اخبار بازیبازی

مجموعه‌ی Call of Duty به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۸ شناخته شد

طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، اعلام شده که سری بازی Call of Duty پرفروش‌ترین مجموعه‌ی سال ۲۰۱۸ بوده و توانسته افتخار جدیدی را کسب کند.

دون تردید، کمتر فردی در صنعت بازی‌های ویدئویی پیدا می‌شود که حتی یک نسخه از سری بازی محبوب و پرطرفدار Call of Duty را تجربه نکرده باشد. مجموعه‌ای که توانسته هر ساله با انتشار یک نسخه‌ی جدید و ارائه‌ی یک بخش چندنفره‌ی هیجان انگیز، در بین دیگر ‌بازی‌های جدید عرض اندام کند. البته که اگر به سال‌های قبل برگردیم، متوجه محبوبیت بیشتر بخش داستانی بازی می‌شویم که در حال حاضر این محبوبیت افت چشم‌گیری داشته است. حذف بخش داستانی در جدیدترین نسخه از مجموعه یعنی Call of Duty: Black Ops 4 عدم تاثیرگذاری در میزان فروش بازی، صحت این موضوع را تایید می‌کند.

Call of Duty
Call of Duty

به هرحال، تحلیل‌گر NPD آمار جدیدی را در رابطه با میزان فروش بازی‌ها در سال ۲۰۱۸، منتشر کرده است. طبق این آمار جدید، مجموعه‌ی Call of Duty توانسته در سال ۲۰۱۸، به عنوان پرفروش‌ترین بازی شناخته شود و این مقام را برای دهمین سال متوالی به دست آورد. در رابطه با این موفقیت جدید برای مجموعه‌ی مذکور، ناشر آن یعنی شرکت بزرگ اکتیویژن (Activision) توضیحات جدیدی را ارائه داده است:


وجود این جامعه‌ی کاربری وسیع و گسترده که همیشه از ما حمایت کرده‌اند، باعث افتخار ما است و در این ده سال، لحظات شیرینی را برای یکدیگر رقم زده‌اند. مثل صحنه‌های هیجان انگیز و اکشن، مهارت‌ها و توانایی‌های فوق العاده‌ی برخی بازی‌بازان حرفه‌ای و شلوغی بخش چندنفره‌ی بازی. افتخار می‌کنیم که درحال خدمت به این جامعه‌ی کاربری هستیم.

با عرضه‌ی اولین نسخه‌های بازی Call of Duty، محبوبیت آن روز به روز افزایش پیدا کرد اما اولین نقطه‌ی اوج این مجموعه، بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 بود که داستان محبوبیت بازی، از سال ۲۰۰۹ آغاز شد. در تمامی این مدت‌ها، نسخه‌هایی متفاوت به دست کاربران رسیده‌اند که از لحاظ بازه‌ی زمانی، مختلف هستند. برای مثال بعد از مدت‌ها، بازی Call of Duty: WWII این سری را به جنگ جهانی دوم بازگرداند یا همان‌طور که اشاره شد، Call of Duty: Black Ops 4 دیگر از بخش داستانی پشتیبانی نکرد. به هرحال، این مجموعه در حال حاضر به عنوان پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۸ شناخته می‌شود و این مقام، به این معنا نخواهد بود که آخرین نسخه از این مجموعه توانسته پرفروش باشد. بلکه در این آمارگیری، فروش تمامی نسخه‌های بازی حساب می‌شود.

استودیو اینفینیتی وارد (Infinity Ward) در حال حاضر وظیفه ساخت و توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی این مجموعه را بر عهده دارد و به نظر می‌رسد که در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی، آن را به دست کاربران برساند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سه =

دکمه بازگشت به بالا