه‌اندازی یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان را مطرح کرد. در نتیجه این پیشنهاد او توانست موافقت سرمایه‌گذاران را جلب کند و اولین شبکه تلویزیونی آنلاین فارسی زبان راه‌اندازی کند.

مرجان عباسی ؛ مرجان مجری من و تو

مرجان عباسی ؛ مرجان مجری من و تو

در بالا می‌توانید عکس مرجان عباسی و همسرش را مشاهده کنید. به احتمال زیاد با جست‌جوی “مرجان عباسي ويكي پديا” چیز زیادی از بیوگرفی این شخص به دست نمی‌آورید؛ چراکه اطلاعات زیادی از مرجان مجری من و تو در دسترس نیست.

مرجان عباسی، همسر کیوان عباسی در مجموعه تلویزیونی ماهواره‌ای به عنوان مدیر نیروی انسانی فعالیت می‌کند. در عین حال که برخی این دو را خواهر و برادر معرفی می‌کنند، واقعیت این است که آنها در سال ۲۰۰۱ در لندن با یکدیگر آشنا شده و ازدواج کرده‌اند.

فعالیت های مرجان عباسی

کیوان عباسی مسئولیت ارتباط با تهیه‌کنندگان و مجریان را به عهده دارد و به مدیریت امور اجرایی می‌پردازد. از سوی دیگر، مرجان عباسی در اتاق شخصی خود در طول روز برنامه‌های تلویزیونی و صفحات فیسبوک را بررسی کرده و گزارش تهیه می‌کند. همچنین، استخدام نیروی انسانی در این مجموعه تنها با نظر و تأیید مرجان عباسی انجام می‌شود.

ماجرای ازدواج کیوان عباسی و مرجان عباسی

او از طریق یک دوست صمیمی به نام سیروس با فرهاد اسکندری، استاد مرکز ایران شناسی در دانشگاه حیفا و خانواده همسرش مرجان آشنا شد. در دوران تحصیل، کیوان با مرجان اسکندری، دختر فرهاد اسکندری، آشنا شد. این آشنایی منجر به پیشنهاد ازدواج به مرجان شد و در سال ۲۰۰۱ با حضور خانواده‌اش در مشرق الاذکار شهر حیفا، آنها ازدواج کردند.

دلیل تشابه نام خانوادگی کیوان و مرجان عباسی

مرجان اسکندری طبق خواسته شوهرش و به روشی که در اروپا رایج است، تصمیم گرفت نام خانوادگی خود را با نام خانوادگی شوهرش عوض کند.

تاسیس و ایجاد شبکه من و تو

تاسیس و ایجاد شبکه من و تو

عملکرد چهار ساله کیوان عباسی در جلسات گزارش‌های سالانه رسانه‌های فارسی زبان در لندن، عملکرد چهار ساله ببین تی وی، هاستلر تی وی، ایده پردازی‌های او و منابع مالی مورد نیاز که توسط شرکت‌های تجاری خصوصی تأمین شدند، این امکان را فراهم کرد که او در سال ۲۰۰۹ یک شرکت تلویزیونی را در لندن تأسیس کند.

به علت قدردانی و با موافقت پدرش، کیوان عباسی این شرکت تلویزیونی را با نام همسرش راه‌اندازی کرد و در اکتبر سال ۲۰۱۰ شبکه “من و تو” را تاسیس کرد.

محوریت و موضوع شبکه ماهواره ای من و تو

من و تو (Manoto) یک شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی زبان است که به برنامه‌های علمی، سرگرمی و سیاسی تمرکز دارد. مرکز این شبکه در لندن واقع شده است.

حامیان و سرمایه گذاران مالی شبکه منوتو

حامیان مالی این شبکه از افراد ناشناسی تشکیل شده‌اند و هرگز هویت آن‌ها فاش نشده است.

تعطیلی شبکه من و تو

شبکه تلویزیونی خصوصی منوتو که مقر آن در لندن قرار دارد در یک بیانیه‌ای که در آبان 1402 منتشر شد به مشکلاتی که در تأمین بودجه با آن روبرو است، اشاره کرد و اعلام کرده است که تا پایان ژانویه ۲۰۲۴، یعنی اوایل بهمن ماه، احتمال تعطیلی این شبکه وجود دارد.

لازم به ذکر است که در بیانیه‌ای که توسط کیوان و مرجان عباسی، بنیانگذاران این شبکه در تاریخ ۱۳ نوامبر، ۲۲ آبان، منتشر شد به طور قطعی به تعطیلی این شبکه اشاره نشده است.

عکس کیوان و مرجان عباسی من و تو

در انتهای مقاله بیوگرافی کیوان عباسی و مرجان عباسی مدیران شبکه من و تو می‌توانید تصاویر این اشخاص و دیگر عوامل و مجریان شبکه منوتو را مشاهده کنید. همچنین در لیست اسامی مجریان اتاق خبر من و تو، نام رها اعتمادی، ندا جناب، سالومه و پوریا زراعتی به چشم می‌خورد.

عکس کیوان و مرجان عباسی من و تو عکس کیوان و مرجان عباسی من و تو عکس کیوان و مرجان عباسی من و تو

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا