بهترین فیلم های رزمی بوکسوری | ده فیلم برتر رزمی جهان

بهترین فیلم های رزمی

بررسی بهترین فیلم های رزمی بوکسوری، یکی از محبوب‌ترین عناوین سینمایی هستند که طرفداران نسبتا زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. از سالیان پیش، فیلم‌های رزمی زیادی ساخته شده‌اند که عمده‌ سهم آن را چین و کشورهای آسیایی دارا هستند.

با گذر زمان و اضافه شدن تکنولوژی‌های مدرن به سینما، ژانر رزمی نیز دستخوش تغییرات چشمگیری شد. کارگردانان بزرگ سینمای هالیوود به سمت ساخت فیلم های رزمی رفتند و تهیه کنندگان سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای پیشرفت این ژانر انجام دادند.

لیست بهترین فیلم های رزمی آمریکایی و آسیایی تا 2023

در این لیست ما قصد داریم لیستی از بهترین فیلم های رزمی از گذشته تاکنون را به شما همراهان تایم سیتی ارائه دهیم.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در این لیست ما سعی کردیم از آثار نوستالژیک و قدیمی، تا آثار مدرن سینمای هالیوود را معرفی کنیم و همچنین تمام موارد در لیست بهترین فیلم های رزمی imdb نیز در صدر لیست قرار دارند.

چنانچه عدم حضور فیلم رزمی زیبایی را در این لیست متوجه شدید، می‌توانید آن را از طریق بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا در بروزرسانی‌های جدید مقاله، آن را قرار دهیم.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم نقطه اشتعال - Flash Point

فیلم نقطه اشتعال – Flash Point

 • نمره در IMDB: شش و هفت (6.7)
 • سال اکران: ۲۰۰۷

بازیگرانی چون دانی ین و کولین چو جذابیت این فیلم را دو برابر کرده است. این فیلم بعد از اکران با موجی از نقد و انتقادات ضد و نقیض مواجه شد. اما چیزی که مسلم است، نقطه اشتعال هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.

خلاصه داستان فیلم نقطه اشتعال

نقطه اشتعال، ماجراجویی مأموری را به تصویر می‌کشد که به صورت مأمور مخفی وارد یک باند کوچک اما خطرناک شده است. اعضای این باند که افرادی چینی و ویتنامی هستند، مرتکب خلاف‌های بزرگ و کوچک شده اند و مأمور مخفی برای مقابله با آن‌ها وارد عمل شده است.

او باید هویت اصلی خود را حفظ کند و همچنین، از خانواده خود در برابر خطرات مختلفی که آن‌ها را تهدید می‌کند، محافظت کند.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم بیا و با من بنوش - Come Drink whith Me 

فیلم بیا و با من بنوش Come Drink whith Me

 • نمره در IMDB: شش و نه (6.9)
 • سال اکران: ۱۹۶۶

به جرئت می‌توان گفت، فیلم بیا و با من بنوش یکی از ده فیلم برتر رزمی جهان است. این فیلم که یکی از قدیمی‌ترین فیلمهای رزمی تاریخ است، در شرق تولید شده اما الهام بخش بسیاری از فیلم‌های رزمی جهان شد. علاوه بر آن، یکی از اولین هنرنمایی‌های جکی چان محسوب می‌شود.

خلاصه داستان فیلم بیا و با من بنوش

این فیلم یک گروه رزمی‌کار حرفه‌ای را به تصویر می‌کشد. آنان در این زمینه مهارت کافی را دارند و برای خود اهدافی را تعیین کرده‌اند. این رزمی‌کاران برای رسیدن به اهداف خود حاضرند دست به هر کاری بزنند.

یکی از این کارها که چندان هم مورد پسند نیست، ربودن پسر فرمانده آن شهر است. آنان قصد دارند از این طریق از شخص مورد نظر باج‌گیری کرده و به راحتی به اهداف خود برسند. تماشای این فیلم برای علاقه مندان به فیلم رزمی خالی از لطف نیست!

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم استاد تای‌چی - Tai Chi Master

فیلم استاد تایچی Tai Chi Master

 • نمره در IMDB: هفت و یک (7.1)
 • سال اکران: ۱۹۹۳

استاد تای‌چی نخستین فیلم جت لی، یکی از مشهورترین بازیگران فیلمهای مبارزهای است. مخاطبان زیادی با علاقه خاصی هنرنمایی‌های این بازیگر محبوب را دنبال می‌کنند و فیلم استاد تای‌چی نیز یکی از فیلم‌هایی است که مخاطب را به سوی خود جذب می‌کند.

این فیلم در سال ۱۹۹۳، با صرف هزینه دو میلیون دلار تهیه و تولید شد و به یکی از مشهورترین فیلم‌های رزمی تبدیل شد.

خلاصه داستان فیلم استاد تایچی

این فیلم رزمی حرفهای دو شخصیت به نام‌های تین بائو و جون بائو را به تصویر می‌کشد. استاد تای‌چی یکی دیگر از فیلم‌هایی است که جت لیدر آن هنر خود را به نمایش گذاشته است. تین بائو و جون بائو از دوران کودکی در یک معبد زندگی کرده و دوستان صمیمی هم هستند.

آنان که اکنون بزرگ شده‌اند، به علت رعایت نکردن قوانین معبد تبعید شده و به نوعی از معبد بیرون انداخته می‌شوند. حال باید به تماشای مشکلاتی که از این به بعد این دو دوست در دنیای خارج از معبد با آن مواجه خواهند شد، بنشینیم.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم جنب و جوش کنگ‌فو - Kung Fu Hustle

فیلم جنب و جوش کنگفو Kung Fu Hustle

 • نمره در IMDB: هفت و هفت (7.7)
 • سال اکران: ۲۰۰۴

یکی دیگر از فیلم‌های رزمی، فیلم جنب و جوش کنگ‌فو است. این فیلم که اکشن کمدی در سبک رزمی است، محبوب بسیاری از علاقه مندان به بروسلی است. بازیگرانی نظیر استیون چو، دنی چان، لام سوئت و شینگ یو در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

جذابیت فیلم زمانی به اوج خود می‌رسد که بازیگران آن، با حرکات منحصر به فرد بروسلی، هنرنمایی می‌کنند‌.

خلاصه داستان فیلم جنب و جوش کنگفو

داستان جنب و جوش کنگ‌فو، یکی از بهترین فیلمهای رزمی از این قرار است که یک باند خطرناک به انجام انواع و اقسام کارهای خلاف می‌پردازند. جنب و جوش کنگ‌فو ماجرایی از دهه ۴۰ را بازگو می‌کند. در ادامه، شاهد مشکلاتی که افراد برای ورود به باندهای خلافکاری با آن مواجه می‌شوند، خواهیم بود.

با توجه به این که در این فیلم صحنه‌هایی از هنرهای رزمی بیشتر به چشم می‌خورد، علاقه مندان به فیلم‌های هیجان انگیز و نبردهای فوق العاده می‌توانند از دیدن این فیلم جذاب لذت ببرند.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم منطقه کشتار - Kill Zone 

فیلم منطقه کشتار Kill Zone

 • نمره در IMDB: شش و نه (6.9)
 • سال اکران: ۲۰۰۵

منطقه کشتار یکی از بهترین فیلم‌های رزمی است. این فیلم یکی از فیلم‌هایی است که در شرق تولید شده و الهام بخش بسیاری از فیلم‌های رزمی غرب و اروپا است. دانی ین، سامو هونگ، سیمون یام و … بازیگران اصلی این فیلم هستند.

این فیلم پس از اکران، توجه‌های زیادی را به خود جلب کرد و افراد زیادی علاقه مند به تماشای این فیلم جذاب شدند.

خلاصه داستان فیلم منطقه کشتار

داستان از این قرار است که شخصیتی به نام چن که کارآگاه قدیمی پلیس است، مأموریت دارد از یک دختر محافظت کند. دختر شاهد یک قتل توسط افراد یک باند خطرناک بوده و به همین دلیل، همواره با تهدیدات آنان مواجه می‌شود.

چن که مسلط به هنرهای رزمی است، نهایتا تصمیم می‌گیرد خود به تنهایی با اعضای این باند مقابله کند و آنان را به سزای کارشان برساند.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم پادشاهی ممنوعه - The Forbidden Kingdom 

فیلم پادشاهی ممنوعه The Forbidden Kingdom

 • نمره در IMDB: شش و پنج (6.5)
 • سال اکران: ۲۰۰۸

این فیلم مبارزهای با هنرنمایی جت لی و جلی چان، دو بازیگر حرفه‌ای فیلم‌های رزمی تولید شده است. بدون شک هنرنمایی این دو ستاره، جذابیت فیلم را دوچندان خواهد کرد. این فیلم با فروشی بیش از دو برابر هزینه تولید، یکی از موفق‌ترین فیلم‌های رزمی حرفه‌ای محسوب می‌شود.

خلاصه داستان فیلم پادشاهی ممنوعه

این فیلم نوجوانی آمریکایی را به تصویر می‌کشد که علاقه مند به فیلم‌های رزمی است. این نوجوان که یک چوب جادویی را از محله چینی‌ها به دست می‌آورد، از شهر بوستون به چین باستان فرستاده می‌شود.

این نوجوان در ادامه متوجه این موضوع خواهد شد که جنگجوی افسانه‌ای بزرگ چینی‌ها که میمون شاه نام دارد، به وسیله جادو تبدیل به سنگ شده است. اگر کسی بتواند آن چوب جادویی را به جنگجوی بزرگ برساند، موفق می‌شود او را به زندگی باز گرداند.

در ادامه، شاهد مشکلات و خطراتی که نوجوان در این مسیر با آن‌ها مواجه خواهد شد، می‌شویم. بدون شک این فیلم یکی از بهترین فیلمهای رزمی جهان محسوب می‌شود.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم پسر ولخرج - The Prodigal Son

فیلم پسر ولخرج The Prodigal Son

 • نمره در IMDB: هفت و سه (۷.۳)
 • سال اکران: ۱۹۸۱

پسر ولخرج یکی از بهترین فیلمهای مبارزهای است که در عین حال فیلمی کمدی رزمی محسوب می‌شود. داستان اصلی این فیلم، براساس واقعیت است و صحنه‌های کمدی و نبردهای اکشن، جذابیت فیلم را دوچندان کرده است.

سامو هانگ، یوئن بایو و فرانکی چان بازیگران معروفی هستند که با هنرنمایی در این فیلم، مخاطب را به تماشای آن جذب می‌کنند.

خلاصه داستان فیلم پسر ولخرج

داستان فیلم درباره شخصیتی به نام لنگ چانگ است که به عنوان یک مبارز بی‌باک شناخته شده است. بعدها لنگ چانگ به این موضوع پی می‌برد که پدر پولدارش این شهرت را برای او ساخته است.

حال که لنگ متوجه این موضوع شده که وضعیت مالی خانواده‌اش باعث شده تا او به عنوان یک مبارز حرفه‌ای شناخته شود، سعی می‌کند کنگ‌فو را به طور حرفه‌ای یاد بگیرد تا در واقعیت نیز در این هنر مهارت لازم را کسب کند. لنگ سعی دارد این هنر را بدون کمک مالی خانواده‌اش یاد بگیرد و طبیعتا در مسیر رسیدن به هدف، با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

بخوانید :  ترتیب تماشای فیلم های مارول چگونه است؟ [ خط داستانی مارول ]

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم تیغه - The Blade

فیلم تیغه – The Blade

 • نمره در IMDB: هفت (7)
 • سال اکران: ۱۹۹۵

فیلم‌های بوکسوری همیشه طرفداران خاص خود را داشته و دارد و یکی از بهترین فیلم‌های بوکسوری، تیغه نام دارد. این فیلم که فیلمی رزمی و اکشن به شمار می‌‌رود، به لطف سبک‌های جدید فیلم برداری، مبارزات نفس‌گیر و صحنه‌های دراماتیک، به سرعت توانست در بین فیلم‌های مبارزه‌ای به محبوبیت خاصی دست یابد. وینسنت ژائو، موزس چان، هونگ یان یان و سانگ لی، بازیگران اصلی این فیلم هستند.

خلاصه داستان فیلم تیغه

این فیلم، ماجراهای یک سازنده تیغه را به تصویر می‌کشد که پدرش توسط یک استاد کنگ‌فو کشته شده است. سازنده تیغه که اکنون در صدد گرفتن انتقام پدرش برآمده، با خطرات و مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

داستان فیلم و صحنه‌های آن چنان جذاب و نفس‌گیر است که مخاطب را به سوی خود جذب می‌کندغ بنابراین، شما مخاطب گرامی نیز می‌توانید به تماشای این فیلم بپردازید و از تماشای صحنه‌های جذاب آن لذت ببرید.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم هشت اژدهای مبارز قطب - The Eight Diagram Pole Fighter

فیلم هشت اژدهای مبارز قطب – The Eight Diagram Pole Fighter

 • نمره در IMDB: هفت و چهار (7.4)
 • سال اکران: ۱۹۸۴

فیلم هشت اژدهای مبارز قطب یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال بهترین فیلم‌های رزمی است. این فیلم که در هنگ‌کنگ تولید شد، به سرعت به محبوبیت زیادی دست یافت. نکته حائز اهمیت این است که در مراحل فیلم برداری یکی از بازیگران این فیلم به نام الکساندر فو، جان خود را از دست داد. به همین خاطر داستان فیلم کمی تغییر یافت تا این شخصیت از جریان فیلم حذف شود.

خلاصه داستان فیلم هشت اژدهای مبارز قطب

داستان این فیلم ماجرای خانواده ژنرال یانگ را به تصویر می‌کشد. این خانواده که هفت پسر دارد، در ساحل کشته یا زندانی شده‌اند. در واقع، کل ماجرا این نیست و پسر پنجم و ششم توانسته‌اند جان خود را نجات دهند.

در ادامه فیلم شاهد این خواهیم بود که درحالی که پسر ششم بر اثر اتفاقاتی که افتاده دچار مشکلات روحی و روانی شده است، پسر پنجم سعی دارد به زندگی خود ادامه دهد. اما مشکلات زیادی پیش رو دارد که یکی از آن‌ها، دستگیر شدن خواهر کوچکش است. ادامه داستان تلاش‌های پسر پنجم برای نجات جان خواهرش را به تصویر می‌کشد.

بهترین فیلم های رزمی؛ فیلم مار در سایه عقاب - Snake in the Eagle’s Shadow 

فیلم مار در سایه عقاب – Snake in the Eagle’s Shadow

 • نمره در IMDB: هفت و سه (7.3)
 • سال اکران: ۱۹۷۶

فیلم سینمایی رزمی مار در سایه عقاب، که در ایران با نام سایه عقاب ها شهرت دارد ژانری اکشن، رزمی و کمدی دارد. این فیلم با هنرنمایی جکی چان و به کارگردانی یوئن وو-پینگ تولید و اکران شده است.  به طور کلی، مار در سایه عقاب یکی از بهترین فیلم‌هایی است که یوئن وو- پینگ کارگردانی کرده است.

خلاصه داستان فیلم مار در سایه عقاب

این فیلم دو سبک مهم کنگ‌فو را به تصویر می‌کشد. تقابل این دو سبک هیجان فیلم را بیشتر کرده است. چرا که استادان و شاگردان زیادی در این دو سبک به مهارت کافی دست یافته و آماده مبارزه‌اند.

در بین تمام اساتید، شن گوآنگ که خالق مشت عقاب است، نسبت به سبک مشت مار احساس تنفر دارد. بنابراین، تصمیم می‌گیرد این سبک را نابود کند. شما مخاطب گرامی شاهد صحنه‌های جذاب و هیجان انگیزی در این فیلم خواهید بود… .

fist of legend 1994

مشت افسانه‌ای – Fist of Legend

 • نمره در imdb: هفت و پنج (7.5)
 • سال اکران: 1994

فیلم (Fist of Legend) با نقش‌آفرینی بازیگر محبوب ژانرهای رزمی و اکشن یعنی “جت لی” بدون شک جزو یکی از بهترین فیلم ‌های رزمی محسوب می‌شود. این فیلم به کارگردانی گوردون چان، تهیه‌کنندگی جت لی و بر اساس فیلم‌نامه گوردون چان، کوونگ کیم ییپ و لام کی توآ در سال 1994 اکران شد.
ستارگانی مانند “جت لی”، “شینوبو ناکایاما” و “سیو هو چین” در این فیلم با ژانر اکشن و درام نقش‌آفرینی کرده‌اند. مشت افسانه‌ای پس از اکران و انتشار، مورد استقبال مخاطبان و دوستداران علاقه‌مند به سبک رزمی قرار گرفت و نامزد دریافت 2 جایزه را در کارنامه خود ثبت کرد.
این فیلم با فروش موفق خود در گیشه فروش، توانست موفقیت بزرگی را برای خود و عوامل سازنده فیلم به دست بیاورد و بعد از گذشت چندین سال هنوز در نزد تماشاگران این سبک محبوب بماند.
مشت افسانه‌ای داستانی مشابه با فیلم خشم اژدها (مشت خشم) با “بازی بروس‌لی” دارد و یک بازسازی از آن است با این تفاوت که روایت داستانی و پایان‌بندی آن کاملاً متفاوت با نسخه دیگر است. پایان‌بندی متفاوت داستان قرار است شما را غافلگیر کند. اگر فیلم خشم اژدها را دوست دارید تماشای فیلم مشت افسانه‌ای را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

خلاصه داستان فیلم مشت افسانه‌ای

در سال 1937، یک رزمی‌کار چینی به شانگهای بازمی‌گردد و متوجه می‌شود معلمش مرده است و مدرسه‌اش توسط ژاپنی‌ها مورد آسیب قرار گرفته است.

ایپ من - Ip Man

ایپ من – Ip Man

نمره در imdb: هشت ( 8.0 )
سال اکران: 2008

بسیاری از طرفداران فیلم‌های رزمی حداقل یک بار نام مجموعه فیلم‌های ایپ من (Ip Man) را شنیده‌اند. فیلم نخست این مجموعه که با نام ایپ من در سال 2008 به کارگردانی ویلسون ییپ اکران شد جزو بهترین فیلم های رزمی تاریخ محسوب می‌شود.

این فیلم برپایه زندگی‌نامه ییپ من (استاد بروس لی) ساخته شد. او اولین استاد هنرهای رزمی بود که وینگ‌ چون کونگ‌ فو را به طور عمومی آموزش داد. او در سال 1893 در ایالت کوآنگ تونگ متولد شد و از ابتدای جوانی سه فرم مختلف این سبک را نزد سه استاد متخصص در هر فرم  فرا گرفت.

این فیلم رزمی حرفه ای پس از اکران با استقبال گسترده طرفداران فیلم‌های رزمی و تحسین منتقدان مواجه شد. فیلم ایپ من که با بودجه 11.7 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست بیش از 21 میلیون دلار در باکس‌آفیس بفروشد.

بعد از موفقیت تجاری و همچنین دریافت نقدهای مثبت، سازندگان سه فیلم دیگر نیز به‌عنوان دنباله تولید کردند که مورد استقبال قرار گرفت. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به دانی ین، سیمون یام، سامو هونگ، لین هونگ، گوردون لام، لوئیس فان و شینگ یو اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم ایپ من

ماجرا در دهه  1930 در فوشان چین رخ می دهد؛ جایی که مدارس هنرهای رزمی برای جذب شاگرد با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ایپ من استاد هنر رزمی وینگ چون است، اما از آنجایی که نیاز مالی ندارد هیچ شاگردی را نمی‌پذیرد. وی وقتش را با دوستان و تمرین و خانواده‌اش می‌گذراند. ایپ از محبوبیت خاصی در فوشان برخوردار است و این محبوبیت با شکست دادن ژین شانژائو و حفظ آبروی فوشان بیشتر می‌شود. ناگاه ژاپن به چین حمله می‌کند و ایپ من خانه‌اش را از دست می‌دهد.

ربوده‌شده – Taken

ربوده‌شده – Taken

 • نمره در imdb: هفت و هشت ( 7.8 )
 • سال اکران: 2008

ربوده‌شده (Taken) یکی دیگر از بهترین فیلم‌ های رزمی است که توسط پیر مورل کارگردانی و در سال 2008 اکران شد. این فیلم نه‌تنها توانست مورد تحسین منتقدان قرار بگیرد، بلکه موفق شد طرفداران زیادی را به سمت سینماها و گیشه روانه کند. بعد از موفقیت تجاری بسیار خوب فیلم ربوده‌شده، سازندگان تصمیم به تولید فیلم‌های دوم و سوم گرفتند. دو فیلم بعدی نیز موفق شدند فروش بسیار بالایی در گیشه داشته باشند.

فیلم ربوده‌شده که با بودجه 25 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست چیزی در حدود 226.8 میلیون دلار فروش جهانی داشته باشد. در این فیلم بازیگرانی چون لیام نیسون، فامکه یانسن، مگی گریس، زاندر برکلی، هولی والانس و کیتی کسیدی به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان فیلم ربوده‌شده

برایان میلز، جاسوس سابق سی‌ آی ‌ای که از همسرش جدا شده ‌است، به همراه دوستانش به‌عنوان محافظ شخصی کار می‌کند؛ تا اینکه کیم (دختر 17 ساله او که نزد مادرش زندگی می‌کند) از او اجازه می‌خواهد تا به همراه دوستش آماندا سفری به پاریس داشته باشند.

برایان که از خطرات سفر دختران جوان و تنها آگاه است، ابتدا مخالفت می‌کند؛ اما بعد با شرط ارتباط پی‌درپی تلفنی با سفر دخترش موافقت می‌کند. کیم و آماندا به محض ورود به پاریس در فرودگاه با پسر جوانی آشنا می‌شوند.

بچه کاراته‌کار - The Karate Kid

فیلم رزمی بچه کاراته‌کار – The Karate Kid

 • نمره در imdb: هفت و دو ( 7.2 )
 • سال اکران: 1984 

فیلم بچه کاراته‌کار (The Karate Kid) به کارگردانی جان جی. آویلدسن که در سال 1984 اکران شد نیز جزو بهترین فیلم های رزمی است که توجه طرفداران فیلم‌های رزمی را به سمت خود جلب کرد. این فیلم پس از اکران نقدهای گوناگونی دریافت کرد. فیلم بچه کاراته‌کار در گیشه بسیار موفق بود و با بودجه 8 میلیون دلاری‌اش چیزی در حدود 90.8 میلیون دلار فروش کرد.

در این فیلم بازیگرانی چون پت موریتا، الیزابت شو، چاد مک‌کوئین، فرانسیس بای و لری بی. اسکات به ایفای نقش پرداختند. بعد از گذشت 25 سال فیلم دیگری با همین نام در سال 2010 و با بازی جکی چان ساخته شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

این فیلم درواقع نسخه بازسازی شده فیلم سال 1984 بود که با بودجه 40 میلیون دلاری تولید شد و بیش از 360 میلیون دلار فروش کرد. فیلم سال 2010 توسط هارالد زوارت کارگردانی شد و بازیگرانی چون جیدن اسمیت و تراجی پی. هنسون نیز در آن حضور داشتند.

خلاصه داستان فیلم بچه کاراته‌کار

دانیل همراه با مادرش از نیو جرزی به کالیفرنیای جنوبی مهاجرت می‌کند تا از خشونت و ناامنی در امان باشد؛ اما در محل جدید، همکلاسی‌هایش به سر دستگی جانی، برایش مزاحت ایجاد می‌کنند. دانیل نیز برای دفاع از خود نزد میاگی کاراته یاد می‌گیرد.

مشت خشم - Fist of Fury

مشت خشم – Fist of Fury

 • نمره در imdb: هفت و چهار ( 7.4 )
 • سال اکران: 1972 

مگر می‌شود صحبت از بهترین فیلم های رزمی باشد و نامی از بروس لی آورده نشود؟ بروس لی یکی از بهترین استادهای تاریخ هنرهای رزمی است که با فیلم‌های جذاب خود توانست مخاطبان زیادی را به سمت سینماها بکشاند. یکی از بهترین آثاری که این ورزشکار و بازیگر بزرگ در آن به ایفای نقش پرداخت، فیلم مشت خشم (در ایران بیشتر با نام خشم اژدها شناخته می‌شود) بود.

بخوانید :  خطرناک ترین جنگجویان وایکینگ ها [ 10 نفر از بی رحم ترین وایکینگ های تاریخ ]

این فیلم که در سال 1972 اکران و توسط لو وی کارگردانی شد توانست موفقیت بزرگی را در باکس‌آفیس رقم بزند و به یکی از بهترین فیلم های خارجی سینما تبدیل شود. فیلم مشت خشم که تنها با بودجه 100 هزار دلاری تولید شده بود، موفق شد بیش از 100 میلیون دلار فروش جهانی داشته باشد. جالب است که بدانید جکی چان در این فیلم نقش کوچکی به‌عنوان بدلکار داشت. در این فیلم بازیگرانی چون بروس لی، نورا میائو، ریکی هاشیموتو، رابرت بیکر، تی‌ین فنگ، لوی وی و جیمز تین به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان فیلم مشت خشم

چن ایمان دارد که مرگ استادش اتفاقی نبوده و توطئه‌ای در کار بوده ‌است. او تصمیم انتقام از سوزوکی، رئیس باشگاه رزمی سوزوکی که ژاپنی‌ها را راهی جنگ با باشگاهشان کرده ‌است، می‌گیرد. او ابتدا با مخالفت استاد دومش روبه‌رو می‌شود تا ژاپنی‌ها را تحویل قانون دهند؛ ولی او می‌خواهد خودش انتقام بگیرد. چن ابتدا به باشگاه سوزوکی می‌رود و در آنجا استاد باشگاه و شاگردانش را شکست می‌دهد. سپس نصف‌شب مشاور سوزوکی را می‌کشد.

مشت‌زن - The Fighter

مشت‌زن – The Fighter

 • نمره در imdb: هفت و هشت ( 7.8 )
 • سال اکران: 2010

فیلم مشت‌زن (The Fighter) به کارگردانی دیوید او. راسل یکی از موفق‌ترین و بهترین فیلم های رزمی آمریکایی است که به افتخارات زیادی دست پیدا کرده است. این فیلم که در سال 2010 اکران شد توانست تحسین گسترده منتقدین و طرفداران سینما را به همراه داشته باشد. بسیاری از منتقدان دلیل اصلی موفقیت این فیلم را به بازی محشر کریستین بیل نسبت داده‌اند.

فیلم مشت‌زن طی مراسم اسکار سال 2011 در هفت بخش نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود که در نهایت توانست در دو بخش این جایزه را به‌دست بیاورد. کریستین بیل به‌دلیل بازی محشر خود در این فیلم موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در فیلم مشت‌زن به ایفای نقش پرداختند می‌توان به مارک والبرگ، کریستین بیل، امی آدامز، ملیسا لیو و پال کمپبل اشاره کرد.

فیلم مشت‌زن به جز جوایز اسکار، موفق به کسب جایزه گلدن گلوب نیز شد. این فیلم طی مراسم گلدن گلوب در 7 رشته نامزد دریافت جایزه شده بود که در نهایت موفق شد در دو رشته این جایزه را به‌دست بیاورد. فیلم مشت‌زن طی مراسم بفتا نیز در سه رشته نامزد دریافت جایزه شده بود.

خلاصه داستان فیلم مشت‌زن

داستان فیلم در مورد زندگی حرفه‌ای قهرمان بوکس، ایریش میکی وارد و برادر بزرگتر او است. فیلم مشت‌زن سومین همکاری مارک والبرگ و راسل محسوب می‌شود. این فیلم که با بودجه 25 میلیون دلاری تولید شده بود، موفق شد بیش از 129 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد.

مبارز – Warrior

مبارز – Warrior

 • نمره در imdb: هشت و دو ( 8.2 )
 • سال اکران: 2011

مبارز (Warrior) فیلمی به کارگردانی گوین اکونر است که در زمره بهترین فیلم های رزمی تاریخ قرار دارد. این فیلم پس از اکرانش در سال 2011 با تحسین گسترده منتقدان را مواجه شد. منتقدان دلیل اصلی موفقیت فیلم مبارز را به رابطه میان سه شخصیت اصلی داستان نسبت داده‌اند. اگرچه این فیلم در گیشه نتوانست انتظارات سازندگان را برآورده کند، ولی در لیست 250 فیلم برتر سایت IMDB قرار گرفته است.

فیلم مبارز طی مراسم اسکار سال 2012 تنها در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نامزد دریافت جایزه شده بود که نتوانست آن را به‌دست بیاورد. تام هاردی با ایفای نقش در این فیلم بسیار مشهور شد و توانست بیش از قبل در بین طرفداران سینما شناخته شود.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به تام هاردی، جوئل اجرتون، جنیفر موریسون، فرانک گریلو و نیک نولتی اشاره کرد. فیلم مبارز که با بودجه 25 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست چیزی در حدود 23.3 میلیون دلار در باکس‌آفیس بفروشد.

خلاصه داستان فیلم مبارز

تامی که تفنگدار سابق نیروی دریایی است بعد از مدت‌ها به کشورش بازمی‌گردد و به خانه پدرش می‌رود که پیش‌تر مردی دائم‌الخمر بوده و اکنون توبه کرده و تبدیل به مردی مذهبی شده که مدام کلیسا می‌رود.

تامی از پدرش که در دوران جوانی مثل خودش عضو ارتش بوده می‌خواهد به او در تمرینات سختی که برای شرکت در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی آغاز می‌کند کمک کند. از آن طرف برندون که برادر تامی است و مدت‌هاست رابطه‌اش را با او قطع کرده به‌خاطر نگه داشتن خانه‌اش که رهن بانک بود چاره‌ای نمی‌بیند جز اینکه دوباره به رینگ بازگردد و این مسئله دو برادر را روبه‌روی یکدیگر قرار می‌دهد.

چپ‌دست – Southpaw

چپ‌دست – Southpaw

 • نمره در imdb: هفت و چهار ( 7.4 )
 • سال اکران: 2015

چپ‌دست به کارگردانی آنتونی فوکوآ یکی دیگر از بهترین فیلم های رزمی و از جمله فیلم های بوکسوری امریکایی است که در سال 2015 اکران شد و توانست فروش نسبتا خوبی را در باکس‌آفیس تجربه کند. این فیلم پس از اکران با نقدهای مختلف منتقدان مواجه شد. بسیاری از منتقدان این اثر را مورد تحسین قرار دادند و بازی عالی جیک جیلنهال را تحسین کردند.

فیلم چپ‌دست که با بودجه 30 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست چیزی بیش از 94 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد. در این فیلم علاوه‌بر جیک جیلنهال، بازیگرانی چون ریچل مک‌آدامز، اونا لارنس، فارست ویتاکر، فیفتی سنت، و نائومی هریس به ایفای نقش پرداختند. موسیقی این فیلم درواقع آخرین اثر آهنگساز مشهور آمریکایی، جیمز هورنر، قبل از کشته شدن طی یک سانحه هوایی بود.

خلاصه داستان فیلم چپ‌دست

بیلی هوپ بوکسور حرفه‌ای است که در نیویورک همراه همسرش مائورین و دخترشان لیلا زندگی می‌کند. بیلی در مسابقه‌ای برای دفاع از عنوان قهرمانی‌اش، از ناحیه چشم مصدوم می‌شود و پس از قهرمانی، همسرش از او می‌خواهد تا برای جلوگیری از صدمات بیشتر در اوج خداحافظی کند.

در یک بنیاد خیریه که برای بیلی اهمیت زیادی دارد، یک بوکسور در حال اوج به نام میگل مجیک اسکوبار به او حرف‌های توهین‌آمیزی می‌زند و باعث درگیری می‌شود. درجریان درگیری، مائورین به‌طور تصادفی توسط هکتور، برادر میگل کشته می‌شود و پس از آن بیلی شروع به مصرف الکل و مواد مخدر می‌کند و با جدیت به دنبال هکتور می‌گردد. او در نهایت ردپایی از هکتور پیدا می‌کند اما در خانه با همسر معتاد هکتور روبه‌رو می‌شود و پس از اینکه متوجه می‌شود هکتور فرزند دارد از آنجا می‌رود.

اونگ-بک: مبارز موای تای - Ong-Bak: Muay Thai Warrior

اونگ-بک: مبارز موای تای – Ong-Bak: Muay Thai Warrior

 • نمره در imdb: هفت و دو ( 7.2 )
 • سال اکران: 2003

فیلم اونگ-بک: مبارز موای تای (Ong-Bak: Muay Thai Warrior) فیلمی تایلندی به کارگردانی پراکیا پینکائو است که در سال 2003 اکران شد و توانست با استقبال گسترده طرفداران فیلم‌های رزمی روبه‌رو شود. تونی جا با بازی در این اثر که یکی از بهترین فیلم های رزمی سینما محسوب می‌شود، به یک ستاره تبدیل شد.

فیلم اونگ-بک: مبارز موای تای که با بودجه 1 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست چیزی در حدود 20 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد. بعد از موفقیت این فیلم، سازندگان دو قسمت دیگر نیز از آن تولید کردند که به ترتیب در سال‌های 2005 و 2008 اکران شدند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به تونی جا، مام جو کموک، پومواری یادکامول، چاتاپونگ پانتانا- آنگکول، دن چوپونگ و انا ریتکرای اشاره کرد.

منتقدان و طرفداران، فیلم اونگ-بک: مبارز موای تای را به دلیل داستان جذاب و صحنه‌های رزمی آن که دارای ریتم تندی بودند مورد تحسین قرار دادند. درواقع تونی به‌واسطه همین صحنه‌های اکشن جذاب توانست خود را به‌عنوان یک ستاره بزرگ در سینما معرفی کند.

خلاصه داستان فیلم اونگ-بک مبارز موای تای

هنگامی که سر یک مجسمه مقدس در یک روستا به سرقت رفته است، هنرمند رزمی جوان به شهر بزرگ می رود و برای بازیابی آن خود را در عالم اموات می یابد.

13 آدمکش - 13 Assassins

13 آدمکش – 13 Assassins

 • نمره در imdb: هفت و شش ( 7.6 )
 • سال اکران: 2010

فیلم ژاپنی 13 آدمکش نیز یکی دیگر از بهترین فیلم های رزمی سینما است که توسط تاکاشی میکه کارگردانی و در سال 2010 اکران شد. فیلم 13 آدمکش درواقع یک اثر بازسازی شده از فیلمی به همین نام در سال 1963 است که توسط کودوئو ساکائه کارگردانی شده بود. این اثر در سی و چهارمین دوره جایزه آکادمی فیلم ژاپن نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم شده بود.

13 آدمکش بعد از اکران با استقبال گسترده منتقدان و طرفداران سینما مواجه شد؛ این فیلم که با بودجه 6 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست چیزی بیش از 17 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این اثر به ایفای نقش پرداختند می‎توان به کوجی یاکوشو، تاکایوکی یامادا، یوسوکه ایسه‌یا و گورو ایناگاکی اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم 13 آدمکش

در سال 1844 در ژاپن فئودال (دایمیو) ناریتسوگو ماتسودایرای ظالم صلح و آرامش را به خطر انداخته ‌است. ناریتسوگو از لحاظ سیاسی در حال قدرتمند شدن است و دارد به نابرادری‌اش که یک شوگون است نزدیک می‌شود.

پس از هاراکیری رهبر خاندان نامیا، مشاور شوگان قبیله آکاش سامورایی شینزائمون را فرا می‌خواند تا به داستان تراژیک ماکینو اونمه که پسر و عروسش توسط ناریتسوگو به قتل رسیده‌اند گوش دهد. سپس زنی با دست‌ها پاها و زبان بریده توسط ناریتسوگو را به او نشان می‌دهند و او با ساعد درخواستی برای کشتن ناریتسوگو و سامورایی‌های وی می‌نویسد. شینزا قول می‌دهد که ناریتسوگو را به قتل برساند و یازده سامورایی دیگر را گرد هم می‌آورد و برنامه‌ای برای کشتن ناریتسوگو هنگامی که به سرزمین آکاش بازمی‌گردد را طرح می‌کند.

یکه‌تاز - The One

یکه‌تاز – The One

 • نمره در imdb: پنج و نه ( 5.9 )
 • سال اکران: 2001

از فیلم یکه‌تاز نیز می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از بهترین فیلم های رزمی تاریخ سینما نام برد که موفق شد توجه طرفداران این ژانر را به سمت خود جلب کند. این فیلم توسط جیمز ونگ کارگردانی و در سال 2001 اکران شد. فیلم یکه‌تاز علی‌رغم جلب توجه طرفداران سبک رزمی، نتوانست با تحسین منتقدان روبه‌رو شود. منتقدان تنها نکته مثبت این فیلم را به ریتم تند و هیجانی آن نسبت داده‌اند.

بخوانید :  بهترین فیلم های اکشن آمریکایی [ معرفی 80+ فیلم سینمایی اکشن هالیوودی ]

فیلم یکه‌تاز که با بودجه 49 میلیون دلاری تولید شده بود، توانست چیزی بیش از 72 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جت لی، دلروی لیندو، جیسون استاتهام و کارلا گوجینو اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم یکه‌تاز

در دنیاها و سیارات مختلف آدم‌هایی زندگی می‌کنند که باهم همزاد هستند و اگر یکی از این افراد به‌تنهایی همزادهای خود را بکشد، به قدرت زیادی دست پیدا می‌کند. حالا یک نفر به نام گابریل یولا، که همه هم‌نوعانش را کشته، به زمین می‌آید تا آخرین نفر را بکشد و قدرت خود را کامل کند.

هری رودکر به همراه دستیارش ایوان فانچ به دنبال او می‌آیند تا مانع از این شوند که او گیب را که آخرین همزادش است از بین ببرد تا توازن حفظ شود. بعد از اینکه تلاش‌ها برای دستگیری او ناموفق می‌مانند، هری و فانچ تصمیم می‌گیرند که یولا و گِیب را از بین ببرند، ولی یولا در درگیری رودکر را به قتل می‌رساند. پلیس، به دلیل شباهت ظاهری، یولا را با گیب اشتباه می‌گیرد و گیب تحت تعقیب قرار می‌گیرد.

بی‌باک – Fearless

بی‌باک – Fearless

 • نمره در imdb: هفت و شش ( 7.6 )
 • سال اکران: 2006

اگر از طرفداران دوآتیشه ژانر رزمی باشید، حتما فیلم بی‌باک (Fearless) را تماشا کرده‌اید؛ بی‌باک یکی از بهترین فیلم های رزمی تاریخ به‌حساب می‌آید که بعد از اکران در سال 2006 تحسین گسترده طرفداران فیلم‌های رزمی را برانگیخت. این فیلم به‌واسطه داستان جذاب و ریتم تندش توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدین را نیز به سمت خود جلب کند.

داستان فیلم بی‌باک برپایه واقعیت است؛ این فیلم توسط رانی یو کارگردانی شد و مهم‌ترین بازیگرانی که در آن به ایفای نقش پرداختند عبارت‌اند از: جت لی، دونگ یونگ، ناکامورا شیدو، کالین جو، سون لی و ژان کلود لوئر. این فیلم با بودجه 30 میلیون دلاری تولید شد و توانست بیش از 68 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش داشته باشد.

خلاصه داستان فیلم بی‌باک

مبارز دلیری به نام هاو یوآنجیا در هنرهای رزمی بی‌نظیر است و هیچ‌کس حریف او نیست. در نبردی، او سردسته گروهی را به سختی شکست می‌دهد. شب هنگام یکی از مریدان هاو به دروغ به وی می‌گوید که آن مرد او را به شدت کتک زده‌است و هاو خشمگین به سراغ سردسته رقیب رفته و او را با چندین ضربه می‌کشد.

دیری نمی‌گذرد که خبر می‌رسد، پسر آن مرد در پی انتقام، تنها دختر و مادر هاو را کشته ‌است. هاو با چشمانی خیس از اشک به سراغ قاتل رفته ولی او خودکشی می‌کند و هاو نیز از کشتن خانواده او پرهیز کرده و خشم خود را کنترل می‌کند. ناگهان به هاو خبر می‌رسد که مریدش به او دروغ گفته و تمام این کشتار بر سر هیچ بوده ‌است. هاو درمانده و بی هدف شهر را ترک می‌کند و زمانیکه در یک قدمی مرگ است زنی روستایی که بینایی خود را از دست داده وی را نجات می‌دهد و این آغاز یک زندگی جدید برای هاو است.

کیک‌بوکسور: انتقام - Kickboxer: Vengeance

کیک‌بوکسور: انتقام – Kickboxer: Vengeance

 • امتیاز در imdb: چهار و نه (4.9)
 • سال اکران: 2016

کیک‌بوکسور: انتقام (Kickboxer: Vengeance) را نیز می‌توان یکی از بهترین فیلم های رزمی تاریخ محسوب کرد که با ریتم تند مبارزاتش و همچنین جذابیت‌های نبردهایش توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کرد. این فیلم در جلب نظر منتقدین به‌هیچ‌وجه موفق نبود؛ منتقدان داستان و فیلم‌نامه کیک‌بوکسور: انتقام را بسیار ضعیف توصیف کردند.

این فیلم که به کارگردانی جان استاکول تولید شد، درواقع نسخه بازسازی شده از فیلم کیک‌بوکسور محصول سال 1989 به‌شمار می‌آید. فیلم نخست موفقیت‌های تجاری گسترده‌ای را تجربه کرد؛ همین موضوع نیز باعث شد طی سالیان آتی فیلم‌های مختلفی براساس آن خلق و اکران شود.

بدون شک فیلم کیک‌بوکسور: انتقام را نمی‌توان یک فیلم عالی و فوق‌العاده دانست؛ اما طرفداران فیلم‌های رزمی با تماشای آن می‌توانند برای ساعاتی اوقات لذت‌بخشی را برای خود رقم بزنند. این فیلم پس از دریافت نقدهای منفی، در باکس‌آفیس نیز قدرتمند ظاهر نشد و تنها حدود 250 هزار دلار فروش کرد. (فیلم کیک‌بوکسور: انتقام با بودجه 17 میلیون دلاری تولید شده بود)

در این فیلم بازیگرانی همچون آلن موسی، جینا کارانو، ژان کلود ون دام و دیوید باتیستا به ایفای نقش پرداختند. در سال 2018 نیز دنباله‌ای از این فیلم با نام کیک‌بوکسور: تلافی ساخته شد که مانند فیلم نخست نتوانست فروش خوبی را در گیشه تجربه کند.

خلاصه داستان فیلم کیک‌بوکسور

انتقام بدین شرح است: زمانی که یک مبارز بی‌رحم به اسم تانگ پو، برادر کورت را به قتل می‌رساند، کورت به تایلند سفر می‌کند تا نزد یک استاد افسانه‌ای هنرهای رزمی، استاد دورنت آموزش دیده و انتقام مرگ برادرش را بگیرد.

رینگ خونین – Bloodsport

رینگ خونین – Bloodsport

 • امتیاز در imdb: شش و هشت (6.8)
 • سال اکران: 1988

رینگ خونین (Bloodsport) جزو محبوب‌ترین فیلم‌های رزمی تاریخ سینما به‌حساب می‌آید که توسط نیوت آرنولد ساخته شد. درواقع با همین فیلم بود که ژان کلود ون دام مسیر خود را برای تبدیل شدن به یک ستاره جهانی بسیار هموار کرد.

فیلم رینگ خونین نقدهای مختلفی از جانب منتقدان دریافت کرد؛ اما بسیاری از منتقدان از بازی عالی ون دام تمجید کرده و او را ستایش کردند.

این فیلم در جلب نظر مخاطبین بسیار موفق عمل کرد و توانست به فروش بسیار بالایی در باکس‌آفیس دست پیدا کند.

بعد از موفقیت فیلم رینگ خونین، سه فیلم دیگر به نام‌های رینگ خونین 2، رینگ خونین 3 و رینگ خونین 4: مبارزه تاریکی براساس آن ساخته شد که به‌هیچ‌وجه نتوانستند به موفقیت و محبوبیت فیلم نخست دست پیدا کنند؛ لازم به ذکر است که ژان کلود ون دام در هیچ‌کدام از فیلم‌های بعدی حضور نداشت.

فیلم رینگ خونین که با بودجه 2 میلیون دلاری تولید شده بود، موفق شد چیزی در حدود 65 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش کند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پراختند می‌توان به ژان کلود ون دم، دونالد گیب، لیه ایرز، بلو یانگ، روی چیائو، فارست ویتاکر، نورمن بارتون و میشل قیسی اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم رینگ خونین

فرانک دوکس با پسر یک استاد ژاپنی دوست می‌شود. پدر آن پسر، به او نینجوتسو تعلیم می‌دهد. سال‌ها بعد پسر در جوانی می‌میرد و استاد نیز همه دانش خود را به فرانک تعلیم داده ‌است. فرانک در کمیته هنگ کنگی شرکت می‌کند و در آن جا او با اتفاقات گوناگونی مواجه می‌شود که درون‌مایه اصلی داستان را شکل می‌دهند.

رئیس بزرگ - The Big Boss

رئیس بزرگ – The Big Boss

 • نمره در imdb: هفت و یک (7.1)
 • سال اکران: 1971

رئیس بزرگ (The Big Boss) فیلمی به کارگردانی لو وی است که جزو بهترین فیلم های رزمی تاریخ سینما و ده فیلم برتر رزمی جهان محسوب می‌شود.

بدون شک بسیاری از طرفداران ژانر رزمی خاطرات زیادی با این فیلم جذاب و دیدنی دارند؛ لو وی و بروس لی داستان این فیلم را نوشتند و ریموند چون نیز وظیفه تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشت.

فیلم رئیس بزرگ بعد از اکران با استقبال گسترده منتقدان مواجه شد و نمرات خوبی را از سوی آن‌ها دریافت کرد. منتقدان داستان جذاب این فیلم را مورد تمجید قرار دادند و از بازی محشر بروس لی تمجید کردند.

فیلم رئیس بزرگ در جلب نظر مخاطبان نیز فوق‌العاده کار کرد و نسبت به بودجه‌اش فروشی شگفت‌انگیز را در گیشه به نام خود ثبت کرد. این فیلم که تنها با بودجه 100 هزار دلاری تولید شده بود، حدود 50 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش کرد.

ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به بروس لی، ماریا یای، جیمز تین، نورا میائو و لام چینگ-یینگ اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم رئیس بزرگ

چنگ چائو-آن برای پیدا کردن شغلی همراه با عمویش به یک جزیره می‌رود. چنگ به مادر سالخورده خود قول داده که دعوا را کنار بگذارد و وارد حاشیه نشود. چنگ همراه با عمویش به خوابگاه کارگران که در یک کارخانه یخ قرار دارد می‌رود و با پسرعموها و دختر عمویش ملاقات می‌کند. در ادامه پسرعموهایش برای او در کارخانه یخ کاری را دست‌وپا می‌کنند.

چنگ هنگام کار کردن دچار اشتباه شده و یکی از یخ‌ها را می‌شکند؛ بعد از شکسته شدن یخ دو تن از پسرعموهای چنگ به سمت یخ می‌روند و پی می‌برند که مواد مخدر درون یخ‌ها قرار دارد. بعد از این اتفاق مدیر کارخانه تصمیم می‌گیرد تا با پرداخت پول آن‌ها را ساکت کند؛ اما آن‌ها پول را رد می‌کنند و مدیر کارخانه دستور می‌دهد که آن‌ها شبانه به قتل برسند و اجسادشان درون یخ‌ها انبار پنهان شود.

سخن پایانی

در این مطلب، لیست بهترین فیلم های رزمی به همراه ستارگان این سبک از فیلم‌ها را به شما معرفی کردیم. کدام یک از فیلم‌های معرفی شده را تماشا کرده‌اید؟ از نظر شما بهترین فیلم در این سبک و ژانر کدام اثر است؟ جای کدام فیلم از نظر شما در این معرفی خالی است؟
همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، این لیست در حال به‌روزرسانی است شما می‌توانید با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در این بخش، باعث کامل‌تر شدن فهرست بهترین فیلم های رزمی شوید.

سؤالات متداول

1- بهترین بازیگر رزمی‌کار در فیلم‌های رزمی کیست؟

بروس‌لی، جکی چان، جت لی و تونی جان را می‌توان از بهترین‌ها و شناخته‌شده‌های این شاخه دانست.

2- بهترین فیلم رزمی شناخته شده کدام فیلم است؟

Enter The Dragon با بازی بروس‌لی

3- جدیدترین فیلم در ژانر رزمی کدام اثر است؟

نسخه جدید فیلم بچه کاراته‌کار (Karate Kid) که در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد از جدیدترین آثار این سبک است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

adbanner
بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان در کودکی【10 انیمیشن برتر】بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی و تقویت زبان در کودکی【10 انیمیشن برتر】