اخبار فیلم و سریال

واکنش تهیه کننده «چشمبندی» به جنجال بر سر سکانس بچه دار شدن

به گزارش گروه فرهنگی تایم سیتی، سریال «چشمبندی» چند صباحی است که فصل دوم خود را با تغییراتی در محتوا و حضور بازیگرانی چون سیدجواد رضویان آغاز کرده است. او این سریال را با نقشی متفاوت به نام «نادر» آغاز کرد. در روزهایی که شاهد حضور تنازانی نیستیم که مخاطب را به یاد نوستالژی تلویزیون بیاندازد، زوج حمید لولایی و مرجانه گلچین، شهرام قیدی، نعیمه نظام دوست، سیدجواد رضویان و برخی دیگر از بازیگران مخاطب را به اتفاقاتی امیدوار می کنند. فصل دوم این سریال به کارگردانی شهید احمدلو می باشد.

اصغر سمسارزاده به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شد

اگرچه این روزها بازار نقدینگی برای سریال های تلویزیونی هم داغ شده است. برخی از آن ها با ترکیب بازیگران ستاره ای نتوانسته اند به موفقیت برسند، طنز کمدین های قدیمی تلویزیون حقایق جالبی را رقم زده است، از جمله اینکه این روزها سریال طنز شبکه سه با مخاطبان بیشتری دنبال می شود. حتی در فضای مجازی، گاهی اوقات چیزی ویروسی می شود. به خصوص سکانسی که به بچه دار شدن می پردازد و البته با بازتاب و انتقادات زیادی هم مواجه شده است. در این سکانس مرجانه گلچین را به عنوان یکی از بازیگران اصلی این سریال می بینیم که همیشه در این سریال نقش یک شخصیت را بازی می کند، با همه شوخی می کند، اینجا با استفاده از زبان طنز و گفتار خنده دار موضوع بچه دار شدن بیشتر را مطرح می کند.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  هریسون فورد 81 ساله اصلا قصد بازنشستگی ندارد ؛ (پایان ایندیانا جونز)

اگرچه این زبان خاص مورد پسند عده ای قرار نگرفت و برای توصیف این سکانس در فضای مجازی از کلمه کلیدی «مسخره» استفاده کردند. در حالی که به این شکل نیست! چرا که سلیم سنایی تهیه کننده سریال چشمبندی به خبرنگار تسنیم گفت: این سکانس 100 درصد در رابطه با بچه دار شدن و القای این فرهنگ نوشته و فیلمبرداری شده است. یعنی نه تنها قصد تمسخر نداشتیم، بلکه می خواستیم در سبک کمدی فرهنگ سازی کنیم، در راستای توجه به خانواده و مسئله جمعیت و مادری گام برداریم.

وی افزود: دوستان اگر این سکانس و سریال را به صورت کامل تماشا کرده اند بدانند که شخصیت اصلی سریال فرزت جهان (با بازی حمید لولایی) در انتظار دوقلو است. سکانسی که در کلینیک نوشته شد زنی که چند فرزند باردار است از فواید بچه دار شدن می گوید. کمک هایی که دولت دارد و حمایت هایی که از بحث بچه دار شدن می شود. برکتی که برای بچه دار شدن در خانواده ایجاد می کند. زندگی رونق می گیرد و به قولی، کودک امرار معاش می کند. خانم گلچین با توجه به شخصیتی که در سریال دارد با همه چیز شوخی می کند. اگر مجموعه قسمت های سری قبل و این سریال را دیده باشید، او در کنار همسر و پسرش و شخصیت عجیب و غریب (با بازی جواد رضویان) است و در عین حال جدی است که با یک شوخی برخورد کند.

تهیه کننده سریال چشمبندی با هدف تشویق مادر شدن با زبان طنز گفت: کار ما قالبی کمدی دارد. ما واقعاً رویکردی داشتیم که این موضوع را از تمرکز انتقادی خارج کنیم و آن را به شوخی تبدیل کنیم. به گونه ای که مردم با این موضوع تشویق می شوند; حتی خانواده هایی که سطح زندگی و درآمد پایینی دارند هم می دانند که بچه دار شدن برایشان مشکلی ایجاد نمی کند. یعنی در واقع نه تنها هزینه ها را افزایش نمی دهد، بلکه برکت هم به همراه دارد. همانطور که در این سکانس مشاهده می شود، شخصیت مرجانه گلچین از زن باردار می پرسد که مراقبت نباید سخت باشد. و بچه اول می گوید با بچه دوم می مانند، بچه ها با هم بزرگ می شوند. همچنین برای خانواده برکت می آورد و دل خانواده را گرم می کند.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  خبر داغ خاستگاری هاکان سابانجی از هانده ارچل

سنایی همچنین با تاکید بر اهداف و رویکردهای «چمبندی» در فصل اول و حالا در فصل دوم، تصریح کرد: در سری اول عمدتاً زندگی را روایت می کردیم و کمدی ما بیشتر واقع گرایانه بود و سعی کردیم از فانتزی دور باشیم. جو اما در سری دوم با توجه به سلیقه مخاطب همان حالت واقعی را حفظ کردیم و سعی کردیم موقعیت های کمدی خلق کنیم و کمی سورئالیسم آن طور که بیننده دوست دارد به آن اضافه کنیم. شخصیت کمیاب جواد رضویان به همین دلیل اضافه شد. او توهماتی دارد که باعث تخیلات می شود.

انتهای پیام/

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا