بازیگرانبیوگرافی و تاریخچه

بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست ؟ 【بیوگرافی امیر حسین فتحی + فیلم ها و سریال ها】

امیر حسین فتحی کیست ؟

بازیگر سیاوش در سریال جیران، امیر حسین فتحی است که فرزند حسن فتحی که کارگردان این سریال ایرانی در حال پخش است. پخش این سریال از تاریخ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ در سرویس استریم فیلیمو آغاز شده است.

در این مقاله از تایم سیتی قصد داریم به طور مفصل به بررسی زندگینامه بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست ؟ به همراه فیلم و سریال‌ها، آدرس اینستاگرام و روابط عاطفی او بپردازیم.

در این سریال، غزل شاکری، هومن برق نورد، مهدی کوشکی، غلامرضا نیکخواه، امیرحسین فتحی، سیاوش چراغی پور و رضا داودوندی نیز در نقش‌های اصلی سریال “جیران” حضور دارند.

بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست 【بیوگرافی امیر حسین فتحی+ فیلم ها و سریال ها】

بیوگرافی امیر حسین فتحی

امیرحسین فتحی در سال ۱۳۷۲ متولد شده و فارغ التحصیل رشته سینما و ادبیات انگلیسی است. بازیگری را با نمایش آدم و حوا در تئاتری در مالزی، آغاز کرد.
این پروژه دومین همکاری او با پدرش پس از فیلم “کیفر” است، او توانست به عنوان یک بازیگر جوان شناخته شود و مورد توجه قرار بگیرد
.

او فارغ‌التحصیل ممتاز بازیگری از موسسه سینمایی کارنامه است. پس از اتمام فیلم “پریناز” در سال ١٣٨٩ به کارگردانی بهرام بهرامیان، برای حضور در دوره‌های وورک‌شاپ بازیگری و تحصیلات در این زمینه به خارج از کشور سفر کرد.

پس از بازگشت در فیلم‌هایی به کارگردانی داوود میرباقری، بهروز شعیبی، حسن برزیده و فرزاد موتمن حضور داشت. همچنین در تئاتر در نمایش “بالا بر غذا”، نوشته هارولد پینتر بازی کرد.

روابط عاطفی امیرحسین فتحی

او مجرد است.

سیاوش جیران در شهرزاد

سریال “شهرزاد” دومین همکاری امیرحسین فتحی با پدرش، حسن فتحی از کارگردان های ایرانی، بعد از فیلم “کیفر” بود. دربارهٔ تعامل با پدرش در بازیگری، امیرحسین فتحی اظهار کرده است:

“شهرزاد” دومین فیلمی بود که با پدرم همکاری داشتم. بنابر توصیه و خواست پدرم، ما فعالیت مستقل داریم. وقتی برای “شهرزاد” انتخاب شدم، حتی در خانه هم صحبتی درباره آن نشده بود و از دفتر با من تماس گرفتند.

امیرحسین فتحی افزود:

وقتی نقش را برایم توضیح دادند، اولش دوستش نداشتم، چون تمایل نداشتم در نقشی تا این حد منفی بازی کنم؛ اما وقتی بیشتر دربارهٔ نقشم فهمیدم، متوجه شدم که آن قدر منفی نیست.

عاقبت سیاوش در جیران

سیاوش عاشق دختری به نام خدیجه است و قصد دارد با او ازدواج کند؛ اما سفر ناصرالدین به یکی از بیاغ‌های اطراف، جایی که خدیجه تجریشی نیز حضور داشت، باعث می‌شود شاه عاشق خدیجه شود و این باعث جدایی سیاوش و خدیجه می‌شود. ناصرالدین شاه پس از ازدواج با خدیجه، او را به خاطر چشم‌های زیبایش “جیران” صدا می‌کند و همین نام روی او می‌ماند.

بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست 【بیوگرافی امیر حسین فتحی+ فیلم ها و سریال ها】

دختر سیاوش در جیران

نام دختر سیاوش در جیران سونیا بود که نقش ان را آوا امیرزاده، متولد 1398، بازی کرده است.

زن سیاوش در جیران

زن سیاوش در جیران سارا گرجی نام داشت که فاطمه مسعودی‌فر به ایفای نقش پرداخته است.

راز سیاوش در جیران

در قسمت‌های اولیه جیران از سریال های محبوب ایرانی، بی بی معصومه، مادربزرگ سیاوش، در لحظات پیش از مرگ خود، قصد داشت هویت سیاوش را فاش کند. احتمالاً حرف “س” در شجره‌نامه خاندان زند اشاره به سیاوش داشته باشد.

داستان سیاوش در جیران واقعی است ؟

در داستان اصلی شخص به نام سیاوش وجود ندارد و نویسنده برای جذاب کردن سریال این مثلث عشقی را بین جیران و سیاوش و ناصرالدین شاه به وجود آورده است.

فیلم و سریال های امیرحسین فتحی

  • کیفر
  • شهرزاد
  • جیران
  • باغبان مرگ

آدرس اینستاگرام امیر حسین فتحی

با آیدی amirhosseinfathhy می توانید در اینستاگرام امیرحسین فتحی را دنبال کنید.

آیدی اینستاگرام امیر حسین فتحی

آلبوم تصاویر امیرحسین فتحی

بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست 【بیوگرافی امیر حسین فتحی+ فیلم ها و سریال ها】biography of amirhosein fathi 2

بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست 【بیوگرافی امیر حسین فتحی+ فیلم ها و سریال ها】بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست 【بیوگرافی امیر حسین فتحی+ فیلم ها و سریال ها】 بازیگر سیاوش در سریال جیران کیست 【بیوگرافی امیر حسین فتحی+ فیلم ها و سریال ها】

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا