بازی

بهترین بازی های 2019 برای Xbox ،PC و PS4 (تابحال)

بازی‌های ماه ژانویه که باید آن‌ها را بازی کنید

در پایان هر ماه میلادی ما بهترین بازی‌های عرضه شده را در نظر می‌گیریم واز میان آنها دو بازی را که بهترین‌های آن ماه هستند انتخاب و معرفی می‌کنیم و به همین صورت تا پایان سال 2019 یک لیست کامل از بهترین‌های سال ساخته خواهد شد که البته ممکن است در میانه راه با نظرات شما دستخوش تغییر شود پس اگر شما هم تجربه بازی‌های زیر را دارید یا احساس می‌کنید جای عنوانِ خاصی در لیستِ بازی‌ها خالی است، آن‌را با دیگر بازی دوستان در میان بگذارید تا با توجه به قیمت بالای بازی‌های جدید همه انتخاب مناسبی برای خرید در سال جاری داشته باشند.

بهترین بازی های ماه ژانویه دوم: Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

پلتفرم(ها): Xbox One , PS4

تفاوتی نمی‌کند که شما هم حدود ده سال است که منتظر عرضه عنوان جدید این سری هستید یا اصلا هیچ یک از عناوین این سری را بازی نکرده‌اید، به هر حال بازی Kingdom Hearts 3 تقریبا از همه‌ی جنبه‌های ممکن پیشرفت کرده است. درسته که داستان بازی کمی پیچیده است و تعداد کاراکترهای بازی هم بیش از حد مورد انتظار است ولی هیچ چیز جالب‌تر از هم تیمی شدن با گوفی و کاراکترهای بی‌نظیر دیزنی که در هر دنیایی جای خودشون را باز می‌کنند نیست.

وقتی شما کارتون توی مبارزات به پایان رسید میتونین سوار یک کشتی بشین و به آسمان زل بزنین یا صورت‌های فلکی رو پیدا کنین،یا به دنبال مواد خاصی برای پخت نوعی غذا بگردید، همه دنیاها دقیقا همانطور که میخواهید با دقت و حسن نیت طراحی شده‌اند، این همان چیزی است که این عنوان را از بقیه سری جدا می‌کند و آن‌را به یکی از بهترین‌های سال 2019 و ماه ژانویه تبدیل می‌کند بیایید امیدوار باشیم که برای دیدن Kingdom Hearts 4 مجبور نباشیم 10 سال دیگر صبر کنیم.

بهترین بازی‌ ماه ژانویه: Resident Evil 2 Remake

بازی Resident Evil 2 Remake

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

سری Resident Evil را می‌توان یکی از عناوین مهم در صنعت بازی‌‌های ویدئویی به شمار آورد. بازی که البته ایده‌ی اولیه‌ی آن از عنوانی با نام Sweet Home گرفته شد؛ عنوانی که توسط کپکام در سال ۱۹۸۹ به بازار عرضه شد و به نوعی می‌توان آن را آغازگر سبک ترس و بقا به شمار آورد.
این عنوان دوباره ساخته شده(Remake) همان چیزی که باعث می‌شد نسخه اصلی جذاب باشه با خودش به همراه دارد، شما را در یک اتاق کوچک با تعداد زیادی هیولا و زامبی تنها می‌گذارد و البته هیچ وقت هم تعداد کافی گلوله به شما نمی‌دهد موضوع وقتی جالب تر می‌شود که یک غول بسیار قدرتمند هم به دنبال شما می‌گردد و اگر زیادی سریع حرکت کنید او صدای شما را خواهد شنید پس حق ندارید با سرعت فرار کنید وگرنه اوضاع از وضع موجود هم خراب تر خواهد شد شرایطی که حتی موقع خواندن(یا حتی نوشتن 🙂 ) این مطلب هم کمی دلهره آور است، حال همه این اتفاقات را با یک گرافیک بسیار نزدیک به واقعیت، یک موسیقی دلهره آور و صداهای وحشتناک جمع کنید، تا متوجه شوید که یک بازی می‌تواند از آن چیزی که فکر می‌کنید ترسناک‌تر باشد، پس اگر بازی Resident Evil 2 Remake را به عنوان بهترین بازی ماه ژانویه انتخاب کرده‌ایم دلایل خوبی برایش وجود دارد که باید آن‌هارا تجربه کنید تا درک کنید.


ماه فوریه ماه شگفتی بازی های 2019

فوریه هم مانند ماه پیش به روند روبه رشد و پرقدرت بازی های 2019 کمک کرد، و احتمالا می‌توانید حدس بزنید بزرگترین شگفتی این ماه که جایگاه بهترین بازی فوریه را هم پر کرده چه بود، البته این ماه یک بازی نا امید کننده هم داشت Anthem که احتمالا ناامید کننده‌ترین عنوان تا پایان سال 2019 باقی خواهد ماند.

بهترین بازی های ماه فوریه دوم: Metro Exodus

Metro Exodus

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

Metro Exodus بهترین عنوان سری Metro است که به طرز ناجوانمردانه‎‌ای این سری نادیده گرفته شده، این بازی بسیار بازتر از دو عنوان گذشته خود است و البته نسبت به سری‌های جهان باز مثل Fallout 4 و Far Cry تمرکز بیشتری دارد. این بازی دقیقا همان قدر به شما آزادی می‌دهد که ماموریت‌ها را به روش خودتان انجام دهید و آنطور که شما می‌خواهید بازی را پیش ببرید ولی این آزادی آنقدر نیست که در ماموریت‌های مختلف گم شوید و ندانید که حرکت بعدی چیست.

هرچه در بازی پیش می‌روید ماموریت‌ها بیشتر و بیشتر متمرکز می‌شوند و شما را در خط داستانی قرار می‌دهند، تحسین برانگیز است که چقدر ماموریت‌ها خوب سازماندهی شده‌اند با وجود اینکه بازی تمرکز زیادی روی طراحی محیط جهان باز داشته.

بهترین بازی ماه فوریه: Apex Legends

Apex_Legens
Apex_Legens

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

تا ماه پیش حتی کسی اسم Apex Legends را هم نشنیده بود ولی حالا شانه به شانه‌ی Fortnite در سبک بتل رویال حرکت می‌کند و حتی کاندید جدی برای عنوان بهترین بازی سال است، با وجود اینکه حضور این بازی به این معنا است که Titanfall 3 فعلا در کار نخواهد بود اما احتمالا همه‌ی طرفداران این سری خوشحال هستند که در عوض یکی از بهترین بازی های سبک بتل رویال را دریافت کرده‌اند که با وجود اینکه احتمالا کامل ترین بازی سال است به صورت رایگان در اختیار همه قرار گرفته و با وجود آپدیت‌های پی در پی و پشتیبانی عالی از حالا می‌توانیم خودمان را برای سال‌ها در حال بازی کردن Apex Legends تصور کنیم.


بهترین بازی های ماه مارس 2019

بهترین بازی های ماه مارس دوم: Devli May Cry 5

بازی Devil May Cry

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

با وجود این که داستان تا حد زیادی برای کسانی که با Devil May Cry آشنا نیستند غیر قابل فهم است و به طرز عجیبی اشاره به داستان‌های گذشته در این بازی زیاد است اما با کمی توجهِ بیش‌تر شاید متوجه داستان هم بشوید، با این وجود نسخه آخر DMC یک بازی وحشی و نفس گیر از ابتدا تا پایان است با افکت‌های زیبای شمشیر و خون به سبک همیشگی Devil May Cry.

بهترین بازی ماه مارس: The Division 2 

The Division 2

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

در نگاه اول Division 2 بیش‌تر تکرار بازی گذشته است، یک بازی قدرتمند در سبک شوتر سوم شخص با تمرکز بیش‌تر رو بخش گروهی با سه گروه متفاوت از افراد و پیش‌رفت در قابلیت‌ها و اسلحه‌ها و… .هرچه به بازی ادامه می‌دهید متوجه می‌شوید که بازی چیزهای بیشتری برای رو کردن دارد و در انتهای هر بازی احساس می‌کنید که باید یک دور دیگر آن‌را تجربه کنید که می‌تواند شما را برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها درگیر بازی کردن کند.

توجه داشته باشید تمرکز بازی بیش‌تر روی بخش چند نفره است و بخش داستانی بسیار کوتاه است.


بهترین بازی‌های ماه آپریل 2019

بهترین بازی های ماه آپریل دوم: My Time At Portia

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

بازی My Time At Portia توانسته نظرات به شدت مثبتی را از سمت گیمرها و منتقدین دریافت کند و انتظار می رود تا جوایز زیادی را از آن خود کند. این بازی اثری جهان آزاد، شبیه سازی، نقش آفرینی و کژوال است که توسط استودیو Pathea Games توسعه یافته و Team17 Digital آن را منتشر کرده است. شما باید زندگی کاملا جدیدی را در شهر دلربای Portia تجربه کنید.

یک بازی در سبک شبیه سازی زندگی که کارهای روزمره‌ای به شما می‌دهد و بعد از مدتی احساس می‌کنید که انجام این کارها مثل: جمع کردن چوب، کار کردن در معدن، مزرعه داری و… بخشی از وظایف زندگی شماست. شما بازی را در یک خانه کوچک به همراه یک کارگاه آغاز می‌کنید و باید برای خودتان یک کسب و کار قوی با فروختن چیزهای مختلف به همسایه‌ها راه بیندازید و زندگی خودتان در بازی را پیشرفت دهید.

اما بیش‌ترین لذت بازی به انجام کارهای خلاقانه و استادانه و اختراعات مختلف، در کنار بزرگ کردن حیوانات اهلی و همچنین رقابت با دیگر افراد حاضر در شهر است، البته در کنار این زندگی ساده موجودات عجیب زیادی هم هستند که می‌توانید با ابزار مختلف با آن‌ها بجنگید یا گاهی اوقات در کنارشان زندگی کنید و هربار هم برای انجام ماموریت‌ها با آن‌ها روبرو می‌شوید و مسیر خود را از میان این موجودات برای رسیدن به هدف پیدا می‌کنید.

جالب است بدانید وب سایت معتبر GamesRadar بازی My Time At Portia را به عنوان بهترین بازی ماه حتی بالاتر از Mortal Kombat 11 قرار داده.

بهترین بازی ماه آپریل: Mortal Kombat 11

پلتفرم(ها): PS4 , Xbox One , PC

بازی Mortal Kombat 11 هر چیزی که از این سری انتظار دارید را درون خود دارد، چیزی نزدیک به بهترین عنوانی که می‌توانسته ساخته شود: مبارزات دو بعدی با سرعت بالا و سریع‌تر از همیشه، برخلاف اکثر هم رده‌ها یک داستان درگیر کننده و جالب در مُد داستانی، بسیاری چیزهای جدید برای به دست آوردن و باز کردن قفل آن‌ها و در نهایت مثل همیشه Fatality های جالب و جدید که کاملا حس رضایت می‌دهند، شخصیت‌های این سری تشکیل شده از کاراکترهای محبوب قدیمی و کاراکترهای جدیدی که البته به صورت مداوم در حال آپدیت و اضافه شدن به بازی هستند.

از دیگر نکات مثبت این سری وجود بخش آموزشی بسیار پیشرفته تر برای یادگیری کامبوهای مختلف و اجرای درست Fatality ها است که بیش‌تر اوقات به خاطر عدم مهارت بازیکنان در اجرای حرکات خیلی از این حرکات دیدنی در بازی اجرا نمی‌شدند اما اینبار با این سیستم آموزشی پیشرفته‌تر می‌توان امیدوار بود که شاهد تنوع بیش‌تری در مبارزات باشیم.

در کنار همه‌ی ویژگی‌های بالا اگر بازی را به صورت اورجینال تهیه کنید می‌توانید از بازی آنلاین به همراه سیستم رده‌بندی(Ranking) جدید که شما را با توجه به مهارتتان پیشرفت می‌دهد از بازی لذت بیش‌تری ببرید و به صورت مداوم لباس‌ها و شخصیت‌های جدید دریافت کنید.


بهترین بازی‌های ماه می 2019

بهترین بازی های ماه می دوم: A Plague Tale: Innocence 

پلتفرم‌(ها): PS4, Xbox One, PC

داستان A Plague Tale: Innocence درباره‌ی دختری نوجوان به نام Amicia و برادر کوچکتر از او به نام Hugo است که باید از میان خطرات زیادی عبور کنند و یکی از بزرگترین نقاط قوت بازی رابطه‌ی بین این خواهر و برادر است که بعد از مدتی شما هم نسبت به Hugo احساس مسئولیت پیدا می‌کنید و حس می‌کنید که باید او را از خطرات پیرامونش حفظ کنید.

در طول بازی Amicia دائما ابزار جدیدی برای مبارزه پیدا می‌کند و در میان راه معماهایی وجود دارد که باید توسط شما حل شود تا بتوانید به راهتان ادامه دهید این بازی از دسته بازی‌هایی است که به شما خیلی اجازه‌ی اشتباه نمی‌دهد و با مرگ‌های یک ضربه‌ای حسِ آسیب پذیر بودن در یک دنیای خشن را به پلیر القا می‌کند.

A Plague Tale: Innocence بازی نیست که بخواهید هفته‌ها وقت صرفش کنید ولی برای یک آخر هفته‌ی لذت بخش با یک داستان خطیِ خوب و گیم پلی تقریبا ساده یکی از بهترین انتخاب هاست.

بهترین بازی ماه می: Blood and Truth

پلتفرم‌(ها): PS4

بازی Blood and Truth یک بازی واقعیت مجازی برای کنسول PS4 و یک تجربه‌ی کامل از بازی‌های سبک تیراندازی در دنیای واقعیت مجازی است.

از ویژگی‌هایی که مورد توجه بازیکنان قرار گرفته می‌توان به نحوه‌ی عوض کردن خشاب اسلحه اشاره کرد که شما برای اینکار خشاب جدید را از روی سینه برمی‌دارید و بعد آن را وارد اسلحه که در دست دیگر است می‌کنید مثل تجربه‌ی واقعی عوض کردن خشابِ یک اسلحه.

این بازی پر از حرکات هوشمندانه، کارهای خلاقانه و جزئیاتی است که به شما احساس حضور در یک جنگ واقعی و احساس حضور در دنیای بازی را القا می‌کند، Blood and Truth بدون شک یکی از بهترین‌های واقعیت مجازی تا به امروز است.


بیشتربخوانید

امتیاز کاربران: 5 ( 3 رای)
برچسب ها

4 دیدگاه

 1. پس بازی‌Sekiro shadows die twice کجاست ؟!!! یعنی Division 2 بهتره !!!!! اونم محصول شرکت یوبی سافت که تمام بازی هاش پر از باگه !!! بنظرم توی بازی های ماه مارس باید تجدید نظر کنید .

  1. بازی Sekiro shadows die twice عنوان قوی و قابل احترامی است ولی از جمله ضعف‌های بازی می‌تونم به ساده بودن هوش مصنوعی بازی اشاره کنم که درمورد یک بازی آفلاین در سال 2019 یک ضعف واقعی به حساب می‌آید البته این موضوع به معنای ساده بودن بازی نیست منظور از ساده بودن حرکات تکرار حرکات مختلف توسط هوش مصنوعی هست که کاملا قابل پیشبینی عمل می‌کند.
   و از سمت دیگه The Division 2 انقدر قوی ظاهر شده که نمیشد توی این ماه اول قرارش نداد بجز دلایلی که تو متن خدمتتون عرض کردم The Division 2 از همه سایت‌های معتبر دنیا نمرات بالایی دریافت کرده.
   و راجع به یوبی‌سافت هم فکر می‌کنم که کم لطفی می‌کنید بوبی‌سافت یک کمپانی AAA در توسعه بازی‌های ویدئویی است که از موفق‌ترین کمپانی‌های سال‌های اخیر بوده بازی‌هایی مثل Assassins , Rainbow Six و For honor سال‌هاست که با قدرت به کار خودشون ادامه می‌دهند و طرفداران خودشان را دارند.
   در آخر بگم که اگر این ماه عنوان سومی داشت بی‌شک این جایگاه به Sekiro تعلق می‌گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =

دکمه بازگشت به بالا