مقالات

نگاهی کوتاه به بازی Battlefield 1+[تریلر]

بازی Battlefield 1 (بتلفیلد۱) در سبک شوتینگ اول شخص و یکی از بهترین بازی‌های PS4 است که می‌توانید تجربه کنید و ما در این مطلب قصد داریم هم‌چون سایر بازی‌های در این لیست نگاهی کوتاه و بررسی از این بازی را به شما همراهان تایم سیتی ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

بازی Battlefield 1

بسیاری از بازی‌هایی که در مورد جنگ جهانی ساخته شده است به جنگ جهانی دوم مربوط است و جای خالی بازی‌هایی که به اولین جنگ بزرگ اشاره می‌کنند احساس می‌شود و این جای خالی را با Battlefield 1 می‌توان پر کرد.

سری Battlefield (بتلفید) به عنوان بازی شوتری شناخته می‌شود که تقریباً به هر جنگی سر زده است از جنگ جهانی اول و دوم گرفته تا جنگ‌های آینده در Battlefield 2142، که در بسیاری ار آن‌ها نیز موفق بوده است و بتلفیلد۱ یکی از موفق‌ترین‌های آن است.

اولین چیزی که به سراغ آن می‌رویم بخش داستانی بازی است که می‌توان با کمی ارفاق موفقیت Battlefield 1 (بتلفید۱) را در این بخش تایید کرد، روایت ۶ داستان متفاوت در بخش War Stories از زبان سربازان متفاوت در جنگ که از سرباز پیاده نظام تا خلبان و تکنسین جنگ را در بر می‌گیرد.

داستان‌ها همان‌طور که گفته شد از قول سربازان مختلف در نقاط و محیط‌های متنوع روایت می‌شود و هر کدام از آن‌ها بسته به نحوه و اندازه روایت‌شان، ممکن است از ۱۵ دقیقه تا یکی دو ساعت طول بکشند. همین امر باعث می‌شود بتلفیلد ۱ دارای بخش داستانی کوتاه باشد که به راحتی می‌توانید آن را در عرض ۶ یا ۷ ساعت به اتمام برسانید. 

همین روایت چند بخشی نقطه‌ی ضعف بازی نیز به حساب می‌آید زیرا ارتباط با کاراکترهای بازی را بسیار ضعیف می‌کند، به نظر می‌رسد اگر به جای تعداد کارکترهای زیاد در چند داستان با یک داستان واحد رو به رو بودیم نتیجه‌ی بسیار بهتری به دست می‌آمد.

ایراد دیگری که در بخش تک‌نفره بازی می‌توان از آن یاد کرد ناتوانی در ارائه تصویری بزرگ از جنگ جهانی اول است، بخش داستانی بازی به جز در چندین صحنه، آن طور که باید و شاید نمی‌تواند حس درگیر شدن در جنگی به بزرگی جنگ جهانی اول را به تصویر بکشد و البته در بخش چندنفره بازی که در ادامه به آن بیشتر می‌پردازیم در ارائه این تصویر بسیار موفق‌تر بوده است.

از بخش تک‌نفره و داستان‌هایش که بگذریم به بخش چند نفره و آنلاین بازی Battlefield 1 (بتلفید۱) می‌رسیم که این بخش را می‌توان به عنوان مهم‌ترین و قوی‌ترین بخش بازی دانست و شما با چندین نقشه بزرگ و تعداد زیادی از سلاح‌های مختلف و ماشین‌های جنگی می‌توانید حس حضور در یک جنگ عمیق و بزرگ را به خوبی در آن تجربه کنید.

گیم‌پلی و سیستم تیراندازی اسلحه‌ها و تانک‌ها چه در بخش داستانی و چه در بخش تک نفره شبیه به بتلفیلدهای قبلی است و با بهبود بخشیدن موارد مختلف و البته هماهنگ‌سازی آن با جنگ جهانی اول، با ریشه‌های این سری وفادار بوده و تواسنته باز هم گیم‌پلی لذت‌بخشی را به مخاطب خود ارائه دهد.

بازی Battlefield 1

بخش چند نفره از ۴ کلاس Assault، Scout، Support و Medic تشکیل شده که هرکدام از آن‌ها ویژگی‌ها و سلاح‌های مخصوص به خود را دارند، ایراد کوچکی که در بخش چند نفره می‌توان از این بازی گرفت محدود بودن آیتم‌ها برای شخصی‌سازی سلاح‌ها و کلاس‌های بازی است که البته اگر از طرفداران سری بتلفیلد باشید این موضوع برای شما عادی است ولی این دلیلی برای نادیده گرفتن این ضعف بازی نمی‌شود.

اگر سابقه بازی یکی از نسخه‌ها پیشین این سری را ندارید، باید بدانید که بتلفیلد روی بازی گروهی و همکاری تیمی بنا نهاده شده است. به جز حالت Team Deathmatch که هدف تنها کشتن حریف است، بقیه حالت‌ها بدون انجام کار تیمی امکان پذیر نیست یا اگر هم باشد، اصلا لذت‌بخش نیست

برای لذت بردن از بخش چندنفره سرورهای بازی نیز بسیار خوب عمل می‌کنند و شما تقریباً مشکلی با سرورها نخواهید داشت هرچند که سرعت لود بازی کمی طولانی است ولی می‌توان آن را تحمل کرد.

در نهایت مطلب را با اشاره‌ای به بخش گرافیک هنری و بصری بازی به پایان می‌رسانیم، گرافیک، موسیقی، محیط بازی و نور پردازی در بهترین حالت ممکن ارائه شده‌اند و می‌توان آن را بدون نقص دانست، موتور فراست‌بایت که سال‌ها است توسط تیمی بزرگ، توسعه داده می‌شود به خوبی در نسخه سوم خود از پس رندر تصاویر و گرافیک زیبای Battlefield 1 برآمده و این بازی را به یک شوتر شاخص از نظر جلوه‌های بصری و زیبایی‌شناسی کرده، از همه این‌ها گذشته شاید یکی از لذت‌بخش‌ترین مواردی که به لطف موتور فراست‌باست ۳ به بازی اضافه شده، تغییر آب‌و‌هوا در طول بازی است.

تریلر بازی Battlefield 1


بیشتر بخوانید:

امتیاز کاربران: ۵ ( ۳ رای)
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا