اخبار فیلم و سریال

باورهای غلط که توسط فیلم و سریال ها به ما تلقین شده اند

طبیعی است که فیلم ها و سریال ها دارای المان های اغراق آمیز باشند اما قرار است به برخی از باورهای ساخته شده توسط فیلم و سریالها بپردازیم که کمتر به آنها توجه میشود. در ادامه با ما همراه باشید تا با باورهای اشتباهی که از فیلم و سریالها تلقین میشوند، آشنا شوید.

1- قدم زدن در جنگل مانند قدم زدن در پارک است

8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

در فیلم‌ها، بازیگران معمولاً وقتی در جنگل قدم می‌زنند بسیار آراسته و شیک به نظر می‌رسند. اما واقعیت بسیار متفاوت است. در جنگل رطوبت هوا به حدی است که شخص سر تا پا عرق می کند و راه گریزی نیست. محیط جنگل مانند زودپز است. گرما و رطوبت هوا بیش از هر محیط دیگری شما را می کشد. از نیش حشرات، پشه هایی که به نظر می رسد پایانی ندارند، عنکبوت های بزرگ، کنه هایی که همه جا به شما حمله می کنند و مورچه های آتشین عصبانی در امان نخواهید بود.

2- ماموران مخفی زندگی تجملی دارند

1683883964 897 8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

در فیلم‌های معروف و پرطرفداری مثل «جیمز باند» و «ماموریت غیرممکن»، معمولاً ماموران مخفی به‌عنوان افراد بسیار ثروتمندی نشان داده می‌شوند که می‌توانند هرچه می‌خواهند بخرند، ماشین‌های گران قیمتی داشته باشند و حتی سعی نمی‌کنند خودشان باشند. اما در واقعیت کاملا برعکس است، زیرا ماموران مخفی باید مانند بقیه و تقریبا نامرئی باشند.

3- فردی که سقوط می کند با گرفتن یک دست نجات پیدا می کند

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  موهای مرجان گلچین یک شبه سفید شد

1683883965 716 8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

در فیلم های محبوب، شخصیت ها یک فرد در حال سقوط را نجات می دهند و اغلب در آخرین لحظه دست او را می گیرند. حتی در برخی فیلم ها با گرفتن دست یک نفر او را در وسط سقوط نجات می دهند. با این حال، در زندگی واقعی، این می تواند منجر به آسیب جدی یا حتی مرگ برای هر دو طرف شود.

4- جاسوس ها مانند سوپر مدل ها هستند

1683883965 414 8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

در فیلم‌ها، جاسوس‌های زن همیشه شبیه سوپر مدل‌ها به نظر می‌رسند، لباس‌های زیبا می‌پوشند و مدل‌های مویشان بی‌عیب و نقص است. شاید این شیوه نمایش جاسوسان زن از ماتا هاری الهام گرفته شده باشد، بالرین زیبای هلندی که در جنگ جهانی اول به جاسوسی برای آلمانی ها متهم شد و از آن زمان تاکنون الهامبخش فیلمسازان بوده است.

5- آبی که از شیرهای سیستم اطفای حریق سقف خارج می شود تمیز است

1683883965 102 8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

سکانس هایی که در آن سیستم اطفاء حریق سقفی فعال می شود و اتاق با آب سیستم پر می شود در فیلم های تریلر بسیار رایج است. اما این آب باید کثیف و بدبو باشد. با این حال، شخصیت‌ها طوری رفتار می‌کنند که انگار در یک باران خوشایند تابستانی هستند و لباس‌هایشان تمیز نگه داشته می‌شود.

6- قورباغه ها فقط یک صدا دارند

1683883965 117 8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

در همه فیلم های هالیوود صدای همه قورباغه ها یکی است. قورباغه‌ها در واقع صداهای مختلفی تولید می‌کنند که صدای قور قور یکی از آنهاست. مسئله این است که اولین طراحان صدا به برکه ها می رفتند و صداهای محیط را ضبط می کردند. این بیشتر از روی راحتی اتفاق افتاد تا ترجیح. در نهایت صدای قور قور به یک صدای رایج در فیلم ها تبدیل شد و مردم فکر می کردند که همه قورباغه های دنیا قور می کنند.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  خبر فوری: هنری کویل با نقش گرالت سریال ویچر خداحافظی کرد

7- بستن شمشیر از پشت مرسوم بود

1683883965 199 8 باور غلط ساخته شده توسط فیلم ها و سریال

در سری ویچر و بسیاری دیگر از فیلم های قرون وسطایی، قهرمانان اغلب شمشیرهای خود را پشت سر خود حمل می کنند. اما در واقعیت، این امکان پذیر نیست، زیرا هنگام برداشتن شمشیر از غلاف، بریدن شانه امکان پذیر است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا