آبان تتر

بهترین فیلم و سریال های آخرالزمانی [ 30 عنوان برتر ]

بهترین فیلم های آخرالزمانی

ژانر آخرالزمانی یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینمایی محسوب می‌شود که دارای طرفداران زیادی است و فیلم‌های بسیاری از آن ساخته شده است.  در این ژانر سینمایی طی اتفاقاتی اکثرا انسانیت از بین رفته و جز اندکی از آن باقی نمانده و نجات‌یافتگان با تبعات فاجعه درگیر هستند.

در ادامه قصد داریم برخی از بهترین فیلم های آخرالزمانی  و بهترین سریال های آخرالزمانی را به شما مخاطبان ارزشمند تایم سیتی معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

من افسانه هستم - I Am Legend

من افسانه هستم – I Am Legend 

من افسانه هستم (I Am Legend) فیلمی به کارگردانی فرانسیس لارنس است که در سال 2007 اکران شد. وظیفه تهیه‌کنندگی این فیلم برعهده آکیوا گلدسمن، دیوید هیمن و اروین استاف قرار داشت. مارک پروتوسویچ و آکیوا گلدسمن نیز نویسندگان این فیلم بودند.

فیلم من افسانه هستم به عنوان یکی از بهترین فیلم های خارجی نمرات خوبی را دریافت کرد و با تحسین منتقدان روبه‌رو شد. منتقدان این فیلم را به دلیل بازی عالی گروه بازیگری، داستان زیبا و کارگردانی قدرتمند مورد تحسین قرار دادند.

این فیلم در گیشه نیز بسیار موفق ظاهر شد و توانست فروش بسیار خوبی را در گیشه تجربه کند. فیلم من افسانه هستم که با بودجه 150 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 585 میلیون دلار فروش کرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به ویل اسمیت، آلیس براگا، دش میهوک و سالی ریچاردسن اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم من افسانه هستم بدین: در سال 2010 در آمریکا ویروسی پخش شده ‌است که انسان‌ها را از حالت عادی خود خارج کرده و مانند هاری است. تمام مردم تبدیل به افراد هاری شده‌اند که انسانیت خود را از دست داده‌اند. از خصوصیات این موجودات این است که نمی‌توانند در روشنایی زنده بمانند. در نتیجه شب‌ها بیرون می‌آیند و دست به تخریب شهر می‌زنند.


مردگان متحرک - The Walking Dead

مردگان متحرک – The Walking Dead 

سریال آخر زمانی مردگان متحرک (The Walking Dead) یکی از بهترین سریال‌های خارجی دهه اخیر محسوب می‌شود که پخش آن از سال 2010 توسط شبکه ای ام سی آغاز شد. سریال مردگان متحرک براساس کتاب مصوری به همین نام اثر رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی ادلرد ساخته شد.

سریال مردگان متحرک در ابتدا با تحسین منتقدان مواجه شد و نمرات بالایی را دریافت کرد؛ اما در ادامه با گذشت‌ فصل‌های مختلف افت کرد و نتوانست نظرات مثبت منتقدان را به سمت خود جلب کند. این سریال طی فصول بعدی تعداد زیادی را مخاطبان خویش را نیز از دست داد.

ازجمله بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به اندرو لینکولن، جفری دین مورگان، نورمن ریدس، جان برنتال، سارا وین کالیز، لوری هولدن، جفری دی‌مان، استیون ین، چندلر ریگز، لورن کوهن، دانای گوریرا، مایکل راکر، دیوید موریسی، ملیسا مک‌براید، امیلی کینی و چاد کولمن اشاره کرد.

خلاصه داستان سریال مردگان متحرک بدین شرح است: این سریال داستان زندگی دسته‌ای از انسان‌ها را نشان می‌دهد که در عصر آخرالزمان زامبی‌ها زندگی می‌کنند. این سریال داستان زندگی پلیسی را به تصویر می‌کشد که طی یک مأموریت تیر می‌خورد و به کما می‌رود. وقتی که او بیدار می‌شود، پی می‌برد تمام مردم شهر به مرده متحرک تبدیل شده‌اند و شهر به‌هم ریخته ‌است. او در ادامه به دنبال خانواده‌اش می‌رود. در نهایت آن‌ها را به همراه گروه دیگری از بازماندگان پیدا می‌کند.


جاده - The Road

جاده – The Road 

جاده (The Road) را نیز می‌توان یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی سینما دانست که در سال 2009 اکران شد. جان هیلکات کارگردانی این فیلم بود. وظیفه تهیه‌کنندگی این فیلم نیز برعهده نیک واشستلر، استیو شوآرتز و پاولا میا شوارتز قرار داشت. فیلم‌نامه فیلم جاده نیز توسط جو پنهال به رشته تحریر درآمد.

فیلم جاده که با اقتباسی از کتابی به همین نام اثر کورمک مک کارتی ساخته شد، توانست نظرات مثبت منتقدان را به سمت خود جلب کند. منتقدان فیلم جاده را به دلیل عملکرد عالی گروه بازیگری، فیلم‌نامه قدرتمند و کارگردانی محشر مورد تحسین قرار دادند.

این فیلم در گیشه نتوانست انتظارت سازندگانش را برآورده سازد و تنها کمی بیشتر از بودجه تولیدش فروخت. فیلم جاده که با بودجه 25 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 27 میلیون دلار در گیشه فروخت. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به ویگو مورتنسن، کدی اسمیت-مک‌فی و رابرت دووال اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم جاده بدین شرح است: در زمان آینده بر اثر فاجعه‌ای، کره زمین با موقعیتی وخیم روبه‌رو می‌شود. گیاهان از بین رفته‌اند و خوردنی‌ها رو به اتمام‌اند. پدری به‌همراه پسرش قصد دارد خود را نجات دهد و برای این کار دست به سفری در یک جاده می‌زند.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین فیلم های جنگی [از مبارزه با شمشیر تا جنگ جهانی دوم]


گرینلند - Greenland‎

گرینلند – Greenland‎ 

گرینلند (Greenland‎) یک فیلم آخرالزمانی جدید است که در سال 2020 اکران شد و وظیفه کارگردانی آن برعهده ریک رومن وو قرار داشت. جرارد باتلر، باسیل ایوانیک، سباستین ریباد و آلن سیگل تهیه‌کنندگان این فیلم بودند. فیلم‌نامه فیلم گرینلند نیز توسط کریس اسپارلینگ نوشته شد.

پیشنهاد مطالعه:  فیلم تخیلی جادوگری [ 22+ مورد از فیلم های فانتزی ]

فیلم گرینلند نتوانست تحسین منتقدان را به همراه داشته باشد و نمرات خوبی دریافت نکرد. منتقدان این فیلم را به دلیل فیلم‌نامه ضعیف و شخصیت‌پردازی‌های نه چندان عالی مورد انتقاد قرار دادند.

فیلم گرینلند فروش نسبتا خوبی داشت و توانست مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. این فیلم که با بودجه 35 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 47 میلیون دلار در گیشه فروش کرد. جرارد باتلر، مورنا باکارین، راجر دیل فلوید، اسکات گلن، دیوید دنمان و هوپ دیویس ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.

خلاصه داستان فیلم گرینلند بدین شرح است: جان گریتی یک مهندس سازه است که به همراه همسر خود، آلیسون و پسر دیابتی‌شان، نیتان در آتلانتا زندگی می‌کنند. او برای تماشای عبور یک ستاره دنباله‌دار میان ستاره‌ای که به تازگی کشف شده به همراه خانواده و همسایگان به خانه بازگشت.


زنده – Alive

زنده – Alive 

زنده (Alive) نیز می‌تواند در لیست بهترین سریالهای آخرالزمانی قرار بگیرد. چو ایل هیونگ کارگردان این سریال بود. وظیفه تهیه‌کنندگی فیلم زنده برعهده یوجین لی، سائمی کیم و سائروم کیم قرار داشت.

فیلم زنده نمرات متوسطی را دریافت کرد و با نظرات مختلف منتقدان مواجه شد. منتقدان به فیلم‌نامه این فیلم ایرادات مختلفی وارد کردند؛ اما درمجموع داستان این اثر را سرگرم‌کننده توصیف کردند.

این فیلم حدود 14 میلیون دلار در گیشه فروخت. ازجمله بازیگرانی که در فیلم زنده به ایفای نقش پرداختند می‌توان به پارک شین هه، یو آه این، لی هیون ووک، جیون بائه سو و اوه های وون اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم زنده بدین شرح است: اوه جون وو در آپارتمان خانواده‌اش تنها است. یک بیمار مرموز باعث شده تا افراد بیمار به افرادی که بیمار نیستند حمله کرده و آن‌ها را بخورند.


2012

فیلم سینمایی “2012”

2012 یک فیلم آخرالزمانی به کارگردانی و نویسندگی رولند امریش است که در سال 2009 اکران شد. امریش در امر نویسندگی تنها نبود و هارالد کلوزر در این راه او را همراهی کرد.

فیلم 2012 به شدت مورد انتقاد منتقدان قرار گرفت و نمرات بسیار پایینی را دریافت کرد. گروهی از دانشمندان سازمان ناسا این فیلم را اثری چرند دانسته و به انتقاد از آن پرداختند. منتقدان نیز نسبت به فیلم‌نامه و داستان این فیلم ایرادات مختلفی گرفتند.

فیلم 2012 با وجود نمرات بسیار پایینی که دریافت کرد، در گیشه خارق‌العاده ظاهر شد و فروش بسیار خوبی را تجربه کرد. فیلم 2012 با بودجه تولید 200 میلیون دلاری‌اش، حدود 759 میلیون دلار فروش کرد.

جان کیوسک، چویتل اجیوفور، آماندا پیت، دنی گلاور، اولیور پلات، وودی هارلسون، تندی نیوتون، لیام جیمز، آگام دارشی، مریلین گان و ایو هارلو ازجمله بازیگرانی هستند که فیلم 2012 به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: داستان فیلم 2012 مربوط به یک فاجعه آخرالزمانی بر اساس پیش‌بینی تقویم مایا است که بر نمایش مرگ زمین و یک تیم از بازماندگان این فاجعه تمرکز کرده ‌است.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین فیلم های راک [ 13 فیلم محبوب و برتر دوئین جانسون ]


جنگ دنیاها - War of the Worlds

جنگ دنیاها – War of the Worlds 

جنگ دنیاها (War of the Worlds) را نیز می‌توان یکی دیگر از بهترین سریال های تخیلی آخرالزمانی دانست که برپایه کتابی به همین نام اثر هربرت جرج ولز تولید شد. استیون اسپیلبرگ کارگردان این فیلم بود. جاش فریدمن و دیوید کپ نیز فیلم‌نامه این اثر را نوشتند. کاتلین کندی و کالین ویلسون تهیه‌کنندگان فیلم جنگ دنیاها بودند.

فیلم جنگ دنیاها با واکنش‌های مختلف منتقدان مواجه شد و نمرات متوسطی را دریافت کرد. منتقدان از فیلم‌نامه این فیلم ایراد گرفتند؛ اما آن‌ها از جلوه‌های بصری این فیلم تحسین کردند.

فیلم چنگ دنیاها طی مراسم اسکار در سه رشته بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین تدوین صدا و بهترین صداگذاری نامزد دریافت جایزه شده بود که در هیچ رشته‌ای موفق نشد این جایزه را به دست بیاورد.

فیلم جنگ دنیاها به عنوان یکی از بهترین فیلم های خارجی جنایی موفقیت عظیمی در گیشه داشت و با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد. فیلم جنگ دنیاها با بودجه تولید 132 میلیون دلاری‌اش، حدود 591 میلیون دلار در گیشه فروش کرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به تام کروز، داکوتا فانینگ، میراندا اتو، جاستین چتوین و تیم رابینز اشاره کرد.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: ری فرریه که از همسرش جدا شده است، با دو فرزندش راشل 10 ساله و رابی 17ساله در اطراف نیویورک زندگی می‌کند. در یک شب طوفانی، او می‌بیند ماشین عجیبی که هزاران سال در دل خاک مدفون بوده، از زمین سر برمی‌آورد و سر راه خود مردمان را از هم متلاشی می‌کند.


جنگ جهانی زد - World War Z

جنگ جهانی زد – World War Z 

جنگ جهانی زد (World War Z) فیلمی به کارگردانی مارک فورستر است که براساس رمانی به همین نام اثر مکس بروکس ساخته شد. فیلم‌نامه این فیلم توسط متیو مایکل کارنهان، درو گودارد و دیمون لیندلوف نوشته شد. وظیفه تهیه‌کنندگی این پروژه نیز برعهده برد پیت قرار داشت.

فیلم جنگ جهانی زد نقدهای مختلفی را دریافت کرد و با واکنش‌های متفاوت منتقدان روبه‌رو شد. منتقدان از فیلم‌نامه این اثر انتقاد کردند، اما عملکرد گروه بازیگری و ریتم داستانی فیلم را مورد تحسین قرار دادند.

پیشنهاد مطالعه:  دانلود سریال سرگیجه قسمت 6 [فیلم ایرانی سرگیجه تمامی قسمت ها]

این فیلم در گیشه بسیار موفق ظاهر شد و مخاطبان زیادی را به سمت سالن‌های سینما کشاند. فیلم جنگ جهانی زد که با بودجه 269 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 540 میلیون دلار در باکس‌آفیس فروش کرد. برد پیت، متیو فاکس، میری انوس، جیمز بج دیل، دیوید مورس و دانیلا کرتش ازجمله بازیگرانی هستند که در فیلم جنگ جهانی زد به ایفای نقش پرداختند.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: یک مامور سازمان ملل به نام جری لین سفری بین‌المللی را علیه زمان آغاز می‌کند تا مانع از شیوع نسل زامبی‌ها شود. او در کنار تلاش برای نجات جان مردم عادی، باید از خانواده خود نیز در برابر حمله زامبی‌ها محافظت کند.

پیشنهاد مطالعه:  لیست بهترین انیمیشن های جهان [ 100 انیمیشن برتر دنیا]


کتاب الی - The Book of Eli

کتاب الی – The Book of Eli 

کتاب الی (The Book of Eli) را نیز می‌توان یکی از بهترین فیلم های آخرالزمانی سینما دانست که در سال 2010 اکران شد. آلبرت و آلن هیوز کارگردانان این فیلم بودند. وظیفه تهیه‌کنندگی این فیلم آخرالزمانی برعهده جوئل سیلور، سوزان داونی، دنزل واشینگتن، آندره کوزو، برودریک جوهانسون و دیوید ودس قرار داشت. گری ویتا نیز فیلم‌نامه این اثر را نوشت.

فیلم کتاب الی با واکنش‌های منفی منتقدان روبه‌رو شد و نتوانست نظرات مثبت آن‌ها را به سمت خود جلب کند. منتقدان از این فیلم در زمینه‌های فیلم‌نامه، شخصیت‌پردازی‌ها و کارگردانی ایراد گرفتند.

فیلم کتاب الی با وجود نقدهای منفی که دریافت کرد، موفق شد در گیشه عملکرد خوبی را از خود برجای بگذارد. این فیلم با بودجه تولید 80 میلیون دلاری‌اش حدود 155 میلیون دلار فروش کرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به دنزل واشینگتن، گری اولدمن، میلا کونیس و مایکل گامبون اشاره کرد.

خلاصه داستان فیلم کتاب الی بدین شرح است: 30 سال از پایان تمدن گذشته و تنها عده کمی از انسان‌ها روی زمین زنده مانده‌اند. از میان آن‌ها هم تنها تعداد کمی بازمانده از دنیای قدیم هستند و باقی مردم در دنیای جدید به دنیا آمده‌اند. مردم دنیای جدید همگی بی‌سوادند. در این میان کارنگی به دنبال به‌دست آوردن آخرین نسخه کتاب مقدس است تا به‌واسطه آن بر مردم دنیا سیطره یابد. کارنگی در دنیای قدیم هم زندگی کرده و می‌خواهد از بی‌اطلاعی مردم دنیای جدید سوءاستفاده کند و خود را فرستاده‌ای از سوی خدا معرفی کند.


مه - The Mist

مه – The Mist 

مه (The Mist) یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی و آخرالزمانی به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی فرانک دارابونت است که در سال 2007 اکران شد. دارابونت در امر تهیه‌کنندگی تنها نبود و افرادی چون مارتین شیفر و لیز گلوزر نیز در این راه او را همراهی کردند. فیلم مه برپایه داستانی کوتاه به همین نام اثر استیون کینگ ساخته شد.

منتقدان به فیلم‌نامه و شخصیت‌پردازی‌های این فیلم ایراد گرفته و ریتم داستانی فیلم را کمی گیج‌کننده توصیف کردند. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم آخرالزمانی به ایفای نقش پرداختند می‌توان به توماس جین، مارسیا گی هاردن، لوری هولدن، آندره بروگر، توبی جونز، نیتن گمبل، شرمی لی، ویلیام سدلر، جفری دی‌مان، فرنسیس استرنهیگن، الکسا داوالس، کریس اوون، ساموئل ویتور، رابرت ترویلر، دیوید جنسن، اندرو استال، باک تیلور و برایان لیبی اشاره کرد.

فیلم مه در گیشه خارق‌العاده ظاهر شد و توانست توجه مخاطبان زیادی به سمت سالن‌های سینما جذب کند. این فیلم که با بودجه 18 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 57 میلیون دلار در گیشه فروش کرد.

خلاصه داستان فیلم مه بدین شرح است: طوفانی سهمگین باعث می‌شود تا زندگی مردم شهر کوچکی به‌نام مین که در نزدیکی کوهستان قرار دارد از هم بپاشد. تلفن‌ها قطع می‌شود و تقریبا بیشتر وسایل الکتریکی از کار می‌افتد. دیوید که یک نقاش است و برای فیلم‌های هالیوودی پوستر می‌سازد، پس از وقوع طوفان به همراه پسرش و همسایه‌ای که دل خوشی از او ندارد به سمت شهر می‌روند تا از فروشگاه کمی خرید کنند. طوفان افراد زیادی را برای خرید به فروشگاه کشانده و این مکان را شلوغ تر از همیشه کرده‌ است. ابتدا همه چیز طبیعی به نظر می‌رسد؛ اما پس از مدتی صدای مهیب آژیر خطر به صدا درآمده و مه غلیظی همه جا را می‌پوشاند.


موج پنجم - The 5th Wave

موج پنجم – The 5th Wave 

موج پنجم (The 5th Wave) نیز شایستگی حضور در لیست بهترین فیلم های آخرالزمانی را داراست. فیلم موج پنجم برپایه رمانی به همین نام اثر ریک یانسی ساخته شد. گراهام کینگ، توبی مگوایر و لین هریس تهیه‌کنندگان این فیلم بودند. فیلم‌نامه این فیلم نیز توسط سوزانا گرانت، آکیوا گلدزمن و جف پینکنر نوشته شد.

فیلم موج پنجم با شکل گسترده‌ای مورد انتقاد قرار گرفت و نمرات بسیار پایینی را دریافت کرد. این فیلم به دلیل فیلم‌نامه ضعیف و داستان گنگش مورد انتقاد قرار گرفت. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به کلویی گریس مورتس، نیک رابینسون، مایکا مونرو، ران لیوینگستون، مگی سیف، الکس رو، ماریا بلو و لیو شرایبر اشاره کرد.

فیلم موج پنجم با وجود نقدهای منفی که دریافت کرد، مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و فروش بسیار خوبی را در باکس‌آفیس تجربه کرد. این فیلم با بودجه تولید 38 میلیون دلاری‌اش حدود 109 میلیون دلار فروش کرد.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین فیلم های جنگی [از مبارزه با شمشیر تا جنگ جهانی]

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: در حالی که چهار حمله سنگین بیگانگان، زمین را به عصر حجر تبدیل کرده و جمعیت زیادی را از بین برده، کیسی 16 ساله در تلاش است تا برادرش را از حملات مرگبار بیگانگان در امان نگه دارد.


طوفان جهانی - Geostorm‎

طوفان جهانی – Geostorm‎ 

طوفان جهانی (Geostorm‎) یک علمی تخیلی و آخرالزمانی به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی دین دولین است که در سال 2017 اکران شد. پاول گایوت در امر نویسندگی به دولین کمک کرد.

فیلم طوفان جهانی در جلب نظر منتقدان موفق نبود و نتوانست مورد استقبال آن‌ها قرار بگیرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به جرارد باتلر، جیم استرجس، ابی کورنیش، الکساندرا ماریا لارا، دانیل وو، اوگینو دربز، اد هریس، اندی گارسیا، ادپرو اودیه، عمرو واکد، رابرت شیهان و بیلی اسلاتر اشاره کرد.

فیلم طوفان جهانی توانست موفقیت بزرگی را برای سازندگانش به ارمغان بیاورد و در گیشه قدرتمند ظاهر شود. این فیلم با بودجه تولید 120 میلیون دلاری‌اش، حدود 221 میلیون دلار فروش کرد.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: وقتی شبکه ماهواره‌های طراحی شده برای کنترل آب و هوای جهانی به کره زمین حمله می‌کنند، وقت زیادی باقی نمی‌ماند تا برای این تهدید جدی آماده شد؛ قبل از اینکه یک طوفان جهانی همه چیز و همه کس را نابود کند.


مستعمره - The Colony

مستعمره – The Colony 

مستعمره (The Colony) یکی دیگر از بهترین فیلم های آخرالزمانی محسوب می‌شود که در سال 2013 اکران شد. وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم برعهده جف رنفرو قرار داشت. سوت روسکوف، پاتریک تار و پاسکال تروتی در امر نویسندگی رنفرو را همراهی کردند. پل بارکین، متیو سروی، پیر ایون و ماری کلود پولین تهیه‌کنندگان این فیلم بودند.

فیلم مستعمره به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و نتوانست مورد توجه منتقدان قرار بگیرد. منتقدان فیلم‌نامه این اثر را بسیار سطحی دانسته و اعتقاد داشتند که مخاطبان نمی‌توانند به خوبی با شخصیت‌های این فیلم ارتباط برقرار کنند. لارنس فیشبرن، بیل پکستون، کوین زیگرز، آتیکوس میچل، شارلوت سالیوان و جولیان ریچینگز ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.

خلاصه داستان فیلم مستعمره بدین شرح است: در سال 2045 ، انسان ها ماشین آلات هواشناسی خاصی ساخته‌اند تا بتوانند آب و هوای گرم زمین را کنترل کنند. دستگاه‌ها روزی شروع به بارش برف می‌کنند و متوقف نمی‌شوند. انسان‌های باقی‌مانده برای نجات از سرمای شدید در پناهگاه‌های زیرزمینی زندگی می‌کنند.


شماره 10 خیابان کلاورفیلد - Cloverfield Lane 10‎

شماره 10 خیابان کلاورفیلد – Cloverfield Lane 10‎ 

شماره 10 خیابان کلاورفیلد (Cloverfield Lane 10‎) فیلمی به کارگردانی دان تراختنبرگ است که استحقاق حضور در این لیست را داراست. وظیفه تهیه‌کنندگی این فیلم آخرالزمانی برعهده جی. جی. آبرامز قرار داشت. فیلم‌نامه این فیلم نیز توسط جاش کمبل و دیمین شزل نوشته شد.

فیلم شماره 10 خیابان کلاورفیلد در جلب دیدگاه‌های مثبت منتقدان موفق بود و نمرات بالایی را دریافت کرد. این فیلم به دلیل ریتم داستانی جذاب و بازی عالی بازیگران مورد تحسین قرار گرفت.

فیلم شماره 10 خیابان کلاورفیلد که با بودجه بسیار پایینی تولید شده بود، در گیشه بسیار موفق ظاهر شد. این فیلم با بودجه تولید 15 میلیون دلاری‌اش، حدود 108 میلیون دلار فروش کرد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به مری الیزابت وینستد، جان گودمن و جان گلگر جونیور اشاره کرد.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: میشل که پس از مشاجره با نامزدش خانه را ترک کرده با ماشین تصادف می‌کند. روز بعد در اتاقی دربسته به هوش می‌آید، در حالی که مردی که خود را هوارد می‌نامد، ادعا دارد کره زمین مورد حمله موجودات فضایی قرار گرفته و او میشل را از مرگ نجات داده است. پس از دیدن امت که بازمانده دیگری است، کمی از تردیدهای میشل کاسته می‌شود؛ اما وقایع بعدی به بحرانی غیرقابل کنترل ختم می‌شود.


ساعات پایانی - These Final Hours

ساعات پایانی – These Final Hours 

ساعات پایانی (These Final Hours) یک فیلم آخرالزمانی محصول کشور استرالیا است که وظیفه کارگردانی و نویسندگی آن برعهده زاک هیلدیتچ قرار داشت. لیز کرنی تهیه‌کننده این فیلم تماشایی بود.

فیلم ساعات پایانی واکنش‌های مختلف منتقدان را در پی داشت و نمرات مختلفی را دریافت کرد. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به ناتان فیلیپس، جسیکا دیگو، انگوری رایس و سارا اسنوک اشاره کرد.

فیلم ساعات پایانی عملکرد ضعیفی در گیشه داشت و نتوانست توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کند. این فیلم با بودجه تولید 2.5 میلیون دلاری‌اش، تنها حدود 360 هزار دلار فروش کرد.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: این فیلم در پرت جریان دارد و ده دقیقه پس از برخورد یک سیارک با زمین در اقیانوس اطلس شمالی آغاز می‌شود. تقریباً دوازده ساعت باقی مانده تا طوفان جهانی آتش به استرالیای غربی برسد.

” پیشنهاد مطالعه مطالب برگزیده از نگاه کاربران تایم سیتی “

1) بهترین سریال های کره ای
2) فیلم سینمایی ایرانی 2021
3) بهترین سریال های ترکی
4) بهترین فیلم های 2021
5) بهترین فیلم های اکشن

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

adbanner
تریلر فصل سوم سریال Witcher منتشر شد!تریلر فصل سوم سریال Witcher منتشر شد!