اخبار فیلم و سریال

مهراب قاسم خانی از شکایت حمید رسایی تبرئه شد

مهراب قاسم خانی فیلمنامه نویس معروف اعلام کرد که در پرونده شکایت حمید رسایی از خود مجددا تبرئه شده و این پرونده مختومه شده است. قاسم خانی این خبر را همراه با کنایه در استوری اینستاگرامش منتشر کرد.

مهراب قاسم خانی خطاب به رسایی نوشت:

«استاد اگه ناراحت نمیشن، توی تجدید نظر هم تبرئه شدم. پایین حکم هم یه توضیحاتی نوشتن که بد نیست دفعه دیگه که خواستین شیرین زبونی کنین، قبلش مطالعه کنین.»

ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی

مهراب قاسم خانی معروف به واکنش های کنایه آمیز به موضوعات روز، یکی از چهره های معروفی بود که در شبکه های اجتماعی در ماه های اخیر به ناآرامی های اخیر کشور واکنش نشان داد.

این واکنش ها پیامدهایی برای مهراب قاسم خانی به همراه داشت که از آن جمله می توان به ممنوعیت استفاده از پروازهای داخلی، مسدود شدن حساب بانکی وی و همچنین شکایت حمید رسایی، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس اشاره کرد که برخی از اظهارنظرهای وی در جریان اعتراضات با واکنش های شدیدی مواجه شد.

1683538752 575 ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی

ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی نیز با واکنش این فیلمنامه نویس مشهور به یکی از این اظهارنظرها آغاز شد. حمید رسایی در پی انتشار ویدئویی از حضور یک زن نیمه برهنه در یکی از راهپیمایی‌های مخالفان در خارج از کشور در هلند در اکتبر 1401، در توییتر خود نوشت:

«فکر می کنید جماعت اقلیتی که در برخی خیابان‌ها روسری را روی دست می چرخانند دنبال چه هستند؟ خیلی از آنها خودشان هم نمی‌دانند اما آن طرف آب در یکی از تجمعات، واقعیت این جریان خودش را نشان داده. یکی لخت شده رفته روی بلندی و سخنرانی می‌کند. تمام حرفش این است که چرا در ایران نمی‌گذارند ما لخت بگردیم. تمام خواسته اینها از آزادی همین است، هر شب با یکی بخوابند و مثل حیوان بچَرند…بیچاره‌تر از این جماعت، کسانی هستند که مثل سربازان بی جیره و مواجب، در فضای مجازی با استوری گذاشتن و لایک کردن و … به این آینده سیاه ضریب می‌دهند، در حالی که شاید اعتقادی به این آینده نداشته باشند.»

این اظهارات جنجال به پا کرد و بسیاری آن را توهین به معترضان دانستند. مهراب قاسم خانی نیز در استوری اینستاگرامی به سخنان رسایی واکنش شدیدی نشان داد و خواستار برخورد با وی شد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  تاریخ انتشار انیمیشن Skull Island (Skull Island 2023)

1683538752 832 ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی

حمید رسایی پس از انتقادات، متن دیگری را منتشر کرد و در آن تاکید کرد که سخنانش عجولانه قضاوت شده و منظورش معترضان ملی نبوده، بلکه منظور با برخی از معترضان خارجی است. با این وجود مهراب قاسم خانی در اواخر بهمن ماه 1401 با انتشار تصویری از اخطاریه دادگاه در اینستاگرام خود از شکایت حمید رسایی از وی خبر داد.

قاسم خانی در این پست نوشت:

«هیچ وقت فکرشو نمی‌کردم یه روزی باید مونولوگ دفاعیه بنویسم و خودم هم اجراش کنم. فقط هی دارم خودمو کنترل میکنم طبق عادت شوخی نویسی نکنم توی متن…»

1683538753 845 ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی

حمید رسایی چند روز بعد در اوایل اسفند 1401 ویدئوهایی را در توییتر خود منتشر کرد و توضیحاتی درباره جلسه دادگاه شکایت خود از مهراب قاسم خانی ارائه کرد. رسایی در این ویدئوها مدعی شد در حالی که مهراب قاسم خانی با دو وکیل در دادگاه حاضر شده بود، او به دلیل اینکه نتوانسته حتی یک وکیل بگیرد، به تنهایی در این جلسه حاضر شده است.

رسایی همچنین گفت که در دادگاه فهمید که علیرغم اظهارنظرهای فراوان مهراب قاسم خانی در مورد موضوعات مختلف در سال های اخیر، مقامات دولتی هرگز از وی شکایت نکرده اند.

این چهره اصولگرا در پایان به فعالان رسانه ای و سیاسی توصیه کرد توهین و تهمت سلبریتی ها را بی چون و چرا نگذارند و حتما از آنان شکایت کنند. این سخنان حمید رسایی با واکنش مهراب قاسم خانی مواجه شد و او در پستی اینستاگرامی با کنایه همیشگی خود به ویدئوی او پاسخ داد.

1683538753 899 ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی

مهراب قاسم خانی در اوایل اسفند 1401 نتیجه شکایت حمید رسایی از خود را اعلام کرد و در پستی اینستاگرامی از تبرئه شدن اتهام نشر اکاذیب ضمن انتشار تصویر حکم دادگاه خبر داد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بازیگران سریال برف شکن فصل سوم (Snowpiercer) + داستان

1683538753 902 ماجرای شکایت حمید رسایی از مهراب قاسم خانی

مهراب قاسم خانی تنها فردی نبود که در ماه های اخیر با شکایت حمید رسایی مواجه شد. این نماینده سابق مجلس همچنین از زینب موسوی طنز نویس معروف به دلیل انتشار ویدئویی طنز درباره اظهارات جنجالی خود درباره معترضان شکایت کرد.

این ویدئوی طنز در بسیاری از صفحات و کانال های مجازی از جمله کانال مهدی نصیری مدیرمسئول سابق روزنامه کیهان بازنشر شد. مهدی نصیری در اسفند 1401 اعلام کرد که در پی شکایت حمید رسایی از وی به دلیل بازنشر این ویدئو، برای حضور در دادگاه ویژه روحانیت قم فراخوانده شده است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا