بیوگرافی و تاریخچهورزشکاران

بیوگرافی بهنام مهدی زاده کشتی گیر فرنگی ؛ از ماجرای محرومیت ورزشی تا حمله مسلحانه

در این مقاله از تایم سیتی به بیوگرافی بهنام مهدی زاده کشتی گیر فرنگی پرداخته‌ایم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. بهنام مهدی‌زاده، کشتی‌گیر فرنگی‌کار تهرانی و عضو تیم ملی ایران است. مهدی‌زاده سه مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داده است.

بیوگرافی بهنام مهدی زاده

مهدی‌زاده از نوجوانی به طور حرفه‌ای کشتی را آغاز کرد و به تدریج وارد سطح کسوری و جهانی شد. بهنام مهدی‌زاده، ورزشکار ایرانی با قد ۱٫۸۹ متر در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۶۷ در تهران، ایران به دنیا آمد. در حال حاضر او سن ۳۵ سال دارد. او از کشتی‌گیران مطرح ایرانی است که توانسته است افتخارات زیادی در این زمینه کسب کند. 

حواشی بهنام مهدی زاده ؛ دوپینگ و محرومیت ورزشی

بهنام مهدی‌زاده، کشتی‌گیر کشورمان در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران مسابقه می‌داد. اما او در حال حاضر به دلیل دوپینگ، از سال ۱۴۰۰ تا سال ۱۴۰۴ از تمامی مسابقات کشتی فرنگی محروم شده است و هیچ فعالیتی ندارد.

او در مهر ماه ۱۴۰۲ توسط افرادی ناشناس هدف یک حمله مسلحانه قرار گرفت و به ضرب گلوله مضروب شد. او در حال حاضر در بیمارستان بستری شده و تحت درمان است.

ماجرای دوپینگ بهنام مهدی زاده

با استناد به گزارش فدراسیون کشتی و نامه‌ای ارسال شده توسط ستاد مبارزه با دوپینگ ایران، در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ و در مسابقات جام تختی، آزمون دوپینگ بهنام مهدی‌زاده انجام شد و در نمونه آزمایشی او، ماده ممنوعه استانوزولول کشف شد.

بهنام مهدی‌زاده، طبق قوانین ملی مبارزه با دوپینگ، از تاریخ ۶ تیر ۱۴۰۰ تا ۵ تیر ۱۴۰۴ به مدت ۴ سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شد. همچنین، او مبلغ ۵۰ میلیون ریال به عنوان جبران هزینه‌های تست دوپینگ را به فدراسیون پزشکی ورزشی باید پرداخت کند.

ماجرای حمله مسلحانه به بهنام مهدی زاده

در 4 مهر 1402، بهنام مهدی‌زاده، کشتی‌گیر سابق تیم ملی کشورمان در تهران به دلیل درگیری شخصی با چند فرد ناشناس، تحت تأثیر گلوله قرار گرفت. ضاربین ناشناس بلافاصله پس از این حادثه فرار کردند و شنیده می‌شود که تمام تدابیر لازم برای دستگیری آنها آغاز شده است.

افتخارات بهنام مهدی زاده

افتخارات بهنام مهدی زاده

به نمایندگی از ایران 23px Flag of Iran.svg 
کشتی فرنگی مردان
قهرمانی آسیا
مدال طلا – جایگاه اول آستانا ۲۰۱۴ ۱۳۰ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول دهلی نو ۲۰۱۷ ۱۳۰ ک‌گ
مدال طلا – جایگاه اول بیشکک ۲۰۱۸ ۱۳۰ ک‌گ
بازی‌های آسیایی داخل سالن
مدال طلا – جایگاه اول ۲۰۱۷ عشق‌آباد ۱۳۰ ک‌گ

پیچ اینستاگرام بهنام مهدی زاده

با آیدی behnam.mehdizade می‌توانید به پیج بهنام زاده دسترسی داشته باشید.

آیدی پیچ اینستاگرام بهنام مهدی‌زاده

آلبوم تصاویر بهنام مهدی زاده

آلبوم تصاویر مهدی بهنام زاده آلبوم تصاویر مهدی بهنام زاده آلبوم تصاویر مهدی بهنام زاده آلبوم تصاویر مهدی بهنام زاده آلبوم تصاویر مهدی بهنام زاده

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا