بازی و سرگرمی

بهترین تکنیک های بازی مافیا ؛ با این سناریو ها در هرشرایطی برنده باشید

اگر شما هم از افرادی هستید که به بازی‌های دسته‌جمعی مانند مافیا علاقه دارید اما سناریو های بازی مافیا را بلد نیستید، این مقاله را تا آخر بخوانید. ما بهترین تکنیک های بازی مافیا را برای‌تان شرح داده‌ایم تا با آن‌ها بتوانید درمقابل هر شخص و در هرنقشی، برنده بازی باشید.

همچنین اگر به این‌نوع از بازی‌ها علاقه چندانی ندارید و بازی‌های کامپیوتری را ترجیح می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم تا به مقاله‌های بهترین بازی های کامپیوتری جهان و بهترین بازی های پی اس فور مراجعه کنید.

انواع سناریوهای بازی مافیا که باعث برنده شدن می شوند

برخلاف تصور بسیاری از افراد مبتدی و تازه‌کار، مافیا فقط یک بازی معمولی نیست؛ این بازی نیاز به قدرت حرف زدن، دانش روان‌شناسی و زبان بدن دارد. مافیا سناریوهای مختلفی دارد که دانستن آن‌ها و استفاده به‌جا از آن‌ها بردتان را تضمین می‌کند.

یادگیری قوانین و تکنیک های بازی مافیا، برای برد در این بازی ضروری است. شما چه در نقش شهروند و چه در نقش مافیا در بازی حضور داشته باشید، باید اصولی کلی را بدانید؛ در غیر این صورت نمی‌توانید برنده از بازی خارج شوید.

ما در این مقاله بهترین فکت های مافیا و جملات دفاع در بازی مافیا را به شما شرح خواهیم داد. با دانستن این تکنیک‌ها، شما می‌توانید نقش هر فرد در بازی را به‌راحتی تشخیص دهید و دوست و دشمنانتان را شناسایی کنید.

ما در تایم سیتی برای شما محتوایی راجع‌به بهترین بازی های ترسناک هم آماده کرده‌ایم تا در صورت علاقه‌مندی به این بازی‌ها، بتوانید با جدیدترین و بهتری بازی های ترسناک را آشنا شوید.

آشنایی با بازی مافیا و آموزش فکت اوردن در بازی مافیا

مافیا یک بازی گروهی است که توسط یک فرد روسی در سال ۱۹۸۶ ساخته‌شده است. این بازی که بین برخی از افراد با نام‌های «گرگینه یا Werewolf» هم شناخته می‌شود، یک بازی روان‌شناسی بین دو گروه از افراد است.

در این بازی دو گروه مافیا و شهروند در مقابل هم قرار می‌گیرند. هیچ‌یک از افراد از نقش دیگری خبر ندارند و آن‌ها باید تلاش کنند تا در روند بازی این موضوع را بفهمند. بازی دو فاز کلی روز و شب دارد، مافیاها در شب‌ها می‌توانند یکی از شهروندان را ترور کنند و در روز هم سعی می‌کنند شهروندان دیگر را راضی به اعدام یکی از شهروندان دیگر کنند.

شهروندان باید سعی کنند مافیاها را تشخیص دهند و این افراد را از بازی خارج کنند. بازی زمانی تمام می‌شود که تمام مافیاها از بازی خارج شوند، در این صورت شهروند برنده بازی است یا تعداد شهروندان با تعداد مافیاها برابر شود که در این صورت مافیا برنده بازی است.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بهترین بازی برای سیستم های ضعیف { جدیدترین آپدیت 2023 }

نقش‌ها در بازی مافیا

نقش‌ها در بازی مافیا

در این بازی هر فرد یک نقش را به عهده می‌گیرد. به‌طورکلی ۵۲ نقش در بازی وجود دارد؛ اما برخی از آن‌ها ضروری‌تر و مهم‌تر هستند و اکثر بازی‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود.

لیست‌های زیر شامل اصلی‌ترین نقش‌ها است که در اکثر بازی‌های مافیا انتخاب می‌شوند. آشنایی با نقش‌های بازی، یکی از اصول یادگیری تکنیک‌های بازی مافیا است.

یکی از اصلی‌ترین نقش‌های بازی مافیا که می‌تواند تاثیری زیاد در روند بازی بگذارد، نقش گاد یا خدا است. گاد روایتگر داستان بازی است و از نقش‌های بازیکنان خبر دارد.

لیست نقش‌های شهروندان:

  • شهروند ساده؛ بدون وظیفه‌ای خاص.
  • پزشک؛ می‌تواند فرد ترورشده توسط مافیا را به بازی برگرداند.
  • اسنایپر یا تک‌تیرانداز؛ توانایی شلیک به افراد و مافیاهای داخل بازی به‌صورت محدود.
  • محافظ؛ در رای‌گیری یا شب ترور، از بازی حذف نمی‌شود، همچنین می‌تواند از یکی از شهروندان در مقابل حذف دفاع کند.
  • کارآگاه؛ او می‌تواند هر شب نقش یکی از افراد از گاد استعلام بگیرد.

لیست نقش‌های مافیاها:

  • مافیای ساده؛ شرکت در رای‌گیری ترور در شب و بدون وظیفه‌ای دیگر.
  • رییس مافیا؛ تصمیم نهایی توسط او گرفته می‌شود و گاد او را به کارآگاه لو نمی‌دهد.
  • سایلنسر؛ می‌تواند اجازه صحبت از یک نفر را برای یک روز بگیرد.
  • تروریست؛ پس از حذف از بازی توسط شهروندان، می‌تواند یک نفر را همراه خودش از بازی حذف کند.

یادتان نرود مافیا یک بازی تیمی است

به‌هیچ‌عنوان نباید فراموش کنید که این بازی تیمی است و برنده‌شدن تیمتان در اولویت قرار دارد. اگر شرایطی وجود داشته باشد که بتوانید با فداکردن خودتان باعث برنده‌شدن تیمتان شوید، نباید درنگ کنید.

بسیاری از افراد سعی می‌کنند زنده بمانند و بازی کنند، با این که بازی‌کردن هیجان‌انگیز است؛ اما اگر ببازید، لذت بازی را هم از دست خواهید داد. مردن و حذف از بازی در شرایط مناسب، بهترین راه است.

روز معارفه را جدی بگیرید

اولین مرحله بازی، روز معارفه است. در این روز هر بازیکن معمولاً به‌اندازه ۳۰ الی ۶۰ ثانیه صحبت کرده، خودش را معرفی می‌کند و اگر تارگتی داشته باشد اعلام می‌کند. این روز را بسیار جدی بگیرید زیرا می‌توانید از همان ابتدا تاثیر دلخواهتان را روی بقیه بازیکنان بگذارید.

هیچ‌وقت نباید در روز اول بدون دلیل به کسی ترگت بزنید؛ با این کار فقط باعث مشکوک شدن بقیه به خودتان شده و ممکن است در ابتدای بازی حذف شوید. سعی کنید با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید و چه مافیا باشید و چه شهروند، روی شهروند بودن خودتان زیاد تاکید نکنید.

چگونه در بازی مافیا صحبت کنیم

چگونه در بازی مافیا صحبت کنیم

بازی مافیا بر اساس صحبت‌کردن افراد با یکدیگر ادامه پیدا می‌کند. صحبت‌کردن در بازی مافیا اصول خاصی دارد؛ شما با یادگیری این اصول و بهترین دیالوگ‌های بازی مافیا است که می‌توانید تیم خودتان را برنده بازی کنید.

یکی از اساسی‌ترین موارد، دروغ گفتن است. دروغ گفتن در بازی مافیا موضوعی عادی برای گروه مافیا است؛ اما بسیاری از افراد نمی‌دانند که شهروندان بازی هم می‌توانند با دروغ گفتن، روند بازی را به نفع خودشان تغییر دهند و مافیاها را گیج کنند.

مافیاها باید دروغ بگویند و خودشان را به‌عنوان شهروند جا بزنند؛ فقط در این صورت است که می‌توانند بازی را ادامه دهند. شهروندان هم می‌توانند دروغ بگویند و نقش خودشان را به‌اشتباه معرفی کنند؛ این کار مافیا را سردرگم می‌کند و می‌تواند یک یا چند نفر از مافیاها را مشخص کند.

بدیهی است که این دروغ گفتن باید ظریف و دقیق باشد. برای این کار باید تمرین کنید که چگونه بتوانید تاثیرگذاری حرف خود را بیش‌تر کنید و همچنین در زمان دروغ گفتن، خودتان را لو ندهید. بسیاری از افراد در زمان دروغ گفتن به‌صورت ناخودآگاه، نشانه‌هایی را بروز می‌دهند.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بهترین بازی‌ های اندروید [معرفی برترین بازی های Android]

با تمرین در حرف‌زدن، می‌توانید این نشانه‌ها را کاهش دهید. همچنین با تمرین می‌توانید نشانه‌های افراد دیگر در زمان دروغ‌گویی را کشف کنید و دروغ‌هایشان را تشخیص دهید.

بدیهی کار نکنید

یکی از تکنیک های بازی مافیا که تازه‌کارها نمی‌دانند و به همین دلیل مرتکب اشتباه می‌شوند، بدیهی نبودن است. این تکنیک بیش‌تر برای مافیاهای بازی کاربرد دارد. در روند بازی ممکن است یکی از شهروندان درباره مافیا بودن شما مطمئن باشد. اگر در شب او را به‌ قتل برسانید، ظن او را نسبت به خودتان تایید کرده‌اید.

با این‌که حذف‌شدن او از بازی می‌تواند به نفعتان باشد؛ اما ممکن است باعث شلیک به خودتان هم بشود. پس از کشته‌شدن او دیگر شهروندان سریعا به شما شک می‌کنند و اگر نتوانید از خودتان دفاع کنید، حذف می‌شوید.

بهتر است در شب یکی از افراد دیگر را که با شهروند مشکوک رابطه خوبی ندارد، ترور کنید. در این صورت ظن تمام افراد به سمت دیگری غیر از شما معطوف می‌شود. همچنین با این کار می‌توانید خودتان را هم تبرئه کنید و حتی شهروند مشکوک را به دلیل زنده‌ماندن به مافیا بودن متهم کنید.

زبان بدن افراد را جدی بگیرید

اگر به دنبال تکنیک های بازی مافیا باشید، قطعا با تیکه‌های باحال مافیا مانند «او حتما مافیاست چون دستانش را به هم گره‌زده است» یا «او مافیاست چون لبخند زد» مواجه شده‌اید. این حرف‌ها ممکن است در شرایط ساده کارساز باشند؛ اما اگر بخواهید به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوید، با این گزاره‌ها نمی‌توانید به جایی برسید.

زبان بدن یک موضوع علمی اثبات‌شده در زمینه روان‌شناسی است که با مطالعه درست آن می‌توانید افراد را تحلیل کنید. این موضوع به مسائل ساده‌ای مانند گره کردن دستان به هم یا خندیدن ختم نمی‌شود؛ این کارها ممکن است تعیین‌کننده باشند؛ اما این ذهن ناخودآگاه است که قصد و نیت فرد را لو می‌دهد.

شما باید افراد را در طول بازی مطالعه کنید، ممکن است یک خم ناخودآگاه ابرو، یک تکان ریز سر یا حرکت چشم‌ها به یک‌جهت خاص، نشانه دروغ‌گویی یک فرد باشد. این نشانه‌ها را می‌توانید خودتان کشف کنید، کافی است تا از آن فرد سوالی بپرسید و رفتار او را بررسی کنید.

رای‌دادن، مهم‌تر از زبان بدن

همان‌طور که اشاره شد، زبان بدن یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها برای تشخیص نقش افراد در بازی است؛ اما بهتر است به روند منطقی بازی توجه بیش‌تری داشته باشید. این که چه کسی به کدام شخص رای می‌دهد، بیش‌تر از زبان بدن و هر چیز دیگری می‌تواند مفید باشد.

اگر شخصی بدون دلیل خاص به یک یا چند نفر رای داد و فقط به دنبال حذف افراد از بازی است، به‌احتمال بسیار زیادی مافیاست. با مطالعه بیش‌تر این شخص در طول بازی می‌توانید از نقش او مطمئن شوید. آن فرد می‌داند که شهروندان بازی چه کسانی هستند و به همین دلیل سعی می‌کند تا آن‌ها را حذف کند.

درنتیجه، اگر مافیای بازی هستید، باعجله و بدون دلیل به یک شخص خاص رای ندهید. اگر می‌خواهید شهروندان را از بازی حذف کنید، سعی کنید دلیل منطقی برای این کارتان ارائه کنید. برای این کار لازم نیست حتما تا دلیلی پیدا کنید، هر دلیلی که منطقی باشد کافی است و فقط باید بتوانید روی بقیه اثر بگذارید.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بهترین بازی‌ های بقا برای اندروید در ٢٠٢٣ ؛ 14 مورد + لینک دانلود

پیشنهاد مطالعه:

شهروند ساده؛ یکی از بهترین نقش‌های بازی

بسیاری از بازیکنان فکر می‌کنند که برای استفاده از تکنیک های بازی مافیا، حتما باید دارای نقش خاصی در بازی باشند؛ اما همیشه این‌طور نیست. شهروند ساده یکی از مهم‌ترین نقش‌ها در بازی است. زمانی که این نقش را دریافت کردید، یعنی بیش‌ترین آزادی را در بازی دارید.

شما به‌عنوان یک شهروند ساده می‌توانید خودتان را به‌عنوان نقش‌های دیگر جا بزنید و باعث گمراه‌شدن مافیا شوید. درصورتی‌که کشته یا حذف هم شوید، ضرر زیادی به تیمتان وارد نمی‌شود؛ آن‌ها فقط یک شهروند ساده بدون یک نقش خاص را ازدست‌داده‌اند. این آزادی کامل برای انجام هر کاری داخل بازی است.

در بازی مافیا چگونه از خود دفاع کنیم؟

در بازی مافیا چگونه از خود دفاع کنیم؟

دفاعیه آخرین مرحله قبل از حذف‌شدن کاملتان است. اگر به این مرحله رسیدید، خون‌سرد باشید و احساساتی حرف نزنید.

اگر مافیایی هستید که به دفاعیه رسیدید، تلاش کنید تا نظر دیگران را عوض کنید. برای این کار باید دلیلی منطقی ارائه کنید و درنهایت روی احساسات بازیکنان دست بگذارید. در تمام مراحل مهم است که خون‌سردی خودتان را حفظ کنید و عصبی نشوید.

سعی کنید محکم و تاثیرگذار حرف بزنید و به شهر القا کنید که در حال مرتکب شدن اشتباه بزرگی هستند. با این کار حتی اگر حذف هم شوید، باعث ایجاد تشویش بین شهروندان خواهید شد.

اگر شهروندی هستید که به این مرحله رسیدید، سعی کنید تا با ارائه دلایلی منطقی، مافیاهای بازی از نظر خودتان را برای آخرین بار معرفی کنید. همچنین تلاش کنید تا نشانه‌هایی از شهروند بودنتان را به یاد دیگران بیاورید تا رای‌شان را پس بگیرند.

آموزش فکت آوردن در بازی مافیا

به‌طورکلی فکت‌های مافیا یا حقیقت‌های داخل بازی، نسبی هستند و نمی‌توان فکت‌هایی مطلق را به عنوان تکنیک های بازی مافیا معرفی کرد که برای تمام بازی‌ها صادق باشد. به‌عنوان‌مثال اگر برای یکی از بازیکنان فکت‌هایی وجود داشته باشد که نشان‌دهنده مافیا بودن او باشند، ممکن است آن بازیکن شهروندی باشد که اشتباه بازی کرده است.

فکت‌هایی کلیشه‌ای راجع به ترتیب نفرات، شماره آن‌ها، ترتیب دفاع‌کردن‌ها وجود دارد که کاملا بی‌اساس هستند و نباید وقت خود را با ‌آن‌ها تلف کنید. تمام این موارد در هر بازی تصادفی انتخاب می‌شوند.

یکی از فکت‌هایی که در اکثر بازی‌ها صادق است، فکت راجع به رای دوم است. باید افرادی را که رای دوم را به یک فرد می‌دهند در نظر بگیرید. رای‌های اولی که یک فرد دریافت می‌کند، اهمیت زیادی ندارد. نفراتی که رای دوم را به او می‌دهند مهم هستند.

بیش‌تر بازی کنید

همواره به یاد داشته باشید که هرچقدر هم راجع به تکنیک های بازی مافیا مطالعه کنید، تجربه کافی را کسب نخواهید کرد. تجربه واقعی فقط با بازی‌کردن به دست می‌آید. سعی کنید تعداد بازی‌های خود را افزایش دهید و با افراد حرفه‌ای‌تر بازی کنید تا بتوانید تکنیک های بازی مافیا را از آن‌ها یاد بگیرید. ‌

جمع‌بندی

ما در این مقاله تکنیک های بازی مافیا را به شما شرح دادیم تا بتوانید سطح بازی خود را ارتقا دهید. بااین‌حال برخی از تکنیک‌ها هستند که شما فقط با بازی‌کردن به ‌آن‌ها دست پیدا خواهید کرد. یادتان باشد که برای یادگیری تکنیک های بازی مافیا، بهترین راه بازی‌کردن است. اگر مبتدی هستید، بردوباخت را فراموش کنید و فقط سعی کنید تا بازی را یاد بگیرید.

اگر به دنبال بازی‌های دیگر هستید تا روی موبایل خود بازی کنید، ‌پیشنهاد می‌کنیم سری به مقاله‌های بهترین بازی های آرایشی دخترانه و بهترین بازی‌ های بقا برای اندروید هم در تایم سیتی بزنید.

سوالات متداول:

۱- بهترین راه یاد گرفتن تکنیک های بازی مافیا چیست؟

بهتر است با افراد حرفه‌ای بازی کنید و تعداد بازی‌های خود را افزایش دهید.

۲- چطور در بازی مافیا حرفه‌ای شویم؟

با افراد مختلف بازی کنید و سعی کنید بیش از بردوباخت به یادگیری اهمیت دهید.

۳- آیا یادگیری زبان بدن برای بازی مافیا مهم است؟

با دانستن زبان بدن ممکن است بتوانید بهتر بازی کنید؛ اما مسائل مهم‌تری هم وجود دارند.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا