اخبار فیلم و سریال

فخری نیکزاد مجری برنامه گلهای رنگانگ درگذشت

خبر تازه ای مبنی بر درگذشت مجری توانمند، فخری نیکزاد منتشر شده است و غمی جدید به دل مخاطبان افزوده است. فخری نیکزاد، مجری قدیمی برنامه گلهای رنگارنگ، در 82 سالگی چشم از جهان فروبست. این مجری توانا ابتدا از گویندگان رادیو تلویزیون بود که به تسلط ویژه اش در شعرخوانی و ادبیات شناخته می شد. در ادامه می توانید خلاصه ای از زندگی فخری نیکزاد را مطالعه کنید.

درگذشت فخری نیکزاد مجری رادیو تلویزیون

فخری نیکزاد از مجریان و گویندگان توانمند صدا و سیما بود. وی با تبحر خاصی که در شعر خوانی و ترجمه ابیات و رساندن معنای دقیق اشعار داشت توانست جایگاه ویژه ای در بین مجریان به دست آورد و پس از مدتی برنامه جدید گلهای رنگارنگ را بر عهده گرفت.

این مجری که متولد 2 مرداد 1320 در تهران بود، از معدود مجریانی بود که علاوه بر حضور در تلویزیون، به دلیل عشق و علاقه فراوانی که به ادبیات و شعر داشت، از سال 1347 توانست گوینده رادیو شود و با مجری های برنامه گلهای رنگارنگ از جمله فیروزه امیر معز، آذر پژوهش و روشنک؛ و هنرمندان و اساتید به نامی مثل جلال الدین تاج اصفهانی، غلامحسین بنان، ادیب خوانساری، محمدرضا شجریان، حسین قوامی، جلیل شهناز، حسن کسایی، محمد رضا لطفی، جلال ذوالفنون و … همکاری کند.

او با ادغام رادیو و تلوزیون به دعوت «هوشنگ ابتهاج» با رادیو ادامه داد و مجری دائمی برنامه «گلهای تازه» شد و این همکاری تا پایان این برنامه ادامه داشت.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  عکس جنجالی امین حیایی در روز تولدش را اینجا ببینید

فرهنگ جولایی از سازندگان و تهیه کنندگان پیشکسوت رادیویی درباره فخری نیکزاد می گوید: نیکزاد از معدود گویندگانی بود که فقط در گلهای رادیو اجرا داشت، چون گلها یکی از برنامه های معروف رادیویی بود، او باید بسیار توانا و بافرهنگ بوده باشد و این سواد و توانایی مرحوم نیک زاده در کنار وقار و متانت او، اجرای او را باشکوه و کم نظیر کرده است.

فرهنگ جولایی خواندن بسیار خوب و درست نیکزاد را از دیگر ویژگی های او می داند و می گوید: خوب یادم می آید زمانی که در یک برنامه تلویزیونی بازی می کرد، فیلمنامه را نمی خواند، فکر می کنم در آن زمان و در جایگاه خود بی نظیر بود. . .

فخری نیکزاد که به بیماری آلزایمر مبتلا بود، در سن ۸۲ سالگی در لندن درگذشت.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا