اخبار فیلم و سریال

واکنش داریوش مهرجویی به سوالات سیاسی در لوکزامبورگ جنجال برانگیز شد

داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس ایرانی که برای نمایش فیلم «گاو» در لوکزامبورگ حضور دارد، در جلسه پس از نمایش فیلم در پاسخ به سوال یکی از حضار در مورد آنها به بحث و گفتگو با وی پرداخت. دیدگاه های سیاسی وی همچنین در پاسخ به سوال کسانی که از او درباره پوشش این روزهای سینماگران خارج از سالن سینما پرسیده بودند، گفت: این موضوع ربطی به پخش فیلمش ندارد.

داریوش مهرجویی کارگردان فیلم معروف و تحسین شده «گاو» که پیش از انقلاب ۵۷ در سال ۱۳۴۸ اکران شد در اکران این فیلم در لوکزامبورگ حضور داشت. در جلسه پس از نمایش فیلم، یکی از حاضران از وی درباره موضع سیاسی خود در خصوص اعتراضات سراسری تابستان گذشته در کشور که مهرجویی آن را بی ارتباط با اکران فیلمش دانست، پرسید.

مهرجویی در پاسخ به سوال این خانم گفت:

«قبل از جلسه از شما خواستم که من را وارد بحث های سیاسی نکنید چون به خاطر اکران این فیلم اینجا هستیم و وظیفه شما این است که این فیلم را ببینید و در مورد آن صحبت کنید. از من چه می خواهید؟! آیا من در جایگاهی هستم که از شما بپرسم چرا آن لباس را پوشیدید؟»

 

فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی و بازی عزت الله انتظامی

وقتی فرد پرسشگر به مهرجویی می گوید: «اما این یک فیلم سیاسی است» مهرجویی پاسخ می دهد: «اینجا سینماست و من کارگردان این فیلم هستم. و وظیفه شما این است که از من درباره فیلمم بپرسید نه چیز دیگری!». بعد می‌گوید: «موضع گیری سیاسی من چه اهمیتی برای شما دارد؟ چرا این سوال را از من می‌پرسی؟» زن دوباره می‌گوید: «این فیلم یک فیلم سیاسی است!»

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  بازیگران فصل دوم سریال Squid Game معرفی شدند
رفتارهای حاشیه ساز داریوش مهرجویی در لوکزامبورگ + فیلم
واکنش داریوش مهرجویی به سوالات سیاسی در لوکزامبورگ جنجال برانگیز شد 3

اما این تمام داستان نیست. بیرون از سالن، فردی که خود را درویش معرفی می کند از او سوالاتی می پرسد و پاسخ مهرجو به این سوالات واکنش هایی را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا