رپورتاژ آگهی

درباره مزایا و معایب آموزش آنلاین زبان انگلیسی بدانید!

یکی از راه‌حل‌های بسیار مناسب و کارآمد برای یادگیری زبان انگلیسی، آموزش آنلاین زبان انگلیسی است. ازآنجایی‌که بسیاری از افراد کار و مشغله زیادی داشته و نمی‌توانند زمان زیادی را برای یادگیری زبان اختصاص دهند، بنابراین یکی از بهترین روش‌ها برای این افراد، یادگیری زبان به‌صورت غیرحضوری و آنلاین است. این نوع یادگیری معایب و مزایای مربوط به خود را دارد که در این مقاله قصد داریم بیشتر درمورد آن صحبت کنیم.

چرا آموزش آنلاین زبان انگلیسی توصیه می‌شود؟

در حال حاضر ما در عصری زندگی می‌کنیم که با نام عصر ارتباطات و اطلاعات شناخته می‌شود و بدیهی است که بیشتر کارهای روزمره ما به کمک تکنولوژی‌ انجام شود. این تکنولوژی در قالب کامپیوتر، گوشی موبایل، لب تاپ و … در زندگی ما وجود داشته که به کمک آن‌ها می‌توانیم به‌راحتی کارهای روزمره‌مان را انجام دهیم. یکی از این امور مهم، یادگیری زبان انگلیسی است که می‌توان در قالب آنلاین و غیرحضوری آن را انجام داد.
موسسه زبان انگلیسی در تهران در مناطق مختلف آن وجود دارد، یکی از معتبرترین موسسه‌های آموزش زبان‌های خارجی هم موسسه سفیر است که هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری زبان آموزان زیادی را به خود جذب کرده است. شیوه آنلاین زبان انگلیسی به گفته بسیاری از محققان،  امروزه بسیار مؤثرتر از آموزش حضوری عمل می‌کند؛ زیرا بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری زیاد، دور بودن موسسه زبان با منزل آن‌ها، هزینه زیاد رفت‌ و آمد و … امکان حضور در موسسه را ندارند.
به‌طور کلی به این سه دلیل اصلی افراد به آموزش آنلاین روی آورده‌اند:
1. امکان بهبود هر چهار مهارت اصلی در آموزش آنلاین وجود دارد.
2. امکان درگیر کردن و تعامل بالا در کلاس‌های آنلاین امروزی وجود دارد.
3. می‌توان با افراد جدید در کلاس‌های آنلاین ارتباط برقرار کرد.
به همین دلیل آموزش آنلاین زبان انگلیسی به همه افراد توصیه می‌شود. در ادامه به بررسی معایب و مزایای این روش کارآمد می‌پردازیم.

مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی

امروزه دیگر تمامی افراد از جوان تا میانسال انجام کارهای آنلاین را به غیر آنلاین ترجیح می‌دهند، به خصوص اگر پای آموزش در میان باشد، پس حتما شما هم نیاز به خواندن مزایا برای قانع شدن انتخاب این روش ندارید، اما ما می‌خواهیم که شما با چشمانی باز این روش را انتخاب کنید، پس در ادامه به برخی از مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی می‌پردازیم.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  با فالووران لوح های یوتیوب بگیرید!

●    صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های رفت‌وآمد

یکی از مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی این است که شما از حضور فیزیکی در کلاس‌ درس بی‌نیاز هستید. شما می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حتی زمانی که در منزل نیستید، در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید. گاهی نیز ممکن است برای حضور در کلاس، ساعت‌های زیادی را در مسیر باشید و هزینه بالایی را برای رفت‌وآمد بپردازید. هزینه دوره ttc (کلاس‌های تربیت مدرس زبان انگلیسی) نیز بسیار معقول‌تر و پایین‌تر می‌باشد. همه این موارد را می‌توانید در کلاس آنلاین آموزش زبان تجربه کنید.

●    دسترسی آسان به کلاس آنلاین

برای دسترسی به کلاس آنلاین زبان انگلیسی کافی است که تنها کامپیوتر خود را روشن کرده و در کلاس حاضر شوید. از مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی، همین دسترسی آسان است.

●    دیدن کلاس و آموزش به‌صورت چندباره

یکی دیگر از مزایای کلاس‌های آنلاین این است که به هر دلیلی اگر نتوانستید در کلاس شرکت کنید، می‌توانید به‌صورت آفلاین هم کلاس را مشاهده کنید. همچنین با داشتن فایل کلاس درس به‌صورت چندین باره می‌توانید درس را مرور و رفع اشکال کنید. به‌طورکلی آموزش آنلاین زبان انگلیسی نسبت به کلاس‌های حضوری، محدودیت کمتری دارد.

●    استفاده از چندین منابع مختلف در کلاس آنلاین

در یادگیری آنلاین زبان انگلیسی می‌توانید به‌طور هم‌زمان از چندین منبع آموزشی استفاده کنید. کلاس‌های آنلاین همان‌طور که از نامشان مشخص است،  بر روی لپ‌تاپ و کامپیوتر شما قرار می‌گیرند و شما می‌توانید به‌طور همیشگی به آن دسترسی داشته باشید. علاوه بر کلاس آنلاین می‌توانید حتی در حین کلاس هم از منابع دیگر آموزشی بهره ببرید.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بهترین دوره آموزش فتوشاپ در آکادمی موشن کده

●    استقلال و نیاز جدی به خود انضباطی در کلاس آنلاین

یکی از مهم‌ترین مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی، استقلال و نیاز جدی به خود انضباطی است. یکی از مشکل‌هایی که در کلاس‌های حضوری برای برخی از افراد وجود دارد، عدم تمرکز و انگیزه کافی  است. بهتر است که راه‌های تمرکز در کلاس درس را قبل از شروع فرا بگیرید. شرکت در کلاس‌های آنلاین و مجازی حس مسئولیت‌پذیری افراد را بیشتر می‌کند. معمولاً آزمون‌های آنلاین برای درک دانش واقعی زبان‌آموزان توصیه‌ شده و دقت این افراد را بیشتر می‌کند.

معایب آموزش آنلاین زبان انگلیسی

علاوه بر مزایایی که دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی دارد، معایبی نیز خواهد داشت. با این‌حال مزایای آموزش آنلاین بسیار بیشتر از معایب آن است، اما همانطور که در بالا گفتیم می‌خواهیم با چشمانی کاملا باز  این روش را انتخاب کنید.

●    پایین بودن مشارکت دانش آموزان در کلاس آنلاین

در کلاس‌های آنلاین قاعدتاً برقراری و تعامل با دانش‌آموزان نسبت به کلاس‌های حضوری پایین‌تر است. وجود اختلالاتی در اینترنت و شبکه و همچنین وجود اختلال در اتصال میکروفون و قطع و وصلی صدا، از جمله مشکلاتی است که در کلاس‌های آنلاین برای افراد به وجود می‌آید. از طرفی هم با داشتن اینترنت ضعیف ممکن است که کیفیت تصاویر و صدا تا حد زیادی کاهش پیدا کند. به همین دلیل مشارکت و تعامل در کلاس‌های آنلاین ممکن است کاهش پیدا کند.

●    یکنواخت بودن کلاس‌های آنلاین

از دیگر معایب کلاس‌های آنلاین، می‌توان به یکنواخت و روتین بودن کلاس‌ها اشاره کرد؛ زیرا معلم باید مطالب را به‌صورت انفرادی و بدون تعامل به دانش‌آموزان نشان دهد و در نتیجه نمی‌تواند روش‌های گوناگون را در تدریس ارائه دهد. همین امر موجب یکنواختی کلاس می‌شود. همچنین شیوه‌های بحث گروهی و پرسش و پاسخ نیز در کلاس‌های آنلاین دشوار بوده و همین امر موجب می‌شود که حوصله زبان‌آموزان سر برود.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  قیمت مبل ارزان تولیدی در پرشین چوب

●    پایین بودن صمیمیت و ارتباط در کلاس آنلاین

همان‌طور که کلاس‌های حضوری موجب آشنایی شما با افراد زیادی می‌شود، کلاس‌های آنلاین هم ممکن است موجب آشنایی شما با افراد جدید شود ولی به دلیل غیرحضوری بودن آن، ممکن است که صمیمیت بین افراد کم باشد. قاعدتاً تعامل در بستر وب بسیار سخت‌تر از فضای حضوری است. شما در کلاس‌های حضوری می‌توانید ارتباط خود را با اساتید و هم‌کلاسی‌های خود عمیق‌تر کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص آموزش آنلاین زبان انگلیسی صحبت کردیم. همان‌طور که گفتیم این روش دارای مزایا و معایبی است که مهم‌ترین مزایای آن دسترسی راحت و آسان به کلاس درس و صرفه‌جویی در هزینه رفت‌وآمد افراد می‌باشد. بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌های زندگی شرایط حضور در کلاس را ندارند و ترجیح می‌دهند که از کلاس‌های آنلاین استفاده کنند. با استفاده از کلاس‌های آنلاین می‌توانید مطالب را چندین بار مشاهده و مرور کنید و همه مهارت‌های اصلی زبان یعنی خواندن، نوشتن، درک مطلب و … را تقویت کنید. برای شرکت در این‌گونه کلاس‌ها، ما کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی سفیر در تهران را به شما پیشنهاد می‌دهیم. برای اطلاعات بیشتر از کلاس‌های این موسسه به وب‌سایت آن  https://gosafir.com/fa/ مراجعه کنید یا با شماره تماس موسسه سفیر 02184346 تماس بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا