اخبار فیلم و سریال

فیلم تولد 85 سالگی خانم پروین خواننده غوغای ستارگان را اینجا ببینید

کمی پیش ویدئویی با نام ویدئوی بزرگداشت بانو پروین در 85 سالگی منتشر شده است که یاد و خاطر صدای گرم او را برای مخاطبان زنده کرده است. این خواننده بزرگ در مراسم بزگرداشت هشتاد و پنج سالگی اش ترانه مشهور غوغای ستارگان را بازخوانی می کند.

ویدئوی بانو پروین در تولد 85 سالگی اش

مراسم بزرگداشت خانم پروین در سن هشتاد و پنج سالگی برگزار شد. وی در این مراسم نمایش غوغای ستارگان را اجرا کرد و اشک استاد حسین علیزاده را درآورد. این تصنیف با آهنگسازی همایون خرم و نویسندگی کریم فکور ابتدا توسط پروین اجرا شد و بعدها چندین بار توسط خوانندگان دیگر خوانده شد. پروین در سال 1353 از خوانندگی کناره گیری کرد.

پروین نوری وند در سال 1317 در تهران به دنیا آمد، کارمند بانک تجارت بود و به کمک همایون خرم و با کمک یکی از نزدیکانش وارد عرصه هنر شد. او یکی از بهترین خوانندگان موسیقی ایرانی است که با خواندن بیش از 300 ترانه و صدا در دهه های 30 و 40، کارنامه درخشانی از بهترین آهنگ ها و ترانه ها (مانند غوغای ستارگان، پیک سحری، درد عشق و انتظار و …) دارد.

کلیپ بزرگداشت تولد 80 سالگی پروین

او همچنین اجراهای قابل توجهی در برنامه گلها دارد. صدای او بسیار پرطنین و قدرتمند است و در محدوده آلتو (صدای باس زنانه) به حساب می آید، به این ترتیب صدا و توانایی او با خواننده ای مانند دلکش مقایسه می شد.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  طعنه اکبر عبدی به رئیس جمهور ایران را در اینجا تماشا کنید

بانو پروین در طول فعالیت هنری خود به طور مستمر با آهنگسازانی چون همایون خرم، حسین صمدی، مرتضی حنانه، رضا ناروند، مرتضی محجوبی، جواد لشگری، انوشیروان روحانی ، امین الله رشیدی و… و همچنین ترانه سرایانی همچون پرویز وکیلی، کریم فکور، رحیم معینی کرمانشاهی، پرویز خطیبی، هدایت اله نیرسینا، عبداله الفت، تورج نگهبان، مهدی سهیلی، بهادر یگانه و… همکاری داشته است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا