بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

آرمیتا و آرتین کاویانی کیست ؟ 【بیوگرافی فرزندان فردوس کاویانی پیشکسوت سینما و تلویزیون】

در مقاله آرمیتا و آرتین کاویانی کیست ؟ بهتر است در ابتدا به بیوگرافی کوتاهی از پدرشان یعنی فردوس کاویانی بپردازیم. در ادامه این مقاله همراه با تایم سیتی باشید.

فردوس کاویانی از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران بود که در تاریخ 9 مهر 1402 در گذشت. در این مقاله به بیوگرافی فرزندان او یعنی آرتین کاویانی و آرمیتا کاویانی خواهیم پرداخت.

بیوگرافی فردوس کاویانی

بیوگرافی فردوس کاویانی

فردوس کاویانی، بازیگر و کارگردان تئاتر در تاریخ 1320/07/03 در کرمان متولد شد. این بازیگر توانمند در سال‌های 1340-1393 مشغول فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون بود که در سال‌های اخیر به دلیل بیماری در منزل حضور داشت و از فعالیت‌های سینمایی و تلویزیونی دوری کرده بود. جناب کاویانی در 9 مهر 1402 در سن 82 به دلیل بیماری فوت و در آرامستان قصر فیروزه تهران (آرامگاه زرتشتیان تهران) به خاک سپرده شد.

اولین تجربه بازیگری کاویانی در سینما در سال 1349 با بازی در فیلم تجاوز رقم خورد. همچنین او برای فیلم‌هایی مانند جنگجوی پیروز (۱۳۷۷) و در مسیر تندباد (۱۳۶۷) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. اوج شهرت وی با بازی در سریال همسران بدست آمد.

کاویانی با مهین کاویانی ازدواج کرده و از حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های آرمیتا و آرتین است.

بیوگرافی آرتین کاویانی ؛ آرتین کاویانی کیست ؟

آرتین کاویانی فرزند بازیگر پیکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر، فردوس کاویانی است. چندی پیش قبل از خبر فوت فردوس کاویانی، آرتین درباره شایعاتی که از وضعیت سلامتی پدرش پخش شده بود گله کرد و خواهان اصلاح شایعاتی مبنی بر حضور فردوس کاویانی در خانه سالمندان به دلیل بیماری آلزایمر بود.

در ادامه او اذعان داشت پدرش به بیماری پارکینسون مبتلاست و بهتر بود رسانه‌های موجود به جای پروبال دادن به شایعات فوق به وضعیت درمانی و مشکلات تهیه دارو بیماران پارکینسونی و هنرمندان می‌پرداختند.

بیوگرافی آرمیتا کاویانی ؛ آرمیتا کاویانی کیست ؟

آرمیتا کاویانی فرزند بازیگر پیکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر، فردوس کاویانی است.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا