اخبار فیلم و سریال

طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند

درست مانند مردگان متحرک، فیلم‌ها و سریال‌های زامبی به این زودی‌ها از مد نمی‌افتند. این فیلم‌ها و سریال‌ها تا حدی به لطف محبوبیت The Walking Dead، برای مدت طولانی در رسانه‌های سرگرمی حضور خواهند داشت. این مجموعه درام محبوب AMC بر اساس کمیک‌های رابرت کرکمن به همین نام ساخته شده که قدرت شبکه‌های کابلی را به نمایش می‌گذارد. این سریال مرزهای زیادی را شکست و شخصیت‌های باورپذیر و دوست‌داشتنی را خلق کرد که طرفداران این مجموعه هم آنها را دوست داشتند و هم از برخی از آنها متنفر بودند؛ اما زامبی‌ها و آخرالزمانی که این سریال به تصویر می‌کشد با The Walking Dead شروع نشده و ختم نمی‌شود.

طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 19

برای اینکه یک فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های شبیه مردگان متحرک رتبه‌بندی شود، باید درام زیاد و همچنین خشونت، خشم و ترس شدیدی داشته باشد. اکنون که سریال اصلی The Walking Dead به پایان رسیده است، طرفداران این مجموعه بیش از هر زمان دیگری به داستان‌های جالب مشابهی نیاز دارند که یک آخرالزمان زامبی‌محور و سقوط جامعه انسانی را به تصویر می‌کشد. خوشبختانه وقتی به تاریخچه ژانر زامبی و فراتر از آن نگاه می‌کنیم، فیلم‌های زیادی وجود دارند که جنبه‌های مختلفی از حالات مختلف این سریال و شخصیت‌های آن را ارائه می‌دهند. به این بهانه می‌خواهیم 15 فیلمی را که طرفداران سریال The Walking Dead می‌توانند ببینند، به شما معرفی کنیم.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 20

۱۵- زنده (۲۰۲۰)

مرد جوانی در زمان شیوع ویروس زامبی در سئول در آپارتمان خود گیر افتاده و با وجود اینکه از زامبی‌ها در امان است، در خطر گرسنگی و تشنگی قرار دارد. او در حالی که یاد می‌گیرد از خود مراقبت کند، با بازمانده دیگری آشنا می‌شود و با هم قصد فرار دارند. Alive# از فضای بسیار محدود خود نهایت استفاده را می‌کند و به درام انسانی‌اش اجازه می‌دهد بدرخشد، در حالی که زمان نسبتاً کوتاه سریال، داستان را با اکشن‌های متمرکز بر زامبی‌ها به اندازه کافی پر می‌کند. طرفداران سریال The Walking Dead، از تماشای شخصیت‌های این سریال کره ای که با وضعیت متفاوتی روبه‌رو می‌شوند، لذت خواهند برد.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 21

۱۴- جاده (۲۰۰۹)

پدر و پسری در آمریکای ویران شده پس از یک رویداد آخرالزمانی، در حالی که با گرسنگی، آدمخواری و محیطی تاریک و ویران روبه‌رو هستند، در یک فیلم که از روی رمانی به همین نام (The Road) اقتباس شده نوشته کورمک مک کارتی، به دنبال پرتو امیدی می‌گردند. طرفداران سریال The Walking Dead که بر رابطه والدین و فرزند، به ویژه رابطه بین ریک و کارل گرایمز تمرکز دارند، از این درام بقا حس دلگرم‌کننده‌ای دریافت کرده و لذت خواهند برد.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 22

۱۳- نجات دهنده(۲۰۱۵)

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  عکس باورنکردنی خواننده پاپ کنار علی دایی

این فیلم علمی تخیلی غیر احساسی، ناخوشایند و تکان‌دهنده مردی را دنبال می‌کند که برای فرار از وحشت دنیای پسا آخرالزمانی، زندگی امن اما تنهایی در طبیعت دارد؛ اما روزی آرامش شکننده او با ورود یک زن و دخترش به هم می‌ریزد. بهترین فیلم‌هایی مانند مردگان متحرک که به نمایش سختی‌های جسمانی و موقعیت می‌پردازند، بُعد واقع‌گرایانه‌تری دارند و فیلم The Survivalist هم به این دسته تعلق دارد و می‌تواند برای طرفدارانی که به این بُعد فیلم و سریال‌های زامبی علاقه دارند، مناسب باشد.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 23

۱۲- ۲۸ روز بعد (۲۰۰۲)

دنی بویل یک فیلم کلاسیک زامبی عالی ساخته است. این فیلم در مورد مردی است که در بیمارستان از خواب بیدار شده و متوجه می‌شود که شهر شلوغ لندن اکنون تقریباً به طور کامل توسط افراد آلوده به ویروسی به نام Rage تسخیر شده است. شباهت‌ اولیه دنیای پسا آخرالزمانی زامبی‌ها در 28 Days Later و The Walking Dead قابل توجه است؛ اما فیلم دنی بویل با خشونت بی بند و باری که دارد، طرفداران واکینگ دد را بسیار فراتر از سکانس آغازین خود غرق می‌کند.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 24

۱۱- سیگنال (۲۰۰۷)

مایا راهی برای فرار از ازدواج ناخوشایند خود پیدا کرده است. یک سیگنال مرموز باعث شده افراد رفتارهای عجیب و خشونت‌آمیزی داشته باشند و بدترین ویژگی‌های شخصیتی خود را به شکل افراطی نشان دهند. با تبدیل شدن شوهرش به یکی از آن بیماران، مایا تصمیم می‌گیرد با بن فرار کند. دیوید بروکنر، دن بوش و جیکوب جنتری به عنوان کارگردانان این فیلم، فرمول کلیشه‌ای تمام فیلم‌های زامبی‌محوری که تاکنون ساخته شده را نادیده می‌گیرند و در عوض بر روی زندگی و احساسات شخصی گروهی از بازماندگان تمرکز می‌کنند. فیلم (The Signal) داستان شخصی را روایت می‌کند که عشق را در دنیایی پر از ویرانی و هرج و مرج می‌یابد. این فیلم بهترین انتخاب برای علاقه‌مندان به روابط عاشقانه در تاریخ سریال مردگان متحرک است.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 25

۱۰- در شب می‌آید (2017)

در این تریلر ترسناک روانشناختی، خانواده‌ای برای فرار از یک بیماری زامبی‌مانند که دنیای بیرون را نابود کرده و خشونت ناشی از درماندگی و ناامیدی که پس از این اتفاق مردم را فرا گرفته است، به جنگل پناه می‌برند. طرفداران The Walking Dead که از کاوش در روابط انسانی تحت فشار زیاد لذت برده‌اند، تنش و پارانویا در It Comes At Night را بسیار جذاب خواهند دید.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 26

9- ناقلان مرگ (2009)

در این تریلر علمی تخیلی، بشریت تقریباً توسط یک ویروس کشنده از بین رفته است و گروهی از بازماندگان در جنوب غربی به دنبال منابع و سرپناه هستند. در طول مسیر، گروهی از شخصیت‌ها در مواجهه با دیگر بازماندگان آلوده، مجبور می‌شوند تصمیمات سختی بگیرند. در سال‌های اخیر، Carriers مورد توجه طرفداران زامبی‌ها قرار گرفته است، اگرچه این یک فیلم ساده زامبی نیست؛ اما خطر مرگ در طول فیلم همچنان بالاست و ما شاهد لحظات وحشتناک فیزیکی متعددی در فیلم هستیم. با این حال، Carriers قبل از هر چیز یک درام است. کریس پاین به عنوان رهبر مغرور و عصبانی جلو می‌رود و شخصیت او برای طرفداران The Walking Dead بسیار آشنا خواهد بود.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  جنجال جدید سحر قریشی با انتشار ویدیو در باشگاه
15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 27

8- پانتی پول (2008)

در طول یک پخش زنده، یک دی جی و تیمش متوجه می‌شوند که یک ویروس کشنده در خارج از محل او پخش شده است؛ اما این ویروس از آن ویروس‌های معمولی نیست و به نوعی از طریق کلمات انگلیسی منتقل می‌شود و حالا مجری رادیو باید به مخاطبان و شنوندگان خود در مورد این ویروس و نحوه انتشار آن هشدار دهد. اگرچه قربانیان Pontypool بسیار متفاوت از زامبی‌های معمولی هستند؛ اما این فیلم برداشتی تازه و منحصر به فرد از ساختار این ژانر است، به خصوص که داستان کاملاً درون استودیو روایت می‌شود.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 28

۷- باتری (۲۰۱۲)

دوستی بین دو بازیکن سابق بیسبال تحت فشار یک آخرالزمان زامبی محور به مشکل برمی‌خورد. این فیلم ترسناک با بودجه ناچیز 6000 دلاری توسط جرمی گاردنر (یکی از دو بازیگر اصلی) تولید شده است. فیلم باتری سناریوهای زندگی و مرگ مداوم ندارد که در آن شخصیت‌ها برای زنده ماندن مبارزه می‌کنند؛ در واقع، برای یک فیلم زامبی، خطر بسیار کمتر و تنش کمتری دارد؛ اما تنش در دوستی بین دو شخصیت اصلی، تمام پیچیدگی و ابهام دراماتیکی را دارد که در برخی از بهترین قسمت‌های The Walking Dead دیده می‌شود.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 29

۶- شب مردگان زنده (1990)

همه طرفداران مردگان متحرک باید در مورد فیلمی بدانند که تمام کلیشه‌های زامبی مدرنی را که مردم اکنون با آن آشنا هستند، آغاز کرد. در این بازسازی کلاسیک Night Of The Living Dead، مردگان برخاسته‌اند و در این شرایط است که زنی به خانه‌ای روستایی پناه برده که هیچ بازمانده دیگری ندارد. اما پس از آن مشخص می‌شود که تهدید داخل این خانه به اندازه تهدید بیرون مرگبار و وحشتناک است. طراحی صحنه و حال و هوای این بازسازی دهه 90 که از نظر تاریخی برای ژانر زامبی به اندازه نسخه اصلی جورج رومرو در سال 1968 مهم است، بسیار شبیه به مردگان متحرک است. چیزی که این دو را شبیه به هم می‌کند، به‌روزرسانی‌هایی است که کارگردان تام ساوینی برای این فیلم انجام داد و باربارا را برخلاف نسخه اصلی، تنها بازمانده داستان کرد.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 30

5- من یک قهرمان هستم (2015)

در حالی که ژاپن توسط زامبی‌ها تسخیر می شود، هیدئو، دستیار مانگاکا که از زندگی خود ناراضی است، به دنبال کسانی می‌گردد که به زامبی تبدیل نشده‌اند. بر اساس مانگایی به همین نام، من یک قهرمان هستم، یک اقتباس سینمایی ستودنی است. این داستان آنقدر واقع‌گرایانه به تصویر کشیده شده که شرایط شخصیت اصلی بسیار واقعی و ملموس به نظر می‌رسد. اگرچه در فیلم شاهد سکانس‌های اکشن نیز هستیم؛ اما این سکانس‌ها اغراق شده و عجیب نیستند. در عوض، این فیلم به شخصیت‌پردازی توجه ویژه‌ای داشته و طرفداران شخصیت‌های مختلف سریال The Walking Dead این جنبه از فیلم را دوست خواهند داشت.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  همسر جواد عزتی پس از مدت ها دیده شد؛ استایل متفاوت مه لقا باقری
15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 31

۴- دیوانه ها (۲۰۱۰)

در این بازسازی از فیلم جورج رومرو به همین نام، ساکنان شهری کوچک به طور ناگهانی به قاتلان خشن تبدیل می‌شوند که ظاهراً عامل بیماری، ویروسی است که توسط ارتش ساخته شده است. پس از ین اتفاق، شهر قرنطینه می‌شود تا هیچ‌کس نتواند فرار کند، بنابراین کلانتر شهر (تیموتی اولیفانت) به همراه همسرش و اسکورت‌هایشان باید هر کاری که می‌توانند انجام دهند تا از شهر خارج شوند. شباهت‌های زیادی بین The Crazies و فصل‌های اولیه سریال The Walking Dead وجود دارد و طرفداران ریک گرایمز قهرمان جدیدی را در نقش یک پلیس خواهند داشت.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 32

۳- قطار به بوسان (۲۰۱۶)

در این فیلم زامبی پرطرفدار کره ای، یک پدر و دختر خردسالش در میان مسافران قطاری به مقصد بوسان هستند که ویروس زامبی در کشور شیوع پیدا می‌کند. پر از احساسات، طنز، شخصیت‌های باورپذیر و اکشن بی‌وقفه زامبی، Train To Busan به سرعت به یکی از محبوب ترین فیلم های زامبی در تمام دوران تبدیل شد. طرفداران سریال مردگان متحرک احتمالاً از داستان بقای اکشن-محور لذت خواهند برد، اگرچه جذابیت اصلی آن، حضور شخصیت‌های متنوع آن است.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 33

۲- طلوع مردگان (۱۹۷۸)

جورج رومرو با این دنباله بر فیلم اصلی شب مردگان زنده، داستان اولیه خود را از یک خانه به یک مرکز خرید توسعه داد. با انبوهی از بازماندگان و زامبی‌ها، این کلاسیک داستان زامبی محور خود را با اضافه کردن تصویری طنزآمیز از مصرف‌گرایی به قوانین از قبل تعیین‌شده رومرو، گسترش می‌دهد. تماشای این فیلم برای طرفداران سریال مردگان متحرک ضروری است.

15 فیلم زامبی برای طرفداران سریال The Walking Dead
طرفداران سریال The Walking Dead این 15 مورد را از دست ندهند 34

1- طلوع مردگان (2004)

زک اسنایدر به‌عنوان کارگردان و جیمز گان به‌عنوان فیلمنامه‌نویس، آخرالزمان زامبی کلاسیک رومرو را دوباره اختراع کرده‌اند و ریتم روایت خود را به آن تزریق کرده‌اند. حالا با زامبی‌هایی که می‌توانند به جای راه رفتن بدوند، داستان بازماندگانی که به یک فروشگاه پناه می‌برند، مملو از آدرنالین می‌شود و به این ترکیب خشونت و خون و سکانس‌های اکشنی که اسنایدر و گان به آن‌ها معروف هستند، اضافه می‌کند. تماشای این فیلم در کنار رومرو کلاسیک، به نوعی ضروری است و این کار پیشرفت این ژانر را به تصویر می‌کشد. طرفداران سریال مردگان متحرک با تماشای این فیلم می توانند ریشه و توسعه کلیشه‌ها و اصولی را که اساس این سریال را تشکیل داده‌اند، بهتر درک کنند.

<!–

–>

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا