اخبار فیلم و سریال

از مت دیمون و بن افلک ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه یاد بگیرید

بن افلک ستاره هالیوود اخیراً فاش کرده است که او و مت دیمون، درآمدشان از فیلم ویل هانتینگ نابغه در سال 1997 را در یک چشم به هم زدن بر باد دادند. افلک توضیح داد: «من می‌گفتم ما در حال حاضر ثروتمند هستیم. ما به هیچ چیز دیگری نیاز نداریم. لازم نیست به سر کار برگردیم.»

آن دو بیست و چند سالگی، فیلمنامه ویل هانتینگ نابغه را به قیمت ششصد هزار دلار فروختند و پول را تقسیم کردند. با این حال، هر کدام سی هزار دلار به ایجنت خود و 160 هزار دلار مالیات پرداخت کردند و نهایتا هر کدام صد و ده هزار دلار داشتند.

بنابراین افلک و دیمون تصمیم گرفتند دو جیپ چروکی 55000 دلاری بخرند. افلک ادامه داد: «طبیعاً تصمیم گرفتیم یک خانه مجلل در هالیوود را با 5000 دلار در ماه اجاره کنیم و در عرض 6 ماه به ورشکستگی رسیدیم.»

ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه

در حالی که هر دو با وجود شروع ضعیف، هنوز روی پای خود هستند، 5 نکته را بیان میکنیم که به حال افلک و دیمون دچار نشوید.

1. عاقلانه خرج کنید

ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه
البته اولین قانون این است که همچون افلک و دیمون نیمی از درآمد خود را صرف خرید خودرو نکنید. افلک و دیمون به جای خرید جیپ و اجاره یک خانه بزرگ، همچنان می توانستند از پول خود لذت ببرند.

هزینه های ماهانه خود را محاسبه کنید. ابتدا با مایحتاج خود شروع کنید، مانند مواد غذایی و اجاره، سپس مقداری پول نقد برای بدهی و پس انداز کنار بگذارید. هنگامی که به نیازهای اولیه پاسخ دادید، می توانید به هزینه های دیگر فکر کنید.

پیشنهاد کاربران تایم سیتی:  فرشاد کلباسی، بازیگر و دستیار کارگردان جوان درگذشت

2. تمام بدهی های خود را بپردازید

ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه
اگر بدهی یا وام دارید، مهمترین چیز این است که از شر آنها خلاص شوید.

3. ذخیره کنید

ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه
با پس انداز در مواقع سخت، حتی اگر ظرف 6 ماه ورشکستگی شوید، تا سرمایه بعدی دوام خواهید آورد. اکثر کارشناسان توصیه می کنند حداقل برای 3-6 ماه پول برای بحران های غیرمنتظره مانند هزینه های پزشکی یا از دست دادن شغل کنار بگذارید.

4. پس انداز برای بازنشستگی را در نظر داشته باشید

ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه
وقتی جوان هستید، ممکن است زیاد به بازنشستگی فکر نکنید. تحقیقات خود را انجام دهید و سرمایه گذاری های مطمئن و پایدار را برای آینده انتخاب کنید.

5. کسب درآمد غیرفعال

ترفندهایی برای صرفه جویی در سرمایه
در نهایت، به دنبال راه‌های ساده برای افزایش درآمد به جای کاهش آن باشید. سرمایه گذاری، به ویژه در سهام با بازدهی بالا، مدت هاست که روشی محبوب برای افزایش درآمد بوده است. اما بسیاری از مردم از ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام می ترسند. یک جایگزین سودآور، خرید و فروش املاک و مستغلات است.

به این مطلب چه امتیازی میدی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا