این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

بهترین فیلم های جنیفر لارنس [ 10 عنوان برتر ]

جنیفر لارنس ( Jennifer Lawrence ) یکی از بزرگترین بازیگران زن هالیوود است که تاکنون موفق به ایفای نقش در آثار بسیار موفقی بوده است.

جنیفر لارنس فعالیت حرفه‌ای خودرا با ایفای نقش در سریال « بیل انگوال » آغاز کرد که طی سال‌های 2006/09 از شبکه تی‌بی‌اس پخش می‌شد. این بازیگر توانست برای درخشش دراین فیلم برنده جایزه هنرمند جوان شود. در ادامه با مطلب بهترین فیلم های جنیفر لارنس در خدمت شما کاربران تایم سیتی خواهیم بود.

کمی بعد یعنی در سال 2010 جنیفر لارنس وارد دوره‌ی جدیدی از زندگی حرفه‌ای خود شد. او نخست توانست با درخشش در فیلم « زمستان استخوان‌سوز » حضور پیدا کُند که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. جنیفر با درخشش دراین فیلم توانست جایزه « جشنواره فیلم ساندنس » را کسب کند. همچنین به‌خاطر بازی دراین فیلم، نامزد دریافت جایزه اُسکار نیز شد که تبدیل به دومین بازیگر جوانی شد که موفق شده بود برای این جایزه نامزد شود.

در ادامه قصد داریم نگاهی داشته باشیم به 10 مورد از بهترین فیلم های جنیفر لارنس. امیدوارم که ازتماشای هریک ازاین آثار لذت ببرید.

 

Best Movies of Jennifer Lawrence

بهترین فیلم های جنیفر لارنس در یک نگاه کوتاه

 

  • زمستان استخوان‌سوز - Winter's Bone
  • گنجشک سُرخ - Red Sparrow
  • جوی - Joy
  • حقه‌باز آمریکایی - American Hustle
  • مادر! - !Mother
  • دیوانه‌وار - Like Crazy
  • مسافران - Passengers
  • دفترچه اُمیدبخش - Silver Linings Playbook
  • مجموعه مردان ایکس - X-Men Franchise
  • بازی‌های گرسنگی - The Hunger Games

10: زمستان استخوان‌سوز - Winter's Bone

یکی از بهترین فیلم های جنیفر لارنس، زمستان استخوان‌سوز است. درواقع می‌توان این فیلم را نخستین فعالیت حرفه‌ای لارنس دانست. فیلمی که درسال 2010 به اکران درآمد و کارگردانی آن توسط « دبرا گرانیک » به انجام رسید. این فیلم توانست جایزه « جشنواره ساندنس » را ازآن خود کُند.

داستان فیلم روایت زیبایی از سختی‌های دختر 17 ساله‌ای به نام « ری دالی » است که مجبور می‌شود پدر فراری خودرا پیدا کُند. پدر ری که به‌جُرم حمل مواد مخدر دستگیر شده بود، سند خانه‌شان را که تنها دارایی آن‌ها محسوب می‌شود به عنوان وثیقه گرو گذاشته و به کوهستان « اوزارک » فراری شده.

بنابراین ری مجبور می‌شود که پدرش را پیدا کُند تاشاید خانواده‌شان از بدبختی و آوارگی رهایی یابد.

درخشش جنیفر لارنس جوان دراین فیلم یکی از نقاط عطف این فیلم بود و درواقع به عنوان نقش اصلی یک فیلم، هیچ‌کس انتظار چنین بازی روانی را ازاو نداشت; اما درکمال تعجب جنیفر توانست نگاه‌های منتقدین را به‌خود معطوف کُند و پس‌از آن زندگی جدیدی را در هالیوود تجربه کند.

زمستان استخوان‌سوز تنها با بودجه‌ای بالغ بر 2میلیون دلار ساخته شد و نهایتا موفق شد فروشی 16.1 میلیون دلاری را تجربه کند.

 


9: گنجشک سُرخ - Red Sparrow

Red Sparrow

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس « گنجِشک سرخ » است. فیلمی که در سال 2018 توسط « فرانسیس لارنس » کارگردانی شد و جنجال‌های زیادی به‌وجود آورد.

داستان فیلم اقتباس گرفته شده از رمانی با همین نام اثر « جیسون متئوس » است.

فیلم درمورد یک دخترجوان روس به‌نام « دومینیکا » است. دومینیکا دختر بالرینی است که وظیفه نگهداری ازمادر بیمار خودرا دارد. زمانی که‌ دومینیکا متوجه می‌شود ازپس مخارج زنگی برنمی‌آید و ممکن است خانه خودرا ازدست بدهد، دست به اقدامی می‌زند که مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. دومینیکا وارد مدرسه‌ای می‌شود که به دختران جوان آموزش می‌دهد از جذابیت‌های جنسی خود درراستای سو‌ء استفاده و جاسوسی استفاده کنند. دومینیکا باوجود ناراضی بودن ازاین شرایط به‌استخدام این مدرسه درمی‌آید.

رمان مذکور درمیان مقامات سیاسی جایگاه خوبی دارد و استقبال خوبی ازآن شد، به‌همین دلیل انتظار می‌رفت که‌فیلم آن‌نیز بتواند به چنین جایگاهی دست پیدا کُند. شاید انتقادات زیادی نسبت به‌جهت داربودن فیلم و بدجلوه دادن روس‌ها به‌این فیلم وارد شده باشد، اما کیفیت این فیلم و درخشش جنیفرلارنس به‌عنوان نقش اصلی، نکته‌ای است که هرفردی را مجاب می‌کنُد تا این عنوان را ببیند.

گنجشک سرخ با بودجه‌ای بالغ بر 69میلیون دلار ساخته شد و توانست در بازار جهانی فروشی نزدیک به 152 میلیون را تجربه کند.


8: جوی - Joy

Joy 2015

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس فیلم جوی است. این فیلم که در سال 2015 توسط « دیوید او.راسل » تولید شده، داستان زیبایی رااز گذشته نقل می‌کند. داستان زنی به‌نام « جوی مانگانو » که‌در دهه‌ی 90میلادی الهام‌بخش زنان زیادی بوده است.

حضور بازیگران سرشناسی همانند « رابرت دنیرو » و « بردلی کوپر » موجب افزایش اعتبار این فیلم شده‌اند; اما نکته‌ی جالب توجه درخشش جنیفر لارنس دراین فیلم است. درواقع او توانست با‌حضور درمیان بزرگان سینمای هالیوود نقش خودرا به زیباترین نحو ممکن اجرا کُند که موجب حیرت بسیاری ازمنتقدین شد.

داستان فیلم دراواخر دهه‌ی 80 میلادی آغاز می‌شود. زنی تنها به‌همراه دوفرزندش به‌نام « جوی مانگانا » که با اختراع جادویی منحصربه‌فرد توانسته نظر زنان خانه‌دار را به‌سمت خود جلب کُند. جوی با زحمت فراوان موفق می‌شود تعداد زیادی ازاین جاروها را به‌فروش برساند، اما موفقیت اوزمانی شکوفا می‌شود که به‌شبکه QVC دعوت می‌شود و موفق می‌شود محصولاتش را ازطریق رسانه به‌فروش برساند. با اینحال پس‌از بزرگ شدن کسب وکار مانگانا مشکلاتی ایجاد می‌شود که کسب‌وکار جوی را کمی آشفته می‌کند.

فیلم جوی با بودجه‌ی 60 میلیون دلاری ساخته شد و نهایتا توانست گیشه‌ای نزدیم به 102 میلیون دلار را تجربه کُند.


7: حقه‌باز آمریکایی - American Hustle

American Hustle

از دیگر فیلم های زیبای جنیفر لارنس می‌توانیم « حقه‌باز آمریکایی » را نام ببریم. فیلمی که هم‌بازی همیشگی او یعنی « بردلی کوپر » نیز درآن حضور دارد. کارگردانی این عنوان توسط دیوید او.راسل به انجام رسیده و ازفیلم‌های موفق این کارگردان محسوب می‌شود.

داستان فیلم در مورد دوره‌ای اتفاق می‌افتد که رسوایی‌های بزرگی برای سیاست‌مداران آمریکایی اتفاق افتاده. هنگامی که اعتبار و اقتدار ایالات متحده به‌طرز وحشتناکی خدشه‌دار شده بود و FBI مجبور شده بود به‌مسائل رسیدگی کند. داستان فیلم روایتگر زندگی دو کلاهبردار فوق‌حرفه‌ای به نام‌های « ایروینگ و سیدنی » است. آن‌ها ازطریق روش‌های اعتمادسازی توانسته‌اند دزدی‌های کلانی را به‌انجام برسانند. ایروینگ و سیدنی علاوه بررابطه کاری، رابطه احساسی پرحرارتی نیز دارند. این درحالی است که ایروینگ دارای همسری زیبا اما کله‌شق به‌نام « روزائین - جنیفر لارنس » است.

زمانی که دامنه فعالیت ایروینگ و سیدنی گسترده‌تر می‌شود، یک مأمور FBI به‌نام « ریچی - برلی کوپر » به‌آن‌ها مشکوک می‌شود و تصمیم می‌گیرد که مدتی آن‌دو را زیر نظر بگیرد. ریچی از فعالیت این دوکلاهبردار سردر می‌آورد و تصمیم می‌گیرد که به‌جای دستگیر کردن آن‌ها، به‌عنوان طعمه ازشان استفاده کند. ریچی دراین اقدام خود موفق می‌شود دست شهردار نیوجرسی « کارمین » رارو کُند. اما پس ازاین موضوع اتفاقاتی رخ می‌دهد که پیشنهاد می‌کنم خودتان ببینید و لذت ببرید.

همانطور که گفتیم حقه‌باز آمریکایی یکی از بهترین فیلم های جنیفر لارنس است که درآن به‌خوبی درخشیده و نظرات بسیار مثبتی را ازسوی منتقدین دریافت کرده. این فیلم نهایتا توانست با فروش جهانی 250 میلیون دلاری جایگاه مقبولی درمیان موفق‌ترین آثار سینما دریافت کند.


6: مادر! - !Mother

Mother Movie

از دیگر فیلم‌های خوب جنیفر لارنس می‌توانیم « مادر » رانام ببریم. فیلمی که درسال 2017 توسط « دارن آرنوفسکی » کارگردانی شد. نکته‌ای که‌در مورد مادر! وجود دارد، داستان گُنگ و نامفهوم آن است. به‌نحوی دیگر شاید آن‌را نتوانیم از بهترین فیلم‌های جهان بدانیم، اما بازی دلنشین جنیفر لارنس موجب شده تا این‌فیلم را در لیست « بهترین فیلم های جنیفر لارنس » قراردهیم.

داستان فیلم به‌طور عجیبی شروع می‌شود. زنی (جنیفر لارنس) درکنار همسرش (خاویر باردم) زندگی عاشقانه‌ای را آغاز کرده‌اند. مرد شاعری مشهور و محبوب است که اخیرا دچار بن‌بست ذهنی شده و تشویشی را درذهن خود تجربه می‌کند. کمی بعد غریبه‌ای وارد داستان می‌شود و درب خانه این زوج را می‌زند. مرد غریبه فکر می‌کند که‌این خانه مهمان‌سرا است، اما درکمال تعجب می‌بیند که منزل مسکونی است و نکته‌ی عجیب‌تر زمانی اتفاق می‌افتد که مرد شاعر بدون رضایت همسرش، این غریبه‌را به‌خانه دعوت می‌کند.

کمی بعد نوبت به ورود همسر مرد مسافر می‌شود و این درست زمانی است که لحظات مهم فیلم آغاز می‌شود.

همانطور که گفتیم فیلم بسیار گُنگ و مبهوم شروع می‌شود. به‌طوری که تا میانه‌ی فیلم اسم کاراکترها نیز مشخص نیست و مخاطب باید بدون دانستن پیشینه‌ی آن‌ها، بازی‌شان را درک کُند.
این گُنگ و نامفهوم بودن در فیلم‌نامه‌ی داستان نیز وجود دارد. به‌طوری که جنیفر لارنس و فایفر ( کاراکترهای اصلی داستان ) نیز اعلام کرده‌اند که‌پس از مطالعه فیلم‌نامه نتوانسته‌اند آن‌را درک کنند.

به‌طور کلی بازی جنیفر لارنس دراین فیلم و ایجاد فضای تقریبا وحشت‌آوری که توسط او ایجاد می‌شود، مادر! را درلیست بهترین فیلم های جنیفر لارنس قرار داده.


5: دیوانه‌وار - Like Crazy

Like Crazy

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس « دیوانه‌وار » است. این فیلم درسال 2011 به‌اکران درآمد و کارگردانی آن را دریک دورمس انجام داده.

داستان فیلم درمورد کالجی در شهر لس‌آنجلس است که‌در آن یک دانشجو به‌نام « آنا » دلباخته‌ی همکلاسی خود « جیکوب » شده‌است. کمی پس‌از اینکه رابطه‌ی آنا و جیکوب اوج می‌گیرد، محلت اقامت و ویزای آنا به‌اتمام می‌رسد و مجبور به‌ترک آمریکا می‌شود.

نکته‌ی قابل توجه درمورد فیلم دیوانه‌وار این است که جنیفر لارنس دراین فیلم یک نقش مکمل را ایفا می‌کند. درواقع او صمیمی‌ترین دوست آناست و درتمام فیلم نقش پررنگی را ایفا می‌کند.

دیوانه‌وار یکی از کم‌هزینه‌ترین فیلم‌هایی است که طی سال‌های اخیر ساخته شده. این فیلم با هزینه 250 هزار دلاری تولید شده و موفق شده فروشی بالغ بر3.5 میلیون دلار را در گیشه تجربه کُند. این فیلم می‌تواند یک کلاس آموزشی برای کارگردانان و تهیه‌کنندگان کم بضاعت باشد. دراین فیلم سعی شده باکمترین تعداد بازیگر داستان فیلم پیش‌برود.

اگر علاقه‌مند به‌ژانر درام عاشقانه باشید، بدنیست که این فیلم را تماشا کنید.


4: مسافران - Passengers

Passengers

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس، فیلم بسیار زیبا و دیدنی « مسافران » است. این فیلم درسال 2016 به‌اکران درآمد و کارگردانی آن توسط مورتن تیلدان به‌انجام رسید.

داستان فیلم درمورد ستاره‌پیمایی به‌نام « آوالون » است که قرار است طی 120 سال، 5 هزار مسافر و 258 خدمه را به سیاره‌ای دوردست و قابل تسکین به‌نام « هوم‌استد2 » منتقل کند. سیستم هوشمندی که‌در آوالون مورد استفاده قرار گرفته موجب می‌شود که سرنشینان به کمای مصنوعی فرو روند تا از پیرشُدن آن‌ها جلوگیری شود. همچنین آوالون خرابی‌هایی که طی مسیر برایش به‌وجود می‌آید را تعمیر می‌کند. طی این سفر، آوالون بایک شهاب‌سنگ بزرگ برخورد می‌کند و بخش مهمی از سفینه آسیب جدی می‌بیند. همین آسیب موجب می‌شود که محفظه‌ی یکی از مسافران به‌نام « جیم پرستون » خراب شود و زودتراز موعد مقرر ازکُما بیرون آید.

جیم پس‌از مدتی متوجه موضوع می‌شود و می‌فهمد که 90 سال زودتر ازخواب بیدار شده. او مدتی به‌تنهایی به‌سر می‌برد و تصمیم به‌انجام کارهای عجیبی می‌گیرد که ناگهان جرقه‌ای در ذهنش ایجاد می‌شود.

پیشنهاد می‌کنم که ادامه‌ی فیلم را خودتان تماشا کنید و ازدیدن این اثر جذاب و تماشایی لذت ببرید.

مسافران به‌طور کلی با نمرات معمولی از منتقدین مواجه شد، اما نظرات کاربران کاملا برخلاف این بود. از دیدگاه کاربران سایت‌ها و مجله‌های بزرگ، مسافران یکی از بهترین فیلم های 2016 بود. این فیلم با بودجه‌ای بالغ بر 110 میلیون دلار تولید شد و نهایتا توانست فروشی 303 میلیون دلاری را تجربه کند.

درخشش بی‌نظیر جنیفر لارنس به‌عنوان یکی از 3کاراکتر اصلی، یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت این فیلم بود. البته اگر بخواهیم واقعیت را ببینیم، هر 3 کاراکتری که تا نیمه‌ی نخست فیلم مشاهده می‌کنیم بسیار بازی دلنشینی را انجام می‌دهند. به‌طور کلی این فیلم یکی از بهترین فیلم های جنیفر لارنس است. امیدوارم که ازتماشای این اثر لذت ببرید.


3: دفترچه اُمیدبخش - Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

از دیگر فیلم‌های خوب جنیفر لارنس می‌توانیم دفترچه اُمیدبخش را نام ببریم. عنوانی که موجب شد جنیفر یک جایزه آسکار برای « بهترین بازیگر زن » و یک جایزه گلدن گلوب « بهترین بازیگر زن » کسب کند. کارگردانی این فیلم توسط « دیوید او.راسل » به‌انجام رسیده و همانند همیشه زوج هنری « بردلی کوپر و جنیفر لارنس » را به‌عنوان کاراکترهای اصلی مورد استفاده قرار داده. همچنین حضور رابرت دنیرو به‌عنوان یکی از بزرگترین بازیگران مرد هالیوود در موفقیت این فیلم نقش بسزایی داشته.

داستان فیلم درمورد جوانی به‌نام « پاترویزو سولیتانو - بردلی کوپر » است که دارای بیماری روانی ( 2قطبی بودن ) است. هنگامی که پاترویزو توسط مادرش از آسایشگاه روانی مرخص می‌شود، تصمیم می‌گیرد که‌زندگی جدیدی را آغاز کُند. به‌همین منظور تصمیم می‌گیرد که همسر سابق خودرا به‌دست بیاورد. پاترویزو به‌خاطر حمله به‌مردی که همراه همسرش مشغول به عشق‌بازی بوده دستگیر و به‌آسایشگاه روانی منتقل شده.

در ادامه‌ی مسیر، پاترو با خواهر دوست‌همسرش، تیفانی ( جنیفر لارنس ) مواجه می‌شود که به‌تازگی همسرش را طی یک تصادف ازدست داده است. این‌دو وارد رابطه‌ای دوستانه می‌شوند، اما بامرور زمان، رابطه‌ی آن‌ها عمیق‌تر می‌شود.

تماشای این فیلم می‌تواند تجربه‌ای جالب را برایتان ایجاد کُند. پیشنهاد می‌کنم اگر از علاقه‌مندان به‌ژانر « درام عاشقانه » هستید حتما این فیلم را تماشا کنید.

دفترچه اُمیدبخش با بودجه‌ی 21 میلیون دلاری ساخته شد و توانست 235 میلیون دلار را درگیشه تجربه کُند.


2: مجموعه مردان ایکس - X-Men Franchise

X-Men Mystique

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس، مجموعه ایکس من است. مجموعه‌ای جذاب و تماشایی که توسط مارول استودیوز ساخته می‌شود و درآن شاهد حضور تعدادی از ابرقهرمانان این دنیا هستیم.

یکی از کاراکترهایی که طی سال‌های پیش محبوبیت زیادی میان دوست‌داران سبک‌های ابرقهرمانی داشته، میستیک (Mystique) است که در 4قسمت آخر مردان ایکس توسط جنیفر لارنس بازی‌گردانی شده. داستان و پیشینه‌ی این کاراکتر در داستان‌های مصور مارول به‌تنهایی محبوبیت و جذابیت زیادی داشته، اما پس‌از ورود جنیفر لارنس به‌دنیای مارول و بازی کردن این کاراکتر، محبوبیتش دوچندان شد.

مسیتیک یکی از جالب‌ترین شخصیت‌های ابرقهرمانی در سینما است. موجودی آبی‌رنگ با موهایی نارنجی و چشمانی زرد که‌قادر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن تیپ ظاهری افراد را با کاملترین جزئیات تقلید کند. او پیش‌تر به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین دشمنان ابرقهرمانان شناخته می‌شد و از شرورترین کاراکترهای سینما به‌شمار می‌رفت. اما بامرور زمان و داستان‌بندی صحیح مارول، این کاراکتر به ابرقهرمانان اضافه شد.

به‌طور کلی، مجموعه ایکس من جزء بهترین فیلم های جنیفر لارنس شناخته می‌شوند.


1: بازی‌های گرسنگی - The Hunger Games

The Hunger Games

یکی دیگر از بهترین فیلم های جنیفر لارنس مجموعه زیبا و تماشایی بازی‌های عطش است. این مجموعه که تاکنون 3قسمت ازآن منتشر شده، از موفق‌ترین آثار سینما است و توانسته رکوردهای زیادی را به‌خود اختصاص دهد. همچنین این مجموعه به‌عنوان بیستمین فیلم در لیست « پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ جهان » قرار گرفته و تاکنون چیزی بیش‌از 2.9 میلیارد دلار فروش را به‌خود اختصاص داده.

بازی‌های عطش نظرات بسیار مثبتی از منتقدین دریافت کرده‌اند و تمامی این نقدها به‌بازی روان و دلنشین بازیگرها ازجمله « جنیفر لارنس » ختم می‌شوند. جنیفر دراین مجموعه نقش « کتنیس اوردین » را ایفا می‌کند که به‌نحوی کاراکتر اصلی 3گانه است.

داستان این 3گانه بسیار زیبا و تماشایی است. اتفاقات فیلم در شهری به‌نام پانم رخ می‌دهد. جایی که هرساله 24 دختر و پسر نوجوان باید درمسابقه‌ای به‌نام « عطش » حضور پیدا کنند و هم‌دیگر را نابود کنند. آخرین نفری که از دور مسابقات خارج شود به‌عنوان برنده شناخته می‌شود. این مسابقات به‌صورت مستقیم از تلویزیون پخش می‌شود و برای افراد ثروتمند جذابیت بالایی دارد.

پیشنهاد می‌کنم که اگر تاکنون نتوانسته‌اید این مجموعه را ببینید، یا به‌هر نحوی اسم آن‌را نشنیده‌اید حتما به‌فکر تماشای آن باشید و مطمئن باشید هیچگاه از تماشای این مجموعه ناآمید نخواهید شد.


بیشتر بخوانید

 


به این مطلب امتیاز دهید


تعداد رای: 19

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (2)
y.zri
۰۰
پاسخعنوان شماره 10 بازیهای عطش هستش نه گرسنگی.بازیهای گرسنگی اصلا ربطی ب داستان فیلم نداره
دیدگاه‌ها برای: سامانه نوبت گیری کارت ملی هوشمند
۰۰
پاسخمطلب خوبی بود