این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد تایم سیتی کاملا محفوظ می باشد

آشنایی با نقشه دنیا در سریال ویچر و توضیحاتی درباره کشورها و سیاست‌های حاکم بر آنها

سریال جدید و فانتزی شبکه نتفلیکس یعنی ویچر توانسته دنیای جادویی و خطرناک آندری ساپکوفسکی را به‌تصویر بکشد اما سردرآوردن از روابط سیاسی موجود بین حکومت‌های مختلف کانتیننت می‌تواند تاحدودی گیج‌کننده باشد. نقشه جهان در سریال The Witcher به‌طور خاص اهمیت دارد زیرا هر سه شخصیت اصلی سریال دارای اسم‌هایی هستند که از محل تولدشان سرچشمه می‌گیرد: گرالتِ ریویا، ینفرِ ونگربرگ و سیری، بچه شیر سینترا.

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

به اندازه چند دهه، فصل اول سریال ویچر در سرتاسر سرزمین کانتیننت روایت می‌شود، از آکادمی جادوگری آرتوزا گرفته تا سادن هیل، یک دروازه استراتژیک که به سرزمین‌های شمالی باز می‌شود. همچنین بخش بزرگی از داستان در قالب تلاش نیلفگارد برای تصرف کانتیننت روایت می‌شود که مکان‌های مربوط به آن از قلمرو نیلفگارد در جنوب تا سرزمین‌های شمالی را دربرمی‌گیرد.

با توجه به آنکه سریال The Witcher هم در زمان‌های مختلف و هم در سراسر نقشه دنیایش به‌تصویر کشده می‌شود، ممکن است گاهی نتوان به‌آسانی تشخیص داد که شخصیت‌ها سریال در کدام مکان حضور دارند. در ادامه این مطلب، مهمترین پادشاهی‌های حاکم بر کانتیننت، سیاست‌های موجود بر آنها و این مورد که گرالت، ینفر و سیری هرکدام در فصل 1 سریال ویچر به کدام نواحی سفر می‌کنند مورد بررسی قرار گرفته است.

 

کشورها و وضعیت سیاسی کانتیننت

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

همانطور که در نقشه زیر مشاهده می‌کنید، در کانتیننت کشورهای متعددی وجود دارد اما مهمترین‌ آنها عبارت‌اند از چهار پادشاهی‌ سرزمین‌های شمالی (به مجموع رِدانیا، کادوِن، اِردین و تِمریا گفته می‌شود) و همچنین امپراتوری نیلفگارد. ما در فصل اول سریال ویچر با دو حاکم از این چهار پادشاهی آشنا می‌شویم: 1- فُلتست، پادشاه تمریا و کسی که تریس مریگولد را مأمور می‌کند تا یک استریگا را به‌دام بیندازد. 2- ویرفریل، پادشاه اردین که پس از دگرگونی ینفر شیفته او می‌شود.  

همچنین یکی دیگر از کشورهای مهم در فصل اول سریال ویچر، پادشاهی سینترا است که توسط مادربزرگ سری یعنی ملکه کالانته اداره می‌شود. کالانته که یک جنگجوی مغرور است تهدید پیشروی ارتش نیلفگارد را دفع می‌کند و معتقد است که نیلفگاردی‌ها هرگز نمی‌توانند نیروهای سینترا را شکست بدهند. هرچند در قسمت اول از فصل اول سریال Witcher یعنی «آغازِ پایان»، ما شاهد سقوط سینتری و فرار ناامیدانه سیری از قلعه هستیم.

نیلفگارد توسط امپراتور اِمییر وار امریس اداره می‌شود و اگر بخواهیم درباره او بیش از حد صحبت کنیم، احتما اسپویل شدن قسمت‌های آتی سریال ویچر وجود دارد. تنها چیزی که لازم است بدانید این است که امییر یک پادشاه خشن است و قصد دارد تمام کانتیننت را به تصرف خودش دربیاورد. یکی از بالارتبه‌ترین گماشته‌های امییر، کاهیر یا همان شوالیه سیاه است که یکی از اعضای نیروهای برتر ارتش نیلفگارد محسوب می‌شود. او به طور مشخص مأموریت دارد تا سیری را پیدا کرده و به نیلفگارد بازگرداند.

در نهایت یکی از مهمترین احزاب سیاسی کانتیننت، انجمن برادری جادوگران است که توسط شورای عالی جادوگران رهبری می‌شود. دو نفر اعضای این شورا شامل استاد ینفر یعنی تیسیا ده وریس، جادوگر پیر و مکار استرگوبور و همچنین عموی فرینگیلا یعنی آرتوریوس ویگو می‌شود. انجمن برادری جادوگران به تربیت جادوگر می‌پردازد و آنها را مأمور می‌کند تا به پادشاهی‌های کانتیننت خدمت کنند. در قسمت آخر فصل یک سریال ویچر، فرینگیلا نیروهای نیلفگارد را رهبری می‌کند. تعدادی از اعضای انجمن برادری با یکدیگر متحد می‌شوند تا برای دفاع از سرزمین‌های شمالی در مقابل او بایستند در حالی که بقیه اعضا تصمیم می‌گیرند از نبرد امتناع کنند.

 

نقشه دنیای ویچر و مکان‌های معروف فصل اول

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

نقشه کانتیننت که در بالا می‌بینید توسط گروهی از هواداران ساخته شده و یک نمای دقیق از دنیای سریال The Witcher ارائه می‌کند. تمام اتفاقاتی که در فصل اول سریال ویچر می‌بینیم در شمال کوهستان Amell Range که در مرکز نقشه قابل مشاهده است رخ می‌دهد. همچنین لازم است اشاره کنیم که محل امپراتوری نیلفگارد در جنوبی‌ترین قسمت عکس قابل مشاهده است. تا انتهای فصل یک، امپراتوری نیلفگارد بیش از نیمی از نقشه را تا منطقه سینترا تصرف می‌کند که این نشان‌دهنده قدرت محض نیروهایی است که ینفر و دیگر ساحران در قسمت آخر با آنها روبه‌رو می‌شود. حالا به دیگر مقاط مهم دنیا نیز نگاهی می‌اندازیم.

 

بلاویکن

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

یکی از القاب تیره گرالت «قصاب بلاویکن» است. در قسمت اول سریال ویچر یهنی «The End’s Beginning» ما می‌بینیم که این لقب به چه دلیل به گرالت داده می‌شود. شهر کوچک بلاویکن در شمال کانتیننت و در ساحل خلیج پراکسدا قرار دارد. در اینجا است که گرالت با پرنسس تبعیدشده، رنفری ملاقات می‌کند، که با هم یک ارتباط عاشقانه کوتاه تراژدیک نیز برقرار می‌کند.

 

جزیره آرتوزا و تانلد

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

پس از آنکه ینفر توسط پدر بی‌عاطفه‌اش فروخته شد، او از خانه‌اش در ونگربرگ، اردین راهی جزیره تانلد در آب‌های سواحل تمریا شد. تانلد خانه آرتوزا، آکادمی تمرین بانوان جوان برای تبدیل شدن به ساحره است. یک نیروی جادویی قدرتمند از این جزیره محافظت می‌کند و ینفر در طول اقامت خود در تانلد به این حقیقت وحشتناک پی برد که منبع تأمین این جادو چه چیزی است.

 

پوسادا جنوبی، دل بلاتانا و کوهستان آبی

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

پوسادای جنوبی که در گوشه شمال شرقی نقشه قرار گرفته، پایتخت سابق پادشاهی اِلف دل بلاتانا است که در قسمت دوم فصل اول سریال ویچر یعنی «چهار نشان» به‌تصویر کشیده شد. در اینجا بود که گرالت و یاسکیر برای اولین‌بار با یکدیگر ملاقات کردند و یاسکیر تصمیم گرفت که گرالت را در سفر به کوهستان همراهی کند.

 

تمریا

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

 تمریا یکی از چهار پادشاهی است و گرالت در قسمت سوم فصل یک سریال The Witcher یعنی «ماه خائن» از آن دیدن می‌کند. حاکم تمریا شاه فلتست است و انجمن برادری جادوگران تریس مریگولد را به دربار سلطنتی می‌فرستد تا در طول هجوم نیلفگارد از پادشاهی حفاظت کند. تریس و گرالت در همکاری با یکدیگر، یک استریگا را که به شهروندان تمریا حمله می‌کرد به‌دام انداختند و درمان کردند.

 

جنگل بروکیلون

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

در سمت جنوب جزیره تانلد و شمال سینترا، جنگل بروکیلون قرار دارد. سیری در قسمت چهارم از فصل اول به این جنگل جادویی کشیده می‌شود. در آنجا او با قبیله دریادها که از جنگل محافظت می‌کنند آشنا می‌شود. هرچند این گروه نیز نمی‌توانند برای مدت زیادی از سیری مواظبت کنند.

 

ریند

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

در قسمت پنجم از فصل یک سریال ویچر، گرالت و ینفر برای اولین‌بار در شهری در ردانیا به نام ریند با یکدیگر ملاقات می‌کنند. پس از آنکه یک جن به یاسکیر حمله می‌کند، تنها نیروی جادو می‌تواند زندگی او را نجات بدهد. گرالت نیز دوستش را به ریند می‌آورد و متوجه می‌شود که ینفر خانه شهردار را از آن خودش کرده است.

 

کینگورن و کوهستان اژدها

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

در قسمت ششم یعنی «گونه‌های کمیاب»، مردی به نام بورچ گرالت را استخدام می‌کند تا یک اژدها که با عنایت پادشاه نیدامیر از کینگورن برای سرش جایزه تعیین شده را شکار کرده و از بین ببرد. کوهستان اژدها در انتهای شمالی کانتیننت قرار دارد و بر اساس کتاب، انسان‌ها هرگز به آن سوی این کوهستان پا نگذاشته‌اند.

 

سادن هیل و رودخانه یاروگا

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

در قسمت آخر فصل یک سریال ویچر می‌بینیم که نیروهای نیلفگارد راهی شمال می‌شود و ینفر همراه با چند ساحر دیگر در سادن هیل واقع در پادشاهی سادن مقاومت می‌کنند. این گروه از باریک‌ترین بخش روخانه یاروگا محافظت می‌کند، رودخانه‌ای که از یک مصب در سینترا جاری و سپس در تمام کانتیننت پخش می‌شود.

 

کار مورهن

 

آشنایی با دنیای سریال ویچر

 

با وجود آنکه در فصل اول سریال The Witcher چیزی از کار مورهن ندیدیم اما این مکان یک نقطه کلیدی محسوب می‌شود. کار مورهن در شمال شرقی کانتیننت قرار دارد و جایی است که کودکان کم‌سن‌وسال برای ویچر شدن تمرین می‌بینند. این کودکان مجموعه‌ای تمرینات و آزمون‌های طاقت‌فرسا و بی‌رحمانه را سپری می‌کنند که بسیاری از آن تمرینات جان سالم به‌در نمی‌برند. خود گرالت در کار مورهن آموزش دید و استادش وزمیر کماکان در آن قلعه زندگی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دانلود سریال قورباغه قسمت‌های 1 تا 3 [ با ترافیک نیم‌بها ]
فصل 2 سریال ویچر (The Witcher) [تاریخ پخش، بازیگران و داستان]
سریال ارباب حلقه‌ها [+تایید فیلمبرداری در نیوزلند]


هم اکنون تماشا کنید 🔴

نظرات

captcha Refresh
مشاهده نظرات (0)
rtyddrt75667