بهترین سایت تماشای آنلاین فیلم و سریال خارجی (رایگان)

بهترین سایت تماشای آنلاین فیلم و سریال خارجی

تماشای آنلاین فیلم و سریال با پرداخت هزینه اشتراک، در حالی که می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای فیلم ها را دانلود کنید احتمالا خیلی انتخاب مناسبی به نظر نمی رسد.

با توجه به عدم وجود قوانین محکم کپی رایت به خصوص در مورد فیلم ها و سریال های خارجی امروزه در کشور ما می‌توانید بهترین فیلم های 2022 را بدون هیچ زحمتی دانلود و تماشا کنید پس چرا از سایت های تماشای آنلاین استفاده کنیم؟

اما آنقدرها هم قضیه ساده نیست و سایت های تماشای فیلم با ترافیک رایگان هم نقاط قوت و ضعف خودشان را دارند قبل از پرداختن به بهترین سایت های تماشای آنلاین فیلم و سریال در سال 1401، بیایید قدم به قدم به بررسی این موضوع بپردازیم که کدام یک گزینه‌ی بهتری است دانلود یا تماشای آنلاین؟

1. انتخاب

مشخص است که اولین قدم انتخاب فیلم یا سریال مناسب برای تماشا است، همگی با سختی‌های انتخاب مناسب کاملا آشنا هستیم.

اگر قصد دانلود داشته باشید شاید بدترین تصمیم مراجعه به سایت های دانلود فیلم باشد، چرا که معمولا توضیحات موجود درباره‌ی فیلم‌ها بسیار کم و نادقیق است و نظرات درمورد فیلم‌های جدید معمولا ناچیز هستند، راه دیگر مراجعه به سایت های مجله‌ای مثل تایم سیتی و انتخاب از بین فیلم های معرفی شده در اینگونه سایت‌هاست که با توجه به توضیحات کامل و نظرات متعدد کاربران انتخاب را بسیار راحت می‌کنند.

در مورد شخصی که قصد تماشای آنلاین فیلم و سریال دارد برای انتخاب، راه‌های مختلفی پیش رویش قرار می‌گیرد از نگاه کردن به نمره‌هایی که بقیه کاربران به فیلم‌ها داده‌اند تا انتخاب‌های برتر از نظر خود وب سایت‌ها و آخرین و احتمالا بهترین راه خواندن نظرات دیگر کاربران در مورد فیلم ها.

خب در این مورد تماشای آنلاین یا دانلود فیلم اختلاف چندانی ندارند هرچند در عمل تماشای آنلاین برتری ناچیزی در انتخاب دارد چرا که مراحل بین انتخاب و تماشا را کوتاه‌تر می‌کند.

2. ترافیک مصرفی

نکته‌ی بعدی ترافیک مورد نیاز برای دانلود یا تماشای فیلم است که برای کاربران ایرانی معمولا یک چالش بزرگ محسوب می‌شود.

اگر عده‌ی محدودی را که با پرداخت هزینه‌های بالا برای سرویس‌ها، حجم مصرفی برایشان خیلی اهمیتی ندارد از بین مخاطبان حذف کنیم، باقیِ دوستان برای دانلود فیلم و بخصوص سریال های مورد علاقه‌ی خود با چالش‌های کمبود ترافیک کافی دست و پنجه نرم می‌کنند و در کنار آن اکثر افراد ترجیح می‌دهند که فیلم هایی با کیفیت پایین‌تر دانلود کنند تا در ترافیک مصرفی صرفه جویی کنند که لذت تماشای یک فیلم خوب را کاهش می‌دهد.

 

وب سایت‌های تماشای آنلاین هم در حال حاضر تفاوت چندانی با دانلودی‌ها ندارند و همه‌ی محتوای وب سایت‌های داخلی نیم بها محاسبه می‌شوند، البته توجه کنید که وب سایت‌های دانلودی اگر سرور خارجی داشته باشند ترافیک مصرفی شما تمام بها محاسبه می‌شود.

3. زیرنویس و دوبله

در مورد دانلود با وجود اینکه پیدا کردن زیرنویس معمولا کار ساده‌ای است اما گاهی اوقات هم زیرنویس‌های نامناسب و ناهماهنگ واقعا دردسر ساز می‌شوند در مورد دوبله هم که سرعت دوبله شدن فیلم‌ها آنقدر پایین است که ارزش صبر کردن تا زمان دوبله را به هیچ وجه ندارد.

در این مورد برتری کامل را به تماشای آنلاین می‌دهم چرا که زیرنویس از قبل هماهنگ شده و کار شما را خیلی راحت‌تر می‌کند هرچند شرایط درمورد دوبله یکسان است.

4. هزینه

درمورد دانلود فیلم تنها هزینه، هزینه‌ی ترافیک است البته اگر وقت را هزینه در نظر نگیریم چه وقتی که باید صرف پیدا کردن فیلم مناسب و زیرنویس شود چه وقتی که باید صرف دانلود شود.

هزینه برای تماشای آنلاین فیلم و سریال هم فقط در سایت‌های خیلی کمی رایگان است که اکثر آن‌ها محتوای جدید را با اشتراک به نمایش می‌گذارند البته در این میان وب سایت ملوفیلم هم وجود دارد که کاملا رایگان است و حتی جدیدترین موارد را هم رایگان نمایش می‌دهد، اما درمورد باقی وب سایت‌ها نیز هزینه‌ای بین 19 تا 60 هزار تومن به طور معمول برای اشتراک یک ماهه نیاز است.

5. فیلم ها و سریال های داخلی

دانلود فیلم

در مورد فیلم ها و سریال های داخلی که پخش خانگی می‌شوند برای دانلود هم نیاز به پرداخت هزینه وجود دارد که برتری را کاملا به تماشای آنلاین می‌دهد.

بخوانید :  محبوب ترین کاراکترهای گیم اف ترونز کدام هستند؟

تماشای آنلاین

با تغییر تعرفه‌ی وب سایت‌های اصلی پخش آنلاین محتوای داخلی یعنی فیلیمو و نماوا محاسبه اینکه خرید اشتراک به صرفه تر است یا خرید تکی فیلم‌ها نکته‌ای است که برای هر شخص بسته به تعداد فیلم و سریال‌هایی که دنبال می‌کند می‌تواند متفاوت باشد.

نقطه ضعف اصلی تماشای آنلاین

مهمترین ضعف تماشای آنلاین، سانسور فیلم و سریال‌ها است که برای خیلی از مخاطبان داخلی نکته‌ی با اهمیتی به حساب می‌آید و همه‌ی وب سایت‌های تماشای آنلاین برای ادامه‌ی کار خود در چارچوب قوانین مجبور به سانسور هستند، البته در سال‌های اخیر سایت‌های دانلود هم ازین قضیه مستثنا نیستند، دسترسی به وب سایت‌های سانسور نشده آنچنان مشکل شده که بهتر است به دنبال سانسور با کیفیت بالا بگردید تا اینکه وقت خود را صرف پیدا کردن فیلم سانسور نشده کنید.

همین موضوع گاهی باعث تاخیر در پخش فیلم‌ها یا قسمت‌های مختلف سریال نسبت به گذشته نیز می‌شود.


اگر تصمیم گرفته‌اید که با توجه به نکات بالا تماشای آنلاین گزینه‌ی مناسبی است در ادامه و با معرفی بهترین وب سایت های تماشای آنلاین با ما همراه باشید.

 

برترین وب سایت های تماشای آنلاین فیلم و سریال

توجه داشته باشید که شرکت‌های ذکر شده در تصویر «ترافیک رایگان» برای هر سایت نشان دهنده شرکت‌هایی است که در وب سایت مورد نظر ترافیک رایگان دارند و شرکت‌های ذکر نشده ترافیک را نیم‌بها محاسبه می‌کنند.

 

ملوفیلم

ملوفیلم امروز بهترین انتخاب برای تماشای فیلم و سریال آنلاین است که تا حدود زیادی نقاط ضعف بدیهی وب سایت‌های دیگر را رفع کرده و گزینه‌ی مناسبی برای بازار فعلی به نظر می‌رسد، و جالب تر اینجاست که ملوفیلم با وجود همه‌ی ویژگی‌های مثبتی که نسبت به رقبا دارد کاملا رایگان است و برای تماشا حتی نیاز به ثبت نام هم ندارد.

درواقع اصلا نیازی به مقایسه نیست چرا که حتی اگر اشتراک فیلیمو یا نماوا را هم برای دنبال کردن سریال‌های داخلی خریداری کنید به هر حال می‌توانید از ملوفیلم هم به صورت رایگان استفاده کنید چراکه فیلیمو و نماوا تمرکز خیلی کمی بر محتوای خارجی دارند، معمولا در امر سانسور خیلی ضعیف عمل می‌کنند و فیلم‌های دوبله را فقط به صورت دوبله نمایش می‌دهند معمولا خبری از فیلم دو زبانه نیست.

نقاط قوت

 • رایگان بودن، حتی بدون نیاز به ثبت نام که احتمالا بزرگترین برتری نسبت به همه‌ی رقباس
 • فیلم‌ها و سریال‌های کاملا بروز
 • آرشیو نسبتا خوب
 • قالب جذاب و کاربردی (ملوفیلم کمترین تعداد کلیک برای شروع به تماشا نسبت به همه‌ی رقبا نیاز دارد چراکه ویدئو مستقیما در صفحه فیلم پخش می‌شود و نیازی به کلیک اضافه ندارد)
 • قسمت پیشنهاد تماشا که با نظر طرفداران سینما و نظرات کاربران طراحی شده و برای انتخاب فیلم و سریال بسیار کمک کننده است.
 • قسمت تاریخ انتشار که به شما اجازه می‌دهد از زمان پخش فیلم مورد نظر خودتان مطلع شوید و حتی بعد از انتشار از طریق پیامک شما را باخبر می‌کند.
 • پوشش خیلی خوب سینمای کره (اگر طرفدار سریال‌های کره‌ای هستید بدون شک ملوفیلم بهترین گزینه است).
 • فیلم و سریال‌های دوزبانه برای مخطبانی که علاقه‌ای به دوبله ندارند 
 • سرعت بسیار بالا در پخش
 • قسمت نظرات زیر فیلم‌ها و سریال‌ها

نقاط ضعف

 • پوشش ندادن فیلم‌ها و سریال‌های داخلی(که با توجه به رایگان بودن به سختی می‌توان این مورد را ضعف دانست)
 • نرم افزار گوشی و رایانه شخصی ندارد که این یعنی قابلیت دانلود هم وجود ندارد

تماشای آنلاین فیلم در فیلیمو


2. فیلیمو

سایت پخش فیلم فیلیمو یکی از بهترین وب سایت‌های داخلی برای تماشا فیلم و سریال است اگر تمرکزِ تماشای شما روی فیلم‌های داخلی باشد اما اگر فیلم و سریال خارجی زیاد تماشا می‌کنید فیلیمو اصلا گزینه‌ی مناسبی نیست، فیلیمو هزینه‌ی خیلی بالایی برای اشتراک دارد و از طرفی کیفیت سانسور و دوبله‌های فیلم‌های خارجی بسیار ضعیف است علاوه بر آن شما به هرحال با خرید اشتراک فیلیمو هزینه‌ی فیلم‌ها و سریال‌های داخلی را هم می‌پردازید حتی اگر آن‌ها را تماشا نکنید.

بخوانید :  بهترین فیلم و سریال های اسپانیایی [ برترین عناوین کشور اسپانیا ]

نقاط قوت

 • محتوای اختصاصی عالی
 • آرشیو بزرگ و کاملی از فیلم‌ها و سریال‌ها دارد که به صورت مداوم به روز می‌شود
 • محتوای مخصوص نابینایان و ناشنوایان
 • دسته بندی کامل و اعمال فیلترهای مختلف(مثلا: فیلم بروز و ساخت کشور هند باشد) برای جدا کردن فیلم‌ها و سریال‌ها
 • قالب ساده، جذاب و کاربردی
 • سرعت بسیار بالا در پخش
 • پیشنهادهای مرتبط و خوب برای تماشا بر اساس فیلمی که وارد صفحه‌اش شده‌اید
 • سیستم امتیازدهیِ داخلی به فیلم‌ها که به خاطر تعداد زیاد کاربران شاخص مفیدی برای انتخاب است
 • بخش نظرات زیر فیلم‌ها که خواندن آن‌ها کمک بزرگی در انتخاب مناسب است
 • جستجوی حرفه‌ای که معمولا حتی اگر خطای تایپی داشته باشید فیلم مورد نظرتان را پیدا می‌کند
 • معرفی هفتگی پرمخاطب‌ترین فیلم‌های هفته
 • حالت جالبِ قفل کودک، که با انتخاب این گزینه و انتخاب رده‌ی سنی کودکتان دسترسی به فیلم‌هایی با رده‌ی سنی بالاتر تا زمانی که بخواهید قطع می‌شود
   
 • اگر اهل تماشای انیمه هستید، فیلیمو تعداد زیادی انیمه‌ی محبوب را جمع آوری کرده هرچند نسبت به کامل کردن آرشیو در دنیای بزرگ انیمه بسیار عقب است.

نقاط ضعف

 • اشتراگ گران قیمت
 • سانسور بسیار ضعیف حتی برای محبوبترین عناوین خارجی

3. نماوا

نماوا هم کاملا شانه به شانه فیلیمو قرار دارد و تقریبا همه‌ی توضیحات بالا پیرامون فیلیمو درمورد نماوا هم صدق می‌کند، مهمترین وجه تمایز بین فیلیمو و نماوا در محتوای اختصاصی آن‌هاست به عنوان مثال در حال حاضر سریال قورباغه از نماوا پخش می‌شود و سریال رادیواکتیو از فیلیمو برنابراین انتخاب شما کاملا وابسته به این است که کدام سریال را می‌خواهید دنبال کنید.

نقاط قوت

 • محتوای اختصاصی عالی
 • آرشیو بزرگ و کاملی از فیلم‌ها و سریال‌ها دارد که به صورت مداوم به روز می‌شود
 • قالب خوب (نه عالی)
 • سرعت بسیار بالا در پخش
 • دسته‌ی کودکان
 • قابلیت خرید دو روزه برای امتحان
 • پوششی هرچند ناکامل از انیمه‌های معروف(چیزی نزدیک به فیلیمو)
 • دسته‌بندی بر اساس بازیگران، کارگردان‌ها و بقیه دست‌اندر کاران

نقاط ضعف

 • اشتراک گران قیمت
 • سانسور به شدت ضعیف حتی برای محبوبترین عناوین خارجی

4. لنز

لنز شبکه‌ی پخش آنلاین شرکت ایرانسل است که برای عضویت حتما به یک سیم کارت ایرانسل جهت ثبت نام و تایید کد احتیاج دارید، لنز نسبتا آرشیو خوبی در فیلم‌ها و سریال‌های خارجی دارد ولی در فیلم‌ها و سریال‌های پخش خانگی داخلی ضعیف است و به ندرت پوشش می‌دهد، مهمترین نقطه ضعف لنز هزینه‌ی اینترنت برای تماشا است که با هیچ شرکتی قرار داد رایگان ندارد ولی برای دارندگان سیم کارت ایرانسل که با اینترنت سیم کارت هم تماشا کنند گزینه‌ی مناسبی به نظر می‌رسد.

دقت کنید برای تماشای رایگان فیلم‌ها و سریال‌های لنز حتما باید یک بسته فعال اینترنتی داشته باشید و اگر بدون بسته تماشا کنید هزینه‌ی اینترنت از حساب شما کسر خواهد شد و نکته‌ی دوم اینکه با بسته‌های هدیه هم نمی‌توانید به صورت رایگان از لنز تماشا کنند.

یکی از برنامه‌های مضحک ایرانسل اجاره دادن فیلم‌هاست، برای تماشای فیلمی که قوانین کپی رایت را هم نقض کرده شما مبلغی نه برای خرید بلکه برای اجاره‌ی فیلم پرداخت می‌کنید و بعد از تمام شدن مدت زمان اجاره دیگر به آن فیلم دسترسی نخواهید داشت.

نقاط قوت

 • آرشیو نسبتا کامل فیلم‌های خارجی
 • پیشنهادات تماشای نسبتا مناسب
 • قالب زیبا، ساده و کاربردی
 • سرعت نسبتا بالا در پوشش فیلم‌ها و سریال‌ها
 • سرعت بالای پخش
 • هزینه اشتراک پایین تر نسبت به رقبا
 • جستجوی قوی
 • سیستم امتیاز دهی (هرچند سیستم ضعف‌هایی هم دارد)
 • دسته بندی‌های مناسب
 • اجاره دادن فیلم تقریبا مثل فروش جداگانه است و بسته به عادت‌های شما برای تماشا می‌تواند یک نکته مثبت یا منفی باشد 
 • نرم افزار لنز خوش ساخت و با کیفیت است.
بخوانید :  بهترین فیلم های اکشن هندی | 10 فیلم برتر جنگی هندی از نگان کاربران ایرانی

نقاط ضعف

 • ضعف در پوشش فیلم‌ها و سریال‌های داخلی
 • نداشتن قسمت نظرات در قسمت پخش ویدئو
 • نداشتن تریلر برای فیلم‌ها
 • دسته بندی بر اساس بازیگر و کارگردان ندارد
 • ترافیک در همه‌ی شرکت‌ها بجز خود ایرانسل هزینه‌ی جداگانه‌ای علاوه بر اشتراک دارد
 • فقط دارندگان سیم کارت ایرانسل می‌توانند استفاده کنند
 • قابلیت دانلود فیلم ندارد

5. فیلم نت

سایت پخش فیلم فیلم نت هم ظاهری جذاب و حرفه‌ای دارد و درمورد فیلم‌ها و سریال‌های خارجی هرچند با کمی تاخیر نسبت به دو گزینه‌ی بالا اما به روز است، نقطه‌ی ضعف اصلی فیلم نت پوشش ندادن سریال‌ها و فیلم‌های داخلی است که برای دانلود قانونی آن‌ها از سایت‌های دیگر مجبور به پرداخت هزینه هستید.

نقاط قوت

 • آرشیو بزرگ و نسبتا به روز فیلم‌ها و سریال‌های خارجی
 • قالب حرفه‌ای و جذاب
 • قیمت کمتر نسبت به گزینه‌های بالا
 • سرعت بسیار خوب در پخش
 • سیستم امتیاز دهی داخلی(که البته با توجه به تعداد کمتر کاربران چندان مفید نیست)
 • پشتیبانی از بخش نظرات
 • فروش تکی فیلم‌ها وسریال‌ها
 • دسته بندی بر اساس بازیگران

نقاط ضعف

 • پوشش ندادن فیلم‌ها و سریال‌های پخش خانگی
 • تاخیر در بروز رسانی سینمای خارجی
 • دسته‌بندی‌های اشتباه متعدد
 • نداشتن تریلر برای بعضی فیلم‌ها
 • فاقد قسمت پیشنهادات مرتبط با فیلم

6. کاناپه

صادقانه از مورد 4 به بعد با وضعیت کنونی که این وب سایت ها دارند ارزش خرید اشتراک ندارند و باید تمام تلاش خود را برای رسیدن به رقبای دیگر انجام بدهند؛ فاصله‌ی بین انتخاب‌های 4 تا 9 بسیار کم است و اختلاف چندانی از لحاظ ارزش خرید ندارند.

نقاط قوت

 • آرشیو بزرگی دارد ولی نه به روز است نه قدیمی
 • فیلم‌های رایگان دارد که البته تعداد آن‌ها کم است و بد از مدتی هم که دوبله شدند دوباره اشتراکی ‌می‌شوند
 • پرداخت روزانه از طریق سیم کارت دارد
 • قیمتش پایین‌تر است
 • قسمت کودکان دارد

نقاط ضعف

 • پوشش ندادن فیلم‌ها و سریال‌های پخش خانگی
 • تاخیر در بروز رسانی سینمای خارجی
 • نداشتن تریلر برای فیلم‌ها
 • جستجوی ضعیف
 • بخش نظرات زیر فیلم‌ها وجود ندارد
 • امتیاز دهی ندارد
 • پیشنهادات مرتبط با فیلم ضعیف است
 • دانلود ندارد
 • فیلم‌های رایگان و پولی جدا نشده‌اند
 • قابلیت مارک کردن فیلم‌های برای تماشا در آینده را ندارد
 • فیلم‌ها کیفیت پایینی دارند
 • بعضی از فیلم‌ها زیرنویس ندارند

7. اپیدو

نقاط قوت

 • قیمت کمتر نسبت به رقبا
 • فروش فیلم تکی
 • ویدئوهای آموزشی رایگان
 • فروش اشتراک روزانه از طریق تلفن همراه
 • تریلر برای همه‌ی فیلم‌ها
 • جوایز مختلف برای استفاده کنندگان

نقاط ضعف

 • قالب بد و گاهی آزار دهنده
 • آرشیو بسیار کوچک انیمیشن‌ها و سریال‌ها
 • بروز رسانی ضعیف
 • پوشش ندادن فیلم‌ها و سریال‌های پخش خانگی
 • تاخیر در بروز رسانی سینمای خارجی
 • جستجوی ضعیف
 • بخش نظرات زیر فیلم‌ها وجود ندارد
 • امتیاز دهی ندارد
 • پیشنهادات مرتبط با فیلم ضعیف است
 • اینترنت رایگان ندارد

8. دیجیتون

از آنجایی که سایت پخش فیلم دیجیتون فقط محتوای انیمیشنی پخش می‌کند نقاط قوت و ضعف خاصی در مقایسه با بقیه ندارد ولی اگر فقط به دنبال تماشای آنلاین انیمیشن‌های روز هستید با توجه به قیمت و ویژگی‌هایی مثل بخش نظرات امتیاز دهی و پیشنهادات مناسبش ارزش بررسی بیش‌تر را دارد.

9. تیوا

اگر شما متوجه منظور تیوا از جملات زیر «ترافیک رایگان و اسپانسری ترافیک» شدید به ما هم اطلاع دهید! تیوا هم توضیحات زیادی ندارد می‌توان گفت نقاط قوت و ضعف تیوا شبیه به اپیدو است با این تفاوت که قالب تقریبا بهتری دارد ولی تریلر ندارد، سیستم امتیاز دهی ندارد و قیمتش اگر روزانه خرید کنید فوق‌العاده بالاست.

اگر شما عضوی از تیم وب سایت‌های معرفی شده هستید و احساس می‌کنید که نقطه قوتی از شما نادیده گرفته شده یا نقطه ضعفی را برطرف کرده‌اید، لطفا با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت درخواست شما بررسی شود.

همچنین در تایم سیتی بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

adbanner
بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان در کودکی【10 انیمیشن برتر】بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان در کودکی【10 انیمیشن برتر】