این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

بهترین فیلم‌های دانیل دی لوئیس [ 10 فیلم منتخب ]

بهترین فیلم های دانیل دی لوئیس کدام هستند؟ بدون شک می‌توان Daniel Day Lewis را یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود دانست. بازیگری که به غرق شدن در نقش‌های خود مشهور است.

دانیل دی-لوئیس یکی از بزرگترین متود اکترهای (Method Actor) هالیوود است که به خاطر سبک بازیگری خود، خسارات جبران ناپذیری را به جسم و روح خود وارد کرده است. اما طبق صحبت‌های لوئیس، میزان خسارات مهم نیست، بلکه بهتر ایفا شدن نقش چیزی است که اهمیت دارد.

علاوه بر بازیگری، Day Lewis را می‌توان یکی از بزرگترین چهره‌های تئاتر نیز دانست. حضور مداوم و همیشگیه او در تئاتر، شخصیت بسیار بزرگی برای او به ارمغان آورده است.

در ادامه ما قصد داریم لیستی از «بهترین فیلم‌های دانیل دی لوئیس» را به شما دوست‌داران این چهره‌ی بزرگ سینما تقدیم کنیم.

امیدواریم که از معرفی و تماشای این آثار لذت ببرید. با تایم سیتی همراه باشید.

 

بهترین فیلم‌های Daniel Day Lewis در یک نگاه کوتاه

 

  • خون به پا خواهد شد - There Will Be Blood
  • پای چپ من - My Left Foot
  • رشته خیال - Phantom Thread
  • به نام پدر - In the Name of the Father
  • آخرین موهیکان - The Last of the Mohicans
  • اتاقی با یک چشم‌انداز - A Room with a View
  • دارودسته‌های نیویورکی - Gangs of New York
  • عصر معصومیت - The Age of Innocence
  • سبکی تحمل‌ناپذیر هستی - The Unbearable Lightness of Being

 

 

There Will Be Blood

 

خون به پا خواهد شد - There Will Be Blood

امتیاز در imdb : هشت و دو (8.2/10)
سال انتشار: 2007

لیست بهترین فیلم‌های دانیل دی لوئیس کبیر، فردی که بارها در لیست بهترین بازیگران تاریخ سینما قرار گرفته است را با فیلم خون به پا خواهد شد شروع می‌کنیم و دلیل آن زیبایی ساختار فوق العاده این فیلم با بازی زیبای این بازیگر است که موجب شده است مخاطبان و منتقدین این فیلم را یک شاهکار توصیف کنند.

دی لوئیس برای این فیلم تمام جوایز فردی معتبر را توانست دریافت کند به طوری که با توجه به درخشش نمی‌توانستند این جوایز را به فرد دیگری بدهند. فیلم There Will Be Blood در اکثر لیست‌های بهترین فیلم‌های قرن بیست و یکم با اقتدار قرار دارد.

خون به پا خواهد شد یک اقتباس از روی رمان نفت نوشته آپتون سینکلر می‌باشد که اعتقادات و حرص و طمع انسان را به نمایش می‌گذارد، فیلم خون به پا خواهد شد توسط پاول توماس اندرسوم کارگردانی شده است و داستان فیلم در مورد یک فرد کاوشگر است که توجهش به نفت جلب می‌شود و تصمیم می‌گیرد که یک شرکت حفاری را تاسیس کند.

 

تماشای آنلاین فیلم خون به پا خواهد شد

 


My Left Foot

 

 

پای چپ من - My Left Foot

امتیاز در imdb : هفت و نه (7.9/10)
سال انتشار: 1989

پای چپ من دومین فیلم لیست ما می‌باشد، این فیلم به عنوان یک بیوگرافی بسیار موفق در سینما شناخته می‌شود و زندگی یه بیمار را نشان می‌دهد که دچار فلج مغزی می‌باشد و فقط می‌تواند پای چپش را تکان دهد او که نویسنده، نقاش و شاعر شناخته شده‌ای می‌شود در یک کتاب زندگینامه‌اش را بدون نگاه خیلی ناراحت کننده و با شوخ‌طبعی می‌نویسد این فیلم از روی زندگینامه کریستی براون ساخته شده است.

دانیل دی لوئیس برای این فیلم نیز توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را تصاحب کند جایزه‌ای که باز هم با شایستگی به او داده شد. تقریبا نقش‌هایی که بعد روانی بسیار بالایی دارند اگر خوب اجرا بشوند بسیار زیاد مورد تحسین واقع می‌شوند.

کریستی براون که در سنین کودکی فلج شده است به دنبال معنای زندگی میگردد و با توجه به شرایطش نشان می‌دهد که شوخ طبعی در وجود او نهادینه شده است و زندگی خود را با لذت می‌گذراند.

 

جدیدترین فیلم و سریال‌های خارجی [ ویژه ]

 


Phantom Thread

 

رشته خیال - Phantom Thread

امتیاز در imdb : هفت و نیم (7.5/10)
سال انتشار: 2017

در ادامه برترین آثار دانیل دی لوئیس به سراغ آخرین فیلم او تا به این لحظه رفته‌ایم یعنی رشته خیال که بعد از آن دانیل دیگر فعالیت سینمایی انجام نداده است و به احتمال بسیار زیاد آخرین فیلم او خواهد بود و دنیا باید حسرت عدم حضور این بازیگر را بخورد.

این فیلم یکی از بهترین فیلمنامه‌های مربوط به تضاد اخلاقی و زیبایی آن در رابطه بین انسان‌هاست و فلسفه بسیار زیبایی را دنبال می‌کند که در تمام تار و پود آن به طور واضح دیده می‌شود. این فیلم در 5 بخش در جشنواره اسکار نامزد شد ولی فقط در بخش طراحی لباس توانست موفق به دریافت جایزه شود.

این فیلم دومین همکاری توماس اندرسون و دانیل دی لوئیس است و داستان فیلم پیرامون زندگی یک مرد میانسال می‌باشد که به شدت وسواس به خرج می‌دهد و اتفاقا به زنی برخورد می‌کند که کاملا مخالف او رفتار می‌کند و عاشق او می‌شود.

 

جدیدترین فیلم و سریال‌های خارجی [ ویژه ]

 


In the Name of the Father

 

به نام پدر - In the Name of the Father

امتیاز در imdb : هشت و یک (8.1/10)
سال انتشار: 1993

به نام پدر یکی از فیلم‌های زیبا و پر از استعاره‌های دوست داشتنی است که به راحتی تاثیر عمیق خود را به روی مخاطب می‌گذارد با دیدن این فیلم و بازی فوق العاده دی لوئیس با متد اکتینگ خارق‌العاده قطعا مورد توجه بیننده قرار خواهد گرفت تا جایی که این بازیگر با توجه به بازی متوسط دیگر بازیگران باز هم برای بازی در این فیلم توانست نامزدی اسکار را به دست بیاورد.

فیلم در اسکار و گلدن گلوب به ترتیب 7 و 4 بار نامزد شد ولی نتوانست جوایزی را دریافت کند ولی نظر مخاطبان و منتقدی را بسیار جلب کرد. این فیلم دومین همکاری دی لوئیس و جیم شریدان می‌باشد که در هر دو مورد 50 درصد موفقیت فیلم را بازیگر و کارگردان به دوش کشیدند.

داستان فیلم در بازه زمانی اختلافات بین انگلستان و ایرلند است که در این بین چند جوان به دلیل بمب گذاری مضنون شناخته می‌شود و زیر بار شکنجه این جرم را قبول می‌کنند هر چند که دلیلی خیلی محکومی برای مجرم شناختن آن‌ها وجود ندارد.

 

جدیدترین فیلم و سریال‌های خارجی [ ویژه ]

 


The Last of the Mohicans

 

آخرین موهیکان - The Last of the Mohicans

امتیاز در imdb : هفت و هفت (7.7/10)
سال انتشار: 1992

فیلم آخرین موهیکان نقطه عطف دی لوئیس در سینما بود و او را بسیار مشهور کرد کسانی که در مورد این بازیگر مطالعه کرده باشند متوجه می‌شوند که او برای انتخاب نقش و اجرای آن به شدت سخت گیر است و در مورد این فیلم هم این شرایط وجود داشت و او قبل از فیلمبرداری 6 ما فقط به تقویت بدن خود و عضله سازی پرداخت و بعد از آن 1 ماه در جنگل محل فیلمبرداری زندگی کرد.

این فیلم دارای یکی از بهترین موسیقی متن‌های تاریخ سینما که به وسیله ترور جونز و رندی ادلمن ساخته شده بود و در جوایز اسکار هم جایزه بهترین صداگذاری را توانست دریافت کند، برای ساخت صحنه‌های این فیلم و نزدیک کردن آن به واقعیت هزینه‌های بسیار زیادی خرج شده بود. این فیلم از روی رمانی به همین نام نوشته جیمز فنمور کوپر ساخته شده است.

کارگردانی این فیلم را مایکل مان بر عهده داشته است و داستان فیلم در مورد جنگ بین انگلستان و سرخپوستان است که برای دفاع از سرزمین خود می‌جنگند.

 


A Room with a View

 

اتاقی با یک چشم‌انداز - A Room with a View

امتیاز در imdb : هفت و نه (7.3/10)
سال انتشار: 1985

فیلم اتاقی با یک چشم‌انداز که دی لوئیس در آن نقش مکمل مرد را ایفا می‌کند یک فیلم رمانتیک با ساختاری درام است که فضا و روابطی بسیار زیبا با مشکلات فراوان را به بیننده نمایش می‌دهد. این فیلم توانست سه جایزه اسکار را به دست بیاورد. این فیلم یک روایت ساده و آهسته می‌باشد که قطعا با بازی بازیگران آن به شدت ارتباط برقرار خواهید کرد.

این فیلم براساس رمانی به همین نام از ای. ام. فورستر ساخته شده است و کارگردان سعی کرد که به شدت به رمان وفادار بماند و ساختار شخصیت‌ها را با همان حس در فیلم به نمایش بگذارد. کارگردانی این فیلم را جیمز آیووری نامزد چهار بار جایزه اسکار برعهده داشته است.

داستان فیلم در مورد دختر جوانی به نام لوسی است که در یک سفر به فلورانس دلباخته یک جوان به نام جورج می‌شود ولی مجبور می‌شود که به انگلستان بازگردد و بعد از گذشت یک مقطع از طرف یک فرد پیشنهاد ازدواج دریافت می‌کند و آن را می‌پذیرد و این موضوع در حالی رخ می‌دهد که جورج دوباره خود را نشان می‌دهد و حالا لوسی باید برای زندگیش تصمیم بگیرد.

 


Gangs of New York

 

دارودسته‌های نیویورکی - Gangs of New York

امتیاز در imdb : هفت و نیم (7.5/10)
سال انتشار: 2002

یکی از پر ستاره‌ترین فیلم‌هایی که دی لوئیس در آن نقش داشته است بدن شک دارودسته‌های نیویورکی می‌باشد که در آن ستاره‌هایی مانند لئوناردو دیکاپریو، لیام نیلسون و کامران دیاز ایفا نقش کرده‌اند.این فیلم در 10 بخش نامزد دریافت اسکار شده است و طبق معمول دانیل دی لوئیس برای بازی در نقش اصلی مرد نامزد چندین جایزه معتبر هنری شد.

این فیلم را مارتین اسکورسیزی کارگردانی کرده است و به عنوان یک اثر سینمایی جذاب با سکانس‌های فراموش نشدنی است.این فیلم از روی کتابی به همین نام نوشته هربرت اسبوری ساخته شده است. 97 میلیون دلار در سال 2002 هزینه ساخت این فیلم شده است.

داستان فیلم در مورد جنگ داخلی بین آمریکایی‌ها و ایرلندی‌ها در نیویورک می‌باشد که در خلال آن دو گروه با هم دیگر درگیر می‌شوند و موجب کشته شدن سرکرده یکی از این گروه‌ها می‌شود. بعد از گذشت چندین سال پسر فرد به قتل رسیده برای گرفتن انتقام پدرش وارد شهر می‌شود.

 


The Age of Innocence

 

عصر معصومیت - The Age of Innocence

امتیاز در imdb : هفت و نه (7.2/10)
سال انتشار: 1993

فیلم عصر معصومیت همکاری اسکورسیزی و دی لوئیس در یک قاب عاشقانه بود که از ساختار و فضاسازی یکی از بهترین فیلم‌هایی است که می‌توان پیشنهاد داد. این فیلم تب تندی ندارد و چینش بازیگران و دیالوگ‌ها برای بیننده جذاب خواهد بود به خصوص که این فیلم حال و هوای چند دهه قبل نیویورک و فرهنگ گذشته را به نمایش می‌گذارد.

دی لوئیس در این فیلم فراتر از یک بازیگر ظاهر شده است و با احساسات او می‌توان به راحتی ارتباط برقرار کرد. وینونا رایدر بازی فوق العاده را به نمایش می‌گذارد که برای یک نقش مکمل زن خیلی کم دیده می‌شود و ترکیب زوج و استعداد خاص بازیگران این فیلم یک اثر رمانتیک زیبا را آفریده است. این فیلم نامزد 5 جایزه اسکار شد ولی در گیشه خیلی درآمد قابل توجهی نداشت.

داستان فیلم در مورد ازدواج یک وکیل با دختر یک خانواده ثروتمند است که با ورود دختر عمه عروس پس از ازدواج ناکامش تحت شعاع قرار می‌گیرد و مسیر شخصیت‌ها را دچار تغییرات بسیاری می‌کند.

 


The Unbearable Lightness of Being

 

سبکی تحمل‌ناپذیر هستی - The Unbearable Lightness of Being

امتیاز در imdb : هفت و سه (7.3/10)
سال انتشار: 1988

فیلم سبکی تحمل ناپذیر هستی محصول 1988 کشور آمریکاست که همانطور از نام فیلم پیداست اشاره به یک ذهنیت متفاوت از شخصیت‌ها دارد. فیلم با شخصیت و عقاید خاص آن‌ها همراه است و همین خاص بودن‌ها است که در زندگی واقعی هم شاهد آن هستیم نشان از تضاد بین عام مردم می‌دهد. فیلم سبکی رمانتیک و درام دارد.

دی لوئیس همانظور که پیداست با متد اکتینگ توانست در فیلم‌های عاشقانه و درام به شدت موفق باشد و این روند تا سال‌ها ادامه پیدا کرد و توانست او را بسیار در هالیوود مشهور کند. این فیلم بر اساس رمانی با همین نام نوشته میلان کوندرا ساخته شده است که البته این رمان در ایران با نام بار هستی بیشتر شناخته می‌شود.

داستان فیلم در مورد پزشکی به نام توماس است که عقاید خاص خود را نسبت به زندگی دارد و با زنان بسیار زیادی رابطه برقرار می‌کند زیرا معتقد است که زندگی برای تجربه کردن ساخته شده است و نباید آن را محدود کرد او در ادامه راه به یک زن روستایی علاقمند می‌شود.

 

بیشتر بخوانید

 


هم اکنون تماشا کنید 🔴

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)
rtyddrt75667