اخبار بازی

نگاهی به فروش 5 Devil May Cry

5 Devil May Cry

قسمت پنچم Devil May Cry با پسوند V تقریبا یک هفته ای منتشر شده است و در هفته اول عرضه موفق به صدرنشینی در جداول بریتانیا و ژاپن شد.

از بازار بزرگ ژاپن بخواهیم شروع کنیم DMCV در هفته اول عرضه خود موفق به فروش 116 هزارنسخه ای بر روی PS4 شد. برای مقایسه باید بگوییم نسخه اول DMC در هفته اول 352 هزار نسخه بر روی PS2، قسمت دوم در هفته اول 309 هزار نسخه، قسمت سوم با پسوند Dante’s Awakening در هفته اول 183 هزار نسخه و در انتها قسمت چهارم در هفته اول در مجموع نسخه های X360 و PS3 موفق به فروش 252 هزار نسخه ای شده بودند.

همچنین DMCV در هفته اول عرضه در منطقه بریتانیا به فروش 20 هزار نسخه ای دست یافت، که مشخصا برای یک اثر AAA در یکی از مهمترین بازارهای ویدیو گیم رقم مطلوبی نیست.

آمارهای فوق همه به فروش فیزیکی بازی اشاره میکنند و باید بدانید در نسل جاری فروش دیجیتالی تقریبا نزدیک به نصف فروش کامل بازیها را در بر میگرد، ولیکن با دوبرابر کردن ارقام فوق بازهم خبری از فروش چشم گیر نسبت به کیفیت بازی در کار نیست.

در نهایت فعلا به نظر فروش بازی در دو بازار مذکور امیدبخش به نظر نمیرسد و دلایل ان را نمیتوان به سادگی ریشه یابی کرد. ایا بعد از یازده سال کسی علاقه ای به دنبال کردن داستان دانته و نیرو ندارد؟ ایا دیگر سبک هک اند اسلش که به شکل قدیمی میشناختیم مشتری ندارد؟ و ده ها سوال دیگر که باید بیشتر صبرکرده تا واکنش بازار را در بازه ای طولانی مدت تر بررسی کنیم.


بیشتر بخوانید :

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یک =

دکمه بازگشت به بالا