بیوگرافی و تاریخچهبازیگران

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام 【زمان پخش + داستان】

عشق، منطق و انتقام، یک سریال درام و کمدی عاشقانه ترکی است که توسط شرکت No Dokuz تهیه شده و قسمت اول آن در تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ منتشر شد.

در این مقاله از تایم سیتی به بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام خواهیم پرداخت. این سریال با بازی بورچو اوزبرک و ایلهان شن در نقش‌های اصلی است.

این سریال بر اساس سریال کره ای Cunning Single Lady تولید شده است. سریال با پخش قسمت ۴۲ام در تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۲۲ و با پایانی خوش به پایان رسید.

زمان پخش سریال ترکی عشق منطق انتقام

فیلم عشق منطق انتقام یک فیلم درام، رمانتیک و کمدی است که در ابتدا در تاریخ 18 ژوئن 2021 (28 خرداد 1400) توسط شبکه FOX پخش شد و در نهایت در تاریخ 22 آوریل 2022 (2 اردیبهشت 1401) به پایان رسید.

این سریال در مجموع شامل 42 قسمت است و هر قسمت تقریباً 120 دقیقه طول دارد.

خلاصه داستان سریال عشق منطق انتقام

خلاصه سریال ترکی “عشق منطق انتقام” درباره اسرا است که برای رهایی از مشکلات مالی خود، تصمیم می‌گیرد با مردی به نام اوزان ازدواج کند.

اوزان یک مهندس نرم‌افزار با وضع مالی خوب است و به علاقه‌ی اسرا از دوران نوجوانی پاسخ می‌دهد. اما هدف اوزان ازدواج با اسرا نیست و دوست دارد با طراحی نرم افزاری بزرگ، ثروتمند شود و شرکت مستقل خود را راه‌اندازی کند. این رویاها باعث تغییر سرنوشت ازدواج آن‌ها می‌شود.

بیوگرافی هنرپیشه های سریال ترکی عشق منطق انتقام

از جمله بازیگران سریال عشق منطق انتقام می‌توان به بورجو اوزبرک، ایلهان شن، مهمت کورهان فرات، گونای کاراجا اوغلو، زینب کانکونده، سلیمان آتانسو، مهمت یلماز، جرن کوچ، شوکور تورن و … اشاره کرد. با ما همراه باشید تا به بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام بپردازیم.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ بورجو اوزبرک - burcu ozberk

بورجو اوزبرک – Burcu özberk

بورجو اوزبیرک (متولد ۱۱ دسامبر ۱۹۸۹، اسکیشهیر) بازیگر تلویزیون و تئاتر ترکی است. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر دانشکده هاستپه انقره دانشگاه است.

وی با بازی در نقش حوریاخان سلطان در سریال مرکزخوش اقبال اقدام به بازیگری کرده است. بازی در نقش نازلی ییلماز در سریال دختران خورشیدی، مرحله شکست بزرگی در کارنامه او به شمار می‌آید. وی در بازی‌هایی به نام قلم شومی د مارکویز دو ساد و داستان وویزک در تئاتر تمرینی اردال بشیکچیوغلو ظاهر شده است.

وی در سال‌های ۲۰۱۷–۲۰۱۸ در سریال خانواده شیرین دیگران در تی‌آر‌تی یک بازی کرده است. سپس در فیلم دیرینیش کاراتای نقش تورکان را ایفا کرده است.

سپس او در سریال عشق عالی که در کانال دی روی آن پخش می‌شود به همراه چاقلار ارتوغرول بازی کرده‌است. او با این سریال جایزه بازیگر زن برتر در رمانتیک کمدی در جوایز طلا کناره را به دست آورده است.

در سال ۲۰۲۰ در سریال کودکی (یا به عبارتی متروک‌ها) نقش آیشگول را بازی کرده است. از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ او در سریال عشق، منطق و انتقام در همان کانال در نقش اسرا بعنوان بازیگر اصلی حضور دارد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ ایلهان شن - ilhan shen

ایلهان شن – İlhan şen

ایلهان شن (در تاریخ ۱۹ دسامبر ۱۹۸۷ در بلغارستان) بازیگر و مدل سابق ترک است. او در سال ۲۰۰۸ در مسابقه بهترین مدل ترکیه به عنوان نهایی‌دار شرکت کرد و در سال بعد دوباره شرکت کرده و مسابقه را برنده شد.

همان سال بهترین مدل اروپا نیز شد. وی ابتدا در دبیرستان پرتوانیال تحصیل کرد و به دنبال آن رشته مهندسی عمران در دانشگاه تکنیک یلدیز را فراگرفت. او در فیلم کوتاهی با نام “نقطه نظر” به بازیگری پا گذاشت.

او با بازی در سریال “عشق، منطق و انتقام” شهرت خود را بهبود بخشید.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ مهمت کورهان فیرات - mehmet korhan firat

مهمت کورهان فیرات – Mehmet korhan fırat

در این قسمت از مقاله بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام، محمد کورهان فیرات را معرفی می‌کنیم. محمد کورهان فیرات (متولد ۲۶ اوت ۱۹۸۸، ارزینجان)، بازیگر ترک است.

محمد کورهان فیرات که در سال ۱۹۸۸ در ارزینجان به دنیا آمد، تحصیلات خود را در دانشکده کنسرواتوار دولتی دانشگاه سلجوقیه به پایان رساند.

او مجموعه شفقت تپه در نقش شاهین بولوت در دوره ۲۰۱۰-۲۰۱۴ به بازیگری راه یافت. سپس در سال ۲۰۱۵ در مجموعه ایکیپ ۱ حضور یافت و شخصیت علی بابور را ایفا کرد.

او در مدت زمان ۲۰۱۷-۲۰۱۹ در مجموعه بیزیم هیکایه که در شبکه فاکس پخش شد، شخصیت توفان را بازی کرد.

پس از ایجاد شخصیت جلال در فصل اول مجموعه دوغدون او کادریندیر که در تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۹ در تلویزیون TV8 آغاز به پخش شد، به مجموعه پاییخت عبد الحمید به عنوان شخصیت تاتاولی به پیوست.

وی در قسمت ۱۳۳ به دلیل قتل این شخصیت به این مجموعه وداع گفت. در مجموعه ماورا در نقش شاهسوار حضور یافت و در آخر در مجموعه عشق منطق انتقام شخصیت اکرم ارتن را بازی کرد.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ گونای کاراجا اوغلو - gunay karaca oghlu

گونای کاراجااوغلو – Günay karacaoğlu

گونای کاراچوغلو (متولد 13 مارس 1971، کایسری) بازیگر سینما و سریال ترکی است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ زینب کانکونده - zeyneb kankonde

زینب کانکونده – Zeynab kankonde

زینب کانکونده (متولد ۳ مارس ۱۹۸۰ در اسکیشهیر) بازیگر ترک است. عارف V 216، مسافر، چه کسی بیشتر خوشبخت است، قلب‌های شکسته، شهر گم شده و … از جمله آثاری است که زینب کانکونده در آن‌ها ایفای نقش کرده است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ سلیمان آتانی سو - suleyman atani sev

سلیمان آتانیسو – Süleyman atanısev

سولیمان آتانیسو (متولد ۲۷ ژانویه ۱۹۶۹، بورسا) بازیگر تئاتر ترک است. وی در سال ۱۹۷۹ به طور کنکور وارد دوره آموزشی جوانی مهتاب متولد به محمد Şaki Bey دولت تئاتر بورسا شد و در طول سالها به تئاتر آموزش دید.

علاوه بر آموزش در این دوره، در برخی از نمایش های تئاتر دولتی بورسا نیز به عنوان بازیگر شرکت کرد. تا سال ۱۹۹۰، به ویژه در نمایش های کودکان، در بسیاری از نمایش های تئاتر دولتی بورسا فعالیت کرد.

در سال ۱۹۹۰، به بخش تئاتر دانشکده هنرهای نمایشی دانشگاه آناتولی اسکی شهر قبول شد. در سال ۱۹۹۴ فارغ التحصیل شد و سپس به همراه دوازده دوست خود که از همان بخش فارغ التحصیل شده بودند، تئاتر کومپانی اسکی شهر را تأسیس کردند.

در سال ۱۹۹۷ موفق به کسب جایگاه بازیگر دولتی به عنوان هنرمند تازه کار در تئاتر دولتی وان شد و در فعالیت های تأسیسی تئاتر دولتی وان شرکت کرد. در بسیاری از نمایش ها بازی کرد و برخی از آنها را کارگردانی کرد.

به همین منظور، او در Wan Region Theatre (اولین تئاتر خصوصی وان) نیز در وان حضور داشت. مدیریت هنری کلی را برعهده گرفت و درس ها را تدریس کرد. در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ مدیریت تئاتر دولتی وان را دو بار بر عهده داشت. در سال ۱۹۹۸، عضویت بنیادی را در جشنواره تئاتر کودک و جوان آکدامار وان (برگزار شده برای اولین بار در سال ۱۹۹۸) بر عهده داشت. در سال ۲۰۱۱ به تئاتر دولتی استانبول منتقل شد. او همچنان به بازیگری در تئاتر دولتی استانبول ادامه می دهد. مدیریت بازیگر از سوی بنیادین Mandalina Casting توسط Canda Karikutal و بازیگر Temmuz Karikutal انجام می شود.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ شوکرو تورن - shukru turen

شوکرو تورن – Şükrü türen

شکرو تورن (متولد ۲۹ مه ۱۹۵۹، استانبول) بازیگر و کارگردان ترک است. او فارغ‌التحصیل رشته تئاتر دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه معمار سینان استانبول است.

بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام ؛ جرن کوچ - ceren koch

جرن کوچ – Ceren koç

آخرین هنرمندی که در مقاله بیوگرافی بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام معرفی می‌کنیم، جرن کوچ نام دارد.

جرن کوچ در زمینه تئاتر و بازیگری تبلیغاتی، فیلم و سریال فعالیت دارد و متولد ۱۹۹۳ در استانبول است. وی پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده آمار دانشگاه استانبول یلدیز تکنیک، در بخش تئاتر دانشکده هنر و طراحی دانشگاه کادیر حس آموزش بازیگری را ادامه داد. در نمایش‌های تئاتر فورتون، چوکور و فاکاما لندن بازی کرد.

سایر بازیگران سریال ترکی عشق منطق انتقام

  • مهمت یلماز – Mehmet yılmaz
  • سودا باش – Sevda baş
  • گوزده دورو – Gözde duru
  • پلین بوداک – Pelin durak
  • امیر گولر – Emir güler

سریال ترکی عشق منطق انتقام چند قسمت دارد؟

این سریال شامل ۴۲ قسمت است.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا