این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

بهترین فیلم های آل پاچینو [ 10 فیلم منتخب ]

آل پاچینو یکی از بزرگترین بازیگران هالیوود است و از مشهورترین متود اکترهای سینمای جهان (Method actor) محسوب می‌شود.

القابی همچون «سلطان»، «مرد هزار چهره» از نام‌های دیگری است که با آن‌ها از آل پاچینوی کبیر یاد میکنند.

در ادامه‌ی این مطلب ما قصد داریم نگاهی به «بهترین فیلم‌های آل پاچینو» داشته باشیم.

با تایم سیتی همراه باشید.

 

بهترین فیلم‌های آل پاچینو در یک نگاه کوتاه

  • صورت زخمی - Scarface
  • پدر خوانده یک - God Father I
  • سرپیکو - Serpico
  • پدر خوانده دو - God Father II
  • بی خوابی - Insomina
  • بوی خوش یک زن - Scent of a Woman
  • راه کارلیتو - Carlito's Way
  • بعدازظهر سگی - Dog Day Afternoon
  • مخمصه - Heat
  • وکیل‌مدافع شیطان - The Devil's Advocate

 

صورت زخمی - Scarface

 

صورت زخمی - Scarface

امتیاز در imdb : هشت و سه (8.3/10)
سال انتشار: 1983

فیلم صورت زخمی یکی از آثار بسیار مشهور آل پاچینو می‌باشد که مربوط به مافیای خیابانی و جنایت است، تمی که این بازیگر در آن بسیار محبوب دیده شد و جالب اینجاست که چه در نقش مثبت و چه در نقش منفی همه بازی او را می‌ستودند مخصوصا در فیلم صورت زخمی که پر از اتفاقات و شلوغی می‌باشد.

برایان دی پالما کارگردانی فیلم صورت زخمی را برعهده داشت و آن را از روی فیلمی به همین نام ساخته 1932 بازسازی کرد تا مخاطبان بیشترین ارتباط را با آن بگیرند. شخصیت تونی مانتانا یکی از بیاد ماندنی‌ترین کاراکترهای سینماست و بعد از بازی کردن نقش آن به وسیله آل پاچینو این شخصیت به محبوبیت فراوانی رسید.

داستان فیلم در مورد مهاجرت کوبایی‌ها بعد از بار کردن مرزها به وسیله فیدل کاستروست، تا فلوریدا جمعیتی 100 هزار نفری از مهاجرانی که نیمی خلافکار هستند را به خود ببیند در این بین یک خلافکار خورده پا برای رسیدن به قله خلاف در آمریکا جسارت به خرج می‌دهد.

 

 


پدر خوانده یک - God Father I

 

پدر خوانده یک - God Father I

امتیاز در imdb : نه و دو (9.2/10)
سال انتشار: 1972

پدر خوانده یک قطعا جزء مورد احترام‌ترین آثار تاریخ سینماست و این موضوع چندین دهه است که همچنان تغییری نکرده است، مخاطبان و منتقدین سبک نشان دادن زندگی خلافکاری از دید کاپولا در این فیلم را بسیار عالی و تاثیر گذار دانستند. آل پاچینو جوان در بین غول‌های سینما نقش مایکل کرلئونه را توانست به دست بیاورد و سکوی پرتاب او همین فیلم شود.

آل پاچینو زمان بیشتری از مارلون براندو در فیلم حضور دارد ولی او را در مراسم اسکار به عنوان بازیگر نقش مکمل مرد معرفی کردند کاری که باعث شد او این مراسم را تحریم کند. آل پاچینو با چهره‌ی سرد خود و روند صعودی از زندگی ساده به سمت یک رییس باند خلافکار را به خوبی نشان می‌دهد، هرچند که کاپولا و پوزو فیلمنامه‌ی این اثر را کم نظیر نوشته بودند.

داستان فیلم در مورد خانواده کرلئونه و مشکلاتی است که یک خانواده خلافکار با آن رو به رو می‌باشد، شخصیت‌ها در این فیلم همه خلافکار هستند و سیستم به صورت خانوادگی کنترل می‌شود در این بین ویتو کرلئونه با چند خلافکار دیگر به مشکل می‌خورد و این شروع درگیری‌هاست.

 

 


سرپیکو - Serpico

 

سرپیکو - Serpico

امتیاز در imdb : هفت و هفت (7.7/10)
سال انتشار: 1973

فساد و تنهایی دو شاخصه‌ است که در بازی آل پاچینو و فیلم سرپیکو می‌توان به وضوح آن را مشاهده کرد، آل پاچینو در فیلمی نئو نوآور بازی می‌کند که سیدنی لومت یکی از بزرگترین کارگردان‌های تاریخ سینما وظیفه ساخت آن را برعهده داشته است. این فیلم یکی از آثار فاخر دهه 70 میلادی است و از فیلمنامه آن بسیار تعریف و تمجید صورت گرفته است.

این فیلم با هدف افشا سازی و نقد سیستم پلیس حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و نشان می‌دهد که همیشه مبارزه با فساد بدون مشکل نیست و ممکن است حتی یک جامعه کوچک از فساد اشباع شده باشد، آل پاچینو برای بازی در این فیلم نامزد جایزه اسکار شد.

داستان فیلم در مورد فرانک سرپیکو بازرس تازه واردی است که متوجه رشوه گرفتن در سیستم پلیس می‌شود و تلاش می‌کند تا با آن مبارزه کند ولی برای او مشکلات بسیار زیادی را به وجود می‌آورند.

 

 


پدر خوانده دو - God Father II

 

پدر خوانده دو - God Father II

امتیاز در imdb : نه (9/10)
سال انتشار: 1974

پدر خوانده دو ادامه داستانی را روایت می‌کند که دیگر آل پاچینو در راس آن قرار دارد و همه نگاه‌ها به او و بازی زیبایش دوخته شده است. این فیلم توانست بسیار موفق عمل کند و از آن استقبال بی‌نظیری صورت گرفت، همچنین این موفقیت به مراسم اسکار کشیده شد تا جایی که این فیلم 11 نامزدی را به دست آورد و برنده 6 جایزه اسکار ارزشمند شد.

ویتو کرلئونه اولین شخصیت سینما بود که با بازی دو فرد در نقش آن به جایزه اسکار منتهی می‌شد، در قسمت اول مارلون براندو و در قسمت دوم رابرت دنیرو این جایزه را دریافت کردند. در مورد بازی آل پاچینو منتقدان معتقد بودند که این بازیگر یکی از تاثیرگذارترین نقش آفرینی های تاریخ سینما را انجام داده است و این اعتقاد هنوز هم وجود دارد.

داستان فیلم ادامه داستان قسمت اول را دنبال می‌کند و روایتگر داستان مایکل کرلئونه می‌باشد که بعد از پدرش به قدرت رسیده است و باید خانواده را در مواجهه با خطرات حفظ کند.

 

 


بی خوابی - Insomina

 

بی خوابی - Insomina

امتیاز در imdb : هفت و دو (7.2/10)
سال انتشار: 2002

بی‌خوابی یک اثر روانشناسانه می‌باشد که در برخورد با یک موضوع جنایی رخ می‌دهد و آل پاچینو دقیقا در مرکز این اتفاقات روانی قرار گرفته است و باید یک پرونده قتل را حل کند، بازی آل پاچینو در این فیلم واقعا تحسین برانگیز است یک چهره عصبی که مجبور است همه چیز را به دوش بکشد و برای کار درست تصمیم بگیرد.

این فیلم را کریستوفر نولان کارگردانی کرده است و تنها اثر اوست که وظیفه نوشتن فیلمنامه آن را نیز برعهده داشته است. فیلم بی‌خوابی حضور موفقی در گیشه داشت و در کنار آل پاچینو، رابین ویلیامز فقید نیز حضور دارد.

یک کارآگاه که تا حدودی مشکلاتی روانی و بی‌خوابی دارد به منطقه‌ای در آلاسکا فرستاده می‌شود تا یک پرونده قتل را بررسی کند منطقه‌ای که 6 ماه شب است 6ماه روز و همین موضوع مشکلات کارآگاه را چندین برابر می‌کند تا جایی که او خودش هم در پرونده جنایی سهیم می‌شود.

 


بوی خوش یک زن - Scent of a Woman

 

بوی خوش یک زن - Scent of a Woman

امتیاز در imdb : هشت (8/10)
سال انتشار: 1992

بوی خوش یک زن بهترین بازی است که می‌توان از یک بازیگر دید. در این فیلم آل پاچینو همه چیز را برای بازی در یک نقش به نمایش می‌گذارد و سکانس‌های بیادماندنی بسیار زیادی را خلق می‌کند. او برای بازی در نقش یک سرهنگ بازنشسته در این فیلم تمام جوایز مرتبط را توانست به دست بیاورد و دوباره یک کاراکتر همیشه محبوب را در ذهن سینمادوستان خلق کند.

این فیلم را کارگردان آمریکایی مارتین برست ساخته است و به عنوان یکی از بهترین آثار آل پاچینو در زمینه تجاری از آن یاد می‌شود، اثری که اعتبار این بازیگر را دوچندان کرد. این فیلم با هزینه 31 میلیون دلاری موفق شد در گیشه فروش 134 میلیون دلاری را ثبت کند.

داستان فیلم در مورد یک دانشجو می‌باشد که مجبور می‌شود برای هزینه‌های تحصیلش از یک افسر ارتش نابینا پرستاری کند و در کنار آن باید نگران اخراج شدن از دانشگاه خود نیز باشد.

 


راه کارلیتو - Carlito's Way

 

راه کارلیتو - Carlito's Way

امتیاز در imdb : هفت و نه (7.9/10)
سال انتشار: 1993

راه کارلیتو یک همکاری دیگر بین برایان دی پالما و آل پاچینو می‌باشد، فیلمی عجیب و مهیج که ساختاری متفاوت را دنبال می‌کند و دنبال شوکه کردن بیننده نیست ولی با داستان خودش هم شما را خسته نمی‌کند. شخصیت کارلیتو و آل پاچینو را می‌شود یک هماهنگی متفکرانه دانست که به یک فیلم خوب و دیدنی تبدیل شده است.

آل پاچینو در این فیلم عکس بازی تونی مانتانا را اجرا می‌کند دقیقا فیلمی که یک ده قبل با کارگردانی دی پالما آن را نقش آفرینی کرده بود، در این فیلم خبری از شور و هیجان برای رسیدن به قدرت نیست و شخصیت آل پاچینو سریع و بدون فکر تصمیم نم‌یگیرد و یک پختگی و خستگی از دردسر را به بیننده نشان می‌دهد.

کارلیتو که به مدت 5 سال به زندان افتاده است به دیدن عشق زندگیش می‌رود و سعی می‌کند تا با آرامش باقی عمر خودش را دنبال کند کاری که به نظر سخت می‌باشد ولی کارلیتو هم تغییر کرده است و می‌داند چگونه باید عمل کند تا از دردسرها در امان بماند.

 


بعدازظهر سگی - Dog Day Afternoon

 

بعدازظهر سگی - Dog Day Afternoon

امتیاز در imdb : هشت (8/10)
سال انتشار: 1975

فیلم بعداز ظهر سگی آل پاچینو یکی از آثار تحسین برانگیز و مورد توجه می‌باشد، که کارگردانی آن را سیدنی لومت برعهده داشت. این فیلم چون مسائل حاشیه‌ای بسیار داشت در زمان خودش و قبل از اکران کمی مورد تمسخر و بحث قرار گرفت ولی سیدنی لومت توانست با کمک آل پاچینو این فیلم را به بهترین شکل ممکن بسازد تا جایی که در مراسم اسکار نامزد 5 جایزه شد.

بعد از ظهر سگی براساس واقعیت ساخته شده است و یکی از بهترین فیلم‌های مربوط به گروگانگیری است که ساخته شده است زیرا داستان و واقعیت خیلی به هم نزدیک می‌باشد. در این فیلم جان کازال نیز به عنوان بازیگر مکمل حضور دارد بازیگری که بعد از حضور در 5 فیلم و در دوران اوج خود درگذشت.

داستان فیلم در مورد دو دوست است که برای اولین بار دست به خلاف می‌زنند و می‌خواهند در یک سرقت کوچک مقداری پول به دست بیاورند که این سرقت کوچک به یک داستان رسانه‌ای مضحک تبدیل می‌شود، داستانی که حالا تمام شهر از آن خبر دارند.

 


مخمصه - Heat

 

مخمصه - Heat

امتیاز در imdb : هفت و چهار (8.2/10)
سال انتشار: 1995

فیلم Heat یکی از فیلم‌های وابسته به بازیگر است که دو تن از بزرگترین هنرپیشه‌های تاریخ سینما یعنی رابرت دنیرو و آل پاچینو را در آن می‌توان مشاهده کرد. فیلم مخمصه ساختاری عجیب دارد یک جنایی سازمان یافته است که بیننده را برای چند ساعت با خود درگیر می‌کند.

نویسندگی و کارگردانی این فیلم را مایکل مان برعهده داشته است و بعد از گذشت چند دهه از اکران و بحث در مورد آن هنوز هم سکانس رو در رویی دو بازیگر اصلی فیلم را به عنوان یک کلاس بازیگری کامل می‌توان به یاد آورد. آل پاچینو در فیلم مرد ایرلندی دوباره با رابرت دنیرو هم‌بازی شد تا دوباره خاطرات برای همه سینمادوستان زنده شود.

داستان فیلم مخمصه در مورد یک گروه خلافکار است که به صورت هماهنگ و با برنامه قبلی سرقت‌های خود را انجام می‌دهند تا اینکه در یک سرقت یک نفر کشته می‌شود و پای یک کاراگاه زبده و باهوش به قضیه باز می‌شود و داستان شکل جنایی به خود می‌گیرد.

 

 


وکیل‌مدافع شیطان - The Devil's Advocate

 

وکیل‌مدافع شیطان - The Devil's Advocate

امتیاز در imdb : هفت و نیم (7.5/10)
سال انتشار: 1997

حضور کیانو ریوز و آل پاچینو یکی از فیلم‌های زیبا و با فلسفه عجیب در دهه 90 میلادی را به وجود آورد یک فیلم که فساد در دستگاه قضایی را نیز به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد که سیاست و تجارت می‌توان هر کسی را آلوده کند. شخصیت عجیب و بسیار پلید آل پاچینو در این فیلم با دیالوگ‌های فراوانی که از او شنیده می‌شود شما را میخکوب خواهد کرد.

فیلم در زمینه تجاری بسیار موفق بود و با واکنش‌های بسیار مثبتی رو به رو شد ولی در مراسم‌ها و جوایز شرکت بسیار زیادی نداشت. تیلور هاکفورد کارگردانی این فیلم را برعهده داشته است و داستان فیلم از روی رمانی به همین نام از اندرو نیدرمن ساخته شده‌است.

یک وکیل بسیار موفق در فلوریدا در تمام پرونده‌هایش پیروز می‌شود تا جایی که در یک پرونده یک فرد متهم به تجاوز جنسی به یک بچه را از مجازات تبرئه می‌کند و بعد از پیروزی در پرونده یک پیشنهاد کاری بسیار خوب را دریافت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید

بهترین فیلم‌های جیک جیلنهال
بهترین فیلم‌های دانیل دی لوئیس
بهترین فیلم‌های رابرت دنیرو
بهترین فیلم های اکشن

 


به این مطلب امتیاز دهید


تعداد رای: 22

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)