علمیکتاب

بهترین کتاب هایی که در طول زندگیتان باید بخوانید

در این مطلب در تایم سیتی قصد داریم بهمعرفی بهترین کتاب هایی که در طول زندگیتان باید بخوانید بپردازیم زیرا کتاب می‌تواند زندگی بسیاری را متحول سازد، ما را در دنیای خود غرق کند، به افکار ما جهت دهد و البته ما را به علمی که حاصل سال‌ها تلاش است آشنا کند و یا افکار و نوع نگرش‌های مختلف در دنیا را برای ما روشن سازد، خلاصه‌ی کلام این‌که کتاب می‌تواند همه‌چیز باشد و بهترین گزینه برای استفاده از زمان و رشد فکری بدون شک کتاب است و به همین دلایل، ما شما کاربران عزیز تایم سیتی را به دنیای جدیدی خواهیم برد و بهترین کتاب ها را به شما معرفی خواهیم کرد از بهترین و پرفروش‌ترین‌های آن تا عنواینی که در طول تاریخ بشریت همواره زبانزد خاص و عام بوده‌اند، با ما همراه باشید.

مشهورترین کتاب‌های جهان

مشهورترین کتاب‌های جهان یعنی کتاب‌هایی که همواره خواندن آن‌ها توصیه شده است و به تعداد زیادی از زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده است و البته تعداد بسیار بالایی از آن چاپ و منتشر شده است که نشان از پرفروش بودن آن‌ها نیز است.

رومئو و ژولیت

شاید کمتر کسی باشد که نام رومئو و ژولیت را نشنیده باشد، نامی که سال‌ها است از روی داستان آن نمایش‌های هنری ساخته می‌شود و نوشته یکی از محبوب‌ترین نویسندگان دنیا یعنی ویلیام شکسپیر است و به بیش از 80 زبان مختلف دنیا ترجمه شده و تاکنون نزدیک به 1000 دوره چاپ مجدد شده است و هم‌چنان در میان محبوب‌ترین آثار نوشته شده در دنیا حضور پر رنگی دارد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  تمام چیزهایی که از خواب باید بدانید [ عمیق خوابیدن را بیاموزید ]

این کتاب یک داستان تراژدی عاشقانه است که یک عشق نافرجام و تلخ را روایت می‌کند و به حدی تاثیر گذار است که نام دو شخصیت اصلی این کتاب یعنی رومئو و ژولیت به نمادی از کلمه عشق تمام عیار در دنیا تبدیل شده است و جزو آن دسته از کتاب‌هایی است که حتماً در طول زندگی باید آن را خواند.

دن کیشوت

کتابی که به دست میگِل سِروانتِس ساآوِدرا نوشته شده است یکی از مشهورترین کتاب‌های جهان است و بسیاری آن را بهترین کتاب نوشته شده به زبان اسپانیایی می‌دانند. نگارش نیمی از این کتاب در حالی که میگل در زندان بوده، اتفاق افتاده است و بیش از 35 ترجمه مختلف، 1000 بار تجدید چاپ و 500 میلیون نسخه فروخته شده نشان دهنده شاهکار این نویسنده است.

این داستان در مورد فردی میان سال است که همه‌ی کتاب‌های پهلوانان و شوالیه‌ها را خوانده است و علاقه شدیدی به این موضوع دارد و همیشه خود را به جای آن‌ها قرار می‌دهد و در ذهن خود خیال پردازی می‌کند که در حال مبارزه با افراد ظالم است و روزی تحت تاثیر داستان‌هایی که خوانده است تصمیم می‌گیرد، کلاه خود به سر کند، زره بپوشد و سوار بر اسب خود به داد مظلومان برسد.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا