اخبار فیلم و سریال

کلیشه های آزاردهنده فیلم ها که هنوز از بین نرفته اند

صنعت سینما به قدری با زندگی ما عجین شده که گاهی ما واقعاً دوست داریم جای شخصیت های فیلم باشیم. با این حال، به همان اندازه که تلاش می کنیم، زندگی روزمره هرگز مانند فیلم ها پیش نمی رود. اما جای نگرانی نیست زیرا بیشتر اتفاقاتی که در فیلم ها می افتد با واقعیت مطابقت ندارد.

1- سگ های اهلی از خیابان مستقیم به سمت مبل می روند

movies cliches

در فیلم، یک سگ خانگی که از پیاده روی روزانه برگشته است، بلافاصله روی مبل می پرد، اما در واقعیت صاحبش با حوله در دست به او می رسد تا پاهایش را تمیز کند. در عوض، شخصیت های فیلم با خوشحالی در کنار حیوان خانگی خود می نشینند و تلویزیون را روشن می کنند.

2- حس ششم حیوانات

1683132486 200 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

در فیلم‌ها، سگ‌ها به آدم‌های بد پارس می‌کنند و دمشان را برای آدم‌های خوب تکان می‌دهند، و گربه‌ها به هر چیزی که مربوط به دنیای ماوراء طبیعی است پشت می‌کنند. حیوانات خانگی در فیلم‌ها هرگز به افراد شرور نزدیک نمی‌شوند، در حالی که در واقعیت هر کسی می‌تواند قلب آنها را با یک غذا به دست آورد.

3- قهوه را به رختخواب بیاورید

1683132486 884 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

یک حرکت زیبا اما غیرمنطقی که فیلمسازان به آن علاقه زیادی دارند، آوردن قهوه برای کسی است که به تازگی از خواب بیدار شده و هنوز از رختخواب بیرون نیامده است. وقتی هنوز دندان‌هایتان را مسواک نزده‌اید، باید به دستشویی بروید و نگران ریختن قهوه روی تختتان هستید، مشخص نیست که این موضوع چگونه با واقعیت مطابقت دارد.

4- فروشگاه هایی که می توانید همه چیز را در آنها پیدا کنید

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  مارک زاکربرگ با کسب مدال طلا و نقره در مسابقه جوجیتسو خبرساز شد

1683132486 865 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

حتی در کوچکترین مغازه در میان ناکجاآباد، همیشه دقیقاً آنچه برای پیشبرد داستان لازم است وجود دارد. اما در زندگی واقعی خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که مجبور می‌شویم ساعت‌ها در یک سوپرمارکت بزرگ در جستجوی یک محصول خاص بگردیم و در نهایت آن را پیدا نکنیم. با این حال، در فیلم ها، غذا و لباس همیشه به صورت جادویی در دسترس است و حتی فروشنده اطلاعات مهمی به شخصیت می دهد.

5- هیچ وقت در سوپرمارکت ها صف نیست

های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

شخصیت های فیلم به طرز شگفت انگیزی خوش شانس هستند. آنها هرگز مجبور نیستند در صف منتظر بمانند. وقتی به صندوق می‌رسند، یا اولین نفر در صف هستند یا تنها مشتری فروشگاه. صندوقدارها همیشه بسیار سریع هستند و اشتباه نمی کنند.

6- سر و صدا کسی را آزار نمی دهد

1683132486 870 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

شخصیت‌ها به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند، حتی اگر در یک مکان پر سر و صدا باشند و موسیقی بلند باشد. در زندگی واقعی، در چنین مواقعی، تنها در صورتی می توانید با دیگران صحبت کنید که تا حد ممکن نزدیک شوید و از ته دل فریاد بزنید.

7- شخصیت های بسیار جذاب

1683132486 396 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

مشخص نیست که شخصیت های فیلم چه ساعتی از خواب بیدار می شوند تا زمان کافی برای دویدن، حمام کردن، خوردن صبحانه کامل و گپ زدن با خانواده داشته باشند. بیشتر ما فقط وقت داریم صبح ها چند جرعه چای یا قهوه بنوشیم و در محل کار صبحانه بخوریم.

8- دقت فوق العاده

1683132486 533 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

در فیلم ها، شخصیت ها هر بار ویدئو یا صدا را پخش می کنند، همیشه می توانند آن را دقیقاً در نقطه دلخواه نگه دارند.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بازیگران سریال دیدن (SEE) + داستان و آخرین اخبار

9- افراد معمولی با ظاهری عالی

1683132486 630 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

ظاهرا تصور فیلمسازان از یک فرد عادی با ما بسیار متفاوت است. وقتی شخصیت فیلم ناامید است که شغل خود را به عنوان یک فروشنده معمولی از دست بدهد، می خواهیم دست او را بگیریم و بگوییم: «رفیق، تا به حال در آینه نگاه کردی؟» دو متر قد، خوش تیپ، با بدنی عضلانی و چشمانی زیبا. همکاری با شما آرزوی هر آژانس مدلینگ است!

10- پیچش های شگفت انگیز

1683132486 489 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

وکلای سینما شغل غبطه‌انگیزی دارند. هر بار که اتفاقی دراماتیک می‌افتد، ناگهان طرف مقابل شواهد یا شاهدی ارائه می‌کند که مسیر پرونده را کاملاً تغییر می‌دهد. جالب است که هرگز برای قاضی این سوال پیش نمی آید که از کجا آمده اند.

11- زخم های زیبا

1683132486 218 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

روی بدن بی عیب و نقص قهرمان داستان اثری از آسیب های جزئی روزمره نیست. در زندگی واقعی، پس از برخورد به گوشه میز، باید یک هفته کبودی روی دستمان را زیر یک پیراهن آستین بلند پنهان کنیم. در سینما تمام آسیب هایی که در طول فیلم به قهرمان داستان وارد می شود از نظر زیبایی شناختی بسیار دلنشین است و او را شجاع تر نشان می دهد.

12- سلامتی را نادیده بگیرید

1683132486 984 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

در فیلم ها، شخصیت ها گاهی آنقدر تشنه هستند که به محض رسیدن به خانه، به سمت یخچال می روند، بطری آب را می گیرند و با حرص می نوشند. در زندگی واقعی چنین چیزی قطعا باعث عصبانیت سایر اعضای خانه می شود.

13- دیالوگ «بخشید ما عجله داریم»

1683132487 980 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

در فیلم های ماجراجویی، ما اغلب شاهد تعقیب و گریزهای تماشایی هستیم که در آن شخصیت ها به طرز ماهرانه ای در میان جمعیت در آسانسور، مرکز خرید یا رستوران می چرخند. در واقع، اگر بخواهید بی ادبانه راه خود را از میان جمعیت زیادی رد کنید، اخم کردن کمترین چیزی است که با آن مواجه خواهید شد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  مستند بریتنی اسپیرز: افشای جزئیات جنجالی زندگی شخصی بریتنی

14- روزنامه نگاران مشتاق

1683132487 974 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

به اندازه شهر کوچکی که داستان فیلم در آن اتفاق می افتد، به نظر می رسد حداقل یک سوم جمعیت آن در رسانه ها کار می کنند. و اگر نه، چگونه ممکن است که خانه مجرمان و قربانیان آنها همیشه در محاصره انبوهی از مردم باشد که مجهز به حرفه ای ترین ابزارهای ضبط عکس و فیلم هستند؟

15- در خواب عشقت را در آغوش بگیر

شخصیت های فیلم دوست دارند در شب با عشق زندگی خود در آغوش بگیرند. و می توانند دست های خود را دور او نگه دارند بدون اینکه مزاحم خواب او شوند. اما در واقعیت، این فقط هر دو نفر را با عذاب به خواب می‌برد.

16- همسایه های بدون مشکل

1683132487 596 کلیشه های آزاردهنده فیلم که نمی توانیم از آنها خلاص

همه همسایه‌ها در فیلم‌ها یک چیز مشترک دارند: وقتی به آنها نیاز دارید همیشه در خانه هستند. و زمانی که غیبت شما الزامی باشد، به احتمال زیاد درب خانه شما باز می ماند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستگیره را بچرخانید. در زندگی واقعی، ما به سختی همسایه همسایه خود را می شناسیم.

<!–

–>

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا