سینمای خارجیمقالات

بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان (63 سریال برتر تاریخ جهان)

Lucifer

Lucifer – لوسیفر

 • ژانر : فانتزی
 • وضعیت : اتمام فصل 4 ، در انتظار فصل 5
 • بازیگران : Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز :  ۸.۲ از ۱۰ با ۱۴۹ هزار رای

Lucifer یکی از بهترین سریال های Netflix است که داستان لوسیفر مورنینگ‌ استار را روایت می‌کند که از پادشاهی جهنم و عذاب انسان‌های آن، خسته شده و برای هدفی جدید و شناخت زندگی بین انسان ها به زمین پا می‌گذارد و جدا از همان حالت وسوسه ای خود در حل پرونده هایی به کمک پلیس می‌رود در این بین فرشته دیگری توسط خداوند به زمین فرستاده شده تا لوسیفر را وادار به بازگشت به جهنم کند .

در این مطلب کاری به نگاه دینی یا برداشت‌هایی که از سریال لوسیفر می‌شود نداریم و فقط در چند خط به توضیح محتوای ارزشمند این سریال می‌پردازیم. سریال لوسیفر از معدود سریالی است که همه چیز را در جای خودش قرار داده است و داستان پیرامون خود را به راحتی و با فلسفه ای استادانه به بیننده انتقال می‌دهد. با طنز بسیار ناچیز خود سعی دارد که بعضی ویژگی های لوسیفر را که در قالب انسان ظاهر شده است به بیننده نشان دهد. شخصیتی که دعوت به گناه در ذاتش قرار دارد ولی هدفش در پی شناختن بیشتر انسان هاست و دوست دارد با نفوذ در بین آن‌ها دلیل برتری آن‌ها را بشناسد.

باید قبول کنیم که داستان های پیرامون خلقت انسان از حالت اسطوره ای خود درآمده است و با توجه به پیشرفت های بشر به صورت یک عمر انعطاف پذیر باید آن را قبول کنیم که سریال لوسیفر در نشان دادن آن بسیار ماهراانه عمل کرده است.

بازی بازیگران بسیار عالی از کار درآمده به گونه ای که دوست نخواهید داشت این سریال به پایان برسد.جالب است که بدانید بعد از کنسل شدن سریال توسط شبکه فاکس اعتراض طرفداران لوسیفر به حدی زیاد شد که شبکه اجتماعی توییتر با 8.5 میلیون تویت Savelucifer# رو به رو شد و بعد از مشاهده این حجمه نتفلیکس امتیاز سریال را برای ساخت فصل 4 خریداری کرد.

Fringe

Fringe – فرینچ

 • ژانر : درام ، معمایی ، علمی-تخیلی
 • وضعیت : 5 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble
 • شبکه تلویزیونی : Fox
 • امتیاز : ۸.۴ از ۱۰ با ۲۰۶ هزار رای

سریال فرینچ یکی از موفق ترین سریال های لیست ولی در عین حال یکی از پرخرج ترین ها نیز هست، به طوری که دو قسمت اول این سریال حدود بیست میلیون دلار هزینه برداشته است که خود یک رکورد محسوب می‌شود. سریال پیرامون بخش خاصی از پلیس FBI است به نام فرینچ که بر روی موضوعات و پرونده های ماورالطبیعه کار می‌کند که از یک پلیس زن و یک پدر و پسر تشکیل شده است که بار اصلی مسائل این پرونده ها را به دوش می‌کشند.

به شخصه اگر بخواهم به کسی این سریال را پیشنهاد بدهم از فصل 2، سریال را به او خواهم داد زیرا چند قسمت اول این سریال نوید یک سریال داستانی روتین را می‌دهد که اصلا اینگونه نیست و با بازشدن داستان پیرامون شخصیت های سریال و ارتباط دقیق و استادانه مسائل پیرامون علم ماورالطبیعه و واقعیت که شاید در ظاهر تخیلی نشان داده شود، شما را شوکه خواهد کرد. ولی بیشتر اتفاقات پیرامون سریال به صورت منطقی می‌تواند اتفاق بیفتد و چیز دور از ذهنی نیست.

سریال Fringe را شاید در ادامه مسیر کمی به سریال LOST (گمشدگان) شبیه دانست و این اتفاق اصلا عجیب نیست زیرا خالق سریال لاست جی. جی. آبرامز همان خالق سریال فرینچ نیز هست. فرینچ بارها در بخش های مختلف نامزد دریافت جوایز شده است و گاهی هم توانسته آن‌ها را دریافت کند. فصل اول این سریال توانست میانگین 10 میلیون بیننده را برای هر قسمت خود ثبت کند، که به عنوان آماری فوق العاده در زمان خودش و تا به حال از آن یاد می‌شود.

Seinfeld

Seinfeld – ساینفلد

 • ژانر : کمدی
 • وضعیت : 9 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Jerry Seinfeld , Julia Louis-Dreyfus , Michael Richards
 • شبکه تلویزیونی : NBC
 • امتیاز : ۸.۹ از ۱۰ با ۲۲۴ هزار رای

شاید تاخیر در قرارگرفتن سریال ساینفلد تا به این جای کار اشتباهی بوده که از طرف من رخ داده، ولی می‌توان دلیل آن را کمی قدیمی تر بودن آن دانست. ولی مقامی که این سریال در صنعت سریال سازی و سیت کام دارد دیگر به دست نخواهد آمد. موفق ترین و بهترین سیت کام که بعد از آن شاهد کپی کردن از روی ایده آن به وسیله سریال هایی نظیر دوستان، تئوری بیگ بگ و آشنایی با مادر بودیم. انتخاب این سیت کام جذاب به عنوان بهترین برنامه تلویزیونی تاریخ توسط چند مجله شاید از معدود افتخارات و دست آوردهای این سریال باشد.

قسمت The Contest این سریال از نظر مجله TV Guide بهترین قسمت تا به حال ساخته شده تمام سریال های جهان نامیده شده است. که افتخاری بسیار بزرگ برای این مجموعه به حساب می‌آید. سریال Seinfeld یکی از پربیننده ترین مجموعه های تاریخ تلویزیون با حدود 75 میلیون نفر بیننده می‌باشد.داستان سریال پیرامون زندگی جری ساینفلد یک کمدین است که در ساختمانی عجیب و با چند همسایه زندگی می‌کند . شغل او اجرای برنامه در کلوب های شبانه در شهر نیویرک است و در این بین لحظات طنز و اتفاقات خنده داری در حال رخ دادن است که در زمان خودش بیننده ها را تا ساعت ها سرگرم دیدن این مجموعه جذاب می‌کرده است.

Thirteen Reasons Why

Thirteen Reasons Why – سیزده دلیل برای اینکه

 • ژانر : درام، معمایی
 • وضعیت : اتمام فصل 3 ، در انتظار فصل 4
 • بازیگران : Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸ از ۱۰ با ۲۱۱ هزار رای

به سراغ یک سریال بسیار پر طرفدار به نام 13 دلیل برای اینکه، میرویم که اقتباسی از کتابی به همین نام می‌باشد فصل یک این سریال با شروع داستانی جذاب طرفداران بسیاری را راهی شبکه Netflix کرد و از نظر منتقدین امتیازهای خوبی را دریافت کرد. این سریال به طور واضح حقایقانی را در مورد روابط و شرایط بچه های دبیرستانی به نمایش می‌گذارد که شاید کمی سنگین باشد ولی واقعی است و می‌تواند شکل آموزنده داشته باشد.

اگر افسردگی یا بیماری های عصبی دارید که ممکن است در اثر دیدن بعضی مسائل تشدید شود به شدت توصیه می‌کنم که سراغ این سریال نروید . دلیل این کار هم بسیار واضح است و آن ریز شدن در مسائل عاطفی و مواد مخدر و تجاوز در قشر جوانان است که هر کدام به نوع خود بسیار ضربه زننده است.

داستان سریال Thirteen Reasons Why روایت گر زندگی دختری جوان به نام هانا بیکر است که بعد از خودکشی 13 نوار را ضبط می‌کند و در آن دلایل مرگ خود را به طور واضح بیان می‌کند. این سریال جز پرطرفدارترین سریال های شبکه محبوب Netflix است. فصل دوم این سریال از نظر منتقدین ضعیف تر از فصل اول است و از کتاب و منابع خود دورتر شده است.

Better Call Saul

Better Call Saul – بهتره با سول تماس بگیری

 • ژانر : جنایی، درام
 • وضعیت : اتمام فصل 4 ، در انتظار فصل 5
 • بازیگران : Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks
 • شبکه تلویزیونی : AMC
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۲۴۸ هزار رای

یکی از بهترین سریا‌لهای مرتبط که تا به حال ساخته شده است Better Call Saul نام دارد. این سریال به عنوان اسپین آف مجموعه Breaking bad شناخته می‌شود در صورتی که چیزی کمتر از یک سریال مستقل ندارد و حتی شروع داستان این سریال از نظر بعضی از منتقدین از شروع افسارگسیخته هم بهتر بوده است.

سریال بهتره با سول تماس بگیری تا به حال چندین بار رکورد پربیننده ترین سریال شبکه کابلی آمریکا را شکسته است . اولین قسمت مجموعه «بهتره با سول تماس بگیری» مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. در راتن تومیتوز قسمت اول موفق به کسب امتیاز ۱۰۰٪ بر اساس ۲۷نقد شد که امتیازی فوق العاده برای یک مجموعه تلویزیونی به شمار می‌رود.

داستان این سریال پیرامون زندگی جیمز مک‌ گیل وکیل تبه کار است که بعد از تغییر هویت خود او را با نام سول گودمن میشناسیم که در سریال افسارگسیخته همواره به والتر وایت کمک می‌کرد. داستان این سریال به 6 سال قبل از آشنایی این دو برمی‌گردد ولی در طول داستان شاهد نگاه به آینده و اتفاقات پیرامون ارتباط گودمن و وایت هستیم که به جذابیت آن می‌افزاید.

Chernobyl

chernobyl – چرنوبیل

 • ژانر : درام
 • وضعیت : 1 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Emily Watson, Jared Harris, Stellan Skarsgård
 • شبکه تلویزیونی : HBO
 • امتیاز : ۹.۷ از ۱۰ با ۱۵۰ هزار رای

سریال چرنوبیل که در سال 2019 با هدف به تصویر کشیدن فاجعه اتمی چرنوبیل از شبکه HBO شروع به نمایش کرد بعد از گذشت دو قسمت با توجه به خوش ساخت بودن فضاسازی طراحی شخصیت ها و نوع روایت داستان توجه بسیاری از منتقدین و مردم را به خود جلب کرد و با پخش 5 قسمت از این سریال در رتبه اول سایت معتبر Imdb قرار گرفته است و به عنوان بهترین مجموعه تلویزیونی تاریخ شناخته می‌شود.

این سریال براساس خاطرات مردم محلی پریپیات ساخته شده است و روایتگر ماجرایی واقعی از یکی از فجایع انسانی را در تاریخ بازگو و از زنان و مردانی که شجاعانه خود را در این راه قربانی کردند تا اروپا را از فاجعه غیرقابل تصوری نجات دهند، روایت می‌کند.

این سریال کوتاه بر روی نقطهٔ عمیق احساسات پا گذاشته و از نزدیک بر روی فاجعه نیروگاه هسته ای که در آوریل ۱۹۸۶ در اوکراین شوروی رخ داد متمرکز است و آشکار می‌سازد که چرا و چگونه این حادثه رخ داد و به دیگر داستان‌های تکان دهنده و قابل توجه قهرمانان که در این راه مبارزه کردند و جان شان را از دست دادند اشاره می‌کند

Blacklist

Blacklist – لیست سیاه

 • ژانر :  جنایی ، درام ، معمایی
 • وضعیت : اتمام فصل 6 ، در انتظار فصل 7
 • بازیگران : James Spader , Megan Boone , Diego Klattenhoff
 • شبکه تلویزیونی : NBC
 • امتیاز : ۸.۱ از ۱۰ با ۱۶۰ هزار رای

به شخصه شبکه NBC را بسیار مرتب و باسلیقه می‌دانم تنها دلیل عقب ماندنش از شبکه های دیگر را فقط عدم تغییر در روند کاریی است که شکل ثابت گذشته این شبکه را همچنان نمایان می‌کند. سال‌های اخیر شاهد عصر طلایی ظهور و ساخت سریال با کیفیت و داستان های فوق العاده بودیم این روند به حدی قدرتمند بود که پای شرکت های مانند Amazon را نیز به این صنعت باز کرد.

داستان سریال لیست سیاه حول محور ریموند ردینگتون مشهور به «رد» بنا شده؛ کسی که با لقب نگهبان جنایت، یکی از مشهورترین مجرمان دنیاست و نفر چهارم لیست ده نفره تحت تعقیب ترین های آژانس «اف بی آی» می ‌باشد. رد در اقدامی جالب خود را تسلیم پلیس می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که قصد دارد که با کمک پلیس افراد شرور را تحویل FBI  بدهد و تنها شرط او کار کردن با یک پلیس تازه‌کار به نام الیزابت کین است که اولین روز کاریش با تسلیم شدن رد دقیقا مصادف است .

سریال Blacklist برای افرادی که به ژانر جنایی علاقه مند هستند بسیار مناسب است البته این سریال در پیچیدگی شخصیت‌ها و همچنین روابط نزدیک خانوادگی نیز موفق عمل کرده است و با طرح پازل های مختلف شما را به دنبال خود می‌کشد تا حدی که کلیشه ای بودن داستان سریال را نیز می‌توانید تحمل کنید. منظور از کلیشه ای بودن سرو هم کردن یک سریع وقایع بزرگ در یک قسمت است که به وفور در این سریال مشاهده می‌شود.

Shameless

Shameless – بی شرم

 • ژانر :  کمدی، درام
 • وضعیت : اتمام فصل 9 ، در انتظار فصل 10
 • بازیگران : Emmy Rossum, William H. Macy, Ethan Cutkosky
 • شبکه تلویزیونی : Showtime
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۱۷۱ هزار رای

جایگاه سریال Shameless را نمی‌توان مشخص کرد برای بعضی سلیقه ها بهترین سریال تاریخ بشر! و برای بعضی دیگر یک سریال کاملا منحرف کننده است. ولی Shameless قطعا با محتوای خود برای تمام سلیقه هاست مطمئن باشید به شخصیت‌ها، ایده و روند این سریال هیچ ایراد جدی وارد نیست یک اثر که در ژانر طنز با مشکلات اجتماعی نظیر مواد مخدر و فساد در بین سنین مختلف دست و پنجه نرم می‌کند و سیاهی یک جامعه بیمار را به نمایش می‌گذارد.

این سریال داستان پدر بی مسئولیتی را روایت می‌کند که در حالی که با مشکلات اعتیاد به الکل دست و پنجه نرم می‌کند سرپرستی 6 بچه را نیز برعهده دارد و عکس عرف جامعه به جای اینکه کاری را انجام دهد پول بچه هایش را نیست و نابود می‌کند. این خانواده مشکلات فراوانی دارد ولی به زندگی ادامه می‌دهد و اعضای این خانواده هم برای حفظ آن دست به هر کاری می‌زنند و هم برای آن مشکل جدید می‌تراشند. با دیدن این سریال قطعا زندگی و مشکلات پیرامون آن را بسیار ساده تر می‌بینید.

این سریال خانوادگی نیست ولی قطعا درس‌های بزرگی رو به قشر جوان نشان می‌دهد و آن نشان دادن واقعیت اشتباهات مختلف است. همانطور که از اسم سریال پیداست این سریال همه این مشکلات را بی شرمانه به بیننده نشان میدهد شاید با دیدن این سریال نیازی به نصیحت به قشر جوان در بسیاری از مسائل نباشد و همین هم دلیل حضورش در این لیست می‌باشد.

Suits

Suits – دادخواست‌ها

 • ژانر : کمدی،  درام
 • وضعیت : در حال پخش فصل نهم
 • بازیگران : Gabriel Macht , Patrick J. Adams , Meghan Markle
 • شبکه تلویزیونی : USA Network
 • امتیاز : ۸.۵ از ۱۰ با ۳۲۷ هزار رای

سریال Suits از آن دسته سریال هایی است که با شروع خود همه را جذب می‌کند و حتی این شروع به حدی قدرتمند است که سریال را تا چند فصل تضمین می‌کند ولی معمولا سریالی با ریشه داستانی اگر در ایده پردازی آن دقت نشود متاسفانه دیر یا زود شکست می‌خورد. سریال دادخواست ها همه چیز را برای بهترین شدن دارد و حتی سه فصل اول خود را فوق العاده پشت سر می‌گذارد ولی بعد از آن با خلا ایده رو به رو می‌شود هر چند در کل این سریال را ‌می‌توان یک اثر خوش ساخت و باکلاس دانست که برای علاقه مندان به مد تا حد زیادی توصیه می‌شود.

داستان این سریال پیرامون جوان نابغه ای است که بعد از اخراج از دانشگاه هاروارد به دلیل تخلف با موتور خود کار می‌کند وحتی دست به فروش مواد مخدر نیز میزند. در یکی از معامله های خود در زمانی که در حال معامله مواد می باشد توسط پلیس تعقیب می‌شود و به صورت اتفاقی وارد دفتر یک وکیل مشهور می‌شود که قصد دارد در همان روز یک نفر را به عنوان دستیار استخدام کند. وکیل که از هوش پسر شوکه می‌شود او را بدون مدرک تحصیلی استخدام می‌کند.

یکی از نکات منفی سریال جدا شدن دونفر از شخصیت های اصلی با نام‌های پاتریک جی. آدامز و مگان مارکل  در پایان فصل هفتم این سریال است که به سریال ضربات جبران ناپذیری را وارد کرد.

Genius

Genius – نابغه

 • ژانر : زندگی نامه ، درام ، تاریخی
 • وضعیت : اتمام فصل 2 ، در انتظار فصل 3
 • بازیگران : Antonio Banderas ,  Samantha Colley , Johnny Flynn
 • شبکه تلویزیونی : National Geographic
 • امتیاز : ۸.۴ از ۱۰ با ۱۴ هزار رای

همانطور که در ساخت مستند، شبکه National Geographic همیشه هزینه های بسیار زیادی را تقبل می‌کند قطعا در ساخت یک مجموعه سینمایی هم فرو گذار نمی‌کند. نابغه یک اثر خوش ساخت است که با دیدی باز و تحقیق های بسیار عظیم پیرامون زندگی های نوابغ بشر در هر فصل ساخته می‌شود. این مجوعه بسیار دلنشین و کامل است و درس های بسیار زیادی را از زندگی به نمایش می‌گذارد. یکی از بهترین ویژگی های این مجموعه نساختن بت از نوابغ است که بسیار به چشم می‌آید.

داستان این مجموعه معمولا از کودکی فرد شروع می‌ شود و با اولویت خاص خود مقطع های مهم و اوج زندگی فرد مورد نظر را بیشتر زیر ذربین می‌گذارد. فصل اول این مجموعه پیرامون زندگی انیشتین روایت شد و با پرداختن به حقیقت زندگی شخصی و مسائل پیرامون ذهن این دانشمند آلمانی سیر داستانی زندگی این نابغه فیزیک را دنبال کرد. فصل دوم این سریال پیرامون نقاش معروف و صاحب سبک به نام پیکاسو روایت شد که با بازی آنتونیو بانداراس یک فصل بسیار زیبا را خلق کرد.

فصل سوم سریال Genius پیرامون بیوگرافی مری شلی نویسنده مشهور رمان فرانکنشتاین است که با فراز و نشیب زیادی در زندگی شخصی خود مواجه بوده است. داستان این فصل به نحوه ایده پردازی برای داستان های کوتاه این نویسنده انگلیسی نیز می پردازد که در قرن 19 میلادی زندگی می‌کرده است.

Vampire Diaries

Vampire Diaries – خاطرات یک خون‌آشام

 • ژانر : درام ، فانتزی ، ترسناک
 • وضعیت : 8 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Nina Dobrev , Paul Wesley , Ian Somerhalder
 • شبکه تلویزیونی : The CW
 • امتیاز : ۷.۷ از ۱۰ با ۲۶۲ هزار رای

جایگاه یکی از پرطرفدارترین سریال های تینیجری در تاریخ سریال ها بدون شک به سریال خاطرات خون آشام تعلق دارد که بسیار نقدهای تندی را طی 8 فصل پخش خود دریافت کرده بود و به عنوان یک اثر بی اساس که فقط دنبال تکرار مکررات است توسط منتقدان از آن یاد می‌شد. این سریال از لحاظ بعضی به عنوان یک تهاجم فرهنگی شناخته می‌شود که به دنبال رایج کردن برخی فرهنگ ها و هدف قرار دادن بنیاد خانواده است. ولی در این سریال شاهد احترام به بنیاد خانواده و با ارزش جلوه دادن آن هستیم که تا حدودی این نظریه را نقض می ‌کند. به نظرم زیادی مشکوک بودن هم بد است وگرنه این سریال یک سرگرمی است که دنیا موجودات خارق العاده را توصیف می‌کند.

ایرادات زیادی به این سریال وارد است و یکی از آن ها مردن و زنده شدن مکرر شخصیت هاست که سریال را از روند جدی خود خارج می‌کند و سبک ترسناک آن را زیر سوال می برد. وقتی همه بعد از مرگ زنده شوند و خوردن خون انسان عادی شود دیگه چه چیزی می‌تواند شما را تحت تاثیر بگذارد. تنها مثلث عشقی سه شخصیت محبوب این سریال کشش سریال را بیشتر می‌کند. ولی باز هم باید به سلیقه احترام گذاشت و همیشه نباید دنبال هدف یک مجموعه گشت.

داستان سریال دو برادر را روایت می کند که به واسطه خون آشام شدن خود عمر جاودانه دارند و برای جلوگیری از متوجه شدن مردم عادی هر چند سال مکان زندگی خود را تغییر می‌دهند.آن ها بعد از چندین سال به زادگاه خود یعنی شهر ویرجینیا باز می گردند . دیمن شخصیت خاکستری داستان است که همواره کارهای شروری را انجام می‌دهد و انسان ها را تا حدی خرد می‌بیند ولی استفن دارای شخصیتی درستکار است که خوردن خون را برای خود ممنوع کرده است. داستان از جایی شروع می‌شود که استفن عاشق هم مدرسه ای خود یعنی الینا می‌شود.

Dark

Dark – تاریک

 • ژانر : جنایی، درام، معمایی
 • وضعیت : اتمام فصل 2 ، در انتظار فصل 3
 • بازیگران : Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸.۶ از ۱۰ با ۱۱۵ هزار رای

سریال Dark یکی از سریال هایی است که در لیست کاندیدها حضور داشت ولی به دلیل پخش تنها 1 فصل از سیر داستانی خود زیاد شایسته حضور در این لیست نبود ، ولی با پخش فصل دوم شایستگی خود را به طور کامل اثبات کرد . از نمونه های دیگر سریال هایی با این وضعیت می توان Taboo را اسم برد که با توضیح نصفه نیمه در مورد روند داستان و معرفی شخصیت ها به پایان رسید و تا پخش فصل دوم و تجزیه و تحلیل آن در این لیست قرار نخواهد گرفت.

سریال تاریک یک بازگویی جدید داشت که هرکسی را غافلگیر می‌کند و در عین حال که پیچیده است ولی زمان های روایت خود را کاملا به شما نشان می دهد که در گیج نشدن شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.یک روایت داستانگویی به سبک وست ورلد در این سریال نیز وجود دارد و شباهت هایی نیز به سریال چیزهای عجیب دارد ولی با تمی واقعی تر و هیجان انگیز تر که مخاطبان طرفدار ژانر معمایی را قطعا بسیار راضی نگه خواهد داشت.

داستان سریال پیرامون شهر کوچکی در کشور آلمان روایت می‌شود که در آن چهار خانواده به دلیل ناپدید شدن دو کودک شروع به افشا روابط بین یکدیگر می‌کنند. داستان این سریال پیرامون مسائل ماورالطبیعه روایت می‌شود که با پازل های خود شما را به سمت کاراگاه شدن سوق می‌دهد.

Narcos

Narcos – نارکوس

 • ژانر : جنایی، درام
 • وضعیت : اتمام فصل 3 ، در انتظار فصل 4
 • بازیگران : Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸.۸ از ۱۰ با ۲۹۸ هزار رای

پابلو اسکوبار را با مواد مخدر، اسلحه و خلاف های خیابانی می‌شناسیم که او را به یک قاچاقچی بین المللی تبدیل کرد. چهره کلمبیا، کوبا و اکثر کشورهای آمریکای جنوبی قبلا با خلاف و فروش مواد مخدر ادغام شده بود و در این بین به پای روایت داستان پسر جوانی به نام پابلو می نشینیم که ابتدا فقط برای پول پا به عرصه گذاشت ولی داستان کمی تغییر کرد و گذشت زمان پابلو را وارد جنگ سیاست و کمک به آدم های فقیر نیز کرد که در این سریال کاملا به آن پرداخته می‌شود.

اگر طرفدار سریال های جنایی با تم آمریکای جنوبی هستید این سریال بسیار پیشنهاد می‌شود. این سریال به حدی در بیوگرافی پابلو دقیق است که باید به شبکه نتفلیکس تبریگ گفت و این سریال را یک مجموعه فوق العاده خواند.

داستان حول محور دو شخصیت اصلی به نام‌های پابلو اسکوبار (با بازی واگنر موورا) سرکرده گروه کلمبیایی کوکائین و خاویر پینا (با بازی پدرو پاسکال) مأمور مکزیکی ستاد مبارزه با مواد مخدر DEA می‌گذرد که پینا از سوی مقامات عالی رتبه آمریکایی طی یک مأموریت به کلمبیا فرستاده می‌شود تا اسکوبار را دستگیر کند یا در بدترین حالت او را به قتل برساند

The Handmaid's Tale

The Handmaid’s Tale – سرگذشت ندیمه

 • ژانر : درام، علمی-تخیلی
 • وضعیت : اتمام فصل 3 ، در انتظار فصل 4
 • بازیگران : Elisabeth Moss, Max Minghella, Yvonne Strahovski
 • شبکه تلویزیونی : Hulu
 • امتیاز : ۸.۵ از ۱۰ با ۱۲۳ هزار رای

سریال سرگذشت ندیمه را بارها باید تحسین کرد و به آن جایزه داد این سریال تاریکی ذهن بسته یک جمهوری به نام گیلیاد به تصویر می‌کشد که با کششش های مذهبی خود قوانین عجیبی را در جامعه به اجرا در می ‌آورد و با محدود کردن آدم های سرزمین خود سعی دارد به هدفی بزرگتر دست یابد که متاسفانه نتیجه عکس خواهد داد. این سریال ما را به فکر فرو می‌برد که گاهی از یک طرف افتادن به چی معنی می باشد و چه تاثیری می تواند بر دیگران بگذارد. سرگذشت ندیمه تاریکی یک جامعه را به زیبایی به نمایش می گذارد و مسیر درستی را در حال طی کردن است.

داستان سریال با انقلاب افرادی در آمریکا و کشتن اعضای کنگره و رییس جمهور شروع می‌شود که به انقلابی به نام گیلیاد ختم می‌شود. اعضای این گروه با برپا کردن کشور جدید در قلمرو ایالات متحده کنونی سیستم حکومتی کاملا جدیدی را بر پا می‌کنند. در این سیستم آزادی زن ها و مردم عادی تا حد بسیاری پایین می‌آید و افراد جامعه به طبقات مختلف تقسیم می‌شوند.

Da Vinci's Demons

Da Vinci’s Demons – شیاطین داوینچی

 • ژانر : ماجراجویی، درام، فانتزی
 • وضعیت : 3 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Tom Riley, Gregg Chillin, Eros Vlahos
 • شبکه تلویزیونی : Starz
 • امتیاز : ۸ از ۱۰ با ۷۰ هزار رای

سریال شیاطین داوینچی یک سریال عامه پسند است که سعی دارد با داستانی فانتزی و تخیلی این نابغه ایتالیایی را به ما معرفی کند. سریال داوینچی دنبال پیچیدگی نیست و با زبان ساده سیر داستانی خود را و همچنین تاثیرات مذهبی اروپا را در زمانی که رهبری ایتالیا به دست پاپ بود را به تصویر می کشد. داوینچی فردی بود که عاشق شد و همواره به دنبال کشف راز های علمی و پی بردن به اساس بدن انسان بود و برای ادامه راه خود موانع را نمی دید.

داستان این سریال لئوناردو داوینچی را به تصویر میکشد که بعنوان یک هنرمند ۲۵ ساله، یک شمشیر باز ماهر، کاشف، عاشق پیشه، رؤیا پرداز و آرمانگرا، سعی میکند که در واقعیت خودش، در زمانی که میخواهد نه تنها آینده را ببیند بلکه آنرا کشف کند، زندگی کند.

The Mentalist

The Mentalist – روانکار

 • ژانر : جنایی، درام، معمایی
 • وضعیت : 7 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang
 • شبکه تلویزیونی : CBS
 • امتیاز : ۸.۱ از ۱۰ با ۱۵۲ هزار رای

اگر طرفدار سریال دکستر هستید و به شخصیت جالب شرلوک هلمز هم علاقه دارید قطعا باید سریال The Mentalist را تماشا کنید . یک سریال کامل که همه چیز را به اندازه به داستان‌های خود اضافه می‌کند. طنز به جا و معماهای درگیرکننده شما را بسیار سرگرم می‌کنند تا جایی که نمی‌توانید از این سریال دست بکشید. قطعا بعد از دیدن سریال به خصوص اگر طرفدار ژانر جنایی باشید همواره با ترس تمام شدن آن مواجه می‌شوید و این حس از ویژگی بارز این سریال پرطرفدار و بسیار جذاب است.

یکی از نقاط قوت این سریال طراحی فوق العاده شخصیت‌ پاتریک جین می‌باشد که بیننده را با یک شخصیت باهوش رو به رو می‌کند که در حل معماهای پلیسی کمک می‌کند . شاید شما فکر کنید که کپی از شرلوک هلمر صورت گرفته است ولی کاملا اشتباه می‌کنید زیرا پاتریک جین یک شخصیت کاملا اورجینال به حساب می‌آید که با بازی زیبای سایمون بیکر قطعا یکی از شخصیت های محبوب شما لقب خواهد گرفت.

این سریال در مورد زندگی پاتریک جین می‌باشد. شخصیتی که در مورد ماجرا های جنایی تحقیق می کند و به راحتی می‌تواند ذهن خوانی کند و دارای استعداد های فوق العاده مانند شرلوک هلمز است. پاتریک از اسرار نهفته در جرم ها و قتل ها پرده بر می دارد . اوگذشته خود را با پشیمانی کنار گذاشته او در گذشته تظاهر می کرده که باارواح ارتباط دارد که همین قضیه موجب کشته شدن خانواده اش توسط یک قاتل زنجیره ای شده است.

The Leftovers

The Leftovers – بازماندگان

 • ژانر : درام، فانتزی، معمایی
 • وضعیت : 3 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Justin Theroux, Amy Brenneman, Christopher Eccleston
 • شبکه تلویزیونی : HBO
 • امتیاز : ۸.۳ از ۱۰ با ۶۶ هزار رای

اگر به سریال Lost علاقه دارید این سریال برای شما قطعا همان حس و حال را خواهد داشت ولی با لحنی سرد تر مواجه خواهید شد.سریال بازماندگان سوالاتی را برای شما ایجاد می‌کند که اگر از این سریال متنفر هم بشوید برای گرفتن جواب سوال خود آن را ادامه می‌دهید. اشتباه نکنید و سریال را خیلی برای خود بزرگ نکنید چون قطعا خیلی ریزبینی برای متوجه شدن همه چیز شما را از لذت دیدن این سریال محروم خواهد کرد. جالب است بدانید که دیمون لیندِلوف سازنده سریال گمشده وظیفه ساخت این سریال را برعهده داشته است.

سریال Leftovers در مورد جهانی است که 2 درصد جمعیت آن به طور ناگهانی ناپدید می‌شوند و سوال اینجاست که چه اتفاقی افتاده است. تاثیر این حادثه که دلیل آن مشخص نیست بر زندگی همه افراد جهان تاثیر می‌گذارد. انسان های مذهبی باور خود را از دست می‌دهند و انسان های بدون مذهب هم به سمت دین کشیده می‎شوند. جالب تر که افرادی که خود را در علم غرق می‌دانند هم دلیلی برای آن ندارند. داستان پیرامون این افراد روایت می‌شود. مثلا فردی که یکباره فرزندش ناپدید شده چه برخوردی با این موضوع دارد.

Boardwalk Empire

Boardwalk Empire – امپراتوری بُردواک

 • ژانر : جنایی، درام، تاریخی
 • وضعیت : 5 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon
 • شبکه تلویزیونی : HBO
 • امتیاز : ۸.۶ از ۱۰ با ۱۶۰ هزار رای

سریال‌های مافیایی معمولا برای همه دوستداران صنعت سینما جذاب می‌باشند به خصوص اگر تم جنایی ماجرا بالا برود. در سریال Boardwalk Empire فضای گنگستری را حس می‌کنید ولی آن را بسیار زیاد آغشته به سیاست می‌بینید. در این ژانر پیکی بلایندرز را قبلا معرفی کردم که بسیار طی سالین اخیر موفق بوده است. در مقایسه این دو سریال قطعا آن ها را برابر خواهید دانست نه در کلیات بلکه در تک تک جزئیات. در سریال امپراتوری بُردواک بیشتر به شخصیت های تاریخی برخورد خواهید کرد و جذابیتی کمتر در قسمت های نخست خود نسبت به پیکی بلایندرز دارد.

ایناک تامسِن ( برگرفته از چهره ای تاریخی به نام ” ایناک ال. جانسون” ) چهره ای سیاسی است که در طول دوران ممنوعیت مشروبات الکلی در دهه های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ در آتلانتیک سیتی نیوجرسی به قدرت رسید.ناکی هم در زندگی خصوصی و هم در زندگی سیاسی با چهره های تاریخی مختلفی از گانگسترها ، سیاستمداران و ماموران دولتی گرفته تا مردم عادی در ارتباط بوده است.

Money Heist

Money Heist – سرقت پول

 • ژانر : اکشن، جنایی، معمایی
 • وضعیت : اتمام فصل 3 ، در انتظار فصل 4
 • بازیگران : Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸.۶ از ۱۰ با ۱۳۴ هزار رای

همیشه بعد از دیدن آثاری مربوط به سرقت معمولا شاهد چیز جدیدی نخواهید بود که همین مورد باعث می‌شود که با دیدن فیلم‌های جدید در این ژانر کاملا ناامید شوید. در این آثار هیچ چیزی دقیق روایت نمی‌شود اگر تا به حال فکر می‌کردید که بعد از Heat (مخمصه) دیگر هیچ اثر سینمایی در این ژانر هیجانی به شما نمی‌دهد باید بگویم که سریال Money Heist فراتر از چیزی است که تا به حال دیده اید و با هیجان کامل فیلم‌نامه فوق العاده و بازی بازیگران اسپانیایی به اوج خود رسیده است. به حدی محو کشش این سریال می‌شوید که انگار با یکی از 3 سریال برتر تاریخ رو به رو هستید و این سریال دیگر تکرار نخواهد شد.

تنها ایرادی که مخاطبان فارسی زبان می‌توانند از این اثر بگیرند زبان اسپانیایی آن است که شما را کمی آزار می‌دهد ولی اگر این سریال را با زیرنویس فارسی به تماشا می‌نشینید حتما با زیرنویس با کیفیت بالا تماشا کنید چون بعضی از زیرنویس ها مفهوم دیالوگ ها را به کلی تغییر می‌دهند.

8 نفر به وسیله پرفسور برای یک سرقت بسیار بزرگ با برنامه ریزی دقیق انتخاب می‌شوند و اسامی. «برلین»، «مسکو»، «دنور»، «توکیو»، «هلسینکی»، «اوسلو»، «ریو»، «نایروبی»بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد تا هویت آن‌ها پیش یکدیگر فاش نشود. در شروع داستان این تیم موفق به نفود به محل سرقت می‌شود ولی آن‌ها هدفی بسیار بزرگتر در سر دارند و باید برای هدف خود که 2400 میلیون یورو هست 11 روز را با 67 نفر گروگان در محل سرقت پشت سر بگذارند.

American Horror Story

American Horror Story – داستان ترسناک آمریکایی

 • ژانر : درام، ترسناک، هیجان انگیز
 • وضعیت : اتمام فصل 8 ، در انتظار فصل 9
 • بازیگران : Lady Gaga, Kathy Bates, Angela Bassett
 • شبکه تلویزیونی : FX
 • امتیاز : ۸.۱ از ۱۰ با ۲۵۰ هزار رای

سریال American Horror Story در ژانر ترسناک قطعا یک مرجع شناخته می‌شود که بعد از دین بعضی سریال ها یا آثار سینمایی در این ژانر به یاد آن خواهید افتاد. قطعا این سریال در ژانر ترسناک بهترین است و ساخت 8 فصل متوالی از آن و جایزه های فراوانی که برای آن دریافت کرده است گواه این حقیقت است. بهترین دلیلی که باید به خاطر آن از این سریال شایسته دفاع کرد عدم ضعف در داستان های آن است موضوعی که در بیشتر فیلم‌های چند ساعته در ژانر ترسناک دیده می‌شود چه برسد به یک سریال چندین قسمتی در این ژانر جذاب که طرفداران بسیاری را دارد.

شاید بعضی از این سریال راضی نباشند و آن را حتی ترسناک ندانند ولی حقیقت این است که اگر طرفدار این ژانر باشید با ادامه فصل های این سریال مزه شیرینی این سریال را به خوبی حس خواهید کرد. فصل‌های این سریال ارتباط چندانی را با هم به نمایش نمی‌گذارد ولی در بعضی از فصل ها به داستان های فصل‌های گذشته باز می‌گردیم.

یک خانواده معمولی برای شروعی دوباره و نو به خانه ای جدید میروند اما در این خانه اوضاع آنچنان که به نظر میرسد خوب و نرمال نخواهد بود. رازهای سر به مهر زیادی در این خانه وجود دارند. صاحبان پیشین آن بر اثر قتل و خودکشی از دنیا رفته اند. این خانه به آن زیبایی که به نظر میرسد نیست. صاحبان جدید پس از دیدن موارد مشکوک از خانه نمی‌روند و در آن میمانند.

Daredevil – بی‌باک

 • ژانر : اکشن، جنایی، درام
 • وضعیت : 3 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۳۳۲ هزار رای

به سراغ سریالی می‌رویم که از نظر بسیاری از هواداران فیلم‌های ابر قهرمانی به عنوان بهترین در این ژانر خاص انتخاب می‌شود. زیبایی این سریال به واقع گرایانه بودن و تاریک شدن تم این سریال پیرامون یک شخصیت مارولی است که معمولا آن‌ها را با تم طنز میشناسیم. سریال Daredevil فصل اول خود را بسیار قدرتمند و هدف‌دار شروع کرد که با استقبال بیشمار طرفداران سریال‌های ابرقهرمانی رو به روشد. بازیگر نقش مت مورداک یعنی چارلی کاکس بسیار در این سریال زیبا جلوه می‌کرد و دقت این سریال در نشان دادن این شخصیت این زیبایی را در داستان فیلم چند برابر کرده است.

فصل دوم این سریال ضعیف‌تر کار این مجموعه را ادامه داد ولی هنوز هم طرفداران خود را داشت. معمولا کمبود داستان یا شخصیت های ضعیف منفی یک سریال ابر قهرمانی را نابود می‌کند ولی در بی‌باک دلیل ضعف فصل دوم به خاطر تغییر رویه در سیر داستان‌گویی و کمتر پرداختن به شخصیت اصلی داستان بود.

داستان سریال درباره شخصیتی با نام مت مورداک می باشد، کسی که در کودکی بینایی خود را از دست داد اما در عوض حواس خارق العاده ای را به دست می‌آورد. حال او در روز به عنوان یکی وکیل، و در شب به عنوان یک ابر قهرمان در نیویورک مدرن با بی قانونی مبارزه می کند

Crown – تاج

 • ژانر : درام، تاریخی
 • وضعیت : اتمام فصل 2 ، در انتظار فصل 3
 • بازیگران : Claire Foy, Matt Smith, Victoria Hamilton
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۸۴ هزار رای

سریال Crown که نه تنها یک درام پرخرج بود و هست بلکه ورود شبکه نتفلیکس برای ساخت سریال‌هایی با ژانر جدید نیز می‌باشد. سریال تاج محصولی است که با دیدن تصاویر و شرح زمان اتفاقات سریال سریعا شما را به یاد سریال «دان‌تون‌ ابی» (Downton Abbey) می‌اندازد و آن فضای انگلیسی با تم خانوادگی را دوباره برای شما ترسیم می‌کند ولی این مسئله در حد یک ظاهر باقی می‌ماند زیرا سریال Crown نه تنها یک سریال کامل در ژانر درام می‌باشد بلکه جنبه‌های روانشناختی زیادی را به نمایش میگذارد و به نسبت سریال‌های مشابه هدف‌های بزرگتری را دنبال می‌کند تا حدی که با دیدن این سریال نه تنها شاهد وقایع تاریخی هستید بلکه با نحوه زندگی یک ملکه اختیارات و حتی مشغله‌های آن نیز آشنا می‌شوید.

این سریال جایزه بهترین سریال درام گلدن گلوب ۲۰۱۷ و جایزه‌ی بهترین بازیگر زن برای کلر فوی را به دست آورده است و برای به دست‌آوردن آن با سریال‌هایی همچون تاج و تخت و وست ورلد رقابت کرده است که هرکدام از شاهکارهای پرطرفدار شبکه HBO هستند. سریال تاج پرخرج‌ترین سریال درام تاریخ شبکه نتفلیکس است.

داستان سریال از سال 1947 میلادی که الیزابت دوم هنوز به تخت سلطنت تکیه نزده و در آستانه ازدواج با پرنس فیلیپ می باشد آغاز می شود. دورانی که سر آغاز افول امپراتوری قدرتمند بریتانیا پس از جنگ جهانی دوم و تغییرات سیاسی-اقتصادی مهم در دنیای قرن بیستم می باشد. علاوه بر مواجه با این تغییرات الیزابت دوم باید روابط جدیدی را با دفتر نخست وزیری و یکی از قدرتمندترین و زیرک ترین سیاستمداران قرن بیستم یعنی وینستون چرچیل شکل دهد 

The Haunting of Hill House – تسخیرشدگی خانه هیل

 • ژانر : ترسناک
 • وضعیت : اتمام فصل 1 ، در انتظار فصل 2
 • بازیگران : Mckenna Grace, Carla Gugino, Michiel Huisman
 • شبکه تلویزیونی : Netflix
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۱۲۰ هزار رای

همیشه برای من کیفیت این لیست بیشترین اهمیت را دارد و خواهد داشت به همین دلیل سعی نداشتم که سریال‌هایی که در چندین فصل روایت می‌شوند رو تنها با پخش شدن یک فصل در این لیست بگذارم ولی بعد از دیدن شاهکار تسخیرشدگی خانه هیل این مسئله را به طور کل فراموش کردم. سریال Haunting of hill همان چیزی است که از یک اثر ترسناک انتظار دارید ولی خیلی عمیق‌تر از آثاری می‌باشد که تا به حال ساخته شده‌اند و سعی ندارد شما را فقط با سر و صدا سرگرم خود کند بلکه درام، احساسات و عواطفی را در این سریال به کار برده است که شما را به شدت به خود جذب می‌کند. برای ساخت این سریال باید به نتفلیکس تبریک گفت زیرا ساخت این سریال همه طرفداران سینمای ترس را به خود جذب می‌کند ژانری که بعد از سال‌ها بالاخره دارد رشد می‌کند.

تابستان سال ۱۹۹۲، زن و شوهر جوانی به نام هیو و اولویا کرین به همراه پنج بچه خود؛ یعنی استیون، شرلی، تئودورا، لوک و الینور به‌طور موقت به خانه‌ای بسیار قدیمی و بزرگی می‌روند که پیش تر خانواده دیگری به نام هیل در آن سکونت داشته‌است. هیو قصد دارد با تعمیر کردن خانه که برای مدت زیادی خالی از سکنه بوده؛ آن را بفروشد تا بتواند پول خوبی بدست آورد اما به مرور رخدادهایی غیرقابل پیش‌بینی در خانه به وقوع می‌پیوندد که سرنوشت خانواده را برای همیشه عوض می‌کند

Mad men – مد مِن

 • ژانر : درام
 • وضعیت : 7 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser
 • شبکه تلویزیونی : AMC
 • امتیاز : ۸.۶ از ۱۰ با ۱۸۲ هزار رای

سریال Mad men که با درام خود بیننده را بسیار کند جلو میبرد و سعی می‌کند تا جایی که امکان دارد جزئیات را به خوبی به نمایش بگذارد و در این امر هم به خوبی موفق است. اگر دوست دارید این سریال را نگاه کنید باید بگوییم که در این سریال از هیجان و جریان های جنایی خبری نیست و فقط یک درام آرام را به نمایش می‌گذارد و برای احترام به بینندگان این ژانر در این لیست قرار گرفته است. شاید در ایران طرفداران سریال‌های آرام و داستان محور زیاد نباشد ولی این سریال در سبک خودش شاهکار است و 4 سال پیا پی برنده جایزه بهترین درام در مراسم امی شده است. سریال مد مِن را بسیاری بهترین درام تاریخ از نظر شخصیت پردازی و روایت داستان در یک برهه تاریخی می‌دانند.

Jon Hamm برای بازی در این مجموعه به عنوان نقش اصلی مرد موفق شد هشت بار نامزد جایزه امی شود ولی فقط یک بار آن را به دست آورد. این مجموعه 4 جایزه گلدن گلوب را نیز به دست آورده است که برای یک سریال درام موفقیت خوبی به شمار می‌رود.

این سریال روایتگر دهه شصت امریکا و به خصوص نیویورک است. سریال حواشی زندگی فردی به نام دان دریپر رئیس بخش طراحی شرکت تبلیغاتی استرلینگ کوپر می باشد. او دارای زنی زیبا ، شغل و همکارانی خوب است ، ولی با جلو رفتن داستان زندگی این فرد دچار تغییراتی می شود و در این بین همیشه سایه گذشته نامعلوم و گاها مرموز این فرد موفق نیز نمود پیدا می کند.

Spartacus – اسپارتاکوس

 • ژانر : اکشن، ماجراجویی، زندگی نامه
 • وضعیت : 3 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Andy Whitfield, Lucy Lawless, Manu Bennett
 • شبکه تلویزیونی : Starz
 • امتیاز : ۸.۵ از ۱۰ با ۲۰۷ هزار رای

سریال اسپارتاکوس را شاید به خاطر دید منفی که نسبت آن وجود دارد تا حد امکان به انتهای لیست نزدیک کردم ولی واقعیت این است که سریال را باید بیننده بپسندد واین سریال توسط نفرات بیشماری در ایران همواره ستایش می‌شود. اسپارتاکوس سریالی است که از نشان دادن واقعیت ترسی ندارد و با ترسیم زندگی خون بار رومی‌ها که بسیار به شهوت آلوده بوده است این اثر را به یک مجموعه بزرگسال تبدیل کرده است. سریال Spartacus جنبه‌های بسیاری را دارد ولی خیلی زیاد به مسائل جنسی پرداخته است که می‌توانست آن‌ها را جایگزین کند و باز هم موفق باشد. در هر صور ت این سریال خوش ساخت است و هیجان بسیاری را به بیننده انتقال می‌دهد که واقعا ارزش دیدن را دارد مخصوصا اگر به تاریخ علاقمند باشید.

اندی ویتفیلد که در فصل نخست این سریال بازیگر نقش اسپارتاکوس بود بعد از اتمام فصل اول به سرطان غدد لنفاوی دچار شد و نتوانست در فصل‌های دیگر این سریال حضور داشته باشد و همین عدم حضور این بازیگر باعث افت بسیار زیاد این سریال شد.

داستان این مجموعه در ۷۳ سال پیش از تولد عیسی مسیح میباشد. برده ای به نام اسپارتاکوس به خاطر اندام ورزیده و مهارتش در نبرد به عنوان گلادیاتور انتخاب می شود تا آموزش ببیند. این در حالی است که همسر او نیز به بردگی گرفته شده است. اسپارتاکوس بعد از شکست چندین گلادیاتور دیگر، توسط مردی ثروتمند بنام «باتیاتوس» خریداری می شود. باتیاتوس با او قرار می گذارد که اگر بتواند بعنوان گلادیاتور در میدان برایش افتخار آفرین باشد، همسرش را پیدا کرده و نزد او بیاورد

Hannibal

Hannibal – هانیبال

 • ژانر : جنایی، درام، ترسناک
 • وضعیت : 3 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas
 • شبکه تلویزیونی : NBC
 • امتیاز : ۸.۵ از ۱۰ با ۲۰۵ هزار رای

سریال هانیبال یک اثر خاص در سبک جنایی و درام است که داستانی آغشته به خون را به نمایش می‌گذارد گرچه پیرامون شخصیت هانیبال لکتر تا به حال بارها آثار سینمایی ساخته شده است ولی این سریال یک چیز کامل تر را به نمایش می‌گذارد و به صورت کندتر به این شخصیت می‌پردازد. اگر عاشق سریال دکستر هستید از این سریال هم لذت خواهید بود. این سریال برای بعضی ها دیگر تکرار نخواهد شد و جایگزینی نخواهد داشت دوستی مدس و هیو در این سریال خیلی زیبا ساخته شده است و علی‌رغم اینکه گاهی این دو شخصیت برای کشتن یکدیگر تلاش می‌کنند ولی در آخر در برابر اراده خود ایستادگی می‌کنند. خوب حتما که دیوانه نباید یک فرد نامرتب و عصبی باشد. هانیبال مانند فردی است که جای پارک خود را به دیگران می‌دهد و به مردم کمک می‌کند ولی در کنارش یک قاتل خونخوار است.

این سریال برندهٔ جایزه ساترن در بخش بهترین برنامهٔ شبکهٔ تلویزیونی و بهترین بازیگر نقش اول مرد توسط هیو دنسی و مدس میکلسن شد. همچنین لارنس فیشبرن برندهٔ جایزهٔ نقش مکمل مرد در فصل دوم سریال گردید.

“ویل گراهام” یک مأمور اف.بی.آی ـه،که تخصص و روش ویژه‌ایی در دستگیری قاتلین زنجیره‌ایی داره. روش اون به این شکل هستش که در دستگیری قاتلین از کمک روان‌ پزشک‌های حرفه‌ایی هم بهره میبره او به کمک “هانیبال لکتر” که یک روان پزشک متخصص است در دستگیری قاتلین بسیار موفق ظاهر میشود ولی مسئله اینجاست که خود هانیبال هم یک قاتل سریالی می‌باشد.

Downton Abbey

Downton Abbey – دانتون ابی

 • ژانر : درام، عاشقانه
 • وضعیت : 6 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Hugh Bonneville, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern
 • شبکه تلویزیونی : ITV
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۱۴۴ هزار رای

سریال دانتون ابی یکی از تحسن شده ترین سریال های بریتانیایی و یکی از بهترین سریال های درام تاریخ سینماست که بارها در مراسم مختلف نامزد شده است و در ژانر درام یکی از شناخته شده ترین‌هاست. این سریال تا 6 فصل ادامه پیدا کرد و کتاب رکوردهای جهانی گینس این سریال را به عنوان «تحسین‌شده‌ترین سریال بریتانیایی سال ۲۰۱۱» ثبت کرده است. این سریال موفق ترین سریال تاریخ بریتانیا است و دوره های زمانی و وقایع بسیاری از جمله غرق شدن کشتی تایتانیک جنگ جهانی و همه‌گیری جهانی ۱۹۱۸ آنفلوآنزای اسپانیایی را پوشش می‌دهد و تاثیر آن بر خانواده های اشرافی و مردم را بررسی می‌کند. فصل اول سریال Downton Abbey در سال 2010 از کانال تلویزیونی آی‌تی‌وی پخش شد.

از جمله بازیگران این سریال می‌توان به هیو بونه‌ویل ، جسیکا براون فیندلی، لورا کارمایکل، جیم کارتر، راکل کسیدی، برندن کویل و تام کالن اشاره کرد که هرکدام قبل از این مجموعه هم در سینمای بریتانیا از محبوبیت بالایی برخوردار بودند. مگی اسمیت که او را با بازی در سری هر پاتر می‌شناسیم یکی از کلیدی ترین شخصیت های این سریال است.

داستان سریال که با رسیدن خبر غرق شدن کشتی تایتانیک شروع میشه، در مورد خانواده سلطنتی کروالی در زمان پادشاهی جرج پنجم هستش. توی لیست مسافران تایتانیک افرادی بودند که مرگشون باعث میشه تنش هایی در مورد مسئله ارثیه در بین خانواده به وجود بیاد.

The Man in the High Castle

The Man in the High Castle – ساکن برج بلند

 • ژانر : درام، علمی-تخیلی، هیجان انگیز
 • وضعیت : اتمام فصل 3 – درانتظار فصل 4
 • بازیگران : Alexa Davalos, Luke Kleintank, Rufus Sewell
 • شبکه تلویزیونی : amazon
 • امتیاز : ۸.۱ از ۱۰ با ۶۷ هزار رای

شبکه آمازون شاید خیلی کم تجربه باشد ولی همین که بدون ترس به سراغ رمان‌های بسیار سنگین و پرهزینه می‌رود خودش یک امتیاز ویژه است که صنعت سریال سازی را دچار تغییر می‌کند. آمازون ترسی برای هزینه کردن ندارد و دوست دارد کیفیت آثارش تا حد زیادی در فیلمبرداری و ساخت سریال بالا باشد و همین امری است که سریال های این شبکه را از لحاظ کیفیت در بالاترین سطح قرار می‌دهد. ساکن برج بلند یک سریال بسیار خوش ساخت از روی رمانی به همین نام نوشته فیلیپ کی. دیک است که در سال 1963 منتشر شده است. اگر به سریال های درام و داستان های پیرامون جهان موازی علاقه دارید و دوست دارید ببینید که اگر جنگ جهانی دوم را هیتلر و متحدانش پیروز می‌شدند جهان چه تغییری می‌کرد این سریال را حتما به تماشا بنشینید. زیرا این سریال به قانون های احتمالی و تغییر نظام تحصیلی در کشورها به خصوص آمریکا اشارات بسیاری دارد که بسیار جالب توجه است هر چند که بد نشان دادن نازی ها در دستور کار این گونه سریال ها بوده و خواهد بود.

موضوع جالب پیرامون این سریال وجود ریدلی اسکات کارگردان فیلم گلادیاتور«Gladiator» به عنوان تهیه کننده و یکی از عوامل اصلی ساخت این اثر تلویزیونی می‌باشد که تماشای این سریال را برای شما بسیار جذاب خواهد کرد.

با پیروزی نازی‌ها و متحدانشان در جنگ جهانی دوم، در اولین اقدام بعد از تصرف آمریکا این کشور را به سه بخش مختلف تقسیم میکنند. دولتی از سوی ژاپن ایالتهای نزدیک به اقیانوس آرام که ایالات غربی رشته کوه های راکی را در بر می‌گیرد در کنترل خود دارند و از سویی دیگر دولتی دست نشانده از سوی نازی ها کنترل امور ایالات شرقی رشته کوه های راکی را در اختیار دارند و منطقه ای در نزدیکی این رشته کوه را به عنوان منطقه بیطرف و مرزی بین این دو حکومت در نطر گرفته اند.

Big little lies

Big Little Lies – دروغ‌های کوچک بزرگ

 • ژانر : جنایی، درام، معمایی
 • وضعیت : اتمام فصل 2 – درانتظار فصل 3
 • بازیگران : Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley
 • شبکه تلویزیونی : HBO
 • امتیاز : ۸.۶ از ۱۰ با ۱۱۹ هزار رای

سریال Big little lies یکی از آثار برجسته شبکه تلویزیونی HBO است که با تعداد زیادی از بازیگران مشهور هالیوودی از جمله نیکول کیدمن، ریس ویترسپون و شیلن وودلی همراه است و با پرداختن به موضوع خانواده به خصوص از دید زنان مشکلات و نحوه تاثیر آن‌ها بر زندگی را به نمایش می‌گذارد. وقتی شما برای دیدن این درام-معمایی بیشتر ترغیب می‌شوید که متوجه می‌شوید «ژان مارک ولی» کارگردانی تمام قسمت های دروغ های کوچک و بزرگ را برعهده دارد. مارک ولی که با کارگردانی باشگاه خریداران دالاس بسیار مورد تمجید قرار گرفته بود این بار هم به سراغ موضوعات مشکلاتی فردی و تاثیرات آن می‌پردازد. این سریال بسیار خوش ساخت است و می‌تواند برای دوستداران درام های وابسته به خانواده یک نعمت باشد.

جالب است بدانید که فصل اول این سریال از روی رمانی به همین نام ساخته شده است و آن برای یک مینی سریال 7 قسمتی برنامه ریزی شده است که با توجه به کشش داستانی و استقبال بینندگان از این مجموعه برای فصل دوم هم تایید شد و در سال 2019 این فصل نیز پخش شد.

تمرکز داستان Big Little Lies بر روی زندگی عادی سه مادر است که فرزندان خود را به یک مدرسه میبرند تا اینکه یک قتل عجیب اتفاق می افتد و زندگی آن ها را دگرگون میکند.

The Shield

The Shield – سپر

 • ژانر : جنایی، درام، هیجان انگیز
 • وضعیت : 7 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Michael Chiklis, Catherine Dent, Walton Goggins
 • شبکه تلویزیونی : FX
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۶۶ هزار رای

زندگی واقعی یک پلیس چقدر می‌تواند تمیز و بدون دغدغه باشد قطعا چیزی که در آثار سینمایی می‌بینیم نخواهد بود یک فرد پاک که کاری جز انجام قانون در دستور کار خود ندارد و همه چیز در مورد شخصیت و رفتارهای او درست و حساب شده است ولی سریال The Shield خیلی واضح زندگی پلیس‌های افراطی را در یک محله به نمایش می‌گذارد. تیمی از افسران قانون که تا حد زیادی فاسد هستن ولی در کنار آن برای دستگیری بیشتر مجرمین قانون را زیر پا می‌گذارند و و حتی نسبت به آن ترحمی هم ندارند چون فکر می‌کنند که با بالا بردن آمار دستگیری همه چیز حل می‌شود. سریال سپر یکی از بهترین سریال های خارجی در نشان دادن رشد شخصیت های داستانی طی گذز زمان در چند فصل است و به شخصه، به تمام خوره های سینمای جنایی آن را توصیه می‌کنم.

سریال The Shield برنده بیش از 10 جایزه معتبر از جمله 2 جایزه گلدن گلوپ است. این سریال برای 4 فصل ساخته شده بود ولی به دلیل استقبال مردم آمریکا تا 7 فصل ادامه پیدا کرد.

داستان از داخل شهر لس آنجلس و درحوزه پلیس که در آن برخی از پلیس ها قوانین را نقض می کنند و به فکر منافع شخصی خود هستند شروع می شود.

Mr.Robot

Mr.Robot – آقای ربات

 • ژانر : جنایی، درام
 • وضعیت : اتمام فصل 3 – درانتظار فصل 4
 • بازیگران : Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday
 • شبکه تلویزیونی : USA Network
 • امتیاز :  ۸.۵ از ۱۰ با ۲۸۳ هزار رای

سریال اقای ربات قطعا یکی از بهترین سریال های خارجی از نظر بینندگان و به خصوص طرفداران فضای سایبری و امنیت شبکه است. سریال MR.Robot را باید دقیق ترین سریال در زمینه هک و استفاده از سیستم‌های امنیت در اینترنت دانست و این نزدیک بودن به واقعیت را باید در محبوب شدن آن بی تاثیر ندانست. سریال آقای ربات در فصل اول مخاطبین خود را جدا می‌کند و به جای اینکه شخصیت اصلی فیلم را به صورت دوره‌ای به دنبال کلاهبرداری از جاهای مختلف وادار کند و حالت یک سرگرمی را به خود بگیرد بیشتر به یک درام خاص و مرموز می‌پردازد که در آن شاهد جهانی پر از دسیسه ، دست های پشت پرده ، کنترل جامعه ، شستشوی مغزی خواهیم بود. توجه کنید که با دیدن یک قسمت از این سریال به محتوا و نحوه داستان گویی آن پی نخواهید برد.

این سریال جایزه گلد گلوب بهترین سریال را دریافت کرده است و در آن رامی ملک  در نقش یک هکر و مهندس امنیت رایانه به‌نام الیوت آلدرسون دیده می‌شود. الیوت از اختلال افسردگی اساسی و اختلال اضطراب اجتماعی رنج می‌برد و همین امر این سریال را کمی به فیلمی مانند Fight Club نزدیک می‌کند.

داستان این سریال در مورد الیوت آلدرسون است که در یک شرکت آمریکایی کار می‌کند و در کنار آن به هک‌های شبانه می‌پردازد. الیوت توسط چند نفر دعوت می‌شود تا یک ابرشرکت را هک و نابود کند تا بدهی قشر وسیعی از مردم دنیا را با این شرکت تسویه کند.

House

House – دکتر هاوس

 • ژانر : جنایی، درام
 • وضعیت : 5 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Rami Malek, Christian Slater, Portia Doubleday
 • شبکه تلویزیونی : USA Network
 • امتیاز : ۸.۷ از ۱۰ با ۳۸۲ هزار رای

یکی از بهترین سریال ها در زمین پزشکی که شخصیت پردازی آن بسیار نزدیک به مجموعه شرلوک هلمز است وبا ایده‌های جذاب بسیاری روایت می‌شود. این سریال در مورد یک شخصیت جامعه گریز است که برای رسیدن به اهداف پزشکی خود و دست یافتن به خواسته‌هایش از هیچ کاری دریغ نمی‌کند. دکتر هاوس هسته اصلی سریال را تشکیل می‌دهد و این هسته به شکل فوق العاده‌ای توسط هیو لوری به نمایش درآمده است که نامزدی بسیاری در جوایز مختلف و همچنین برنده شدن دو جایزه گلدن گلوب را برای او به همراه داشته است. سریال دکتر هاوس در سال 2008 در 66 کشور دنیا پخش شد که این سریال را در آن سال به پربیننده‌ ترین سریال جهان تبدیل کرد.

نکته جالب در مورد این سریال این است که یک پزشک که در زمینه بیمارهای ناشناخته در آلمان کار می‌کند ادعا کرده است که یک بیمار را مانند تشخیص دکتر هاوس در یکی از قسمت‌های این سریال که به کبالت حساسیت داشته توانسته شناسایی و معالجه کند.

داستان در مورد یک پزشک مشهور است که چیزی از روابط اجتماعی نمی داند. او مریض ها را به خاطر پیشرفت دانش پزشکی (خودش) درمان میکند و اصلا به خوب شدن مریض اهمیت نمیدهد.

Person of Interest

Person of Interest – مظنون

 • ژانر : اکشن، درام، معمایی
 • وضعیت : 5 فصل ، به اتمام رسیده است
 • بازیگران : Jim Caviezel, Taraji P. Henson, Kevin Chapman
 • شبکه تلویزیونی : CBS
 • امتیاز : ۸.۴ از ۱۰ با ۱۵۴ هزار رای

در این سریال هم مانند سریال فوق العاده وست ورلد جاناتان نولان جز سازندگان سریال است که جای بحثی را برای دیدن این سریال نمی‌گذارد. قطعا بعد از دیدن فصل‌های ابتدایی شاید فکر کنید که روند داستانی است اما باید بگویم که این سریال یک خط داستانی مشخص را دنبال می‌کند که برای روشن شدن آن باید به سریال زمان داد و با شروع فصل سوم این سریال شما به شدت به این سریال وابسته می‌شوید و با تمام فضاها ، بازیگران و حتی ایده‌های ناب آن ارتباط برقرار می‌کنید.

سارا شاهی بازیگر ایرانی‌تبار آمریکایی در یکی از نقش‌های اصلی با نام ثمین شاو به ایفای نقش می‌پردازد و همچنین جفری جیکوب آبرامز هم به عنوان کارگردان در این پروژه حضور دارد. آبرامز را با سریال هایی همچمون فرنچ و لاست و فیلم های بسیار زیاد هالیوودی می‌شناسیم که وظیفه کارگردانی آن ها را بر عهده داشته است.

سریال درباره میلیاردری است که با استخدام یک مامور سابق CIA تصمیم به پیشگیری از جرم و جنایت می گیرند در حالی که هنوز این جرم ها اتفاق نیفتاده است.

به نظر شما چه سریالی لیاقت اضافه شدن به این لیست را دارد؟؟؟

بیشتر بخوانید :

امتیاز کاربران: 3.96 ( 190 رای)
برگهٔ قبلی 1 2 3
برچسب ها

460 دیدگاه

 1. فرندز و گات و شرلوک و پیکی بلایندرز از بقیه بهتر اند
  البته سریال گود داکتر و استنرنجر تینگس هم میتونست تو این لیست باشه

  1. از وقتی breaking bad رو دیدم راستش دیگه تمایلی به دیدن سریال دیگه ایی ندارم بطرز باور نکردنی شگفت انگیزه چنان در طول سریال با داستان و شخصیت ها همراه میشی که تبدیل به بخشی از اون میشی درگیر تمام احساسات ماجراها حوادث و اتفاقاتی میشی که برای بخصوص دو شخصیت اصلی داستان ميفته گاهی دوسشون داری ی وقت بدت میاد ازشون بهشون حق میدی گاهی نه به هیجان میای غمگین میشی و البته این سريال مجبورت می کنه جدی فکر کنی

    1. لطفا سریال زیبای big little lies هم قرار بدید
     واقعا درام بی نظیریه با بازیگران بسیار خوب

    2. هیچ سریال breaking bad نمیشه
     درسته وایکینگ هم خوبه ولی فک نکنم دیگ در طول تاریخ…فیلمی به خوبی breaking bad بتونن بسازن

     1. بنظرم بهترین سریال دانیا بریکینگ بد هستش چون با تمام سریال های دانای فرق داره
      از وقتی این سریال رو نگاه کردم دیگه دلم نسبت به سریال های دنیا سرد شده

    1. قطعا جای six feet under با بازی مایکل سی هال تو این لیست خیلی خالیه .تو ذهن من این سریال تو لیست ۳ تا سریال برتریه که دیدم .واقعا یکه…
     Person of interest هم تو لیست ندیدم و واقعا ارزش وقت گذاشتن و دیدن رو داره چون فوق العاده قوی و خوش ساخته.

     1. ممنون از مشارکتتون پیشنهادهای خیلی خوبی دادین، سریال‌های شما هم به لیست کاندیداها برای آپدیت بعدی اضافه شد.

   1. شما اگه سریال بازی تاج تخت رو ببینید نظرتون عوض میشه واقعا بهترینه بهترينه …واقعا قابله تحسينه و هرچی بگم کمه . . .

    1. فرندز واقعا حرف نداره 4 بار دیدمش بازم میخوام ببینم این سریال یه خاصیتی که داره اینه که هر وقت حالم بده با دیدنش حالم خوب میشه و کلی شارژ میشم

   2. دقیقا همین طوره، یکی از بهترین سریال هایی هست که دیدم، شخصیت جسی پینکمن فوق العاده ست👌👌👌👌

   3. بهترین سریال تمام دورانها اینقدر درگیرش شده بودم که گاهی اوقات تو کارهای روزمره نگران والتر میشدم به نظر من نباید این سریال تموم میشد

  2. به نظرم سریال the originalهم باید اضافه بشه شاید فصل آخرش جالب نباشه و دچار سقوط شده باشه اما فصلای اولش عالی ان

     1. سریالی که متاسفانه خیلی مغفول مانده و بسیار زیباست و دوبله خوبی هم داره سریال *مرد راءس قلعه *ست .یک سریال خوش ساخت و عالی با موضوع دنیاهای موازی ،در این سریال در دنیای موازی آلمان و ژاپن پیروز جنگ جهانی شدن.حداقل صدتا سریال دیدم.شاید امثال پیکی بلایندرز یا وایکینگ و بلک لیست به حقشون رسیدن ولی این سریال در بین بینندگان به حقش نرسیده.پیشنهاد ویژه ی من به سریال بازها این سریاله.مطمان خوشتون میاد.the man in the high castle

  3. داداش من حدودا 5\6 تا از سریال های محبوبی که معرفی شدع رو دیدم… ولی برو Into The BadLands رو ببین…واقعا ترکونده..‌رکورد گیم آف ترونز رو نزنه صلواات

   1. من اکثر سریال ها رو دیدم .وایکینگ.گیم .اورجیناا . خاطرات خون اشام . هیروز .بلک لیست. وایکینگ دد.میراث.فرندز.بیست و چهار.لوسیفر.سرزمین پادشاهی.کبرا کای. پونیشر .اروو.فلش. اسپارتاکوس.بریکینگ بد.تادوو.و چند تای دیگه .ولی از نظر من بدلنز از همشون بهتره .البته سلیقست

  1. اگه ببینین این سریال‌هارو مطمئنم که نظرتون عوض میشه هرکدوم ازین سریال ها در سبک خودشون بی‌نظیرن

  2. خدایش سریال فلش خیلی عالیه که تو لیست نزاشتین علمی تخیلی اکشن هیجان انگیز ژانرشه پیشنهاد میکنم ببینید

   1. بله فلش هم سریال جالب و پر طرفداریه و یکی از کاندیدهای بروزرسانی آینده است ممنون بابت پیشنهادتون !

    1. فلش واقعا سریال ضعیفیه و فقط برای گذروندن وقت خوبه ولی سریال های مثل سوپرانو و پیکی بلایندرز و گات و… شاهکارن در ضمن این سریال ها بر اساس امتیاز imdb تو لیست قرار گرفتند

    2. خسته نباشيد اما جاي سريال زيباي نديمه يسياربسيار خالي است واقعا سريال بي نظيري هست البته تاج وتخت وبرگينگ بدرا هم خيلي دوست دارم البته بقيه رو نديدم ولي ازتاج خوشم نيومد راسته كه سليقه اي هست امااميدوارم سريالهاي زيبا در ايران هم نمايش داده بسه

     1. ممنون از مشارکتتون!
      سریال پیشنهادی شما هم برای بروزرسانی بعدی در نظر گرفته می‌شود.

     2. با توجه به اینکه من تعداد زیادی از این سریال ها رو دیدم باید بگم واقعا جای سریالی مثل black sails خیلی خیلی خالیه
      اگه به من باشه میشه با سریال های فوق العاده هم مقایسش کرد

    3. سلام پیشنهاد من سریال لوسیفره
     بنظرم فوق العادس و از قسمت هشتم فصل اول ی گیرایی خاصی ایجاد میکنه
     حتما ببینید

   2. سریال فلش خیلی تخیلیه دیگه شورش در آوردن.سریال لوسیفر جاش خالیه من بیشتر این سریال هارو دیدم ب حق گیم اف ترونز جاش اوله.سریال لوسیفر هم تو چهار تای اول میشه گذاشت

   3. منم نظرم روی فلش هستش اصلا تعجب کردم که توی لیست نبود پربیننده ترین سریال توی امریکاس

   4. در کل انتخاب سریال آهنگ و فیلم یه چیز سلیقه ای هست و نمیشه گفت این بهترینه و اون بده و یا بخوایم سلیقمونو تحمیل کنیم من خودم سریالای تخلی و علمی رو دوست دارم تو اینا سریال فلش رو خیلی دوست داشتم و گمشده گان و مردگان متحرک

   5. The last ship که برنامه های شیطانی اینده بر روی زمین رو به تصویر میکشه…taboo هم قشنگه. Into the badlands هم اکشن و رزمیه خوبیه.Generation kill سریالی نسبتا با برداشت خوب با کارگردانی خوب در مورد جنگ امریکا در عراقه واقعا خوش ساخته.در بخش پلیسی گاتهام هم خوبه.هرچند لیست شما خوبها رو جمع کرده من تقریبا ۹۰درصدشو دیدم و همه خوبن .فقط نگاهها سلیقه ایه.

  3. فعلا که سریال لااستعداد ها یا همون گیفت رو نگاه میکنم خیلی قشنگه و واقعا دوس داری بدونی بقیش چی میشه و سریال ترکی محافظ از نتفلیکس تا بعد این طولانیارو ببینم البته یه سریال بود وکیل بود کور بود و میرفت برای انتقام اونم قشنگ بود

  4. مطمئنم بیشتر از 4تا سریال تو این لیستو ندیدی که این حرفو میزنی اگه از حرفه ی سینما سر در بیاری میفهمیدی همه ی سریالای توی لیست حرفه ای و خوبن فقط ژانرشه که باعث میشه تو دوستشون نداشته باشی پس هیچوقت نگو بقیه بدرد نمیخورن
   من خودم عاشق جنایی معمایی ام و دکسترو میپرستم و اتفاقا گات که تو دوسداری رو فصل یکش رو دیدم دیگه ادامه ندادم دلیلشم این نیست که گات بد باشه من از 20 سالگی به بعد ژانر تاریخی نمیبینم ولی قبول دارم گیم اف ترونز بسیار عالی ساخته شده.

 2. به نظر من how i met your mother خیلی از Friends قشنگ‌تره.
  نمی‌دونم چرا همه جا فقط Friends رو به عنوان سریال طنز می‌بینن به نظر من که how i met your mother عالیه.
  Big Bang theory هم که اصلا به درد ایرانی‌ها نمیخوره چون کلا نمی‌شه بفهمی چی میگن

  1. طنز فقط seinfeld همه فکر می‌کنن که بقیه سریال‌های طنز دارن از Friends تقلید می‌کنن ولی خود Friends داره از Seinfeld تقلید می‌کنه و توی خود آمریکا هم خیلی معروفه و هنوز هم فروش داره با اینکه حتی قبل از شروع شدن Friends تموم شده یعنی مال خیلی سال پیشه.

   1. من فک میکردم گیم اف ترونز بهترینه ولی الان میگم هیچ سریالی مثل واکینگ دد نمیشه یعنی فوق العادس بهترین سکانسشم همون جاییه که نیگان برا بار اول میاد این سریال خداس یعنی

    1. اره واکینگ دد خیلی قشنگه ولی بنظرم فقط تا فصل 5ارزش دیدن داره این سریال از موضوع اصلیش ک زامبی ها بودن از فصل 5به بعد فاصله گرفت

  2. دقیقاا سریال کمدی آشنایی با مادر رو سه سال پیش دیدم و ب نظر من خیلی از فرندز سرتره چون جفتشونو دیدم. و اشنایی با مادر با فاصله زیاد برتره

 3. من سریال های gotبرکینگ بد را دیدم دنبال سریالی با داستان قوی میگردم به نظرم سریال دوست نابغه من هم باید به این لیست اضافه بشه کسی میدونه کدوم سریال داستان قوی وشخصیت پردازی بالا داره پیشنهاد بده

  1. سلام . ممنون از مشارکت و همکاریتون ، سریالی که فرمودید به لیست کاندیدها اضافه میشه .
   در مورد پیشنهاد سریال هم میتونم چند تا سریال خوب رو معرفی کنم که به معنای واقعی جزء قوی ترین های جهان هستند .
   پیکی بلایندرز – وایکینگز – West World « دو فصل ازش منتشر شده » – یه سریال 10 قسمتی هم هست به نام « Band of Brothers » که راجب جنگ جهانیه و یکی از بهترین سریال هایی بوده که دیدم . پیشنهاد میکنم اگر دنبال سریال خوبی میگردید اینارو اول تماشا کنید . امیدوارم که از پیشنهادهای ما لذت ببرید .

    1. هركس بركينگ ديده سريال سال هم ببينه منتظر فصل ٥ هستيم
     كافيه قسمت اول سريال ببينيد امكان نداره تا اخرش نبينيد به اين ميگن شاهكار

  2. به نظر من وایکینگها هم ببینی خوشت میاد چون من اول گات رو دیدم بعد وایکینگها بازیگرای این فیلم واقعا عالین مخصوصا تراویس فیمل درنقش راگنار لاتبروک من ک خودم عاشق این فیلم شدم

 4. مطمئنن فیلمی مثل فرندز باید تو این لیست میبود ولی جای خالی سریال آشنایی با مادر کاملا مشخصه…البته بیگ بنگ تئوری هم باید میبود که خوشبختانه هست

  1. بله سریال How I met your mother هم طرفداران خاص خودش رو داره و سریالی که ارزش دیدن داره، من که اول Friends رو دیدم سخت بود برام ارتباط برقرار کردن با طنزهای جدیدتر ولی بازهم حضور شخصیتی مثل بارنی کاری کرد که تماشاش کنم و باید بگم پر از خندس این سریال.
   حتما برای بروزرسانی‌های آینده جز انتخاب‌هاست.
   مچکر بابت پیشنهادتون!

 5. سلام سریال بهتره با سالگودمن تماس بگیرید هم جالبه. فصل اول و دوم یکم خسته کننده هست اما به بعد خیلی قشنگ میشه.اگر ممکنه سریال هایی که بیشترین ببیننده رو در دنیا داشتن معرفی کنید و نه فقط امتیاز کسب شده. مثلا فیلم بازی تاج و تخت تریلرش تو پنج دقیقه چندین هزار بازذید داشت. اگر سریالی با این محبوبیت جهانی تو لیست ها قرار بگیره خیلی بهتزه با تشکر

  1. سلام . ممنون از همکاریتون ، سریالی که معرفی فرمودید به لیست کاندیدای بعدی معرفی اضافه میشه ، بسیار متشکرم .
   در مورد معرفی هایی که انجام دادیم هم خدمتتون عارضم که ما سعی کردیم عناوینی که توی ایران بیشتر مخاطب داشتن رو برای شما قرار بدیم ، به طور مثال « Mad Men یا Homeland » جزء پربیننده ترین سریال های تاریخ هستند ، اما کمتر ایرانی با مظنون و ماجرای اونها ارتباط برقرار میکنه .
   در نهایت تشکر میکنم از انتقادتون ، سعی میکنیم در اسرع وقت لیست رو آپدیت کنیم و طبق نظراتی که شما عزیزان فرمودید عناوین جدید رو قرار بدیم

   1. سلام بنظرم قسمت نظر دهي تون غير فعاله يا حد اقل واسه من نمايش داده نميشه.
    بنظر من يکي از بهترين سريال هايي که قرار ندادين سريال arrow ( کماندار) هستش خيلي سريال قشنگو مهيجيه فقط وسطاي فصل پنج تا وسطاي فصل ششم يکم افت ميکنه از نظر موضوعي و فيلم نامه اما از وسطاي فصل ششم به بعد دوباره اون هيجان به فيلم بر ميگرده و قشنگ ميشه

    1. سلام دوسته عزیز حالتون خوبه ؟ الان چک کردیم بخش نظرات رو اشکالی نداشت ، به نظر میرسه که مشکل از سمت خودتون باشه .
     بله همونطور که فرمودید Arrow یکی از بهترین و پربیننده ترین سریال هاست که قطعا میتونه توی این لیست حضور داشته باشه .
     بسیار ممنونم از مشارکت و همکاریتون . سریالی که فرمودید به لیست کاندیدای به روز رسانی اضافه شد .

 6. #فرار از زندان
  گات و افسار گسیخته و جوخه برادران و 24 خیلی سطحشون از بقیه بالاتره و جزء بهترین سریال های تاریخ هستند.البته در این بین شرلوک هم عالیه.
  البته سریال هایی مثل اسپارتاکوس و مستند سیاره زمین هم میتونند در این لیست قرار بگیرند

  1. سلام . بله همونطور که فرمودید این سریال ها واقعا سطح بالایی دارند ، مخصوصا جوخه برادران که به شخصه بهترین سریالیه که تاحالا دیدم . در مورد Earth Planet هم 100% میتونست توی این لیست باشه ، اما ما سعی کردیم فقط سریال ها رو قرار بدیم ، بهتر بخوام بگم مستند و اجراهای تلویزیونی رو توی این دسته نزاشتیم .

 7. بهترین سریالی که دیدم the flash بود،،هم ژانر سریال هم بازیگرهاش،،مخصوصا شخصیت معمایی دکتر هریسون ولز که میشه گفت واقعا مرد چند چهره و بهترین کاراکتر سریاله..نمیدونم بدون سریال فلش چجوری زندگی کنم مخصوصا الان که آخرای فصل پنجه

 8. واقعا راست گفتی هر کی دکسترو دیده اونو بهترین سریال دنیا میدونه
  من همه ی سریال غیر از وایکینگ و گیم اوترونز رو دیدم و همیشه میگم دکستر تنها سریالی بود که دلم نمیخواست تموم شه.
  هنوز بعد از گذشتذچند سال به عشقش میام تو گوگل دنبال خبر ساخت فصل 9 میگردم

  1. دقيقا مثل من ، بعد از دكستر هر سرياليو مه شروع ميكنم با دكستر مقايسه ميكنم ميبينم چقد بي مزه ان. ، دلمو ميزنن و ديگه نگا نميكنمشون😄

 9. جای سری فیلم های خاطرات خون آشام اصیل ها و میراث خالی هست در ضمن فیلم ماجراجویی های هراس انگیز سابرینا بسیار عالی هست

  1. سریال های نام برده به لیست کاندیدهای بهترین سریال ها اضافه شدند و ممنون بایت نظر ارزشمند شما

 10. واقعا جای سریال بی نظیر اسپارتاکوس تو بین این سریال ها خالی هست تنها سریالی که هنوز برام جذابیت داره و بعضی وقت ها نگاهش میکنم
  خیلی خوب میشد قرارش میدادید و دوستانی که ندیدن هم بی بهره از چنان شاهکاری نمونن

  1. سلام . تشکر میکنم از مشارکتتون . بله همونطور که فرمودید اسپارتاکوس هم سریال بینظیریه . به لیست کاندیدای به روز رسانی اضافه میشه این سریال .

 11. مرسی بابت مطلب خوبتون
  بنظر من سریالهای handmaid’s tale , big little lies , thirteen reasons why , و fleabag باید اضافه بشن

  1. خوشحالم که مطالب مورد توجهتون قرار گرفته !
   سریال‌های خوبی معرفی کردین به خصوص Thirteen reasons why فصل اولش خیلی جالب بود و با وجو اینکه سریال کم خرجی به نظر میرسه کاملا داستان جذابی داشت که آدم دوست داشت پشت هم تماشا کنه.
   این سریال‌ها هم برای بروزرسانی بعدی به کاندیداها اضافه شدند.
   ممنون از مشارکتتون!

  2. سلام,بنظره من جای سریال لوسیفر و رِی داناوان واقعا خالیه توو این لیست,ار بهترین سریالاییه ک دیدم

   1. در اپدیت جدید، این لیست شامل سریال های بیشتری خواهد بود حتما سریال هایی که عرض کردید در لیست کاندیدهای سریال های بعدی قرار خواهند گرفت. ممنون

 12. سلام، سریال هایی که گذاشتید تو ژانر خودشون واقعا عالیین ولی به نظرم جای سریال The 100 واقعاً خالیه تو لیست

  1. ممنونم از نظر شما این لیست در حال آپدیت میباشد مطمئن باشید که این سریال هم جز کاندیدها خواهد بود

  1. سلام . بسیار ممنونم از مشارکتتون . سریال هایی که فرمودید به لیست کاندیدای بروز‌رسانی اضافه شد ..

 13. فکر کنم کسی به سریال هانیبال اشاره ای نکرد.با بازی فوق‌العاده مدز میکلسن.با دیالوگ های سنگین.و داستان خوب.شخصیت پردازی های عالی و تم روانشناسی سنگین به ویژه در فصل سوم.در خلاصه داستان اومده که ویل گراهام مامور ویژه اف بی ای هست که جنایات مشکوک رو بررسی می کنه و به علت هوش بالایی که داره می تونه خودش رو در جای قاتل،هنگام قتلش و در صحنه جرم بذاره تا وقتی که با هانیبال لکتر که روانپزشک حاذقی هست اشنا می شه و سعی می کنه با اون به نتایج مهمی برسه. نادانسته از این که خود هانیبال یک قاتل سریالی حرفه ای هست.
  خب هرکسی رو دیدم گفت وقتی خلاصه کل داستان رو گفته پس چرا سریال رو ببینیم؟چون در اولین قسمت ما با یک روانپزشک بسیار خوشپوش،خوش سلیقه،حرفه ای در اشپزی،مسلط به چندین زبان و ماهر در تفسیر اثار هنری هست مواجه می شیم.و نویسنده مغز بیننده رو تا اخرین قسمت (که قسمت زیبایی هست)به کنترل می گیره.ما هانیبال رو یک فرد روانی روانپریش نمی بینیم؛چون اون یک روانپزشک جنتملنه.:)

 14. سلام
  در این پست نظرات بسیاری از دوستان رو خوندم و بجاست که بعد از دیدن بسیاری از سریالهای امریکایی تقریبا در یک دهه پیش من هم به خودم حرات بدم که نظر بدم.
  سریالهایی که تا کنون دیده ام
  teen wolf
  prison break
  vikings
  wire
  supernatural
  terra nove
  arrow
  the flaslsoriginaks
  alcatraz
  game of thrones
  grimm
  dark matter
  falling skies
  the vampire diaries
  breaking bad
  dexter
  spartacus
  و غیره که الان حضور ذهن ندارم
  سه تا از بهترین سریالهایی که تا بحال دیدم(از نظر خودم)
  1.teen wolf
  2.prison break
  3.the vampire diaries

  1. سلام بهنام جان . خیلی ممنون از پیشنهاداتتون . Teen Wolf رو خودم هم دیدم و خیلی خوشم اومد از داستانش ، اما سبکش بیش از حد تینیجری بود و برای هرکس دیگه ای که تعریفش کردم خوشش نیومد ، به همین دلیل گفتیم که توی لیست اولیه قرارش ندیم ; اما در نظر داریم که طی مراحل بعدی به‌روزرسانی سریالهای جدید و همچنین تعدادی از مواردی که فرمودید رو اضافه کنیم .
   با تشکر

 15. سریالهای مورد علاقه من
  ۱. گیم آف ترونز
  ۲. بریکینگ بد
  ۳. بانشی
  ۴. ۱۰۰
  ۵. چیزهای عجیب

 16. از سریال‌های لیست شما فقط Prison Break رو دیدم اونم در نوجوانی. اون موقع خیلی دوستش داشتم البته الان به نظرم بدک نیست نه اینکه عالی باشه
  من خودن به سریال های درام علاقه دارم و دیدن سریال های تخیلی برای من وقت تلف کردنه!
  اگر شما هم به درام علاقه مند هستید دیدین This is Usرو به همتون پیشنهاد میکنم چون به نظرم فوق‌العاده است و حالو خوب میکنه.
  سریال House M.D هم که در سریال‌های پزشکی حرف نداره و تماشایش رو پیشنهاد میکنم.

 17. سریال برکینگ بد همچنان پرچم داره. بعد از اون گیم آو ترونز خوبه. ممنون از مطلب خوبتون

 18. سریال های چون اسپارتاکوس دردویل و خاطرات خون اشام هم میتونست تو این لیست باشه

 19. سریال better call saul که اسپین آف بریکینگ بد هست و سریال هانیبال هم خوب بود اشاره می شد

 20. وای ی ی ی …. عجب سایتی … جزو بهترین سایت های معرفی فیلم بود که تا الان دیدم … ممنون برای زحمت هایی ک کشیدید 😘😘

 21. خیلی خوب ممنون از سایت خوبتون سریال گیم آف ترونز و بریکینگ بد و دکستر و……. همشون عالیه بیشتر اینارو دیدم و یک سریال جدید ۲۰۱۹ ک باید تو این لیست باشه سریال chernobyl هست که خیلی سریال خوبیه ممنون

  1. سلام ممنون از مشارکتتون.
   سریال خوبی معرفی کردین اگر قرار بر بروزرسانی پست بشه حتما جز کاندیداها قرار می‌گیره!

 22. با سلام
  نظر همتون متینه ولی با توجه به این که بیش از ده ساله سریال میبینم باید بگم که بریکینگ بد اوله تو سریال ها
  بانشی
  وایکینگ
  24
  پیکی بلایندرز
  اینا واقعا از بقیه بهتر هستن
  البته گات هم خوب بود که فصل اخرش نظرمو عوض کرد

 23. با سلام اگه میشه سریال cobra kai رو جزو لیستتون اضافه کنین
  سریال Cobra Kai به عنوان پرطرفدارترین سریال اورجینالِ سرویس «یوتیوب رِد» است.
  ممنون.

    1. سلام.
     ممنون از مشارکتتون.
     در مورد Rick and Morty که باید بگم که انیمیشن های سریالی و مستندها در این لیست حضور ندارند.
     House MD به لیست کاندیدهای آپدیت آینده اضافه شد.

 24. سلام.خیلی از سریالها رو دیدم ولی از اینکه مردگان متحرک و فارگو توی لیست نبود متعجب شدم.اگر به ژانر معمایی و جنایی علاقه مندید فارگو رو از دست ندید.مردگان متحرک هم پر از شور و هیجان و البته غیر قابل پیشبینی.

 25. ببخشید متوجه شدم که مردگان متحرک جزء لیست هست.پس یه لایک برای شما.ولی فارگو رو اضافه کنید.ممنون

  1. سلام بله پیشنهاد شما هم به کاندیداها اضافه شد.
   البته همه‌ی کاندیداها به پست نهایی اضافه نمیشن!

 26. سلام خوب بود ولی واقعا جای تعجبه که لژیون رو ننوشتید!!
  لژیون واقعا یکی از بهترین های تاریخه…من شخصا خیلی مشکل پسندم توی دیدن سریال ولی لژیون واقعا جای تقدیر داره و خیلی داره بهش کم لطفی میشه.

  1. سلام دوست عزیز حالتون خوبه ؟
   ما از روزهای اول سعی کردیم این لیست رو با مشارکت شما عزیزان تکمیل نماییم و طی بروزرسانی هایی که برای این مقاله انجام میدیم ، سریال‌هایی که شما میفرمائید به لیست اضافه میشه .
   لذا سریال « لژیون » به کاندیدای بروزرسانی اضافه شد و در روزهای آتی قرار داده میشود .
   اگر امکانش بود یک مقدار بیشتر در مورد سریال توضیح بدین که چه سبک و ژانری داره تا اگر از کاربران کسی نظر شما را خواند راحت تر موضوع سریال را متوجه شود .
   با تشکر از مشارکت شما

 27. عجیبه… نام تمام سریالهای خوب برده شده ولی از۱۳🚫 دلیل برای اینکه…🚫 نامی برده نشده!
  سریالی که واقعا از لحاظ داستان، بازی با فکر و ذهن بیننده و احساس بی نظیره… به نظرم من سریال ۱۳ دلیل برای اینکه… از بین سریالهای ژانر خودش بهترینه.

  1. سریال خوبی معرفی کردین به کاندیدا ها اضافه شد!
   به خصوص فصل اولش به شخصه از فصل دوم خیلی خوشم نیونمد یجورایی انگار داستان تو فصل اول تموم شد ولی می‌خواستن به زور ادامش بدن.

 28. بهترین سریال هایی که تو عمرم دیدم به ترتیب: رتبه اول به نظرم گات و برکینگ بد. با این که موضوعشون خیلی باهم فرق میکنه ولی به نظر من تو یه رده باید باشن. دوم: دکستر. سوم: شرلوک. چهارم: وایکینگز. پنجم: لوسیفر. ششم: وایکینگ دد. تو پرانتز باید بگم که با احترام به نظر دوستان، بین سریال های ابر قهرمانی تنها سریالی که یه سر و گردن از همشون بالاتره سریال DareDavil (بی باک) هستش. تعجب کردم چطور تو این لیست نیست.

 29. جای سریال two and a half men در لیست خالیه.
  سریال های؛ گات، آشنایی با مادر، بیگ بنگ، وایکینگز، لاست، سوپرانو و برکینگ بد مورد علاقه ام بود توی لیست

 30. سسسسلاممممم …..سریال پاورررر power کووووو …. خیلی عالی مشابه سریال پاور هر سراغ ذاره بگه … بانشی رو دیدم

 31. سلام نام سریال castle rock تو این لیست خالیه
  یک معمای فوق العاده جالبه حتما اضافش کنید
  و همینطور سریال britannia که تاریخی و درام و فانتزیه تو مایه های گات و وایکینگ هاست عالیه حتما اضافش کنید

 32. اسپارتاکـوس و بدلندز سریالهایی هستن که همراه گات جز سه سریال زیبا و دیدنی هستن. غیر این سه تا سریال های دیگه ندیدم و همون چند تا قسمت فصل اول از سریالهای دیگه را که دیدم حذفشون کردم. البته فصل اول شنارا و دوفصل از فلش را هم کامل دیدم . سریال گیفت هم بد نیست حداقل از فلش که بهتره اما تو لیست نبودش

 33. تو سریالهای کمدی که نام بردید جای سریال زیبای کمدی اجتماعی Seinfeld با اون طنز خاص و نابش خالیه

    1. این لیست تا 50 سریال آپدیت خواهد شد.
     سریالی که فرمودید به لیست کاندیدها اضافه شد.
     ممنون از نظرتون.

 34. سریال Mad Men فوق العاده است، جایزه های خیلی زیادی برده، من از دیدنش واقعا لذت بردم به نظر من توی لیست شما جاش خالیه. ولی Breaking Bad خدای سریالهاست.

 35. به نظر من هر لیستی از بهترین سریال‌های تاریخ، بدون اینکه سریال «فرینج» (Fringe) در ابتدای اون لیست قرار داشته باشه، بی‌اعتباره.

 36. چرا سریال ون پایر جزئشون نیست واقعا سریال بی نظیر بود وقتی این سریال تموم شه افسردگی میگیری ک چرا تموم شد عالی بود

 37. سلام فکر کنم سریال نارکوس جاش تو لیستتون خالیه یه سریال جذاب گاد فادری بر اساس واقعیت بخشی از زندگی پابلو اسکوبار بزرگترین قاچاقچی دنیا

  1. سریال هایی که نام برید قطعا در جز کاندیدهای بروزرسانی خواهند بود.
   ممنون از نظرتون

 38. به نظر من the100 یکی از بهترین سریالی هست که من دیدم و شخصیتی مثل جان مورفی و ریون یا کلارکو بلامی خیلی خوبن و به فیلم جذابیت دادن

 39. سلام خسته نباشین بسیار عالی بود
  من فقط گات رو دیدم و تازه سریال دیدنو شروع کردم
  این لیست یکم برای من زیاده فعلا و خیلی پر و پیمونه
  اگه میشه 3 تا از تاپ هاشو معرفی کنین تا فعلا قویترین ها رو ببینم و بعد برسم به بعدیا
  بازم ممنون/
  نظر خودم رو برکینگ بد / پیکی بالایندرز/ وست ورلد/ جوخه برادران /
  هستش

  1. سلام خوشحالم که دوست داشتین!
   البته کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی داره ولی من برکینگ بد / پیکی بالایندرز / Vikings رو پیشنهاد می‌کنم اگر سریال طنز هم دوست دارین Friends رو حتما تماشا کنید.

 40. این سریال ها در سلیقه های متفاوت هس ولی من مردگان متحرک رو دیدم و یکی از بهترین سریال هایی هس که تو عمرم دیدم و واقعا عاشقش شدم و به شدت منتظر فصل بعدی این فیلم هستم

  1. سریال Suits در لیست کاندیدها حضور داره .
   منتظر آپدیت بعدی تا ابتدای هفته آینده باشید.
   ممنون

 41. سلام خسته نباشید.بنظر من جای سریال better call saul در لیست خالیه یک اسپین آف قوی از breaking bad.

 42. همه شون تو سبک خودشون عالیییی ان.فقط باید بشینین ببینید همه رو با برنامه ریزی.عاشق طراح سایتم ‌ممنون.دوستون دارم

  1. ممنون از نظرتون .
   سزیال shameless در لیست کاندیدها وجود داره لطفا تا آپدیت روز شنبه منتظر بمانید.

 43. بانشی؟؟؟
  سریال سطح پایینیه حیف کنار دکستر، فارگو، بریکینگ بد، بازی تخت و تاج، دوستان … قراربگیره

  1. دوست عزیز سلیقه‌ها متفاوته و اکثر سریال‌هایی که اینجا می‌بینید از طرف خود مخاطبان پیشنهاد شده.
   در کل هم قبول ندارم که بانشی سطح پایینه شاید جز 10تای اول نباشه ولی واقعا بین 30 یا 40 تای اول دیدن اسمش تعجب نداره!

  2. سطح پایین، شما اگ حتی کمی با تکنیک های سینمایی آشنا باشید متوجه میشید سبک ساخت فیلم از یک اکشن عادی بسیار بالاتره نحوه فیلم برداری و مخصوصا فصل های آخر که حالتی معکوس داره فیلم برداری جزو بهترین کارایی هست که دیدم،اگر تا آخر ندیدید پیشنهاد میکنم سریال رو تموم کنید فوق‌العادس، ممنون از سایت بسیار خوبتون

  1. ممنون از نظرتون.
   داخل لیست کاندیدها هست ولی در آپدیت های بعدی در موردش تصمیم گرفته میشه

 44. به نظرم سریال دروغگوهای کوچولوی زیبا سریال خیلی قشنگیه و باید توی این لیست قرار بگیره

  1. در این مورد باید بگم که این پست صرفا یک رتبه بندی نیست بلکه حالت معرفی داره.
   سریال Fringe به لیست کاندیدهای آینده اضافه شد.

  1. سریال هایی که نام بردید در لیست کاندیدها بروزرسانی هستند دوست عزیز پست به صورت هفتگی آپدیت میشه

 45. جای سریال fringe تو لیست خالیه از این سریال هم میشه به جنایی طنز و درام و عاشقانه نگاه کرد که تمام موضوع های مورد نیاز یک سریال رو داره

  1. سلام بنظر من سریالایی که گذاشتین خوبه دوتا سریال رو میتونین به این سریالا اضافه کنید
   یکی نقطه کور blindspotکه واقعا قشنگه چهار فصلش اومده دومی سریال بااستعداد یا the gift
   سومی هم قشنگ بود که تازگیا دیدم از دی سی همین هیولای مرداب یا swamp things

 46. سلام بهتون پیشنهاد می کنم سریال گریم و ببینید و اگه مورد پسند بود توی لیست قرار بدید. یک انتقاد کوتاه هم دارم بابت سریال فرندز: این سریال شاید در کشور انگلیس بسیار طنز باشه و پر طرفدار ولی درر اکثر کشور ها با استقبال روبه رو نیست .راستش اصلا باورم نشد این سریال و در کنار بقیه سریال ها قرار دادین . امیدوارم از لیست پر ارزش سریال ها حذفش کنید.

  1. سلام ممنون از مشارکتتون سریال که نام بردید به لیست اضافه شد.
   نظر شما قابل احترامه ولی سریالی که همچنان بعد از 15 سال هنوز فروشش داره و امتیاز پخشش رو دست به دست میکنن اصلا نمیتونه فقط داخل یک کشور انقدر بازخورد داشته باشه.
   البته سریال فرندز یکی از معدود سزیال های لیسته که اگه کامل نگاهش کنید قطعا چند بار دیگه هم نگاهش میکنین این رو با یقین میگم.

 47. سلام ممنون از سايت خوبتون بنده يك معتاد به سريال هستم😂و تقريبا همه سريالهايي كه پيشنعاد دادين را ديدم و سريال هايي كه پيشنهاد ميكنم اضافه كنيد:
  better call saul
  Dark
  the hand mades tale
  the haunting of hill house
  twin peaks
  the leftovers
  و البته براي كسايي كه ميخوان سريال ديدن را شروع كنم پيشنعادم سريال هاي جوخه برادران و پيكي بلايندرز هست اين دو سريال معركه هستن.براي كسايي كه مثل خودم زياد سريال ديدند و دنبال يه چيز متفاوتن وست ورلد_فارگو_بلك ميرور_توئين پيكس را پيشنهاد ميكنم_كسايي هم كه سريال باز هستند هم ميدونن هيچ سريالي به خوبي بريكينگ بد نيست شديدا اين سريال را توصيه ميكنم وقتي تموم شد تا يك ماه افسردگي گرفته بودم سريال گيم اف تروز هم عالي بود ولي با فصل اخر همه خاطرات خوبي كه از سريال داشتم را خراب كرد فصل اخر به شدت ضعيف بود و هركسي ميدونه كه مهم ترين فصل يه سريال. فصل اخرشه چون قراره يه جوري به اتمام برسه كه تا ماه ها بهش فكر كني كه متاسفانه گيم اف ترونز كاملا عكس عمل كرد و كلا خراب كرد تمام ذهنيتم از اين سريال را

 48. سلام بنده همان معتاد به سريالم ميگم ميشه لطف كنيد و چندتا سريال عالي به من پيشنهاد بدين سريالهايي كه ديدم هم:
  1-breaking bad
  2-peaky blinders
  3-west world
  4-Fargo
  5-banshee
  6-Dexter
  7-band of brothers
  8-stranger things
  9-True detective
  10-Sherlock
  11-Black mirror
  12-the wire
  13-sons of anarchy
  14-The sopranos
  15-chernobyl
  16-better call saul
  17-The handmade’s Tale
  18-game of thrones
  19-Dark
  20-The haunting of hill house
  21-twin peaks
  22-the leftovers
  23-mind hunter
  24-deadwood
  25-big little lies
  26-this is Us
  27-lost
  28- 100
  29-madmen
  فقط كمدي نباشه لطفا-تينيجري هم نباشه
  ممنونم

  1. سلام مهرزاد جان . تقریبا تمام سریالای خوب تاریخ رو دیدی .
   اما من وایکینگز رو ندیدم توی لیستت . اگر ندیدی شروعش کن ، اگه هم دیدی وایکینگز رو و خوشت اومده از سبکش The Last Kingdom رو ببین .
   DaVinci`s Demons — Power — Shooter — Black sails — Genius اینا هم سریالای خیلی خوبین و پیشنهاد میکنم یه سرچ راجبشون بزن ببین خوشت میاد از سبکشون .

  2. سریال ها خوب زیاد هست باید بگردین اینم لیست من:
   1.twin peaks خیلی عجیب برای سلیقه های خاص اگه اشنایی دارین با دنیای دیوید لینچ و خوشتون میاد حتما ببینین(فیلم Mulholland Drهم پیشنخاد میشه از لینچ)
   2.The leftovers فوق العادس و مفهومی سریال مورد علاقم
   3.Beter call saul/Breaking Bad داستان عالیه
   4.The office بهترین سریال کمدی از نظر من
   ۵ Shameless یه دارک کمدی محشر
   ۶.the haunting of hillhouse سریال مثلا ترسناک :)ولی داستانش خوبه
   ۷.friends همه باید ببینن 🙂
   ۸.GOT بحثی روش نیست عالیه
   ۹.CHERNOBYL یه مینی سریال خوب
   ۱۰.Narcos داستان زندگی پابلو اسکوبار بزرگترین قاچاقچی مواد دنیا :))

 49. از بین این سریال هایی که نام بردید نصفشو دیدم که البته خوب هم بودن ، ولی سریال های بهتری هم اومدن جدیدا ، مثل سریال کره ای kingdom ، که به نظر خودم از بین چند سریالی که نام برده بودین بهتر بودن با این که هنوز یک فصلش اومده…

  1. سلام مبین جان . اخوالتون خوبه ؟ ما چندتا مقاله در مورد سریال‌های کره‌ای داریم ، اگر میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید راجب این سریالی که فرمودید که تو مقاله‌های مربوط اضافش کنیم .
   ممنونم

   1. من نمیدونم فیلم Marco Polo به این قشنگی چرا هیچ کس بهش توجه نکرده ، واقعا موندم تنها به نظر من این فیلم قشنگ بود یا خیر ؟

    1. سریال مارکو پولو کنسل شده پس نمیشه به کسی پیشنهاد کرد یه سریال کنسل شده رو تماشا کنه.

 50. سلام لیستتون واقعا عالیه ولی کامل نیست،سریال “سیزده دلیل برای اینکه” رو هم حتما اضافه کنید جاش توی این لیست خالیه سپاس

  1. سلام ممنون از نظرتون.
   در لیست کاندیدها وجود داره تا شنبه برای آپدیت بعدی منتظر باشید

 51. ممنون از لیستتون واقعا عالی بود ، ولی جای سریال های vampire diaries , originals و pretty little liars واقعا خالیه

 52. من خیلی سریال دیدم گیم اف ترونز و برکینگ بد بهترین بودن
  اروو و فلش خوب بودن ولی تا فصل سوم ادامشون خیلی ضعیف و مسخره شد.واقعا عجیبه کسی حرفی از سریال بلک سیلز نزده چون واقعا بینظیره همچنین سریال پانیشر فوق العادس.
  دکستر هم عالیه جز فصل اولش بقیش ادمو با خودش میبره
  سوپرنچرال هم خوبه ولی خیلی پایین بالا داره بعضی فصلا افت میکنه دوباره اوج میگره
  لوسیفر هم ک ح نداره
  راستی فصل اول درداویلرو هم از دست ندین.
  سریالایی ک درموردشون گفتم ببینید قول میدم بهتون ک محاله ازشون لدت نبرین.
  با تشکر یادتون نره بلک سیلز رو اضافه کنین

  1. ممنون از مشارکتتون.
   قطعا بلک سیلز که توسط شبکه محبوب استارز ساخته شده در لیست کاندیدها حضور داره.

 53. همه این سریالا و خیلی سریالای دیگه رو دیدم.

  سریالی مثل لاست نخواهد اومد واسه کسایی که دنبال چیزی فراتر از سرگرمی هستن

  1. لطفا سریال daredevil(دردویل)را هم قرار دهید.این سریال بسیار سریال زیبا وجذابی برای اونایی که فیلم قهرمانی و اکشن دوست دارن هست.با تشکر از توجه شما.

   1. خیلی ممنون از مشارکتتون.
    در لیست کاندیدها هست منتظر بروزرسانی های آینده باشید.

 54. واقعا لیستی جامع هست و به همه سلیقه ها احترام گذاشته شده برای همین از گردآورندگانش بی نهایت متشکرم
  نظر شخصی خودم این بود هیچ وقت سریالی با واقعگرایی افسارگسیخته نمیتونه رقابت کنه تا اینکه کارگردانش سریال چرنوبیل رو ساخت ، واقعا خیلی مورد پسندم قرار گرفت ، کلا در هرسریالی نقطه هایی هست آدم میگه این فقط سریاله و نمیتونه به واقعیت ربطش بده ، دلیلش هم خیلی ساده به خاطر اینه چیزی که تماشا میکنیم زائده ذهن نویسنده هست ولی چرنوبیل نه ، هر اتفاقی که نشون داد واقعی بود ، توش از اژدهاهای خیالی و افسرهای پلیس ضدگلوله و قاتلهای سریالی عجیب غریب و داستانهای قهرمانی آبکی خبری نبود ، رنگ و بویی از رمان 1984 جرج ارول داشت و فضای خفقان دولت شوروی سابق رو خیلی خوب به نمایش گذاشت و این دیالوگ فراموش نشدنی این سریال شاهکار
  در حالی که زمانی از بهای حقیقت میترسیدم ، الان فقط میپرسم: بهای دروغ چیه؟

  1. سلام.
   خیلی ممنون بابت محبتتون.
   اگه سریالی مد نظرتون هست می تونید از طریق کامنت اعلام کنید تا بعد از بررسی در لیست کاندیدها قرار بگیرد.

  2. واقعا همین طوره. مینی سریال چرنوبیل واقعا فوق العاده است و داستان انفجار هسته ای نیروگاه چرنوبیل رو به همراه فضای سیاسی شوروی در اون موقع به بهترین شکل نشون میده. توصیه میکنم به همه این سریال رو از دست ندن.

 55. سلام و خسته نباشيد/سريالهايي كه پيشنهاد ميكنم اضافه كنيد:
  1-the terror
  2-killing Eve
  3-Barry
  4-Narcos
  5-MR.Robot
  6-Sharp objects
  7-Patrick melrose
  8-The end of the f***ing world

  1. سلام ممنون از مشارکتتون پیشنهادات خوبی دادین پیشنهادات شما هم به کاندیداها اضافه شدند!

 56. سلام و خسته نباشيد من هي يادم مياد چه سريالهايي ديدم ميام اينجا ميگم كه اضافه كنيد/شرمنده
  سريالهاي پيشنهادي:
  six feet under
  atlanta
  boardwalk empire

  1. خیلی ممنون بابت مشارکتتون.
   کامل شدن این لیست برای مخاطبان علاقمند به سریال خیلی میتونه مفید باشه.
   سریال هایی که نام بردید بعد از بررسی به لیست کاندیدها اضافه خواهند شد.

 57. اب اونایی که میگن فلان سریال بدرد نمیخوره برعکسش فلان سریال بهترین سریال دنیاست!
  هر آدمی یه جور شخصیت داره و به طبعش یه جور سلیقه
  هرکی یه ژانر خاص یا دوتا ژانر رو به شدت دوس داره ولی دلیل نمیشه یه سریال توو ژانری که دوس نداره رو بد خطاب کنه!
  مثلا خود من از زبون خیییییلیییااا شنیدم بریکینگ بد بهترین سریال دنیاست ولی من از اول تا آخرشو دیدم به دقت ، سریال خوبی بود ولی من سریالای خیلی خیلی بهتر از اون رو به نظر خودم خیلی بالاتر قرار میدم که شاید یه دوست من گفته که اه اصلا چجوری نشستی اینا رو دیدی!
  در کل جای اینکه توو سر یه سریال بزنید از تجربه تون بگید از دیدن یه سریال خوب که یه نفر دیگه که دنبال یه تجربه ی خوبه بتونه پیداش کنه!

  1. ممنون بابت نظرتون.
   قطعا سلیقه هر فردی محترمه، امیدوارم تونسته باشیم با گردآوری این لیست به تمام سلیقه ها احترام گذاشته باشیم.

 58. سلام واقعا جای سریال into the badlands خالیه سریال فوق العاده ایع ک از خیلی از این سریالایی ک گذاشتید بهترع. سریال خاطرات خون آشامم جاش خالیه ک سریال پرطرفداریه

 59. حسین سریال زیاد دیدم اماوصد اما سریالی زیباترازخانه کاغذی ندیدم رودستشم شایدنیاد واقعا حیرت اور است بسیاربسیارعالی

 60. سلام
  سریال Boardwalk Empire عالیه
  به نظرم یک سریال شیک و باکلاس هست که شاید بخاطر سنگین بودن قسمت ابتدایی هرکسی نبینه اما فوق العاده پیش میره و فصول رو به زیباییه هرچه تمام تر به پایان میرسونه
  هرچی بیشتر ببینید بیشتر جذب می شوید.

 61. نظراتو ک خوندم متوجه شدم حتی یه نفرم اسم سانز اف انارکی رو نبرده…واقعا جای تاسفه که این سریال فوق العاده بی نظیر انقدر کم دیده شده…هر کی ندیده حتما ببینه که جکس تلر شخصیت مورد علاقتون بشه…همه چیز این سریال بی نظیره…از شخصیت مردازی و داستان و بازیگر گرفته تا موسیقیش…هر کی نبینه نصف عمرش بر فناست

 62. وقتی سریال فلش رو تو این لیست دیدم فهمیدم نویسنده یا نویسندگان این مزلب حواسشان به اکثر سریال ها بود
  اما جای سریال primeval و the vampire diaries و GRIMM و Rick and Mortyدر لیست خالیه
  مخصوصا سریال گریم که فوق العاده بود و هرقسمت داستانی رو نشون میداد که به سلیقه همه بخوره و خوششون بیاد و البته که این سریال کاملا غیر قابل پیش بینیه از ففصل سه به بعد کاملا شما را غافلگیر میکنه ولی خب فصل آخرش نتونست به خوبی فصل های دیگر باشه و ارزش سریالش رو آورد پایین امخا همچنان بهتون پیشنهاد میکنم ببینید واقعا فوق العادست
  درخصوص ریک و مورتی که دیگه نیاز به گفتن نیست به نظر من همه انسان ها باید اونو ببینن مخصوصا فصل 3 قسمت 7 که واقعیت این جهان رو به ما نشون میده درواقع تو این سریال به نحو ساده-فانتزی-کودکانه و مبتکرانه به مسائل مهم که ما به آن بی اهمیت هستیم رسیدگی میکنه
  و سریال primeval یا همون دوران کهن که ما ایرانی ها باهاش خاطره زیاد داریم و میشه گفت تنها دلیل تماشای شبکه چهار بود هرچند جزو بهترینا نیست ولی خب آینده رو به ما به نحوی نشون میده و تذکر میده

   1. Prison break از همه اینا سر تره
    پیشنهاد میکنم سریال fringe رو هم اضافه کنید حقشه تو این لیست باشه

  1. سريال مضنون عاااااااااااليه ، به اونايي كه هيجان دوست دارن به شدت پيشنهاد ميشه هر چه سريع تر نگاه كنن

 63. پیشنهاد میکنم سریال Ozark رو هم به لیست اضافه کنید با وجود اینکه کم توجه شده بهش ولی فوق العادست.
  سریال The Handmaid’s Tale هم که واقعا یک اثر بی نظیر و خاص و پر مفهومه
  توی سبک پلیسی هم سریال The Rookie سریال جدیدی هست و جالب و جذابه

   1. سلام.عجیبه میبینم هیچکس از prison break(فرار از زندان) که انقدر هیجان داشت تعریف و تمجید نمیکنه ):

    1. سلام.
     گذشت زمان بعضی آثار را در ذهن کمرنگ میکند.
     البته بعضی از سریال ها بسیار مورد توجه قرار گرفته اند مانند چرنوبیل که توجه را از باقی سریال ها بر میداد.

 64. من به غیر از چهارتا از سریال های توی لیست مابقی رو دیدم واز لیست خوشم اومد چون نزدیک به imdbبودش.من سریالchernobylرو پیشناهاد میکنم که صدر نشین شبکهhbo هس و جلوتر ازgame of theronsقرار گرفته.همچنین سریال زیبای شبکهbbc1 که peaky blinders هس روکه تا حالا چن مرتبه تموم کردم.

 65. باسلام سریال دکستر محشره ، بعد وایکنیگ دد، وایکنگ ها، بریکینگ بد هم خیلی عالیه …مینی سریال چرنویل هم زیباست .البته نظر شخصی است. با احترام.

 66. یعنی کسی هم هست واقعا سریال سوپرانو رو دیده باشه و خوشش نیاد؟
  متاسفانه سریال هاتون سلیقه ای و فقط از روی تعداد مخاطبه
  بهترین سریال ها به نظر من
  بریکینگ بد
  سوپرانو
  نارکوز
  تو سبک کمدی هم فرندز
  متاسفانه جدیدا هر سریالی که میبینم به نوعی ازش متنفر میشم
  مثل سریال بانشی که همون ارو هستش که البته ارو هم واسم واقعا مزحکه
  فیلم هندیش میکنن سریع

  1. سلام دوست عزیز .
   ممنون از نظرتتون.
   باز هم میگم سریال کاملا سلیقه ای مثل هر چیز دیگه ای و تیم تایم سیتی سعی کرده به تمام سلیقه ها احترام بگذاره.

 67. فصل یک بانشی رو به پیشنهاد این لیست دیدم. تا این جا که فیلمش قابل پیشبینی بوده و جذابیتش در حد این لیست نیست. در کنار دکستر نباید لیست بشه :))
  ۷،٨ تا از سریال دیگه ی این لیست رو دیدم و الحق که تعریفی بودن

  1. سلام.
   خیلی ممنون بابت نظرتون.
   بانشی یک اثر منحصر بفرده که در ایران بسیار طرفدار داره.
   نظر شما پیرامون این اثر کاملا محترمه.

 68. سلام بابت قرار دادن سریال سوپرنچرال واقعا ممنونم شاید باور نکنید ولی تو این لیست چندین سریال رو دیدم و از همه بهتر که ادم رو به سمت خودش میکشونه سوپرنچرال هستش من هنوز با این همه سریال بعضی موقع ها که می‌خوام سریال ببینم یک قسمت از این سریال رو بصورت رندوم میبینم و واقعا هیچوقت دلمو نمیزنه

 69. ب نظرم این 40 تا بهترین هستن از بین 80 تا سریالی که دیدم
  1. game of thrones
  2. spartacus
  3. perison break
  4. Dirili?_Ertu?rul
  5. vikings
  6. black sails
  7. davincis deamons
  8. rome
  9. true detective
  10. taboo
  11.strike back
  12. hannibal
  13. west world
  14. punisher
  15. tudors
  16. avatar
  17.crown
  18. breking bad
  19.outlander
  20. ozark
  21.power
  22.banshee
  23.janatan streng & mr norrell
  24.mind hunter
  25.homeland
  26. knight fall
  27.merlin
  28.marko polo
  29.pillars of the erth
  30.the last kingdom
  31. ray danavan
  32.tell.me.a.story.us
  33.sherluok holmz
  34.crown
  35.camelot
  36.the last kingdom
  37.casyly rock
  38.The.Haunting.of.Hill.House
  39.lucifer
  40.house of cards

  1. در لیست خوب شما جای narcos خالیه
   پیشنهاد میکنم animal kingdom us رو هم ببینید و sopranos
   در ضمن بی صبرانه منتظر فصل دوم taboo هستم

 70. سلام همه سریال هایی رو که گذاشتین عالین ولی واقعا جای سریال (خاطرات یک خوناشام) خالیه

   1. پیشنهاد سریال لطفا سریال بازا:

    واقعا از سایت خوبتون تشکر میکنم دوستان سریال باز پیشنهاد سریال بدید سریالی که پر از صحنه های هیجانی باشه میخوام سریال دیدن شروع کنم ولی میخوام اول با بهترینا شروع کنم فقط لطفا سریالی که میخواهید معرفی کنید تخیلی نباشه مثل فلش و گات(این بحسش جدا برای مردم من حال نمیکنم باهاش) خواهش میکنم معرفی کنید از کسی که سریالو دیده بهتره سوال کنی تا کسی که فقط تبلیغ میکنه بازم ممنونم از مدیران این سایت راستی:

    اینا رو دیدم 👈سریال مردگان متحرک،لاست،فرار از زندان،بریکینگ بد، رو دیدم

    کمکککککککککککککک!

    1. خوشحالم که مطلب مفید بوده براتون!
     همه نوع سریالی برای هر سلیقه‌ای پیشنهاد شده بالا به نظرم از بین همین‌ها می‌تونید انتخاب کنید، این سریال‌ها همگی پیشنهاد دوستان هستند.
     ولی اگر نظر من رو بخواین اگر بریکینگ بد رو دوست داشتین Better Call Saul خیلی سریال خوبیه اسپین آفِ بریکینگ بدِ.
     جدا از اون سریال‌های وایکینگز، پیکی بلایندرز و True Detective هم از نظر من عالی هستند.

 71. سریال چرنوبیل و کاراگاه واقعی به طرز عجیبی احساسات شما رو برانگیخته می کنه
  حتما حتما حتما ببینید………

 72. the haunting of hill house یک سریال جدید به حساب می اید که از شبکه‌ی netflixپخش میشود و با امتیاز 8.7ازimdb نظر منتقدان و بیندگان بسیاری رو به خود جلب کرده که برای علاقه مندان به سریال هایی با موضوع ترسناک می تواند جذاب باشد.

 73. چیزی که دیدم این نبود که لیست سریال هاتون فوق العاده ست بلکه بهترین چیزی که دیدم این بود که لیست سریال ها، نقد آن ها، داستانشون و کلا تمام چیزی که تو این پست شما بود بروز و آپدیت بودنش هست واقعا ممنونم مثلا سریال چرنوبیل چند ماهی نمیشه که منتشر شده ولی تو لیست شما هست و این بروز بودن شما خیلی محشره سپاس

 74. در بین این سریال ها peaky blinders از نظر من جذاب ترین بود البته بازم میگم جذاب ترین نه بهترین سریالی تو سبک این میشناسین؟؟ ممنون از خدمتتون

  1. Boardwalk Empire هم یک سریال فوق العادس با همین سبک ولی متفاوت.
   قطعا بعد از دیدن فصل اول خیلی بهش علاقه مند میشید.
   روایت داستانش هم در حدود ده 20 تا 30 میلادیه.

   1. سلام
    فصل چهارم این سریال رو دارم میبینم
    بسیار عالیه
    فقط نمیدونم چرا با آپدیت جدید تو لیست شما باز هم قرار نگرفت

    1. سلام دوست عزیز.
     قطعا در لیست کاندیدها حضور داره ولی جنبه سلیقه ای این پست و احترام ما به تمام سلیقه ها یکم کارو برای انتخاب سریال سخت کرده.

  1. سلام
   دوست عزیز انیمیشن های سریالی و مستند شامل این پست نمیشه.
   قطعا این مجموعه ها رو در پست اختصاصی بررسی خواهیم کرد.

   1. سلام ، اول اینکه سریال های خیلی خوبی رو معرفی کردید. سریال از هر ژانری زیاد دیدم تاحالا ولی اسم سریال هایی با ژانر عاشقانه زیاد نشدیدم جایی میشه چند تا بهترین هایی که خودتون دیدین رو معرفی کنین .ممنون.

 75. سلام. من خیلی وقت برای سریال دیدن ندارم. برای همین با تحقیق فراوان سریال هام را انتخاب می کنم. برینکینگ بد و کیم اف ترونز را دیدم که سریال های قوی بودند بعد این سریال ها با تحقیق زیاد سریال Peaky Blinders را دیدم که به نظر بنده از هر سریالی بهتر و جذاب تر بود. اگه وقت داشتید حتما و حتما این سریال را ببیند. اگه سریال خوبی سراغ دارید لطفا بهم بگید.
  راستی از سایت خیلی خوبت سپاسگذارم.

  1. سلام محمد جان . بسیار ممنون از لطفتون دوست عزیز . خوشحالم که تونستیم براتون مفید واقع شیم .
   در مورد پیشنهاد سریال هم باید خدمتتون عرض کنم که این لیست شامل قوی‌ترین و بهترین سریال‌های جهانه . هر کدوم از این عناوین جزء بهترین آثار سینماست . شما میتونید بنا به سلیقتون یکی از این مجموعه‌ها رو انتخاب کنید .

 76. Stranger thing هم واقعا هی شاهکاره پیشنهاد میکنم اصلا از دست ندین ۳ روز دیگه هم فصل سومش میاد
  مرسی از این سایت که منو با این سریال اشنا کرد

 77. از نظر من کمی بی انصافی که سریال منتالیست(the mentalist) با بازی درخشان سیمون بیکر تو این لیست نباشه..!! شاید از لحاظ کیفی در سطح بعضی از سریالهای نام آشنای این لیست نباشه؛ اما بدون شک لیاقت حضور دراین لیست’رو داره..’
  در پایان سپاس فراوان از گردآوری این لیست و زحمات شما…”

  1. سلام دوست عزیز.
   در لیست کاندیدها هست.
   یکم شکیبا باشید در آپدیت های آینده احتمالا حضور خواهد داشت.

 78. فقطGame of ThronesوBreaking Badواقعا بهترین سریال های تاریخ هستند بادیدن این دو سریال دیگه علاقه ای به سریال های دیگه پیدا نمیکنید.

  1. سلام.
   دوست عزیز سریال Taboo هم ممکنه در آینده قرار بگیره هرچند با دیدن یک فصل از یک سریال چند فصلی یکم قضاوت سخت میشه.
   در کل ممنون از مشارکتتون.

 79. سلام . به نظر من گیم اف ترون ساختش بی نظیر بود درسته داستانش قوی تموم نشد. وای وایکینگها رو فقط تا پنج قسمت تونستم تحمل کنم . به نظرم بازیگری و کارگردانیش افتضاحه. الان هم دارم breaking bad رو میبینم . به نظرم عالیه حرف نداره . هم داستان هم بازیگرها

  1. بجز قسمت وایکینگ با حرفاتون موافقم، به نظرم وایکیگنز عالیه بخصوص بازیِ Travis Fimmel در نقش راگنار و Gustaf در نقش فلوکی هم که حرف نداره!

 80. من کامننا رو خوندم یه چیزایی با سلیقه خودم در اوردم حالا شما بگید کدوم به ترتیب شروع کنم به دیدن مرسی این مدیران این سایت:

  ایناهاش:

  بریکینگ بد/وایکینگز/دکستر/پیکی بلایندرز/پانیشر/بلک سیلز/لوسیفر/سوپرنچرال/هانیبل/اسپارتاکوس/شرلوک/

  ممنونم از مدیران سایت

  1. سلام امیرجان حالتون خوبه .
   خیلی سریالای خوبی رو انتخاب کردید، اما اگه بخوام بهتون اولویت پیشنهاد بدم، اول شرلوک رو ببینید چون سریع‌تر تموم میشه نسبت به بقیه .
   بعد میتونید پیکی بلایندرز رو شروع کنید، چون درام و داستان به شدت جذابی داره . بعد از این 2 تا هم میتونید به ترتیب برکینگ بد، وایکینگز رو ببینید . فکر کنم با همین 4 تا یه مدت طولانی سرگرم باشید .

 81. سریال سوپرنچرال یا همون ماوراطبیعه یه‌ کتاب از افسانه های محلی در دنیاس و دایره المعارفه برا خودش….از جن بگیر تا خدا رو توش نشون میدن و حتی میکاییل و عزراییل .در کل بینظیره .اینقدر عالیه ک دوازده تا فصل بیشتر ازش اومده.حتما بهتون‌توصیع میکنم
  البته من تمام سریالای نامبرده رو دیدم فک نکنید کور کورانه نظر میدم از گات بگیر تا فلش و بنشی وکماندار و بریکینگ و دکستر و ….من‌صب تا شب تو سریال غرقم:)اگه نظر خواستین به تلگرامم پ بدین اسمم همون ایدی تلگراممه:)

  1. سلام دوست عزیز حالتون خوبه ؟
   بله از نوع نظر دادنتون میشه متوجه شد که وقت زیادی رو برای تماشا صرف میکنید . خیلی خوشحالم که افرادی مثل شما رو توی سایت کنارمون داریم ، خوشحال میشیم از نظرات و دیدگاهتون استفاده کنیم .
   و ممنون از وقتی که گذاشتید و دیدگاه ارشمندی که به ثبت رسوندید

 82. سریال های خوبی هستن
  خیلی هاشون رو دیدم و خیلی هاشون هم ندیدم به دلایل مختلف مثل سلیقه و کمبود فرصت
  چند تا سریال که دیدم و به نظرم می تونه در این لیست باشه :
  Person of Interest
  The Mentalist
  Agents Of shield
  Grimm

   1. سلام دوست عزیز تو لیست کاندیدها هست و قطعا اضافه می شود.
    منتظر آپدیت های آینده باشید.

 83. سریال مزخرفی مثل خاطرات خون آشام تو لیسته اون وقت سیمپسون ها نیست؟ در جوابی دوستانی که می خوان بگن سیمپسون ها برنامه کودکه باید بگم محتوای بزرگسالانه داره این سریال و امتیاز در آی ام دی بی ۸.۷ هست.

  1. دوست عزیز.
   بازم میگم که برای این دست از نمایش های تلویزیونی و مستندها پست تخصصی قرار خواهد گرفت.

 84. سلام. به نظرم سریال home land خیلی جاش خالیه … به اندازه ی بركينگ بد جذابه…. حيفه سريال بين ها اين سريال جذاب و از دست بدن

 85. من چند سالی هست سریال میبینم تجربه بهم ثابت کرده که سلیقه آمریکایی ها با ایرانیا خیلی متفاوت هست ، مثلا اونا خیلی فیلمهای تخیلی دوس دارن مثل ومپایر و گرگینه ها ولی ما داستانهای واقعی رو میپسندیم . یه سریالهایی هم که داستان واقعی داره اونا دوس دارن ولی ما نمیتونیم خوب درکشون کنیم مثل سوپرانو و وایر ، با توجه به تجربه میگم که سریال وایکینگ با اینکه فراز و فرود داشته مثل تاج و تخت ولی بسیار خوش ساخت تر از تاج و تخته ، جنگهاشون و غارتهاشون خیلی واقعیه و مهمتر اینکه داستانش تقریبا واقعیه .

 86. ۴ فصل از بریکینگ بد رو دیدم اینقدر خوبه که میخوام هر هفته فقط ۲ قسمت ببینم الا موندم چه سریالی ببینم ?

 87. بهترین سریالهای از نظر من
  1:برکینگ بد
  2: مانی هیست
  3:نارکوس
  4:فرندز
  5:واکینگ
  6:واکینگ دد
  7:وست ورلد
  8:بهتره با سال تماس بگیری

  1. سلام سامان جان. والا سریالایی که توی لیستن همشون خوبن و ارزش دیدن رو دارن; پیشنهاد می‌کنم توضیحات مربوط به هر سریال رو بخونید ببینید کدوم یک با سلیقتون هماهنگ تره.
   اگر هم بخواید بنده می‌تونم سریالای خوبی که دیدم رو بهتون پیشنهاد بدم.
   اگر از ژانر جنگ جهانی بدتون نمیاد اول سریال « جوخه برادران – Band of brothers » رو ببینید. براساس داستان واقعی ساخته شده و خیلی جذابه.
   بعدش می‌تونید Banshee و Peaky Blinders رو ببینید. وایکینگز و گیم آف ترونز هم از بهترینای جهان محسوب می‌شن.
   بازم می‌گم تمام سریالای این لیست از بهترینا هستند فقط باید ببینید کدوم بیشتر به دلتون میشینه

 88. با سلام این مطلبتون خیلی مطلب خوبی که دو تا سریال که ندیدم رو از توشون پیدا و تماشا کردم ولی واقعا ترتیب ها رعایت نشده بی شک bb بهتر از got هستش با افتضاح got توی فصل اخر باید پنجم یا ششم قرار بگیره به نظر من فقط فصل چهارش کولاک بود و بقیه فصل ها ریتم اروم و کندی داشت و فقط فضای داستان و جلوه ها زیبا بودن و وقتی نظرات رو خوندم هم به این نکته رسیدم که اول بودن got یکم سلیقه ایه و اینکه سریال شکارچی ذهن یه کولاکه جدیده که قطعا جاش خالی هستش و من از این لیست سریال چیزهای عجیب و سرگذشت ندیمه 13 دلیل برا اینکه شنود فارگو چرنوبیل رو پیشنهاد میکنم که نو زانر خودشون عالی هستن و بهتره با ساول تماس بگیری هم با اینکه با bb قابل مقایسه نیست اما عالیه با تشکر از سایت خوبتون

  1. سلام.
   دوست عزیز ممنونم بابت نظرتون ولی قطعا مطمئن باشید که این لیست کاملا بی طرفانه نگارش شده است.
   و ترتیبی برای آن مشخص نشده است.

 89. شماها فکر کنم prison break رو ندیدید که اسمی ازش نمیارید . دقیقا همون کاری باهاتون میکنه که برکینگ بد میکنه

  1. به نظر من که اصلا قابل مقایسه نیست مقایسه کولاک با یه سریال عادی با اتفاقات کند و غیر واقعی همین که مرده پشتش خالکوبی کرده تا بره زندان برادرشو نجات بده یعنی یه داستان پوچ فقط سرگرمی اور!

 90. سریال بازی تاج وتخت یکی از بهترین سریال هسته حالا نمی خواهم برم به جزیاتش ولی این سریال شخصا بر زندگی من تأثیر گذاشته

 91. سلام اول از همه میخوام تشکر کنم از زحمتهای زیادی ک میکشین💖
  یه درخواست ازتون داشتم
  اگ سریالی سراغ دارید که تو سبک The100 باشه بهم پیشنهاد بدین، من خیلی گشتم ولی تو ژانر علمی تخیلی چیزی پیدا نکردم که به پای The100 برسه اگ شما میتونید کمکم کنید ممنون💖

  1. سلام.
   دوست عزیز یه نگاهی به لیست زیر بندازید:
   1.Lost
   2.Leftovers
   3.Colony
   4.Battlestar Galactica
   5.Terra Nova
   فقط 3 و 5 وسط کار کنسل شدن ولی اگه علاقه دارید در این سبک عالی هستن.

  1. سلام.
   دوست عزیز شما درست میگید در اولین فرصت اطلاعات آپدیت می‌شوند.
   ممنون بابت نظرتون.

 92. سلام فکر کنم با احترام به تمام سریالا که تقریبا ۷۰درصد شو دیدم ولی جای سریال bates motel خالیه سریالی بینظیر با فیلم نامه بسیار قوی ومرموز
  پیشنهاد میکنم از دست ندین

 93. بنظر من وقشه تعدادشون کمتر کنید به جایی بیشتر چون سخته بین 50 تا سریال 1شو انتخاب کرد
  سریال فلش خیلی کلیشه بنظر من جذابیت خاصی نداره ولی برعکس ارو فوق العادست

  1. سلام دوست عزیز.
   ممنونم بابت نظرتون.
   قطعا لیست طولانی میشه و از یه جایی به بعد آپدیت این پست با توجه به سریال های جدید انجام خواهد شد که جایگزین هم ژانرهای خودشون میشن.
   قطعا ما به فکر بهترین ها در هر ژانر هستیم.
   ولی وقتی لیست تکمیل شد تعداد سریال ها ثابت خواهد بود.

 94. سریال های مورد علاقه من:
  arrow
  gotham
  Game Of Thrones
  Daredevil
  Titans
  Stranger Thing
  لطفا سریال دردویل و گاتهام در سایت قرار دهید

  1. سلام .
   ممنون از مشارکتتون.
   دوست عزیز به کاندیدها اضافه شد هر چند که شانس کمتری داره.
   فصل اول این سریال شاهکار بود ولی متاسفانه دوفصل بعدی به شدت افت کرده و احتمال حضورش خیلی کمه.

 95. سلام و ممنون بابت سایت عالیتون

  رتبه بندی سریالا عالی و دقیق بود و واقعا همون جایگاهی داشتن که شما قرارشون دادید

  این سریالا واقعاااااا بی نظیرن حتما ببینید
  لاست و اسپارتاکوس جز سریال هایی بودن که بهترین و پر طرفدارترین هم توی دوران خودشون هم درحال حاضرن
  اگر هیییییییییچ سریالی تاحالا ندیدید حتممممما اسپارتاکوسو ببینید حتتتتتماااااا

  1.گات که ژانرش کلیه درام جنگی تاریخی فانتزی همه چی داره
  2.بیریکینگ بد که بی نظیره خیلی سریال ساده ای هست و نقش اصلیاش کلا تعداد محدودین ولی واقعا قشنگه
  3.وایکینگ ها که جنگی تاریخی درامه که به نظر من هررررررکی نبینه سرش حسابی کلاه رفته
  4.بنشی اکشن درام جناییه و واقعاااا فوق العادست دوستنداری تموم بشه
  5.خانه کاغذی کلا توی یه مجموعست بدون اکشن خاصی ولی خیییلی آدمو جذب میکنه و مدام اتفاق جدید میوفته

  ولی واقعا جای سریال” power “توی لیستتون خالیه
  فصل 1 تا چند قسمت اولش یه کم روند کندی داره ولی بعدش محششششششره

  1. قطعا یکی از بهترین درام ها در کنار سریال پولدارک، دانتون ابی و دروغ‌های کوچک بزرگ است.
   ممنون ار مشارکتتون.
   قطعا در ادامه لیست حضور خواهد داشت.

 96. از بین تمام سریال هایی که تا حالا دیدم ب نظرم واکینگ دد از همه شون بهتر و تاثیرگذار تز بود

 97. تمامی سریال های بالا رو دیدم همشون خوب هستن اما هیجان هیچکدوم به اندازه دکستر نیست یعنی من وقتی میدیدم داشتم از هیجان صندلی رو گاز میزدم حداقل این نظر منه

 98. بنظرم هیچکدوم ازین سریالاجالب نیستن..من تک تکشون کامل دیدم وزره ای ازدیدنشون لذت نبردم وموندم چجوری به اینارای دادن ک اینقدرای آوردن!
  بهترین سریالی ک توعمرم دیدن اونم بیشنرازده بار سریال اسپارتاکوس هرچهارفصلش بودک فک نکنم کسی بتونه همچی فیلمی بسازه..
  البته چون بازیگراش اکثرا استرالیایی هستن واونجاهم فیلمبرداری شده بخاطرای تولیست قرارنگرفته..
  بعدازاونم سریال بلک میرور..وبلک لیستم خوبه

  1. سلام.
   ممنون از مشارکتتون.
   دوست عزیز سریال اسپارتاکوس در لیست کاندیدها هست .
   این لیست به همه سلیقه ها پرداخته و سعی کردیم بهترین ها را بزاریم.

 99. فقط و فقط وایکینگ ها سریاله فوق العاده پرمعنا و مفهوم
  با اینکه شصت هفتاد قسمت بود اما ب اندازه 10 سال تجربه ب آدم میده جوری که به نظرم از گات هم میتونه بهتر باشه من واقعا با این سریال و شخصیت هاش زندگی کردم

 100. سریال GAME of THRONES سریالی بود که بعد از چندین و چند بار نگاه کردن آرزو دارم به روز اولی که این سریال رو ندیده بودم برگردم تا دوباره وارد یک داستان بسیار بسیار عظیم بشم GAME OF THRONES واقعا سریای بی نقص بود که هرنوع بیننده ای اگه واقعا سریال رو کاملا بفهمه بازهم تاکید میکنم که کاملا بفهمه،در روح و روانش وارد خواهدش کسانی که این سریال رو تابحال ندیدین واقعا خوشا به حالشون که این سریال رو تجربه کنند.
  اگر ندیدین التماستون میکنم که نگاه کنید.

  1. منم می خوام به یه ثانیه قبل از شروع سریال برگردم ولی نگاه نکنم ۷ فصل دنبالش کردم به این هوا که یه پایان فوق العاده براش بنویسن اون وقت این دو تا شورانر احمقش گند زدن به همه چی.

 101. واقعا درک نمیکنم تو لیستی که پر از سریال ماورائی هست چرا سریال ماورایی فوق العاده اوریجینالز نیستش😐😐😑

 102. با عرض سلام و درود بر شما با این سایت خوبتون.
  اگر اشکالی نداشته باشه من دو تا نقد دارم:
  اول اینکه چرا سریال Honnibal تو این لیست نیست مگه میشه از این شاهکار گذشت؟
  و دوم سریال محشر Twin Peaks که اونم تو لیست شما دیده نشد.
  با این سایت خوبتون حیفه که این دو مورد داخلش نباشه . در ضمن یه احترام ویژه ای میشه به طرفدارای سبک سورئال.
  با تشکر از شما و توجهتون.

  1. سروش جان سلام. امیدوارم که حالتون خوب باشه.
   و بسیار ممنونم از لطفی که به ما دارید.. در مورد سریالا باید بگم که ما به صورت هفتگی مقاله رو آپدیت می‌کنیم و سعی می‌کنیم عناوینی که بیشترین رأی و نظر رو دارن قرار بدیم.
   مطمئن باشید که این لیست براساس شایسته سالاری طراحی شده و سریالای خوب همگی قرار می‌گیرن. به قولی ممکنه یه مقدار طول بکشه تا تکمیله تکمیل شه، اما ما با تمام توانمون داریم تلاش می‌کنیم تا بهترین عناوین هر ژانر رو براتون قرار بدیم.
   در نهایت بازم تشکر می‌کنم از لطفتون و سریالایی که فرمودید به لیست بروزرسانی اضافه میشن

   1. ارادت آقا مصطفی عزیز
    جناب متشکرم از اینکه به نظر کاربرهای سایتتون احترام میذارید ، وقت میذارید و پاسخگو هستید. از این جهت خیلی سپاسگزارم.
    این لیست که تو مقاله اومده بدون شک یه لیست فوق العادست و در این باب شکی نیست و اون دو تا مورد هم در حد پیشنهاد بود از طرف کسی که مثل خودتون تا حدی مطالعه کرده و تجربه ی محدودی داره.
    خیلی ممنونم که نظرم رو پذیرا بودید.

 103. با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما و دوستان گرامی. خیلی پست خوبی بود تقریبا بهترین سریال ها رو معرفی کردید.
  کسایی که از سریال طنز و عاشقانه لذت میبرن سریال good luck chuck رو بهشون توصیه میکنم سریال جالبی هست.
  ممنون از سایت خوبتون

 104. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیران مجموعه که انصافا تعدادی از بهترین سریال های تاریخ رو جمع آوری کردید،بنده معتقدم که فیلم و سریال مثل غذا کاملن ذائقه ای وسلیقه ای هستش اما از اونجای که خودم تقریبا تمام سریال های که اشاره شده رو دیدم با اجازه همگی سلیقه شخصیم رو در اختیار علاقه مندان قرار میدم انشاله که مفید واقع بشم.علاقمندان سریال کارآگاهی شرلوک،پلیسی مهیج سریال های ترودتکتیو،دکستر،فارگوفصل۱ سریال جنگی جوخه برادران سریال درام چرنوبیل گانگستری نارکوس پیکی بلاندرز وبعدسانزآف آنارشی هیجانی ترسناک مردگان متحرک رو ببینید حتمن سریال های مثل وست ورد یا فرینچ با توجه به بودجه هزینه شده شکست محسوب میشن به نظرمن وقرار گرفتن سریال هایی مثل خاطرات خون آشام ارو و بنشی در کنار بزرگان…در ضمن بدون سریال اسپارتاکوس۱ این مجموعه واقعا ناقص هستش در ژانر وحشت سریال پارانرمال ویتنس و سریال strain (خون آشامی) خوش ساخت هستند..باتشکر

  1. خیلی مچکر از از نظرتون انشاا… در آپدیت‌های آینده تعدادی از سریال هایی که نام بردید اضافه خواهند شد

 105. تماشای سریال های بریکینگ بد،وایکینگ وبازی های تاج و تخت رو،بخاطر ضرب آهنگ آرام سریال ها و وجود داستان های موازی به افرادی که وقت و حوصله و علاقه بیشتری دارند(مخاطبان حرفه ای تر سریال) توصیه میکنم..سریال ۲۴ و سوپرنچرال و خانواده سوپرانو در ژانر خودشون قابل توجه هستند..

  1. سلام مهرنازجان حالتون خوبه؟ پیشنهاد می‌کنم پیکی بلایندرز رو شروع کن. باهر سلیقه‌ای سازگاره این سریال.

 106. خداوکیلی خاطرات خون آشام و ارو رو حذف کنید نباید در لیست بهترین سریال ها باشن وگرنه به نظرم این لیست بر طبق کیفیت سریال نیست.

  1. سلام.
   ممنون از نظرتتون.
   این لیست شامل بهترین سریال ها در تمام ژانرهاست و سریال های تینیجری و قهرمانی هم شامل اون میشه.

  1. سلام.
   ممنون از مشارکتتون.
   قطعا این سریال فوق العاده است و در لیست کاندیدهای آپدیدت آینده حضور دارد.

 107. یه بار یه کامنتی رو تو یه سایتی خوندم که یه بنده خدایی نوشته بود من خیلی سریال می بینم حاضرم همه رو فراموش کنم ولی سریال سرقت پول یا money heist رو یه بار دیگه ببینم.آدم حس میکنه که خودش تو سرقت حضور داره و با بقیه اعضا همدسته و هر لحظه ممکنه بگیرنتون.اونقد هیجان سریال بالاست که دستشویی نمیتونی بری.توصیه میکنم حتما نگاه کنید.

 108. واقعا اسپارتاکوس ی چیز دیگ بود درسته صحنه داشت زیاد ولی خب اگ کسی ب اصل فیلم توجه کنه اصلا این صحنه ها بنظرش هم نمیاد اگ کسی ازین جور سریالا میشناسه معرفی کنه کلا فیلم تاریخی خوبه

  1. سلام حسین جان حالت خوبه دوسته من؟
   تابو واقعا سریال محشریه.. بنده به‌شخصه عاشق این سریالم. اما باوجود اینکه درحال حاضر فقط 1 فصل ازش منتشر شده زیاد جالب نیست که پیشنهادش بدیم.
   چون خودت میدونی دیگه سریالیه که به‌شدت مجذوب میکنه مخاطبو و وقتی ببینن 1فصل ازش اومده ممکنه اذیت شن.
   اما در آینده برنامه‌هایی داریم برای تابو ..
   در آخر خیلی ممنونم از مشارکت و کمکت دوسته عزیزم

 109. سلام
  سریالهایی که نام بردین اکثرا خوبن ولی یه سریال هست که جزو لیستتون نیست و به نظر من جاش خالیه
  سریال v که در مورد موجودات فضایی خزنده هست که با پوسته انسانی بین ادما نفوذ کردن و اهدافشون رو دنبال میکنن
  ای قضیه خزندههای فضایی یا رپتالیانها یکی از عقاید اصلی باورمندای فضانوردان باستانی و معتقدین تئوری توطئه هست که عقیده دارن سردمداران جهان از رپتالینها هستن
  ویدیوهای زیادی هم هست از شخصیتهای معروف که هنگام مصاحبه کنترل بدنشون از دستشون خارج میشه و نشون میدن رپتالین هستن مثل بریتنی و کیتی پری و ریحانا و ویدئوی معروف محافظ اوباما
  البن=ته این قضیه جدیدی نیست که بگیم ساخته و پرداخته امریکا برای فریب اذهان مردمه
  تو خیلی از کتیبه های باستانی و مجسنه های چند هزار ساله پیش هم این رپتالینها رو نشون دادن

  1. سلام.
   سریال پانیشر در لیست کاندیدها بوده ولی متاسفانه به دلیل کنسل شدن تا به حال در لیست قرار نگرفته است.

  1. سلام.
   ممنون از مشارکت ارزشمندتون.
   در لیست کاندیدها هست منتظر آپدیت های آینده باشید.

 110. دوستان عزيز اول اين سريال ها رو ببينيد بعد بريد سراغ بقيه
  1- لاست
  2- فراز از زندان
  3- بركينگ بد
  4 – واكينگ دد
  5 – گيم آف ترونز
  6 – وايكينگ ها
  7 – اسپارتاكوس
  8 – بنشي
  9 – the 100
  10 – 13 دليل براي اينكه
  11 – مضنون
  12 – نيكيتا
  13 – دكستر
  14 – فرينج
  15 – جوخه برادران
  16 – دوستان
  17- سرگذشت يك نديمه
  18 – با آرزوي موفقيت و سلامتي براي تمامي دوستاتي كه اين
  پست رو دنبال كردن .

 111. سلام خسته نباشید واقعا لذت بردم از سایتتون…از نظر من که بیشتر از عمرم رو فیلم دیدم میتونم بگم قشنگترین سریال دنیا فراراز زندان هستش چون این فیلم تاثیرش فوق العاده هست ویک سریال دیگر که جاش واقعا تو این لیست خالیه و شاید خیلی ها ندیدن این سریال رو سریال نیکیتا هستش این سریال تاثیر فوق العاده ای داره وشاید ژانرش اکشن باشه که فیلم بیشترش اکشن هست ولی خب صحنه های عشقی ودرام واقعا تاثیر گذاری داره که من اخره هر فصلش اشکم درمیومد کلا هم چهار فصله وبسیار عالی تموم میشه…یعنی همه ی فیلما همش اخرش اونجور که فکر میکنی تموم نمیشه وزیاد جالب نیست ولی این فیلم خیلی عالی تموم میشه وحتما پیشنهاد میکنم که خانم های اهل فیلم حتما ببیننش چون شخصیت اصلی یک زنه با روحیه ی بالا وجذاب

  1. سلام آقا یاسر .. ممنون از لطفت دوست عزیز. خوشحالم که تونستیم لحظات خوبی رو براتون به ارمغان بیاریم.
   و درنهایت ممنون از پیشنهاد و مشارکتت دوست من 3>

  1. سلام.
   ممنون از مشارکتتون.
   در لیست کاندیدهای جایگزینی هست.
   به نظر شما سریال House M. D به جای کدام سریال در لیست بالا باید قرار بگیرد؟
   سریال های هم ژانر برحسب لیاقت جایگزین یکدیگر می شوند.
   پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید.

 112. دوتا از بهترین سریال هایی که تو عمرم دیدم یکی بنشی بود یکی هم خانه اسکناس یا همون سرقت پول بود ، عالی بودن ، بهتر از اینا دیگه نیست

 113. جای سریال Gray’s Anatomy بسیار بسیار خالیه. سریال House M.D را هم دوست داشتم هرچند که بنظرم یک مقدار درگیر تکرار شده بود.

 114. من چنتا از معروفترینهاشو دیدم که بخاطر سلیقه خاصی که دارم و بقول دوستای فیلم بینم سلیقه فیلم بینهای ناشیه فیلم با روند عادی رو خیلی نمیپسندم ولی در کل گیم تنها سریالی بود که براش لحظه شماری میکردم و دوبار دیدمش! بریکینگ بد قابل قبول بود برام. والکینگ دد زیادی کش داد بیخیالش شدم. وایکینگ بد نبود ولی اونم انگار داره کش میده. لاست معمولی بود و شیملس رو تازه شروع کردم. و البته برای سریالهای بعدیم میخوام از نظرات دوستان استفاده کنم که با این سلیقه ای که دارم کدوم فیلمارو پیشنهاد میدن بهم؟

 115. سلام ..من دنبال یه سریالم که مثل بیکی بلندرز باشه دوستان ..ژانرش فوق العاده س
  خیلی از همه ممنونم

  1. سلام اول باید بگم که سریال پیکی بلایندرز سریال واقعا با کیفیت و خوش ساختی هست و خیلی سخت می‌شه چیزی به این خوبی پیدا کرد.
   اما اگر از این سبک خوشتون اومده می‌تونین Breaking bad یا Better Call Saul اگر ندیدین، سریال Sons of Anarchy یا Sopranos و آخرین پیشنهادم Boardwalk Empire رو تماشا کنید.
   همه‌ی سریال‌هایی که گفتم خیلی جذاب و با کیفیت هستند و نکات مشترک زیادی هم با پیکی بلایندرز دارند، ولی اگر با این دید وارد بشین که می‌خواین یه پیکی بلایندرز دیگه تماشا کنید فکر نمی‌کنم خیلی لذت بخش باشن، برای تماشای یه سریال جدید خودتونو آماده کنین بعد احتمالا حس دیدن یه سریال خوب که با پیکی داشتین دوباره تکرار می‌شه.

 116. سلام
  این همه بحث واسه چیه
  همه میدونیم که هیچ سایتی حتی imdb نمیتونه بگه کدوم سریال بهتره این مر و م هستند که مشخص میکنند
  اما میخواستم بگم من تو هر سایت یا هرجا رفتم
  و پرسیدم بهترین سریال های دنیا کدومن
  میگفتن گیم اف ترونز و هری پاتر
  و منم با این نظرا موافقم و فک نکنم
  دیگه همچین سریال هایی تو دنیا سینما تکرار بشه

  1. سلام یکی از دلایلی که شاید IMDb هم همیشه نتونه بهترین پیشنهاد رو بده وسعت کار این وب سایت هست که با سلیقه‌ی همه‌ی مردم دنیا باید خودش رو سازگار کنه اما مخاطبان داخلی خیلی راحت تر می‌تونن به هم پیشنهاد بدن و معمولا هم از پیشنهادات راضی باشن.
   راجع به سریال گیم اف ترونز و هری پاتر هم که البته هری پاتر یک مجموعه‌ی فیلم هست نه یک سریال باید بگم هر دو خیلی خوبن ولی اصلا نمیشه گفت این دو عنوان فاصله‌ی خیلی زیادی با بقیه دارن هر سریال و فیلمی ضعف ها و قوت‌های خودشو داره، هیچکس نمی‌تونه ثابت کنه که مجموعه فیلم هری پاتر بهتر هست یا مجموعه‌ی جنگ ستارگان؛ بهترین کار اینه که همه از چیزی که دوست دارن لذت ببرن، به دیگران هم پیشنهاد بدن.

 117. سریال گات.24.برکینگ بد.واکینگ دد .فرار از زندان.لاست.اسپارت.پیکی بلایندرز.فرندز.دکستر.ده سریال فوق العاده جهان اول شماها این ده سریال و نگاه کنید تا شاید پنج درصد بتونید اسم خودتونو بزارین سریالیست بعد بیایین در مورد بقیه هم نظر میدیم

  1. سریال‌هایی که گفتین همگی خوبن اما سریال‌هایی که توی لیست قرار دارن همشون در ژانز خودشون بهترینن و هر سلیقه‌ای یه نوع سریال رو می‌پسنده.

  1. سلام.
   ممنون از نظرتون.
   قطعا این سریال ها حذف شده و باز خواهند گشت تا به بهترین لیست ممکن دست پیدا کنیم.
   ممنون میشم پیشنهاد جایگزینی خودتون رو بدید.

 118. خیلی خیلی یریال دیدم اما بهترین سریال های که دیدم
  1 تاج تخت
  2فرار از زندان
  3 سریال24
  4بانشی
  5خانه کاغذی
  6روم
  7بریکینگ بد
  8 وایکنیگ ها
  9شیاطین داوینچی
  10 جوخه برادران
  11چرونبیل
  12ل پاچو
  13 نارکوها
  14 شملس

 119. من خیلی سریال دیدم مثل دکستر، واکینک دد،برکینگ بد،گریم،گیم اف ترونز…..
  ولی هیچکدومش به سریال سوپر نچرال نمیرسه بنظرم باید تو لیست رتبه اول میگرفت بهتون پیشنهاد میکنم ببینید سریالای بزرگ تو جیبش میزاره

  1. البته این لیست رتبه بندی نشده و سریال‌های اول کاملا اتفاقی اول هستند، این لیست با این دید نوشته شده که بهترین سریال‌های هر سبک رو معرفی کنه چون مقایسه مثلا چرنوبیل با گیم اف ترونز کاملا بی معناس.

 120. فقط و فقط پانیشر خاهر مادر هرچی سریاله اکثر سریالا رو دیدم هیچکدوم به پانیشر نمیرسن حتما ببینید

 121. ممنون از لیست خوبی که تهیه کردین سریال تاریخی Rome هم پیشنهاد می کنم در این لیست قرار بدین

 122. سریال black mirror واقعا فوق العاده با اینکه هر قسمتش فرق داره ولی باز هم دوست داری تند تند قسمت بعدشو ببینی ، موضوعش کاملا متفاوته، breaking bad شاهکار بود ، سریال dexter فوق العاده، و سریال hanibal عالی بود که متاسفانه تا فصل 2 ساخنه شد، همچنان منتظرم فصل بعدیش ساخته بشه، walking dead جذابه و با SUPERnatural و vampire بزرگ شدم و دوستشون دارم ، سریال چرنوبیل واقعا تاثیرگذار و زیبا بود یکی از بهترین هاست، سریال گات و وایکینگ اوایل جذاب بود ولی خیلی ضعیف شدن ، سریال west word موضوعش جدیده ولی کاملا حوصلتون و سر میبره، true detective فصل 1 عالیه اونم به خاطر متیو مک کانهی که عشقه ولی اگه اهل فیلم های مفهومی و با دیالوگای سنگین نیستید بهتره که نبینید، سریال lost فصلای اولش جالبه ولی اخراش افت داره، american horror story اصلا برام جذابیتی نداشت فقط چند قسمتش و دیدم و بی خیال شدم چون اصلا بدرد افرادی که ژانر ترسناک و دوست دارن نمیخوره کاملا چرته ، the 100 اوایلش واقعا جذاب بود ، یه مقدار ضعیف شد و فصل بعدیشم فصل پایانیه ولی دوستش داشتم، تو ژانر کمدی اگه زنده بودم تصمیم دارم فرندز و ببینم چون زیاد به کمدی علاقه ندارم ، سریال زیاد دیدم ولی اینا واقعا برام خوب بودن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 7 =

دکمه بازگشت به بالا