این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

بهترین فیلم‌های لیام نیسون [ 15 فیلم برتر ]

بهترین فیلم‌های لیام نیسون [ 15 فیلم برتر ]

بهترین فیلم‌های لیام نیسون کدام هستند؟ لیام نسون یکی از بهترین بازیگران هالیوود است که اکثر ما او را با بازی در بلاک باسترهای اکشن هالیوودی به خاطر می‌آوریم.

لیام نسون بازیگر باتجربه ایرلندی است که از دیدگاه رسانه‌های بزرگ به عنوان یکی از 100 ستاره جذاب هالیوود و همچنین محبوب‌ترین آن‌ها یاد شده است.

در ادامه‌ی مطلب قصد داریم به بهترین فیلم‌های لیام نیسون نگاهی داشته باشیم.

با تایم سیتی همراه باشید.

 

بهترین فیلم های لیام نیسون در نگاهی کوتاه

 

 • فرار در سراسر شب - Run All Night
 • خاکستری – The Grey
 • فهرست شیندلر – Schindler’s List
 • سکوت – Silence
 • قدم زدن میان قبرها – A Walk Among the Tombstones
 • جنگ ستارگان: اپیزود اول - تهدید شبح – Star Wars: Episode I – The Phantom Menace
 • ربوده شده – Taken
 • در واقع عشق – Love Actually
 • مرد دیگر – The Other Man
 • ربوده شده 2 – Taken 2
 • بیوه‌ها – Widows
 • راب روی – Rob Roy
 • مسافر همیشگی – The Commuter
 • سرافیم فالز – Seraphim Falls
 • تعقیب سرد – Cold Pursuit

 

فیلم فرار در سراسر شب - Run All Night

 

فرار در سراسر شب - Run All Night

امتیاز در imdb: شش و شش (6.6)
سال اکران: 2015

فیلم فرار در سراسر شب یک (Run All Night) فیلم اکشن و تریلر آمریکایی محسوب می‌شود که از بهترین فیلم های لیام نسون بوده و کارگردانی آن بر عهده ژامه کویت سرا است.

علاوه بر لیام نیسون، در فیلم فرار در سراسر شب بازیگرانی همچون اد هریس، یوئل کینامان و همچنین کامن، خواننده و رپر آمریکایی به ایفا نقش پرداخته‌اند.

فیلم سینمایی فرار در سراسر شب در تاریخ 13 مارس سال 2015 در کشور آمریکا به نمایش درآمد. این فیلم لیام نیسون با بازخوردهای مختلفی از جانب منتقدان روبه‌رو شد و به فروش 71 میلیون دلاری در سطح جهان رسید.

داستان فیلم فرار در سراسر شب بدین شرح است: لیام نسون نقش یک آدمکش حرفه‌ای بازنشسته را ایفا می‌کند. او که از گذشته‌اش فراری است پس از آنکه مجبور می‌شود پسر رییس مافیایی را که برایش می‌کرد بکشد، همراه با پسر خودش که ارتباط نزدیکی نیز با هم ندارند پا به فرار می‌گذارد.

 


فیلم خاکستری – The Grey

 

خاکستری - Grey

امتیاز در imdb: شش و هشت (6.8)
سال اکران: 2011

فیلم سینمایی خاکستری که به معنای واقعی کلمه یکی از بهترین فیلم های لیام نسون محسوب می‌شود در سال 2011 به نمایش درآمد.

فیلم خاکستری (Grey) که در سبک اکشن هیجانی است دارای عناصر سبک بقا هم بوده و با اقتباس از رمان «Ghost Walker» که توسط یان مک‌کنزی نوشته شده ساخته شده است.

جدا از لیام نسون، از بازیگران برجسته فیلم خاکستری می‌توان به فرانک گریلو و درمت مالرونری اشاره کرد. این فیلم از جنبه‌های مختلفی مورد ستایش قرار گرفته اما با انتقادهایی نیز مواجه شده است. فروش جهانی فیلم خاکستری به 81 میلیون دلار رسید.

داستان فیلم خاکستری بدین شرح است: گروهی از کارکنان یک شرکت استخراج نفت که در آلاسکا مشغول کار هستند، در راه بازگشت به خانه با یک سانحه هوایی روبه‌رو می‌شوند. این گروه پس از نجات از سقوط هواپیما باید خودشان را از طبیعت بی‌رحم آلاسکا نجات بدهند و از همه مهمتر، با دسته خطرناکی از گرگ‌ها بجنگند.

 


فیلم فهرست شیندلر – Schindler’s List

 

فهرست شیندلر – Schindler’s List

امتیاز در imdb: هشت و نه (8.9)
سال اکران: 1993

فیلم فهرست شیندلر (Schindler’s List) نه تنها یکی از بهترین فیلم های لیام نسون است بلکه یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما نیز محسوب می‌شود.

کارگردانی فیلم فهرست شیندلر بر عهده استیون اسپیلبرگ بوده است که با اقتباس از رمان یک نویسنده استرالیایی نوشته شده است. اسپلیبرگ این فیلم را به صورت سیاه و سفید ضبط کرده و خودش آن را به چشم یک مستند می‌بیند.

در این فیلم به غیر از لیام نسون که نقش اسکار شیندلر را ایفا می‌کند، رالف فاینس در نقش افسر نازی، آمون گوت هنرنمایی کرده است. همچنین بن کینگزلی در نقش حسابدار یهودی شیندلر یعنی آیزاک استرن بازی کرده است.

فیلم فهرست شیندلر به بسیاری از فهرست‌های بهترین فیلم های سینمایی تاریخ راه یافته است و با بودجه 22 میلیون دلاری به فروشی معادل 322 میلیون دلار رسید. این فیلم برای 12 جایزه اسکار نامزد شد که در نهایت موفق به دریافت 7 اسکار گردید.

داستان فیلم فهرست شیندلر بدین صورت است: اسکار شیندلر، یک کارخانه‌دار آلمانی است که در جریان جنگ جهانی دوم، جان تعداد بیشماری از اسرای یهودی و لهستانی را با استخدام آنها در کارخانه‌هایش نجات داد. شیندلر برای نجات جان این افراد مجبور شد با یک فرمانده بی‌رحم نازی مذاکره کند و طرح دوستی بریزد.

 


فیلم سکوت – Silence

 

سکوت – Silence

نمره imdb: هفت و دو (7.2)
سال اکران: 2016

فیلم سکوت (Silence) که در مقایسه با سایر آثار بازیگر ایرلندی از حال و هوایی متفاوت برخوردار است یکی از بهترین فیلم های لیام نسون محسوب می‌شود.

کارگردانی این فیلم درام تاریخی بر عهده مارتین اسکورسیزی بوده است و از روی رمانی با همین اسم سکوت (Silence) که در سال 1966 منتشر شد ساخته شده است.

فیلم سکوت در کشور تایوان فیلمبرداری شده است و محیط ژاپن در دوران حکمرانی اربابان به تصویر کشیده شده است.  از دیگر بازیگران مطرح آن می‌توان به اندرو گارفیلد، آدام درایور، تادانوبو آسانو و کیاران هایندز اشاره کرد.

داستان فیلم سکوت بدین شرح است: در قرن هفدهم میلادی، یک کشیش مسیحی از پرتغال به ژاپن فئودالی سفر می‌کند. او وظیفه دارد در دورانی که مردم عادی ژاپن ناچارند اعتقاد خود به خداوند را از دید اربابان‌شان پنهان کند، افراد را به صورت پنهانی به دین مسیحیت دعوت کند اما در این میان به دست اربابان اسیر می‌شود و سپس دو کشیش جوان دیگر از پرتغال برای نجات او به ژاپن می‌آیند.

 


فیلم قدم زدن میان قبرها – A Walk Among the Tombstones

 

قدم زدن میان قبرها – A Walk Among the Tombstones

نمره imdb: شش و چهار (6.4)
سال اکران: 2014

فیلم قدم زدن در میان قبرها (A Walk Among the Tombstones) یک فیلم اکشن تریلر آمریکایی است که یکی از بهترین فیلم های لیام نسون محسوب می‌گردد.

این فیلم که دارای ساختار نئو نوآر است توسط اسکات فرانک کارگردانی شده است. ساخت فیلم قدم زدن در میان قبرها از روی رمانی با همین اسم که در سال 1992 توسط لارنس بلاک منتشر گردید صورت گرفته است.

در فیلم سینمایی قدم زدن در میان قبرها به جز لیام نسون، بازیگرانی همچون دن استیونز، دیوید هاربر، برایان بردلی و بوید هالبروک ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم لیام نسون با واکنش‌های مختلفی از جانب منتقدان روبه‌رو شد.

داستان فیلم قدم زدن در میان قبرها بدین شرح است: لیام نسون در نقش یک پلیس سابق نیویورک بازی می‌کند که در گذشته آسیب‌های مختلفی از کارش دریافت کرده است و هم‌اکنون به عنوان یک کارآگاه خصوصی به استخدام افراد عادی درمی‌آید. او این بار توسط یک قاچاقچی مواد مخدر استخدام می‌شود تا راز ربودن و قتل همسر او را حل کند اما در ادامه با مجموعه زنجیرواری از جرائم مختلف برخورد می‌کند.

 


فیلم جنگ ستارگان: اپیزود اول - تهدید شبح – Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

 

جنگ ستارگان: اپیزود اول - تهدید شبح – Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

نمره imdb: شش و نیم (6.5)
سال اکران: 1999

جنگ ستارگان: اپیزود اول – تهدید شبح (Star Wars: Episode I - The Phantom Menace) در سال 1999 توسط جرج لوکاس ساخته شده و یکی از بهترین فیلم های لیام نسون محسوب می‌شود.

در این فیلم که اولین شماره از سه‌گانه پیش‌درآمد جنگ ستارگان محسوب می‌شود، بازیگرانی همچون لیام نسون، ایوان مک گرگور، ناتالی پورتمن، جیک لوید، یان مک‌دایرمید، آنتونی دنیلز، کنی بیکر، پنریلا آگوست و فرانک اوز ایفای نقش کرده‌اند.

تهدید شبح، چهارمین فیلم از سری جنگ ستارگان است که در آن داستان اسکای واکر روایت می‌شود. داستان فیلم جنگ ستارگان: اپیزود اول – تهدید شبح بدین صورت است: کویی گون جین، یک شوالیه جدای و دستیارش اوبی وان کنوبی به امید آنکه به نزاع‌های بین سیاره‌ای پایان بدهند و صلح امنیت را برقرار کنند از ملکه آمیدالا محافظت می‌کنند. در این مسیر، یک برده جوان به نام آناکین اسکای واکر که دارای نیروهای قدرتمندی است به آنها ملحق می‌شود.

 


فیلم ربوده شده – Taken

 

ربوده شده – Taken

نمره imdb: هفت و هشت (7.8)
سال اکران: 2008

یکی دیگر از بهترین فیلم های لیام نسون فیلم ربوده شده (Taken) است که با عناوین دیگری مثل 96 ساعت یا گروگان نیز شناخته می‌شود که کارگردانی آن برعهده پیر مورل بوده است.

در فیلم ربوده‌شده (Taken) که محصول مشترک انگلیس و فرانسه است و در سبک اکشن هیجانی ساخته شده، بازیگران دیگری همچون مگی گریس، فمکه یانسن، کیتی کسیدی، لراند اورسر و هولی والانس بازی می‌کنند. این فیلم معروف لیام نسون به 226 میلیون دلار فروش دست یافت.

در خلاصه داستان فیلم ربوده شده آمده است: برایان میلز که یک مامور سابق سازمان سیا است، پس از آنکه دخترش همراه با دوست خود در جریان یک سفر تفریحی اروپایی به دست مافیای آلبانی ربوده می‌شوند به اروپا می‌رود و برای نجات جان دخترش خطرات متعددی را به جان می‌خرد. موفقیت‌های این فیلم تا حدی بود که در ادامه دو دنباله برای آن ساخته شد.

 


فیلم در واقع عشق – Love Actually

 

در واقع عشق – Love Actually

نمره imdb: هفت و شش (7.6)
سال اکران: 2003

فیلم در واقع عشق (Love Actually)، عنوانی دیگر است که در سبکی متفاوت یکی از بهترین فیلم های لیام نسون به شمار می‌رود. این فیلم دارای سبک کمدی رومانتیک است و توسط ریچارد کرتیس کارگردانی شده است.

فیلم در واقع عشق، به جز لیام نسون، فهرست طویلی از ستارگان هالیوود را در اختیار دارد که از میان آنها می‌توان به هیو گرانت، کالین فرث، اما تامپسون، آلن ریکمن،کیرا نایتلی و روان اتکینسون اشاره کرد.

فیلم در واقع عشق که بیشتر لوکیشن‌هایش در شهر لندن بوده است داستان‌های مختلفی از عشق را نشان می‌دهد که در قالب داستان‌های جداگانه‌ای از افراد مختلف به نمایش درمی‌آید و در نهایت با پیشروی فیلم این دستان‌ها نیز به یکدیگر مرتبط می‌شوند. فیلم در واقع عشق هم از نظر فروش هم از نظر منتقدان با موفقیت روبه‌رو شد.

 


فیلم مرد دیگر – The Other Man

 

مرد دیگر – The Other Man

نمره imdb: پنج و چهار (5.4)
سال اکران: 2008

از دیگر بهترین فیلم های لیام نسون می‌توان به درام مرد دیگر (The Other Man) اشاره کرد که توسط ریچارد آیر ساخته شده است و یک فیلم درام آمریکایی-بریتانیایی محسوب می‌شود.

در فیلم مرد دیگر علاوه بر لیام نسون، یکی دیگر از بازیگران مطرح هالیوود یعنی آنتونیو باندراس نیز به ایفای نقش پرداخته است. لارا لینی هم دیگر بازیگر مطرح این فیلم است. بیشتر زمان فیلم حول محور سه شخصیت سپری می‌شود.

داستان فیلم مرد دیگر به این شرح است: مردی که به همسر خود مشکوک می‌شود به تعقیب همسرش می‌پردازد و در ادامه متوجه می‌شود که یک نفر دیگر در رابطه‌شان حضور دارد. او حالا باید در یک رقابت برای به دست آوردن مجدد همسر خود تلاش کند.

 


فیلم ربوده شده 2 – Taken 2

 

ربوده شده 2 – Taken 2

نمره imdb: شش و سه (6.3)
سال اکران: 2012

فیلم انگلیسی-فرانسوی ربوده شده 2 (Taken 2)، درست مثل شماره اولش یکی از بهترین فیلم های لیام نسون محسوب می‌شود که کارگردانی آن بر عهده الیویر مگاتن بوده است.

در فیلم سینمایی ربوده شده 2 به غیر از لیام نسون بازیگران دیگری از جمله مگی گریس، فامکه یانسن، راده سربزیا، للند اورسر، جان گریس، دی.بی سویینی و لوک گریمز به ایفا نقش پرداخته‌اند. فروش جهانی این فیلم اکشن به 376 میلیون دلار رسید.

داستان فیلم ربوده شده 2 به این صورت است: چند سال پس از آنکه برایان میلز (لیام نسون) موفق شد دخترش را از دست مافیای آلبانی نجات بدهد، همراه با خانواده‌اش برای تفریح به استانبول می‌رود اما پدر یکی از مردانی که در آلبانی توسط میلز کشته شده بود، در صدد انتقام برمی‌آید و همسر سابق میلز را می‌دزدد تا این مامور سابق سازمان سیا یک بار دیگر دست به کار شود.

 


فیلم بیوه‌ها – Widows

 

بیوه‌ها – Widows

نمره imdb: شش و نه (6.9)
سال اکران: 2018

در ادامه فهرست بهترین فیلم های لیام نسون به فیلم بیوه‌ها (Widows) می‌رسیم که استو مک‌کوئین کارگردان آن بوده و داستان یک سرقت را روایت می‌کند.

فیلم سینمایی بیوه‌ها از روی یک سریال بریتانیایی که در سال 1983 با همین اسم پخش می‌شد ساخته شده است. این فیلم فروش بالغ بر 76 میلیون دلار را تجربه کرد و با اقبال مثبت منتقدان نیز روبه‌رو شد.

جدا از لیام نسون، در این فیلم ستاره های هالیوودی متعددی ایفا نقش کرده‌اند که عبارت‌اند از: وایولا دیویس، میشل رودریگز، الیزابت دبیکی، سینتیا اریوو، کالین فارل، برایان تایری هنری، دنیل کالویا، جکی ویور، کری کون و رابرت دووال.

داستان فیلم بیوه‌ها بدین شرح است: چهار زن اهل شیکاگو برای یک سرقت 5 میلیون دلاری نقشه می‌کشند. آنها به این پول پرداخت بدهی همسرانشان به یک فرد دیگر نیاز دارند. همسران این چهار زن خود در جریان فرار از سرقتی که بدهی روی دستشان گذاشته بود کشته شدند.

 


فیلم راب روی – Rob Roy

 

راب روی – Rob Roy

نمره imdb: شش و نه (6.9)
سال اکران: 1995

مورد دیگر در فهرست بهترین فیلم های لیام نسون، فیلم راب روی (Rob Roy) است که یک اثر درام تاریخی و بیوگرافی محسوب می‌شود. مایکل کیتون-جونز کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته است.

از دیگر بازیگران مشهور این فیلم می‌توان به جسیکا لنگ، جان هرت، تیم راث، اریک استولتز، برایان کاکس و جیسون فلمینگ اشاره کرد. تیم راث برای ایفای نقش در این فیلم برنده جایزه اسکار شد. از آثار مشابه راب روی می‌توان به فیلم شجاع دل اشاره کرد.

داستان فیلم راب روی بدین صورت است: لیام نسون در نقش راب روی مک‌گرگور بازی می‌کند، یک رییس قبلیه در قرن هجدهم اسکاتلند که در مقابل ظلم و ستم یک نجیب‌زاده اسکاتلندی می‌ایستد و به مبارزه با او می‌پردازد و در این میان، اطرافیان نجیب‌زاده، مک‌گرگور را به خیانت به وطن متهم می‌کنند.‌

 


فیلم مسافر همیشگی – The Commuter

 

مسافر همیشگی – The Commuter

نمره imdb: شش و سه (6.3)
سال اکران: 2018

یک همکاری دیگر بین ژامه کویت سرا و نسون، منجر به ساخت یکی از بهترین فیلم های لیام نسون یعنی فیلم جدید مسافر همیشگی (The Commuter) شده است. 

در این فیلم اکشن هیجانی علاوه بر لیام نسون، بازیگران دیگری مثل ورا فارمیگا، پاتریک ویلسون، جاناتان بنکس و سم نیل ایفای نقش کرده‌اند. عملکرد لیام نسون در این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است.

داستان فیلم مسافر همیشگی به این شرح است: مردی که برای پیمودن مسیر محل کارش و بازگشت به خانه، هر روز از قطار استفاده می‎کند، پس از ملاقات با یک زن مرموز در قطار، به طور ناخواسته درگیر یک توطئه قتل می‌شود و حالا باید این معما را حل کند.

 


فیلم سرافیم فالز – Seraphim Falls

 

سرافیم فالز – Seraphim Falls

نمره imdb: شش و هفت (6.7)
سال اکران: 2006

سرافیم فالز (Seraphim Falls) یک فیلم وسترن آمریکایی است که در سال 2006 توسط دیوید وون آنکن ساخته شده و به عنوان یکی از بهترین فیلم های لیام نسون شناخته می‌شود.

در فیلم سرافیم فالز به غیر از لیام نسون، پیرس برازنان، مایکل وینکات، تام نونان و اد لاتر نی ایفای نقش کرده‌اند. سرافیم فالز برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به اکران درآمد.

داستان فیلم سرافیم فالز که با اقتباس از یک نمایشنامه نوشته شده است روایت خیالی ماجرایی در جریان جنگ داخلی آمریکا در اواخر دهه 1860 را بیان می‌کند که در آن، توسط یک فرمانده متفقین برای کشتن یک سرباز اتحادیه جایزه‌ای درنظر گرفته می‌شود. در این فیلم موضوعاتی مثل خشونت، بقای انسان و جنگ به تصویر کشیده شده است.

 


فیلم تعقیب سرد – Cold Pursuit

 

تعقیب سرد – Cold Pursuit

نمره imdb: شش و دو (6.2)
سال اکران: 2019

یکی دیگر از عناوین موجود در فهرست بهترین فیلم های لیام نسون، فیلم تعقیب سرد (Cold Pursuit) است که توسط هانس پیتر مولند در سبک اکشن دلهره‌آور ساخته شده است.

در این فیلم که اولین تجربه هالیوودی کارگردان محسوب می‌شود، به جز لیام نسون بازیگرانی مثل تام بیتمن، تام جکسون، امی راسم، دومنیک لومباردوتزی، جولیا جونز، جان دومن و لورا درن ایفا نقش کرده‌اند.

در فیلم تعقیب سرد که بازسازی یک فیلم نروژی اس داستان بدین صورت است: یک راننده برف‌روب پس از آنکه پسرش توسط اعضای یک کارتل مواد مخدر به قتل می‌رسد، شروع به کشتن افراد باند مواد مخدر می‌کند. این فیلم با واکنش مثبت از جانب منتقدان روبه‌رو شد و فروش 76 میلیون دلاری را تجربه کرد.

 

بیشتر بخوانید

بهترین فیلم‌های شارلیز ترون
بهترین فیلم‌های واکین فینیکس
بهترین فیلم‌های دنزل واشینگتن
بهترین فیلم‌های مورگان فریمن

 


هم اکنون تماشا کنید 🔴

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)
rtyddrt75667