اخبار بازیبازی

جدیدترین نقدها و نمرات منتشر شده بازی Resident Evil 2 remake

بازیResident Evil remake 2
بازیResident Evil remake 2

بازی Resident Evil 2 Remake بالاخره به اکران گذاشته شد ، حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده‌اند که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.با ما همراه باشید.

سری Resident Evil را می‌توان یکی از عناوین مهم در صنعت بازی‌‌های ویدئویی به شمار آورد. بازی که البته ایده‌ی اولیه‌ی آن از عنوانی با نام Sweet Home گرفته شد؛ عنوانی که توسط کپکام در سال ۱۹۸۹ به بازار عرضه شد و به نوعی می‌توان آن را آغازگر سبک ترس و بقا به شمار آورد. اگرچه در این موضوع شکی نیست که سری‌های دیگری به مانند Alone In The Dark با بهره گیری از ایده‌های جدید، توانسته‌اند انقلابی در این سبک به وجود بیاورند اما این Resident Evil و شخص شنیجی میکامی بوده‌اند که ما را با دنیای جدیدی آشنا کردند؛ دنیایی که ترس و وحشت در آن موج می‌زد. موفقیت سری Resdient Evil باعث شد تا کپکام که در آن زمان در آستانه‌ی ورشکستگی قرار داشت، با سود هنگفتی که از فروش بازی Resident Evil به دست آورده است سریعاً به فکر ساخت نسخه‌های بعدی این سری باشد. طی این سال‌ها شاهد عرضه‌ی نسخه‌های متعددی از این سری بوده‌ایم که به تدریج باعث تکامل و پیشرفت آن شده‌اند. اگرچه در این میان با عرضه‌ی نسخه‌ی ششم، سری Resident Evil  کمی از آن سبک همیشگی خود فاصله گرفت اما با عرضه‌ی نسخه‌ی Biohazard، کپکام نشان داد که قصد دارد بار دیگر وحشت را به این سری بازگرداند.

بازی Resident Evil 2 Remake
بازی Resident Evil 2 Remake

بدون شک در میان تمامی نسخه‌های عرضه شده از سری Resident Evil، نسخه‌ی دوم را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین آن‌ها به شمار آورد. در جریان رویداد E3 2018، کپکام طی اقدامی غافل‌گیر کننده از نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی Resident Evil 2 رونمایی کرد. به جرات شاید بتوان بازی Resident Evil 2  Remake را یک نسخه‌ی متفاوتی از این سری به شمار آورد زیرا تنها شاهد یک ریمستر ساده نیستیم بلکه کپکام این بازی و گیم‌پلی آن را از پایه بازسازی و ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کرده که تجربه‌ی دوباره‌ی آن را هیجان انگیز‌تر می‌کند. به نظر می‌رسد با عرضه‌ی بازی Resident Evil 2 Remake، این سری و به طور کلی ژانر ترس و بقا، جانی دوباره خواهد گرفت.

 وب‌سایت IGN روز گذشته نمره‌ی ۸٫۸ را به بازی Resident Evil 2 Remake اختصاص داد. اما در روز جاری نقد بازی را به‌روز‌رسانی کرده و نمره‌ی آن را به ۹ تغییر داده است. بازی Resident Evil 2 Remake دارای دو سناریوی داستانی است که بازی‌بازان قادرند میان دو شخصیت لیان و کلر یکی را انتخاب کنند. سناریوی دوم داستانی بالافاصله پس از پایان سناریوی اول آزاد می‌شود. نویسنده‌ی وب‌سایت IGN این طور اظهار کرده بود که حتی پس از آزاد کردن بخش داستانی دوم ( سناریوی دوم)، تفاوت زیادی میان داستان شخصیت‌های بازی مشاهده نمی‌شود. اما به گفته‌ی وب‌سایت IGN، فرد مورد نظر پس از پایان بخش داستانی (سناریوی A) با شخصیت لیان، بار دیگر به اشتباه و به جای آغاز سناریوی دوم، همان سناریوی اول را با شخصیت کلر ردفیلد تکرار کرد.

بیشتر بخوانید:

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا