اخبار فیلم و سریال

ماجرای سرقت فرش‌های کاخ سعدآباد چیست؟

به گزارش گروه فرهنگی iskanewsروز یکشنبه 10 اردیبهشت در خبرها ذکر شد که 48 تخت فرش ملی با ارزش آنها از ساختمان خاطره کاخ سعدآباد خارج شدند و ناپدید شدند. این قالی های نفیس در مشهد و اصفهان بافته شده و ارزش مالی تنها 10 عدد از آن ها 127 میلیارد تومان برآورد شده است.

بالاخره تکلیف قالی‌های گران‌قیمت مفقود شده سعد آباد چه شد؟

در این خبر ناپدید شدن فرش‌های تالار حافظیه به دولت 12 نسبت داده شده و گفته شده که طبق گزارش دریافتی دولت 13، تمامی این فرش‌ها طی سه سال قبل از سال 1395 مفقود شده است. شاهد رو در رو می گوید: قالیچه ها با وانت مزدا به خانه برده شد.

ساختمان یادبود سعد آباد زیر نظر نهاد ریاست جمهوری است و دولت جمهوری اسلامی برای پذیرایی از مهمانان خارجی از آن استفاده می کند. به غیر از این بنا، فرش‌های نفیس و ارزشمند بسیاری در قسمت‌های دیگر کاخ سعد آباد نگهداری می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در این باره گفت: طبق اطلاعات معاونت حقوقی این فرش ها از سال 92 تا 95 مفقود بوده و از مجموعه سعد آباد خارج شده است.

و افزود: سازمان بازرسی کل کشور گزارش مفصلی از مفقود شدن این قالیچه ها در دولت دوازدهم به نهاد ریاست جمهوری وقت ارسال کرده است.

وی ادامه داد: در گم شدن این فرش ها در دولت روحانی شکی نیست و اینکه گفته می شود ماجرا مربوط به دولت قبل از روحانی است صحت ندارد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  با دیدن عکس مادر نفیسه روشن تعجب خواهید کرد

انتهای پیام/

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا