فیلم و سریالانیمه ها

10+ از بهترین انیمه های فانتزی تا سال ۲۰۲۳؛ جادویی‌ترین انیمه‌ها

دنیای اثرهای فانتزی همواره جذابیت خاصی داشته‌اند؛ زیرا غیرممکن‌ها در آن‌ها ممکن می‌شوند و هرچیزی امکان‌پذیر است. غیرقابل پیش‌بینی بودن بهترین انیمه های فانتزی و این‌که این دنیای فانتزی با ژانرهای دیگر ترکیب می‌شود، یکی از دلایل محبوبیت‌ انیمه است. با ما همراه باشید تا با بهترین انیمه‌های فانتزی آشنا شوید.

معرفی برترین انیمه های فانتزی و جادوگری جهان تا سال 2023

هرکسی که علاقه‌ای به دنیای فانتزی داشته باشد، از دنیای تالکین گرفته تا هری پاتر رولینگ، می‌تواند از بهترین انیمه های فانتزی لذت ببرد. به‌طور کلی در بسیاری از انیمه‌ها فضایی فانتزی وجود دارد اما این فضا در انیمه‌هایی مانند Death Note به اوج خود می‌رسد.

دنیای انیمه‌های فانتزی همواره درحال رشد است و هرسال انیمه‌های جدیدی به لیست بهترین انیمه های فانتزی اضافه می‌شود. بسیاری از انیمه‌های فانتزی ساخته‌شده هم حتی قابل تماشا نیستند و کیفیت پایینی دارند؛ به‌همین دلیل ما لیستی از بهترین انیمه های جادویی و شیطانی را برای شما آماده کرده‌ایم.

بهترین انیمه های فانتزی؛ ماریا؛ ساحره باکره - Maria The Virgin Witch

ماریا؛ ساحره باکره – Maria The Virgin Witch

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، عاشقانه، کمدی
 • اسم ژاپنی: Junketsu No Maria
 • سال پخش: ۲۰۱۵
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 7

ماریا یکی از انیمه های فانتزی جادویی کم‌تر شناخته‌شده میان طرفداران است. این سریال که یک انیمه کمدی هم محسوب می‌شود، عناصری عاشقانه هم دارد. این انیمه در یک فصل ۱۲ قسمته ساخته شده است و توانسته است نظراتی تقریبا مثبت از منتقدان دریافت کند.

صحنه‌های اکشن و جنگی این انیمه تحسین‌های مخاطبان و منتقدان را دریافت کرد. توجه به جزییات و طراحی لباس‌ها و صحنه‌ها هم یکی‌دیگر از مواردی بود که تحسین مخاطبان را درپی داشت. کاراکتر ماریا یک کاراکتر بامزه و جادویی است که باعث ایجاد فضایی شاد در سریال شده است.

خلاصه داستان انیمه ماریا؛‌ ساحره باکره

این انیمه راجع‌به جادوگری به‌نام ماریا است که در دوره جنگ بین فرانسه و انگلیس زندگی می‌کند. او که از جنگ نفرت دارد، از قدرت‌های جادویی‌اش استفاده می‌کند تا به جنگ پایان دهد و شرایط جنگ را عوض کند. بسیاری از افراد با این کار او مخالفت می‌کنند و همین باعث ایجاد خطراتی برای ماریا می‌شود.

بهترین انیمه های فانتزی؛ اینویاشا - InuYasha

اینویاشا – InuYasha

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، عاشقانه
 • اسم ژاپنی: InuYasha
 • سال پخش: ۲۰۰۰
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 7.9

اینویاشا یکی از بهترین انیمه های فانتزی دخترانه دهه گذشته است اما به‌راحتی می‌توان آن را یکی از بهترین انیمه های فانتزی تاریخ درنظر گرفت. این انیمه در ۱۶۷ قسمت و در طول ۴ سال ساخته شده است.

این انیمه یکی از فانتزی‌های کلاسیک دنیای انیمه‌هاست؛ دختری نوجوان که درواقع دارای روح یک کاهنه باستانی است و شیطانی به‌نام اینویاشا که می‌خواهد سنگی را بدزدد تا به شیطانی کامل و بدون نقص تبدیل شود. تمام اِلمان‌های یک انیمه فانتزی در این اثر به‌کار رفته است.

خلاصه داستان اینویاشا

اینویاشا یک موجود شیطانی است که به یک شیطان کامل تبدیل نشده است. او درتلاش برای به‌دست آوردن یک سنگ جادویی، باعث مرگ نگهبان آن سنگ و نابودی سنگ با او می‌شود. چند قرن بعد کاگومه، یک دختر دانش‌آموز ژاپنی، از معبد باستانی خانواده‌اش به گذشته سفر می‌کند؛ به زمانی‌که اینویاشا هنوز زنده است.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  دانلود سریال چینی تا ابد عاشق قسمت 28 + زیرنویس فارسی

بهترین انیمه های فانتزی؛ برزرک - Berserk

برزرک – Berserk

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، ترسناک
 • اسم ژاپنی: Kenpuu Denki Berserk
 • سال پخش: ۱۹۹۷
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 8.7

برزرک که براساس مانگای کنتارو میرورا ساخته شده است، یکی از بهترین انیمه های فانتزی تاریک است. این انیمه مورد تحسین‌های زیادی واقع شده است و به‌عنوان یکی از بهترین انیمه‌های ساخته‌شده از مانگا شناخته می‌شود. برزرک یکی از انیمه‌هایی است که علاوه بر ساختار فانتزی و صحنه‌های جنگی‌اش، به‌خاطر دیالوگ‌های فلسفی هم تحسین‌ می‌شود.

یک نسخه جدید از انیمه برزرک که در سال ۲۰۱۶ ساخته شد، کیفیت بالا و ارزش تماشا ندارد اما انیمه اصلی که در دهه ۹۰ ساخته شده‌ است، یکی از انیمه های افسانه ای به‌شمار می‌رود. سه انیمه سینمایی فانتزی دوبله فارسی Golden Age هم که براساس همین مانگا ساخته شده‌اند، ارزش تماشا دارند.

خلاصه داستان انیمه برزرک

این انیمه داستان پسری به‌نام گات را روایت می‌کند که پس از قتل نگهبانش، فرار کرده و با گروهی به‌نام هاوکس روبه‌رو می‌شود. این گروه که به پادشاه میدلند خدمت می‌کنند، پس از پیروزی در یک نبرد به گارد شخصی پادشاه تبدیل می‌شوند. این ارتقای مقام باعث می‌شود تا گات و گروه هاوکس با مسائلی جادویی روبه‌رو شوند.

بهترین انیمه های فانتزی؛ دفترچه مرگ - Death Note

دفترچه مرگ – Death Note

 • ژانر: جنایی، معمایی، ماجراجویی، ترسناک
 • اسم ژاپنی: Desu Noto
 • سال پخش: ۲۰۰۶
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 9

کم‌تر کسی است که به ‌دنیای انیمه علاقه داشته باشد و حداقل اسم دث نوت را نشنیده باشد. دث نوت یکی از بهترین انیمه های فانتزی است که تا‌به‌حال ساخته شده است. شخصیت لایت در دث نوت یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های انیمه‌ای است.

دث نوت تقابل بین دو نابغه را نشان می‌دهد، یکی از آن‌ها در تلاش برای نابودی خلاف‌کاران جهان و دیگری در تلاش برای دست‌گیری او. دث نوت یکی از بهترین انیمه های ترسناک و فانتزی است که برای تمام طرفداران دنیای فانتزی جذابیت خواهد داشت.

خلاصه داستان دث نوت

این انیمه داستان یک نوجوان بسیار باهوش، لایت، را روایت می‌کند که یک دفترچه جادویی پیدا کرده است. او متوجه می‌شود که اسم هرکسی را که در دفترچه بنویسد، آن شخص می‌میرد. او تصمیم می‌گیرد تا با این دفترچه دنیا را به‌جای بهتری تبدیل کند اما یک افسر پلیس مرموز و نابغه به‌نام L، ماموریت دارد تا او را دست‌گیر کند.

بهترین انیمه های فانتزی؛ سبد میوه‌ها - Fruits Basket

سبد میوه‌ها – Fruits Basket

 • ژانر: کمدی، درام، عاشقانه
 • سال پخش: ۲۰۱۹
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): .8.6

اگر به انیمه‌های عاشقانه و تینیجری علاقه دارید، سبد میوه‌ها را از دست ندهید. سبد میوه‌ها که یکی از بهترین انیمه های فانتزی عاشقانه است، یک انیمه کمدی و عاشقانه راجع به دانش‌آموزان و خانواده آن‌هاست.

انیمه سبد میو‌ه‌ها داستانی راجع به زودیاک‌های چینی دارد که در فضایی تینیجری و عاشقانه رخ می‌دهد. یک فانتزی رمانتیک که وفادار به مانگا است و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به انیمه اصلی ساخته سال ۲۰۰۱ دارد.

خلاصه داستان سبد میوه‌ها

این انیمه داستان توهرو و خانواده سوهما را نشان می‌دهد. اعضای خانواده سوهما رازی دارند که برملا شدنش می‌تواند زندگی‌شان را نابود کند. زمانی‌که توهرو به راز آن‌ها پی می‌برد، تلاش می‌کند تا به آن‌ها کمک کند و طلسم آن‌ها را باطل کند. زمانی‌که کسی آن‌ها را در آغوش می‌گیرد، آن‌ها به یکی از حیوان‌های زودیاک‌های چینی تبدیل می‌شوند.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  زمان پخش سریال نامادری از شبکه جم تی وی【ساعت تکرار + داستان】

بهترین انیمه های فانتزی؛ کیمیاگر تمام فلزی: برادری - Fullmetal Alchemist: Brotherhood

کیمیاگر تمام فلزی: برادری – Fullmetal Alchemist: Brotherhood

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی
 • اسم ژاپنی: Hagane no renkinjutsushi
 • سال پخش: ۲۰۰۹
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 9.1

کیمیاگر تمام فلزی نه‌تنها یکی از بهترین انیمه های فانتزی، بلکه یکی از بهترین انیمه های سریالی در کل تاریخ است. این انیمه که براساس مانگای هیرومو آراکاوا ساخته شده است، یکی از وفادارترین انیمه‌ها به مانگاست.

به‌عنوان یکی از بهترین انیمه های فانتزی جادویی، انیمه‌ای است که بسیاری از افراد را به دنیای انیمه‌ها علاقه‌مند کرد. بسیاری از افراد که به انیمه‌ها حس خوبی نداشتند، پس از دیدن کیمیاگر تمام فلزی بود که عاشق انیمه‌ها شدند.

خلاصه داستان کیمیاگر تمام فلزی: برادری

این انیمه داستان ادوارد و آلفونسو را نشان می‌دهد؛ پدر آن‌ها که یک کیمیاگر بی‌نظیر بود، آن‌ها را در بچگی ترک کرده است. آن‌ها همواره به دنیای کیمیاگری و جادو علاقه زیادی داشتند اما زمانی‌که مادرشان از دنیا می‌رود، تصمیم می‌گیرند تا با پیدا کردن سنگ جادو او را به زندگی برگردانند. این تلاش منجر به یک فاجعه می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:

بهترین انیمه های فانتزی؛ اتک آن تایتان - Attack on Titan

اتک آن تایتان – Attack on Titan

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، ترسناک
 • اسم ژاپنی: Shingeki no Kyojin
 • سال پخش: ۲۰۱۳
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 9

اگر به دنبال معروف‌ترین و بهترین انیمه های فانتزی باشید، قطعا با اتک آن تایتان هم آشنا خواهید شد. انیمه‌ای که محبوبترین شخصیت انیمه ای دهه گذشته را معرفی کرد. ارن یگر یکی از باهوش‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های انیمه است که تابه‌حال ساخته‌شده است.

به‌عنوان یکی از بهترین انیمه های فانتزی سریالی، اتک آن تایتان دنیای فانتزی بی‌نظیری را به طرفداران اثرهای فانتزی و انیمه ارائه می‌کند؛ دنیایی پر از تایتان‌ها، جنگ‌های جادویی و رزمی و یک قهرمان شجاع.

خلاصه داستان اتک آن تایتان

این انیمه داستان ارن یگر و تایتان‌ها را روایت می‌کند. دنیایی که مردم محکوم به زندگی در یک شهر محاصره‌شده توسط سه دیوار هستند تا در مقابل تایتان‌های آدم‌خوار در امان باشند. ارن یگر که مادر و شهر خود را به‌دلیل حمله تایتان‌ها از دست داده است،‌ تصمیم می‌گیرد تا با تایتان‌ها مبارزه کرده و آن‌ها را نابود کند.

بهترین انیمه های فانتزی؛ شیطان‌کش - Demon Slayer

شیطان‌کش – Demon Slayer

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی
 • اسم ژاپنی: Kimetsu no Yaiba
 • سال پخش: ۲۰۱۹
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 8.7

پس از انتشار در سال ۲۰۱۹، دیمن اسلیر به‌سرعت تبدیل یکی از بهترین انیمه های فانتزی در ژانر شونن شد. این انیمه تحسین‌های زیادی از طرفداران انیمه شونن دریافت کرد و به یکی از بهترین سریال‌ها در سایت آی‌ام‌دی‌بی هم تبدیل شد.

خلاصه داستان دیمن اسلیر

این انیمه فانتزی داستانی غم‌انگیز دارد؛‌ داستانی سرشار از انتقام و عشق. زمانی‌که روستای محل زندگی تانجیرو توسط موجوداتی شیطانی مورد حمله قرار می‌گیرد و اعضای خانواده او کشته می‌شوند، او تصمیم به انتقام می‌گیرد.

او و خواهرش تنها عضوهای خانواده هستند که نجات پیدا می‌کنند اما خواهرش هم درحال تبدیل شدن به یکی از موجودات شیطانی است. تانجیرو، قهرمان شمشیرباز داستان، باید با انواع شیاطین مبارزه کند تا بتواند خواهرش را نجات دهد.

بهترین انیمه های فانتزی؛ عروس جادوگر باستانی - Ancient Magus’ Bride

عروس جادوگر باستانی – Ancient Magus’ Bride

 • ژانر: درام، معمایی، ترسناک، عاشقانه
 • اسم ژاپنی: Mahô Tsukai no Yome
 • سال پخش: ۲۰۱۷
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 7.7

این انیمه براساس مانگای یامازاکی ساخته شده است و یکی از بهترین انیمه های عاشقانه است که تابه‌حال ساخته شده است. انیمه‌ای که داستان یک کودک یتیم و جادوگری تنها را نمایش می‌دهد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  مرگ اوترد ؛ آیا اوترد در فصل پنجم آخرین پادشاهی می میرد؟ + عکس واقعی اوترد

خلاصه داستان عروس جادوگر باستانی

داستان این انیمه در یک نسخه از لندن رخ می‌دهد که بسیار متفاوت‌تر از لندن امروزی است. چیسه، یتیم ۱۵ ساله ژاپنی، خانواده‌ای ندارد و نمی‌تواند بار تنهایی را تحمل کند. او مجبور می‌شود تا خودش را به یک جادوگر بفروشد. الیاس جادوگر، پیشنهادی وسوسه‌کننده به چیسه می‌دهد.

بهترین انیمه های فانتزی؛ آکادمی جادوگران کوچک - Little Witch Academia

آکادمی جادوگران کوچک – Little Witch Academia

 • ژانر: کمدی، خانوادگی، درام
 • اسم ژاپنی: Ritoru Witchi Akademia
 • سال پخش: ۲۰۱۷
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 7.8

اگر از انیمه‌های فانتزی اکشن و دارک خسته‌ شده‌اید، تماشای این انیمه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. انیمه‌ای خانوادگی با فضایی شاد و کمدی و با تعداد قسمت کم که می‌تواند حالتان را خوب کند.

فرانچایز آکادمی جادوگران کوچک که توسط یوشیناری ساخته شده است، توسط فیلمی کوتاه به همین اسم در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. پس از موفقیت این فیلم، سریالی ۲۵ قسمتی از آن ساخته شد.

خلاصه داستان آکادمی جادوگران کوچک

این انیمه داستان آکو، دختری علاقه‌مند به جادو را روایت می‌کند. او که در یک نمایش جادویی شرکت می‌کرد، همواره آرزو داشته است تا به یک جادوگر و ساحره تبدیل شود. به‌همین دلیل در مدرسه جادوگری لونا نوا ثبت نام می‌کند. او که استعداد کمی در جادو دارد و پیشینه‌ای جادویی ندارد، در این مدرسه روزهای سختی را می‌گذراند.

بهترین انیمه های فانتزی؛ ساخته شده در آبیس - Made in Abyss

ساخته شده در آبیس – Made in Abyss

 • ژانر: اکشن، ماجراجویی
 • اسم ژاپنی: Retsujitsu no Ougonkyou
 • سال پخش: ۲۰۱۷
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 8.4

آبیس یکی از مکان‌های خیالی و فانتزی است که پر از گنج‌ها و ناشناخته‌های جهان است. ساخته شده در ابیس یکی از بهترین انیمه های فانتزی است که از تماشای آن پشیمان نخواهید شد.

این انیمه براساس مانگای آکیهیتو تاسکوشی ساخته‌شده است و فقط یکی از آثاری است که براساس این مانگا تابه‌حال منتشر شده‌اند.

فیلمی پس از فصل اول این انیمه منتشر شد و قرار است یک فیلم هم به‌عنوان ادامه فصل دوم منتشر شود. ساخت یک لایو اکشن از این مانگا در سال ۲۰۲۱ شروع شد و یک گیم اکشن براساس این انیمه در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است.

خلاصه داستان ساخته شده در آبیس

این انیمه داستان دختری را روایت می‌کند که به‌دنبال مادرش به ابیس می‌رود. مکانی مخوف که در عمیق‌ترین نکات زمین قرار گرفته است. او در این مسیر با یک پسربچه به نام رگ آشنا می‌شود که درواقع یک ربات است. این‌دو در تلاش برای کشف راز آبیس، باهم هم‌سفر می‌شوند.

بهترین انیمه های فانتزی؛ توکیو غول - Tokyo Ghoul

توکیو غول – Tokyo Ghoul

 • ژانر: ترسناک، هیجان‌انگیز، اکشن
 • اسم ژاپنی: Tōkyō Gūru
 • سال پخش: ۲۰۱۴
 • امتیاز در ای ام دی بی (IMDb): 7.7

بی‌شک توکیو غول یکی از بهترین انیمه های فانتزی تاریخ است؛ داستانی سراسر خشونت و ترس. این انیمه براساس مانگای سویی ایشیدا ساخته شده است. توکیو غول تنها اثر ساخته‌شده براساس این مانگا نیست و دو انیمه سینمایی و دو سریال دیگر هم بر اساس آن ساخته شده‌اند.

خلاصه داستان توکیو غول

داستان این انیمه در توکیویی اتفاق می‌افتد که در آن موجوداتی عجیب به‌نام غول زندگی می‌کنند. موجوداتی با قدرت‌های ابرانسانی که ظاهری شبیه به انسان دارند و فقط با خوردن گوشت انسان می‌توانند زنده بمانند. زمانی‌که کانکی از حمله یکی از این غول‌ها نجات پیدا می‌کند، نیمی از او تبدیل به یک غول می‌شود.

جمع‌بندی

ما در این مقاله لیستی از بهترین انیمه های فانتزی را به شما معرفی کردیم؛ قطعا انیمه‌های فانتزی زیادی هستند که جایشان در این لیست خالی است. شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خود را برای ما بنویسید و انیمه‌های بیش‌تری معرفی کنید.

همچنین برای پیدا کردن بهترین انیمه های سینمایی و بهترین انیمیش های دنیا،‌ به صفحات این مقالات در تایم سیتی مراجعه کنید.

سوالات متداول

۱) بهترین انیمه های فانتزی کدام‌ها هستند؟

اتک آن تایتان و کیمیاگر تمام فلزی از بهترین انیمه‌های فانتزی هستند.

۲) محبوب‌ترین شخصیت فانتزی انیمه‌ای کیست؟

ارن یگر یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌هاست.

۳) بهترین انیمه سینمایی فانتزی کدام است؟

شهر اشباح (Spirited Away) یکی از بهترین انیمه‌های سینمایی فانتزی است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا