بیوگرافی و تاریخچهافراد مشهور

بیوگرافی پدر و مادر غزاله شکور | از ماجرای قتل غزاله تا مهاجرت پدر و مادرش

غزاله شکوری نوجوانی است که به دست آرمان عبدالعالی به قتل رسید. در ابتدا عبدالعالی اصرار بر قتل غیرعمد غزاله با ماجراهای مختلفی داشت تا نهایتا خود به قتل غزاله شکور اعتراف کرد. عبدالعالی پس از انجام قتل او را درون چمدانی چرخ‌دار قرار داد و آن را به سطل زباله انداخت. در این مقاله از تایم سیتی به بیوگرافی پدر و مادر غزاله شکور و ماجرای قتل او پرداخته‌ایم.

ماجرای قتل غزاله شکور

ماجرای قتل غزاله شکور

غزاله شکور، یک دختر جوان زیر ۱۸ سال بود که با پسری به نام آرمان آشنا می‌شود. پس از آشنایی، آن‌ها رابطه خود را به خانواده‌ها اعلام می‌کنند و پس از مدتی نیز نامزد می‌شوند.

در این میان، غزاله قصد دارد به اتریش برای تحصیل مهاجرت کند، اما آرمان با این موضوع مخالفت می‌کند. او از غزاله می‌خواهد به خانه آن‌ها بیاید تا درباره این مسئله صحبت کنند. پس از صحبت کردن، آن‌ها به توافقی نمی‌رسند و در نهایت، آرمان به غزاله حمله می‌کند و با استفاده از میله بارفیکس، او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد تا غزاله جان خود را از دست بدهد.

آرمان عبدالعالی، که در سال ۱۳۹۲ قتل غزاله شکور را ارتکاب کرده بود و به قصاص محکوم شده بود، حکم اعدام او در زندان رجایی شهر اجرا شد.

خانواده آرمان عبدالعالی، همراه با نهادهای حقوق بشری و چهره‌های مشهور، تلاش زیادی برای جلب رضایت خانواده شکور و متوقف کردن اجرای این حکم انجام دادند؛ اما با وجود اصرار خانواده غزاله و براساس حکم دادگاه، نتوانستند این اجرا را متوقف کنند و سرانجام، آرمان در صبح چهارشنبه سوم آذر ۱۴۰۰ پس از 8 سال به دار آویخته شد. پیکر این دختر نوجوان هیچ وقت پیدا نشد و آرمان هیچ‌وقت به مکان جسد او اعتراف نکرد.

پدر و مادر غزاله شکوری چه کسانی هستند ؟

داود شکور پدر غزاله و ناهید شکوهی مادر غزاله شکور هستند. او تنها فرزند خانواده شکور بود.

ماجرای مهاجرت پدر و مادر غزاله شکوری

خبر مهاجرت پدر و مادر غزاله شکور از ایران به شدت مورد توجه قرار گرفت. برادر آرمان عبدالعالی اعلام کرد که پس از اجرای حکم اعدام آرمان (قاتل دخترشان غزاله)، پدر و مادر غزاله شکور از ایران رفته و به کشور ترکیه مهاجرت کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌های جدید درباره وضعیت روحی پدر و مادر غزاله، آمده است که آن‌ها به دلیل شرایط روحی بد برای همیشه از ایران رفته‌اند و دیگر تاب ماندن نداشته‌اند؛ اما در صورت صحت این گفته‌ها، آیا حضور آن‌ها در کشوری سبب می‌شود که این غم عظیم به فراموشی سپرده شود؟ و نبود دخترشان را فراموش می‌کنند؟

تاکنون، خانواده غزاله شکور به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند و صحت آن تأیید یا تکذیب نشده است.

بیشتر بخوانید:

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا