اخبار سینماسینمای خارجی

تاریخ اکران فیلم Joker

فیلم joker

وقتی از شخصیت های منفی صحبتی به میان میاید امکان ندارد به جوکر اشاره نشود . شخصیتی بدون نام بدون اثر انگشت با بعد روانی متفاوت که کنجکاوی انسان را در مورد گذشته تاریک این شخصیت دوچندان میکند. بدون شک جوکر محبوبترین شخصیت منفی فیلم‌ها و داستان های کمیک میباشد در حدی محبوب که انتظار برای پخش فیلم اختصاصی این شخصیت از شخصیت های قهرمانی بیشتر است . 

فیلم اختصاصی جوکر

فیلم اختصاصی جوکر بالاخره در سال 2019 بعد از شایعات بسیار و حواشی مختله اعم از انتخاب بازیگر نقش جوکر تا انتخاب کارگردان این فیلم به اکران در خواهد آمد . کارگردانی این فیلم به تاد فلیپس که از فیلم‌های وی میتوان به سه گانه ی The Hangover و War Dogs اشاره کرد سپرده شده است .
بازیگر نقش اصلی فیلم یعنی شخصیت جوکر به واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) سپرده شده است که وی را با بازی در نقش منفی قیلم گلادیاتور میشناسیم .

فیلم جوکر

تاریخچه خلق شخصیت جوکر

شخصیت جوکر توسط باب کین، جری رابینسون و بیل فینگر خلق شده‌است؛ که برای اولین بار در نخستین جلد کتاب‌های کمیک بتمن (۲۵ آوریل ۱۹۴۰) حضور پیدا کرد . شخصیت جوکر از روی یک کارت جوکر و تصویر کنراد وایت (بازیگر فیلم صامت مردی که می‌خندد) گرفته شده است . در داستان فیلم  مردی که می‌خندد بچه دوره گردی وجود دارد که به خاطر زخمی که به روی صورتش وجود  دارد گویا همیشه در حال خندیدن است .
طی سال‌های اخیر فیلم‌ها و آثار بسیاری ساخته شده است که در آن ‌ها شخصیت جوکر به چشم میخورد با داستان ها و گذشت های متفاوت که هر کدام جذابیت های خود را به دنبال داشته است اما باید دید در فیلم اختصاصی این شخصیت که در سال 2019 به روی پرده سینما میرود باید شاهد کدام خط داستانی این شخصیت باشیم . آیا سفیدی صورت جوکر را به خاطر  پرت شدن او به درون مواد شیمیایی نشان میدهد یا صرفا یک گریم معمولیست یا در داستان‌های مصور بتمن، شخصیت جوکر، دو گونه به تصویر کشیده شده‌است: یک بیمار روانی که از زجر دادن دیگران لذت می‌برد و شوخ‌طبع است. یا یک دزد شوخ‌طبع که فقط کمی غیرعادی است. تصویر نخست، تصویر غالب داستان هاست و تصویر دوم، بیشتر در سریال بتمن، ساخته ۱۹۶۰، نمود پیدا کرده بود .
فیلم joker
منتقدین و طرفداران این شخصیت بهترین چهره جوکر را در فیلم شوالیه تاریکی با بازی هث لجر میدانند . که با دیوانگی خاص خود و نقشه های زیرکانه داستان را در هر لحظه از فیلم جذاب تر میکرد . شخصیتی که به دنبال پول نبود و فقط از دیوانگی خود لذت میبرد و بتمن را مکمل خود میدانست . 
جوکر همیشه سعی داشته نشان دهد که شرایط بد زندگی بهترین و درست کار ترین اشخاص را هم میتواند به دیوانگی بکشاند و درداستان ‌های مختلف این شخصیت همیشه به دنبال اثبات آن بوده است و در بعضی آثار در این امر موفق بوده است . 

فیلم های مربوط به شخصیت جوکر

در سال 1989 اولین فیلم بتمن به کارگردانی تیم برتون ساخته شد . در آن فیلم جک نیکلسون نقش جوکر را بر عهده داشت که از لحاظ شکل ظاهری زیاد با تصوری که وجود داشت همخوانی نداشت ولی نیکلسون جوکر را به سرخوش‌ترین شکل ممکن به نمایش همگان گذاشت. بازی وی در نقش جوکر مورد تحسین همگان قرار گرفت و بنیاد فیلم آمریکا وی را در لیست شروران برتر تاریخ در رده ۴۵ قرار داد.

در سال 2008 فیلم شوالیه تاریکی به کارگردانی کریستوفر نولان به روی پرده سینما رفت و تحسین همگان را برانگیخت فیلم همانند قسمت اول خود با داستانی زیبا و کارگردانی و بازی بیاد ماندی ستارگان فیلم موفقیت های بسیاری را کسب کرد و در لیست بهترین فیلم های تاریخ در سایت Imdb قرار گرفت . نقش جوکر توسط هیث لجر بازی شد و به گفته دوستانش وی خود را مدت‌ها از دیگران جدا کرد و به تمرین نقش جوکر پرداخت. اگرچه وی به دلیل ایست قلبی ناشی از اختلال دارویی از دنیا رفت ولی پس از مرگ وی آکادمی اسکار جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد را به وی اهدا کرد.

در سال 2016 فیلم جوخه انتحار که  دیوید آیر نویسندگی و کارگردانی آن را بر عهده داشت به روی پردا سینما رفت . فیلم داستان در مورد گروه ضد قهرمانی است که توسط دولت دستگیر شده اند و دولت میخواهد با استفاده از آن‌ها  موجوداتی که زمین را تهدید میکنند را نابود کند .  جرد لتو در این فیلم نقش جوکر را بازی کرد که بسیار نقش کمرنگ و بسیار متفاوت با آثار دیگر این شخصیت بود که نقدهای منفی را دریافت کرد .

فیلم جوکر

تاریخ اکران فیلم Joker

تاریخ اکران فیلم جوکر 4 اکتبر ۲۰۱۹ معادل با 12 مهر 1397 میباشد  که در صورت تغییر از طریق همین پست به شما همراهان محترم سایت تایم سیتی اطلاع رسانی خواهد شد.

برچسب ها

2 دیدگاه

  1. خدایی جوکر جدیدو نگاه کن انگار دلقکه حواله فیلم کردن خدایی چقد با این گریم شخصیت جوکرو کوچیک کردن اوق باو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا